Oprsnica za tek?

AslanTheAlabai · 7486

AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
: 10 Februar 2017, 18:07:04
Živjo!
No naša ameriska akita je pa zdej ze 7 mescou stara  :o, in je biu skos na ovratnici, pa lepo zna hodit na popuscenem povodcu zaenkrat...Zanima me to, da bi lahko pes tekel ob kolesu ali pa preprosto tekel z mano, sel v hribe itd. A je za tek ob kolesu bolj priporocljiva oprsnica, ker veliko ljudi to govori (p.s. na tecaju so mi rekli da je se premlad za tek ob kolesu, itak vem, bom probala po enem letu). Oprsnico mam ze naroceno in sicer tisto od julius k9. Prsni kos ma pa ze zdej 77cm in sm mu mogla kr xxl vzet  :D.
Kaj torej priporocate?

Hvala vsem,

AslanTheAlabai

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #1 : 19 Februar 2017, 22:51:28
Mi res nobeden ne zna svetovati?  :(

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 20 Februar 2017, 07:32:33
Pozanimaj se pri tistih, ki trenirajo Canicross, bikerjoring. Je pa še premlad za kaj takega. Boš pa za tek Canicross ali bikerjoring potrebovala drugačno oprsnico-vlečno. Obrni se na http://www.canifit.si/trgovina/

Zdaj je pravi čas za splošno nabiranje kondicije (gibanje v tempu in količini, ki ga tačke poželijo), učenje raznih trikov za koordinacijo, ravnotežje in moč, obisk Fitka  https://www.facebook.com/Fitko-prvi-fitnes-za-pse-v-Sloveniji-335175213490667/?fref=ts

Če nimaš ideje za trike ima Silvia na svoji strani DVDje za prodajo, lolabuland.com.

In jasno vsesplošna vzgoja. Sedaj imaš vsak vikend agility tekme-obišči jih. Težko boš našla več normalnih, vzgojenih psov na kupu kot tam. Na razstavah so večinoma privezani.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 20 Februar 2017, 14:08:13
če bo samo tekel ob kolesu in ne vlekel, potem je K-9 ok. Če bo vlekel, pa mora imeti oprsnico za canicross. za tek ob kolesu je sicer še prezgodaj, mora biti star vsaj eno leto, raje še kakšen mesec več ker gre za veliko pasmo. Lahko se pa že začne učiti.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #4 : 22 Februar 2017, 18:49:39
Čara sem zdaj ugotovila da je premocen pes za vleko vsaj mene bi takoj odnesel. Raje bom sledila navodilom Alfakan-a in delala na vajah ki so vsesplosno pomembne za to da me bo ubogal (predvsem pridi pocakaj hoja na popuscenem lepa hoja tudi pri velikih motnjah pusti ipd) mislim da je to se najbolj pomembno sploh zdaj ko je v puberteti in ne smem popuscat. Hvala za odgovor :)

Lanabela, no potem bom pa kar s k-9 delala, ne ne bo vlekel na kolesu. Kaj si pa mislila pod uciti? Trikce in poslusnost ali ucenje navajanja na kolo? Hvala za nasvet :)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.