Angleški Bullterrier [Bull Terrier]

Gost · 170524

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #120 : 15 September 2010, 20:27:32
Je že na tem formu napisano, v temi o nakupu rodovniškega psa z dedno napako-psarna Bullyzone.

Ne, vem zakaj je avtor želel izbris psarne, ker je prav, da se konkretno pove od kod pride pes z dedno napako in ravnanje vzreditelja ni ravno na mestu.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


anck

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 16 September 2010, 22:23:23
animallover, moje sozalje!

Nalimas morda kaksno fotko za spomin na vasega Oskarja?



animallover

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 17 September 2010, 11:31:44
Seveda, z veseljem! Čeprav me še vedno zvije, ko pogledam te nagajive očke.
Evo, tole je naš Oskar (Bully Zone Dreamer Willy)



animallover

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 17 September 2010, 11:34:06
Še dve slikici, ko je bil še čist majčken.



Atilla4

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #124 : 17 September 2010, 13:45:29
Oglašam se zato, ker bi rada opozorila morebitne kupce na svoje izkušnje [na željo avtorja izbrisano ime in priimek, ter ime psarne] ki so vse prej kot prijetne.

Okrog božiča 2009 sva s partnerjem pri njej kupila malega bulterierčka, ki je bil takrat star malo več kot 2 meseca. Po dolgem prigovarjanju, naj vendar izroči dokumente, sva po nekaj mesecih šla k njej po rodovnik in takrat je malo čudno vprašala, koliko kaj naš Oskrar pije, ker je en samček iz tega legla že pokojen, ker so mu odpovedale ledvice, ker je lizal slan sneg ob cesti (kar je seveda velika neumnost!). Takrat nama sicer ni bilo nič jasno, pa sva kmalu ugotovila, zakaj je postavljala tako čudna vprašanja - mladička sva peljala k veterinarju, ki je ugotovil prirojeno kronično odpoved ledvic in nama povedal, da so mu dnevi šteti. [izbrisano ime] sva o tem obvestila in jo vprašala, kaj namerava glede tega storiti. Za 'simbolično' ceno je ponudila drugega psa, pa sva to možnost zavrnila in želela vrnitev kupnine. Obljubila je, da bo odgovor poslala po elektronski pošti, pa s tem ni bilo dva meseca nič. Vmes sva spoznala še druge, ki so kupili pse iz istega legla in jih opozorila na bolezen. Izkazalo se je, da sta od 6 psov iz legla 2 že mrtva, dva pa imata hudo okvaro ledvic. Za ostala dva nimam podatkov. Ko sva [izbrisano ime] spraševala, zakaj ni nikogar od nas obvestila, da je s psi lahko nekaj narobe, je odgovorila, da ni hotela delati panike ???. Tudi po tem, ko sva jo midva obvestila, kako je z Oskarjem (torej sta bila 2 kužka že mrtva eden pa bolan), ni nikogar opozorila.

Ker po elektronski pošti dva meseca ni ničesar napisala, sva jo klicala in po mnogih klicih se je vendarle oglasila. Oskar je bil vmes že evtanaziran. Na vprašanje, zakaj ni odgovorila, kot je obljubila, je rekla, da ni imela časa. Ko jo je moj partner vprašal, če se dela norca iz njega, da v dveh mesecih ni imela 10 minut časa, da bi napisala mail, mu je zabrusila, da če misli biti nesramen, bo prekinila ??? Ko ji je povedal, da Oskarja ni več, je najprej vprašala "Kako ga ni več?", ko ji je razložil, da sva ga dala evtanazirat, je bila pa vsa začudena, kot da ne bi vedla, da je bolan pa kot da sva dala psa uspavat kar tko mal za hec.  In spet je obljubila, da bo poslala mail.
Danes je od tega klica 14 dni, od nje pa nobenega glasu.
Jasno mi je, da pride pri mladičih do nepredvidenih zdravstvenih težav, ampak da se vztrajno razglaša za veliko ljubiteljico psov, potem pa skriva dejstva in na tak način reagira na to, da je več kot polovico legla hudo bolnega oz. že mrtvega, pa nikomur nič ne pove in se vztrajno izogiba stikom, po mojem mnenju jasno kaže na njen odnos do živali.

Zato opozarjem vse, ki bi morda želeli kupiti kužka v psarni [izbrisano ime psarne, na željo avtorja], naj o tem krepko razmislijo, saj je na prvi pogled z njihove strani vse v redu, najine izkušnje in izkušnje ostalih, ki so kupili kužke iz tega legla, pa govorijo o nasprotnem.


