vzreja hrčkov

alesha04 · 9978

alesha04

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
: 11 Januar 2017, 16:52:29
Kot večletna imetnica hrčkov sem se odločila, da se v njihovo vzrejo bolje poglobim.  Menim, da so hrčki v Sloveniji premalo cenjeni. Ponekod v tujini obstajajo celo z rodovniki in več različnimi barv (Češka, Slovaška , Poljska) . Naredila sem spletno stran in večkratletno bom imela mladičke. Tu je spletna stran:
http://zlatihrcki.simplesite.com/432643843

Aleša
Doma imamo vzrejo dolgodlakih skotskih ovcarjev z rodovnikom.


bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 11 Januar 2017, 19:56:28
Malo neumestno:
- Je vata res dobra ideja? Sama sem brala, da je sploh pri mladičih nevarnost, da se jim nožice zapletejo v vato, zavite nitke preprečijo pretok krvi in lahko pride do odmrtja uda ali celo smrti. Enako je nevarno, če mladič vato poje, ker v nasprotju s papirjem ali z lesenimi delci vata ostaja v prebavilih predolgo.
- Kakšno žaganje točno uporabljate? Se mi zdi, da bo bolj neka mešanica žaganja drži? Tu so, kolikor vem, znova bolj priporočeni izdelki iz konoplje. Vsako žaganje, tudi če ne vsebuje prahu, a vsebuje delce iglavcev, se odsvetuje. Sama imam zelo dobre izkušnje s papirnatimi kosmiči, moja hrčica jih obožuje, se pa težko dobijo.
- S katero hrano hranite hrčke? Ciljam na mešanico, ki jo vidim v skledicah.
- Zakaj seno? Tu so znova kontra informacije. V nasprotju z morskimi prašički in kunci, hrčki sena za prebavo ne potrebujejo. Pravzaprav seno številni rejci odsvetujejo, ker špičasti konci bilk predstavljajo nevarnost za oči, sploh znova pri bolj nerodnih mladičkih.



alesha04

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 11 Februar 2017, 11:19:55
Hrčke hranim s hrano JR Farm in vata je čisto OK. Hrčke imamo že več kot 10 let in nobenemu se v vati ni nič zgodilo. V kotih imajo žaganje, tistega ki ga kupiš v trgovini z malimi živalmi. Drugje pa seno. Seno imajo zelo radi. Sploh če ga daš na debelo, se skrivajo notri in napravljajo skrivališča, malce ga pa še pozobajo. V knjigi Hrčki , ki so jo napisali znanstveniki piše ,da hrčku SENA NE SME PRIMANJKOVATI. Tudi mačjo travo gojim,pa se zelo radi notri skrivajo.  :)

Aleša
Doma imamo vzrejo dolgodlakih skotskih ovcarjev z rodovnikom.


bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 Februar 2017, 12:09:34
Mogoče je fino prebrati še kakšno knjigo, ki "so jo napisali znanstveniki" :). Preveriti prednosti in morebitne slabosti stelje in sena. Mačja trava je ok in tudi sušena ("seno") bi šla skozi. Razne mešanice sena, ki jih dobite v trgovinah pa niso najboljša ideja. Vlaknine, domnevam, da je bil to argument v knjigi, ki ste jo prebrali, se da nadomeščati tudi drugače. Tvegate pa poškodbo oči in notranjosti njihovih vrečic. Enako velja za številne izdelke, ki jih prodajajo v trgovini z živalmi. Ni vse primerno za vse živali, tudi če je označeno, kot da je. Vem, da trgovci z veseljem poskušajo prodati celo mačji pesek in velike trde brikete, kot primeren dodatek za bivališče hrčkov, oboje neprimerno zanje.

Fino, da ste se lotili nadzorovane reje hrčkov. Super, vsekakor bolj odgovorno kot marsikateri oglas na bolhi in množični producenti hrčkov. A morda je še vseeno fino se pogovoriti s kakšnim dobrim rejcem, morda na kaki razstavi malih živali. 10 let samo po sebi ne pomeni dosti. Jaz sem lahko že 30 let lastnica psov, če to pomeni tri pse, ki so bili privezani pred hišo cele dneve, me to ne naredi za strokovnjaka, saj to se verjetno strinjava. Enako ne zdrži argument, da imajo vaši hrčki nekaj radi. Lahko imajo tudi npr. zelo radi arašidovo maslo pa jim ga ne boste dajali zaradi tveganja, ki ga predstavlja.

Saj niste prvi, ki ste se lotili vzreje, preverite še na kakšnem tujem forumu izkušnje drugih rejcev. Zakaj hrčkom ne bi ponudili najboljšega možnega življenja :).



alesha04

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 Februar 2017, 16:28:03
seno je doma posušeno in hvala za nasvete :)
Vem pa da te v trgovinah hočejo najdražje obrati , jaz sem se bolj držala tistega v knjigi,ki so jo strokovnjaki napisali :)

Drugače pa jim v kletkah urejam tako, da se počutijo čimbolj naravno. Koščki lesa, kamni... Plezala,hišice...
Spomladi in poleti pa bodo bili tudi uzunaj, sicer pod nadzorom.

Aleša
Doma imamo vzrejo dolgodlakih skotskih ovcarjev z rodovnikom.


alesha04

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 Februar 2017, 16:30:42
SEm pa o hrčkih(zlatih) brala tudi na tujih forumih, na slovenskem nič kaj dosti ne piše. Večinoma sem na češkem, kjer imajo tudi rodovniške hrčke, razstave za njih in bom kasneje tudi jaz probala to urediti pri nas, samo rabim nekaj pomoči in ljudi ki bi bili za to zainteresirani. Razmišljam o društvu...  ;D

Aleša
Doma imamo vzrejo dolgodlakih skotskih ovcarjev z rodovnikom.