Ugriz psa

Aska101 · 9858

Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
: 26 Marec 2017, 15:30:05
Živjo,

no danes sva z našo Asko (stara je 3 mesece) šli na sprehod, seveda sem jo imela na povodcu, nakar je iz nasprotne smeri pritekel velik ovčar (ki NI bil na povodcu) in Asko 2x zgrabil za zadnjo taco. Vse se je odvijalo zelo hitro in nekje med tem ko sem psa ki jo je napadel poskušala odrinit stran in našo Asko dvignit v naročje, me je eden izmed njiju tudi ugriznil v roko. Nič hujšega, toda toliko, da je pritekla kri.
Asko sem pregledala, hodi normalno in tudi sledi krvi ni videti.
Sedaj pa me zanima, kakšna je nevarnost za našo Asko, če jo je ugriznil neznani pes?
In kakšna zame če me je ugriznila Aska, ki še ni bila cepljena proti steklini, saj še ne dosega starostne meje 4 mesecev?
Vsekakor bom preventivno odšla v anti-rabično ambulanto.



Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 26 Marec 2017, 15:44:24
Po še enkratnem temeljitem pregledu sme našla sledi krvi, sicer globoko pod njenim kožuhom. Vsekakor bom poklicala veterinarja.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 26 Marec 2017, 19:06:16
Če veš kdo je lastnik psa potem pridobi potrdilo, da je pes cepljen. Če boš šla k zdravniku zaradi ugriza in je pes neznan te cepijo proti tetanusu in pošljejo v antirabično kjer opravijo mislim da 5 cepljenj proti steklini.
Če te je ugriznila tvoja psička pa glede na to daje mladič in se najbrž ne potepa sama okoli, jaz ne bi delala nobene panike kar se bojazni glede stekline tiče ;)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #3 : 26 Marec 2017, 23:08:53
Cepljenje stekline mora pes v Sloveniji opraviti med 12. in 16. tednom. Psicka je ze dovolj stara za cepljenje.


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 27 Marec 2017, 00:20:04
Če te je ugriznila tvoja psička, ne bi komplicirala, ker je verjetnost, da je okužena s steklino nična.
Glede na to, da je Slovenija stekline prosta, te v antirabični niti ne bodo več obravanvali. bi bilo pa fino, da se cepiš proti tetanusu, če se nisi v zadnjih sedmih letih.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 27 Marec 2017, 11:55:52
Ko sem jo peljala na cepljenje proti kužnim boleznim in na čipiranje, pridobitev potnega lista, mi je veterinarka rekla da se cepi proti steklini pri 4.mesecih, torej pričakujeva cepljenje v aprilu.
Tudi veterinarka mi je včeraj sama rekla, da kakšne nevarnosti za okužbo s steklino ni, naj opazujem le če bi se mi kaj začelo gnojit.

Naša Aska je včeraj dobila 4 šive in je na antibiotikih, upava da bo čimprej zdrava.

Je pa lastnik psa, ki je napadel našo psico včeraj seveda zanikal povračilo stroškov in seveda to, da je psa imel spuščenega. Saj ne morem verjet kakšni ljudje obstajajo  ??? ??? >:(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 27 Marec 2017, 12:11:36
Jp...zato jaz kakšno leto snemam kake kočljive zadeve, oz. vklopim kamero, kadar vidim, da bi znal bit problem. Pa morem potrkat na les, da od zadnjega napada lani, ni bilo ponovitve...no ena psica je uletela pod ograjo, bil je konflikt in prepir med psicama, ker moja žal ni sposobne ignorirat psa, ki prileti (je nekaj, kar bom delala z mladičem, starine pa ne morem dosti spreminjat). Do stika ni prišlo, ker sem mojo pobasala v naročje in na klop v bližini in držala drugo psico stran  ::)  lastnik druge psica pa se je opravičil, privezal psico. zatem smo se še normalno srečali. Normalno je pomenilo to, da se je moja zavohala, čeprav ji je bila jasna prisotnost druge psice, una je pa še nekaj fiksirala, ampak so dobili pol njeno pozornost in je šlo normalno mimo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 27 Marec 2017, 13:44:44
Priznam da se je vse odvijalo tako hitro da niti nisem mela časa da bi zgrabila telefon, prva misel je bla seveda da ju čimprej ločim.



Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 27 Marec 2017, 14:10:37
Še eno vprašanje, če bi mi kdo znal razložiti. Napad/ugriz sem prijavila policiji, lastnika pa bodo oglobili za 200€ (pes ni bil privezan na povodcu), toda stroškov zdravljenja mi tako lastnik ne bo povrnil? Kakšne so sedaj moje možnosti?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 27 Marec 2017, 20:54:47
Da tožiš, ampak meni se ne bi ljubilo. Potrkaš na vrata z računom veterine in ga pobaraš, kaj bi on naredil, če bi njegov pes bil poškodovan?
Mislim ljudem se je tako težko držati načela "Ne stori drugim, kar ne želiš, da drugi storijo tebi". Naredi še prijavo na veterinarsko inšpekcijo, lej ni vrag, da ne bo stric inšpektor prišel na vrata trkat, še prej pa poslal dopis... Naj ima malo sitnosti z izjavami, tebe to nič ne stane.
Čez čas pa preveri, če bo pes v registru nevarnih psov-zatem ga lahko prijaviš, vsakič, ko ne bo imel nagobčnika in bo že samo za to višja kazen od trenutnih 200€. Za ugriz je kazen 500€, 200 je najnižja, za spuščenega psa, če pa pes napade, pa veterinarski inšpektorat izda odločbo s 500€ kazni in ne manj.

Pa loti se nasprotnega pogojevanja in seznanja z normalnimi psi. Čim se zaceli rana.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 27 Marec 2017, 20:57:29
Lastnika sem klicala preden sem podala prijavo policiji, toda je ostro zanikal povračilo stroškov seveda. Kaj točno pa storim, torej kako prijavim veterinarski inšpekciji? Mislila sem da bodo policisti predali zapisnik veterinarski inšpekciji?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 28 Marec 2017, 10:33:57
Ah kje, samo če bi bil izredno hud napad ali pa ugriz človeka. Po mojih izkušnjah so zelo prijazni. Kopijo policijskega zapisnika imaš? Pri veterinarju si povedala kateri pes je ugriznil? Ker oni v centralnem registru psov to zavedejo in potem inšpektorat po uradni dolžnosti pošlje dopis-obema. Tebi in njemu, oba se zjasnita, če se zgodbi ne ujemata, gre na teren k obema in presodi kdo govori resnico, kateri pes je nevaren in kateri ni. Po potrebi se naredi neke vrste replika, vendar z varovalkami (marker z rokavom etc) Poskrbi se za varnost, da do ugriza ne pride!

http://www.uvhvvr.gov.si/si/o_uvhvvr/kontakti_obmocnih_uradov/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 28 Marec 2017, 12:44:56
Ne, kopije zapisnika nisem dobila  ??? Hm, veterinarka me je le vprašala katera pasma je bila - sem odgovorila nemški ovčar, in če poznam lastnika, sem tudi odgovorila da vem kdo je. Nič drugega ni spraševala. Bom poklicala na Vet.Inšpekcijo in vprašala. Hvala



Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 28 Marec 2017, 13:06:53
Sem klicala in rekli so DA ONI NIČ NE MOREJO, da je za vse to pristojna policija, da lahko oni to samo zabeležijo v register.  ???



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 28 Marec 2017, 13:41:54
Ni pa čisto res, ne. Čudi me tak odziv. Ugriz psa živali ali človeka se zabeleži v register-da. Vendar veterinarski inšpektor po uradni dolžnosti pošlje odločbo in če se lastnik pritoži oz. ne strinja z dejstvom, da je njegov pes ugriznil, preveri ali je pes nevaren in ali dobi status nevarnega psa (obvezen nagobčnik, povodec).

Kako nimaš kopije? Jaz imam kopijo moje izjave oz. prijave na PP, fotrovo izjavo policiji in zatem še veterinarskemu inšpektorju in še na koncu 4 strani odločbo, z napisano izjavo bukslja, ki ima pse, ki grizejo in mojo izjavo.

Je pa trajalo ful časa, da se je postopek končal. Več mesecev. Je šlo živcev tisti čas.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Aska101

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 28 Marec 2017, 13:50:47
Policist, kateremu se podala izjavo na PP, mi ni dal kopije moje izjave. Da, tudi gospod na vet.inšp. je dejal, da se zna stvar zavlečt več mesecev.
Samo nočem, da se vse konča pri globi 200e, ker psa ni imel na povodcu. Kdo bo kaznoval pa napad? Lastnika tega ovčaja, tole vsekakor ne bo spametovalo. V nedeljo moja psica, jutri je lahko to otrok.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #16 : 28 Marec 2017, 16:14:39
So psi, ki so agresivni do psov, so psi, ki so do ljudi in so psi, ki so do živali in ljudi...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!