Žao mi je za Oscara i moj Attila (Oscarov brat) je uspavan ,vjerujem da za to već znaš.
Niti meni se vlasnica uzgajivačnice več nekoliko mjeseci ne javlja ,vidim da je na svim forumima urgirala da se izbrišu postovi ,valjda misli da se istina može tako lako sakriti.
Ja ni dan danas ne mogu shvatiti njezino ponašanje prema nama koji smo kupili pse od nje,ja nisam ništa tražio od nje nego samo da ostanemo na neki način prijatelji ali ona se jednostavno ne javlja ,čak me i izbrisala s facebooka kao da sam ja njoj prodao bolesnog psa pa se sad nešto ljuti na mene.
Kada sam doznao da ima još bolesnih pasa u leglu (a ona mi je stalno govorila da su svi drugi zdravi) jednostavno nisam mogao vjerovat.
Strašno !!! Jako sam razočaran u nju.

Pozdrav iz Pule !!!



animallover

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 17 September 2010, 14:50:17
Zaradi česa je pa Attila umrl?



Atilla4

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 17 September 2010, 15:39:25
Zaradi česa je pa Attila umrl?

Počela mu je oticati glava ,tu u Puli veterineri nisu mogli otkriti razlog ,znali su da je problem sa zubima ali nisu ga mogli nikako izlječit.
Onda sam nazvao vlasnicu uzgajivačnice da se raspitam dali je ona imala takav slučaj,ona mi je rekla da nije i da će se raspitat kod veterinara u LJubljani.
Ona je to i učinila i javila mi je da su joj rekli da je to vjerovatno teži oblik gingivitisa i da to oni mogu rješiti na veterinarskom fakultetu u Ljubljani,i ako hoču da mi je ugovoren termin za operaciju.
Mi smo došli sa psom u LJubljanu i skupa sa vlasnicom uzgajivačnice otišli na veterinarski fakultet.
Alfa je pregledao profesor i anesteziolog.Profesor je rekao da se radi o velikom problemu jer mu vilica stoji krivo i zubi mu rastu u krivu stranu i da je jedini spas teška operacija i da mu moraju izvaditi sve zube (mlječne i nove koji još nisu izašli).
Anesteziolog je nakon pregleda rekla da čuje šum na obe dvije strane srca i da će operacija biti rizična i još mi je rekla da taj pas nesmije služiti za daljnji rasplod,što samo po sebi govori da se radi o genetskom poremečaju.
Operacija je bila zakazana za tri dana i mi smo se vratili u Pulu sa psom.
Sljedeće jutro pas je počeo otežano disati i iz ustiju mu je počela teči gusta bezbojna masa i mi smo odmah otišli kod veterinara,te mu objasnili dijagnozu iz Ljubljane.
On ga je pregledao i rekao nam da on sada trpi jake bolove i da vjerojatno neće izdržati do operacije jer već sada teško diše.
Morali smo donijet za nas jako tešku odluku i dali smo ga uspavat.
Odmah isti dan o tome smo obavjestili vlasnicu uzgajivačnice.



animallover

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #127 : 17 September 2010, 15:55:15
Groza!!! Ubogi pes!
Midva sva izvedela, da je eden od samčkov umrl zadi zob, ampak o tem, da je bilo kaj narobe s srcem ači s čim drugim, pa ni ona nič rekla. Sramota, kaj vse počnejo ti rejci, pa jih nihče ne kaznuje >:(!



Atilla4

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 17 September 2010, 16:31:52
Groza!!! Ubogi pes!
Midva sva izvedela, da je eden od samčkov umrl zadi zob, ampak o tem, da je bilo kaj narobe s srcem ači s čim drugim, pa ni ona nič rekla. Sramota, kaj vse počnejo ti rejci, pa jih nihče ne kaznuje >:(!


Pročitao sam na svet živali vaš post,napisali ste da čete prijavit ,pa me zanima šta je bilo s tim i šta su napravili drugi vlasnici štenaca koji su bili bolesni u tom leglu.
Koliko sam upoznat bilo je još bolesnih u tom leglu.



animallover

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 17 September 2010, 16:41:36
Mislili smo, da se bo dalo z rejnico lepo dogovoriti, ampak ona še vedno trdi, da z njene strani ni bilo nič narobe, hkrati pa ne najde nobene laži v mojih zapisih. Glede na to, da očitno ne bo šlo zlepa, bomo pa zgrda nastopili. To se mora nehati!!! Do zdaj so vsi ostali poskusili samo to, da so jo prepričevali, naj vrne denar, pa tega ona noče, zato v bistvu še ni bilo nič narejeno. Ampak mi se ne damo. Stvari se bodo uredile! (Poslala sem ti tudi mail.)



