Mladiček sovraži ovratnico in oprsnico

Prue · 6683

Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
: 24 Oktober 2017, 12:18:43
Kot se prebere v naslovu moj mladiček star 5,5 mesecev absolutno sovraži oprsnico in pri ovratnici ni nič bolje. Tako je že od prvega dne ko je pri nas. Z navajanjem je začela že vzrediteljica.. Tamala je zelo požrešna svoj obrok poje v nekaj sekundah in sem probala delati tako, da je dobila ovratnico pred obrokom ampak je raje lačna kot da pride zraven. Isto pri sprehodih, zelo jih ima rada ampak ko me vidi z ovratnico ali oprsnico v roki se gre skrit in je ne dobiš več.
Kakšna ideja kaj lahko še naredim?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 24 Oktober 2017, 12:35:15
Pa dejmo en brainstorming.

1. Natančno povej kakšno imaš ovratnico /oprsnico, material, širina, koliko je težka. Pri oprsnici me zanima še to (najbolj slikca) kako stoji na psu? Koliko za pazduhami pride trak, kje pride na hrbtu in kje na prsih. Psu mora biti udobn ain prav ležeča, ne preširoka in pretežka, da se lahko neovirano giba (eni psi so bolj drugi manj občutljivi).

Trak na hrbtu bi naj bil nekako od vihra, do sredine reber, trak pri prsih-tako nizko da se grlo ne naslanja, ampak da je na prsnici, trak okoli pasu pa nekje na sredini reber.

Daš gor ohlapno, zadosti lahko in zamotiš hrano, priboljški. Kako pa kaj prenaša dotike, masažo po telesu?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Oktober 2017, 14:04:08
Ovratnica je red dingo 12mm teža 15g, oprsnico je naredila vzrediteljica širina 15mm in teža 45g. Material je najlon.
https://mojalbum.com/hyperhiro/oprsnica/foto/23911451#!23911453
Sem probala eno takega stila kot je red dingova pa je non stop vlekla del oprsnice ki je med prednjima nogama.
Je kar občutljiva tudi ko je pripnem na slednega jo moti če jo drsa od boku in se velikokrat ustavi in začne grizt slednega na tistem mestu. Na začetku ni marala česanja, dotikanja tačk, repa zdaj je veliko bolje in pride sama h mizi za krtačenje in čaka da jo dvignem gor.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 24 Oktober 2017, 14:36:19
Najbrž ni nekaj težkega. Hmm jaz bi se poslužila Ttouch in masaže. Ker zgleda jo moti-karkoli na njej, karkoli se počne z njo.

In lahko vzameš idealno oprsnico, ki bo prišla okoli trebuha tam na sredini reber, kar je pri koraku ne bi oviralo, pa bi vseeno ne marala. (preblizu pazduh je moteče za veliko psov)

Ti imaš šeltija?

A vidim zdja jaz več slikc. Ja bi rekla, da pride preblizu pazduh.


Pa zgoraj na hrbtu kaj vem-ni idealno, preveč na vihru je točka pripenjanja. Tak stil oprsnice je mojo tudi motil.

Temule labradorju oprsnica lepo stoji





http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Oktober 2017, 14:02:17
Hm no bom se naprej vztrajala pri privajanju. Pa eno drugo bolj komot oprsnico naročila.
Hvala za nasvet  čara :)
Ja je šelti :)



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 08 November 2017, 11:02:49
No pri ovratnici s klipsno smo zelo napredovali se že sama nastavlja da ji pripnem gor. :) Ne mara pa polzatezne ker ji gre čez glavo. Ampak tudi tu na koncu počaka in se ne teče skrit. Z oprsnico ji nisem težila od zadnjič mogoče zato napredek.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 08 November 2017, 11:20:40
Ko pomislim za nazaj, je tudi pri moji psici bil na začeteku podvig dat ovratnico, oprsnico gor. Ni se skrila, se je pa smotovilila, skakala, vrtela. Pri plašču pa rikverc. Dajanje plašča ji je še zdaj nelagodno, sama nošnja pa ni problema. Ampak zdaj se da oblečt tudi brez koščka hrane v roki.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 08 November 2017, 14:56:15
Tudi moja gre, samo da vidi pelerino, rikverc, z repom med nogami  :D