Nali in Nelly v slovo

Samoyed lover · 18557

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
: 20 Maj 2017, 12:33:38
6.maja je ugasnilo prečudovite bitje, ki mi je pomenilo ves  svet. Možganska kap. Strdek je šel v možgane in povzročil tresenje, metanje, precejšnje napade. Žal mi je, da je morala umreti v takšnih mukah in močno upam, da je ni preveč bolelo, da je bila v šoku. Nikoli ne bom pozabila kako je napela zadnje moči in dvignila glavo, se mi še zadnjič zazrla v oči. Ko bi le razumela kaj je želela povedati.

"Danes sem izgubila del sebe. Starost in bolezen sta storila svoje. Naša Nala je zavedno zapustila ta svet. Psička, ki me je naučila živet. Vdana prijateljica, ki je pred leti skočila pred avto za mene. Skoraj po 10 letih smo jo na zadnji poti pospremili. Nikoli si nisem mislila, da bo tako težko... Umrla mi je v naročju čeprav, sem vedno dvomila, da bom sposobna gledati svojo najboljšo prijateljico ugašati. Zaradi nje sem boljši človek. Če ne bi bilo nje danes ne bi stala tukaj kjer sem. Ne morem opisat kako mi duša joče...Nale več ni. Strah me je kakšnega človeka bo pustila za sabo.
Počivaj v miru draga prijateljica. Naučila si me kaj pomeni predanost, zvestoba in prijateljstvo. Žal pa tudi kako boleče je slovo.
Nikoli pozabljena "

Video, ki sem ga nardila v spomin dragi prijateljici:  https://www.youtube.com/watch?v=__x6L2rEH6U&t=1s


screen shot windows 7


15.  Maja, teden dni kasneje, ko sem bila še vedno na tleh zaradi Nale, se vrnem iz sprehoda, cartam Nelly in naenkrat izgublja zmožnost hoje. Takoj kličem veterinarja in jo peljemo na kliniko. Diagnoza? Strčni infarkt.

Vidim ju povsod, slišim ju povsod, težko mi je... Sky mi pomaga skoz to krizo.
Nasploh imam takšno vez z živalmi, sem zelo čutna oseba, z mačko se znam povezat na takšni ravni ko večina ljudi ni sposobnih. Ravno zato me je toliko bolj vse prizadelo.
Za marsikoga samo mačka, zame je pa bila tukaj 10 let, mi lepšala dneve. Rada je imela samo mene, najraje se je stisnila k meni, da jo pokrijem z odejo. Imela je sila poseben karakter, znova in znova se je pogovarjala z menoj, tisti njeni značilni zvoki in pogledi, namenjeni le in samo  meni.

Težko mi je brez njiju, hiša je prazna, kljub temu, da imamo še dva. Ampak ni enako.


post a picture


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 20 Maj 2017, 18:51:35
Moje sožalje. Upam, da bolečina čim prej zbledi.  :'(



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 Maj 2017, 01:47:20
Moje iskreno sožalje. Jokaj, jezi se, smej, kar je treba. Upam, da boš imela v naslednjih dneh štirinožno in dvonožno oporo čim več časa ob sebi. Drži se!