Škilka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 21 September 2010, 12:56:19
Hej,

z bratom sva kupila psičko iz istega legla, kot Animallover. Bila je zadnja in vzela sva jo okrog 15.2.2010, torej je bila stara že dobre 4 mesece. Opazili smo, da malce več pije, kot je za kužke običajno, a nismo posvečali večje pozornosti temu, saj je sicer izgledala povsem zdrava. Po prvi objavi na tem forumu, da je s psički nekaj narobe, sva jo peljala k veterinarju, ki je povedal, da gre za prirojeno odpoved ledvic in da je vse odvisno od tega, kako bo psička sprejela dietno hrano.
Razen tega, da je na UZ in v krvi vidno, da gre za odpoved ledvc, se psička za enkrat še dobro drži. Dietno hrano je normalno, je živahna, vendar ji na sprehodu precej kmalu zmanjka volje za hojo (pri igri je precej bolj vztrajna).

Za enkrat upamo, da nam bo delala družbo še nekaj časa, vendar vemo, da svoje prave starosti ne bo nikoli dočakala.

Kar se tiče psarne: še vedno čakam njen rodovnik ;)

LP




kižifix

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #131 : 21 September 2010, 15:32:52
Škilka, glede na to, da je tvoja psička iz istega legla - lahko potrdiš slabe izkušnje, ki jih ima animallover s to psarno in z lastnico? Vas res ni obvestila o tem, da so drugi psi bolni? Je njen odnos res tak, kot piše? Čudno se mi namreč zdi, da se je oglasila samo ona.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #132 : 21 September 2010, 15:38:35
Glede rodovnika-tukaj je precej več možnosti da mučka KZS.

kižifix-kot si opazil se ni oglasil samo animallover-kaj ne znaš brati hrvaško? Tudi lastniki Guccija so dali uspavat psa zaradi odpovedi ledvic. Preberi si še drugo temo in APBT forum.

Meni pa ni čudno da se samo ena oseba bolj izpostavi, ker je SLO karakter bolj sramežljiv, ko se gre za resne zadeve, ki znajo terjati veliko živcev, vztrajnosti, glasnosti in nenazadnje tudi denarja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Škilka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 21 September 2010, 16:38:14
Ja, res je samo Animallover pisala, sem bolj slabo tu gor.

Vzrediteljica je res samo 1x klicala očeta in ga zelo po ovinkih spraševala, kako je zdravstveno stanje. Takrat oče še ni vedel, da je psičkino pitje slab znak. Po postavljeni diagnozi, sem vzrediteljico klicala in ji povedala, da gre tudi pri naši psički za odpoved ledvic in je rekla: "kako tudi pri Deedee" in "ne vem, zakaj bi lahko prišlo do tega". Povedala sem ji, da sem na forumu zvedela za možnost bolezni in peljala psičko na pregled, kjer so mi sum potrdili. Ker naj bi bila po njenih besedah ravno v bolnišnici, je nisem želela več obremenjevati.

Ker je lastnik psa oče in ne jaz, se niti nisem želela preveč vmešavati v stvari, povem le to, kar vem sama.






tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #134 : 21 September 2010, 18:10:19
Glede rodovnika-tukaj je precej več možnosti da mučka KZS.

tole pa kar hitro nazaj vzemi, zakaj bi ravno pri njenem rodovniku mučkali???  ???
KZS nima kej mučkat in zadrževat rodovnike, če je s temi vse ok. se pravi, psi so rodovniški, iz strani vzreditelja je bilo vse korektno narejeno tudi, da so bili plačani.....



Škilka

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 21 September 2010, 20:25:25
Ni KZS, ma ona, sam čaka, da pridemo iskat....

Govorila danes z njo.





Atilla4

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 21 September 2010, 22:21:58
 Žalosno je da vlasnica uzgajivačnice ne želi već jednom preuzet odgovornost  i priznati da su psi iz tog legla imali ili imaju genetsi poremečaj odnosno da su rodjeni bolesni,a to se vidi iz veterinarsih nalaza.
LJudi koji su kupili te pse (među njima sam i ja) su oštečeni ne samo zbog novaca koji su dali za psa,nego najviše zbog toga jer su zavoljeli svog psa ,a onda su se morali od njih prerano oprostiti i sada nemaju pravo ništa tražiti .

Žalosno ali istinito !!!!!



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #137 : 21 September 2010, 22:45:43
Pa a v takih primerih KZS, vzrejna komisija, pasemski klubi itd. ne morejo nič ukrepat? Da bi se psom, ki dajejo naprej mladiče s takimi napakami (če so seveda dedne) vzelo vzrejno dovoljenje ali kakšen podoben ukrep?  ???


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #138 : 22 September 2010, 09:23:52
Seveda lahko vzrejna komisija kaj naredi. Eden od lastnikov bolnih psov (ali več njih) mora poslati uraden dopis komisiji, priložiti zdravstvene izvide in zahtevati, naj zadevo obravnavajo in ukrepajo. Sami, na podlagi govoric in brez dokazil ne bodo nič naredili oziroma ne morejo nič narediti.



kižifix

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 22 September 2010, 09:27:12

kižifix-kot si opazil se ni oglasil samo animallover-kaj ne znaš brati hrvaško? Tudi lastniki Guccija so dali uspavat psa zaradi odpovedi ledvic. Preberi si še drugo temo in APBT forum.

Meni pa ni čudno da se samo ena oseba bolj izpostavi, ker je SLO karakter bolj sramežljiv, ko se gre za resne zadeve, ki znajo terjati veliko živcev, vztrajnosti, glasnosti in nenazadnje tudi denarja.

Ja, sem opazil, ampak Animallover je bila edina, ki je konkretno popenila in napisala vse skupaj s podatki od psarne. Ostali so sicer omenili, da imajo ali pa so imeli bolne pse iz tega legla, nihče pa ni tako 'glasno' komentiral odnosa vzrediteljice. Zato me je zanimalo, kakšno je njihovo mnenje, ampak imam občutek, da nimajo volje ali pa želje, da bi se preveč izpostavljali. Najbrž drži tvoj zadnji stavek. Žal. Zato pa lahko taki in drugačni vzreditelji še kar delujejo - ker se nikomur ne ljubi, da bi se jim postavil po robu.



Atilla4

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 22 September 2010, 10:08:47
Ja, sem opazil, ampak Animallover je bila edina, ki je konkretno popenila in napisala vse skupaj s podatki od psarne. Ostali so sicer omenili, da imajo ali pa so imeli bolne pse iz tega legla, nihče pa ni tako 'glasno' komentiral odnosa vzrediteljice. Zato me je zanimalo, kakšno je njihovo mnenje, ampak imam občutek, da nimajo volje ali pa želje, da bi se preveč izpostavljali. Najbrž drži tvoj zadnji stavek. Žal. Zato pa lahko taki in drugačni vzreditelji še kar delujejo - ker se nikomur ne ljubi, da bi se jim postavil po robu.

Ja sam na jednom drugom SLO forumu spomenuo ime uzgajivačnice ,pa su mi obrisali sve postove .
To je jedini razlog zašto sad ne spominjem ime.



animallover

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 23 September 2010, 21:10:22
Tudi meni. Pa ne samo tam.  :o



Atilla4

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 26 September 2010, 19:39:33
Na zalost kad se dodje do ove tacke....kako kazniti ili sankcionirati one koji uzgajaju bez dozvole....uvjek imaju svi pesak u ocima.

Koliko ja znam, nema zakona ni propisa da neko nebi smeo uzgajati. A u slucaju da je bila napravljena neka steta ili krivo, trebao bi to usobu voditi na sud. Tu sekcija, klub ili savez ne moze nista!

Za one koji imaju dozvolu:
a ne postuju je ( recimo pare sa onima koji nemaju dozvolu ili da pare agresivne ili bolestne pse ) u pravilniku pise, da se moze oduzeti uzgojna dozvola. A to je verovatno sve.  A na zalost steta je vec napravljena....

tu mislim jedan primer, koji se desio i za koga ja znam i koga sam ja otkrila, da je bila uparena jedna kuja sa generativnim oblikom demodeksa prije nego su dobili uzgojnu dozvolu. A ta ista kuja je verovatno bila na izuzetnom pregledu (neznam kamo su uzgojni sudci gledali, da nisu videli demodex) jer je na onom planiranom nije bilo. Posle 6 meseci je bila vodena na evtanaziju posto nisu mogli pozdraviti demodeksa.
Na zalost je steta bila vec bila napravljena i tu se ne moze nista. Steta samo za one, koji su kupili stene i onda su i oni imali problema sa tim gadnom bolescu.

Istina je i da sam ja mogla da napravim prijavu ali nisam. Mislim da su oni koji su to napravili vec dobili kaznu ili znanje da to nece vise napraviti.


Ja tu pisem kako je kod nas u Sloveniji, a to ne znaci da u Srbiji treba da je isto.
Postoje pravila FCI, koja treba da se postuje a i svaki klub moze u okviru ovih pravila imati svoje -detalnije. Tako da o tome mogu diskutirati i odlucivati samo clanovi kluba kojeg se to tice!

Eva



Ovo je post sa jednog foruma koji je napisala vlasnica uzgajivačnice o kojoj se ovdje govori ,napisan 2006 god.
Zanimljivo kako zna osuđivati neodgovorne uzgajivače ,a sama nije odgovorna.
Ovo je link ako neko misli da to nije ona napisala:

http://www.balkankinology.net/pricaonica/viewtopic.php?f=35&t=4269&start=930

11 post



destiny

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 17 Januar 2011, 16:02:49
Pozdravljeni!

V prihodnosti načrtujem nakup še enega psa in ker sem že nekaj časa zaljubljena v bullterierje počasi pridobivam informacije o pasmi. Glede na to, da je Focoso postregla z največ informacijami o pasmi, me zanima če bi lahko enkrat prišla pogledat tvoje bulčke in jih spoznala bolj od blizu :) Čeprav sem si že dosti prebrala, bi bilo fajn slišat informacije o njihovem karakterju, zdravju... iz prve roke.

Sem pa tudi našla psarno v Franciji http://www.xpected.fr/, ki mi je kar všeč in me zanima, če ima kdo z njimi kake izkušnje?

No že vnaprej se zahvaljujem za odgovore  :)

Lp, Petra



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #144 : 17 Januar 2011, 16:12:03
Kolega imata psičko iz psarne Moonflower iz Madžarske http://www.moonflower.hu/ in sta zelo zadovoljna z njo.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 17 Januar 2011, 16:25:31
Haj..glede na to da so bulcki tudi moja velika ljubezen ti bi svetovala previdnost pri psarni ki si jo izbrala iz zelo dobrega razloga..Yockedoes Abrakadabra..oce mojega psa..od njegovih bratcev in sester sta dva umrla za krvnim rakom..eden bolan na srcku..nasega smo testirali na srcku in je zdrav..nismo in ne bomo ga parili ker je izgleda to dedno in je po vsej verjetnosti prenasalec..Abrakadabra je zadnja leta plodil po Avstriji in Ceski..nenormalno lep pes in ogromen..ampak vsaj toliko agresiven kar je lahko tudi dedno..oziroma vem za dva potomca iz njegove linije ki sta bila uspavana zaradi nenadnih izpadov agresije..tako da to je moje mnenje



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #146 : 17 Januar 2011, 16:33:21
http://www.chov.net/gene/1000/genealogie.php?gPage=1&Act=list&gSearch=&gCmku=1&gNameT=1&gName=chypre&gAct=detail&ID=6343

upam  da bo slo odpret..to je moj pes in njegov rodovnik..ce kliknes vsakega od njegovih sester in bratov bos videla pri opombah da so eni dali vpisat vzrok smrti in eni da ima srcka bolanega..pa klikni na oceta bos videla koliko potomcev ima tu a Ceskem..pa fotko njegovo :'(



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 17 Januar 2011, 17:21:13
ima pa zdaj nasa prijateljica leglo in eden je se prost..ona je primer vzrediteljice, ki ne vzreja po tekocem traku, ki ima rada pse in za njih zivi in njeni psi so cisto normalni bulcki, ki pa nimajo oh in ah glav..vsake toliko je seveda kaksen sampion drugace pa so normalni ampak Zdravi bulcki, ki na rastavah ne izstopajo ..tukaj pa link oh in ah glav..resnicno so fascinantne ko jih vidis..meni ze kar prevec..ampak vsi zmaguejo vse po vrsti..ampak poglej rodovnike in bos videla zakaj taksne glave  http://www.pajar.cz/ 



destiny

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #148 : 17 Januar 2011, 19:12:04
Najlepša hvala za tako hitre odgovore.
 
Macika in amonra hvala za linke, bom vse temeljito pregledala in naštudirala. amonra tvoj buli je pravi lepotec  :-*
Res si želim zdravega bulčka in vidim da moram biti res zelo previdna pri izbiri vzreditelja. Kaj ima tvoja prijateljica internetno stran? Bi te prosila če mi lahko pošlješ link? Nakup bulčka pa načrtujem čez kako leto ali dve, ker imam trenutno eno leto staro psičko pasme francoski buldog.

Lp



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 17 Januar 2011, 20:54:32
 :o