nakup psa

lely · 7161

lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
: 24 Oktober 2017, 19:28:49
Pozdravljeni!
A je kdo uvazal psa  z Bosne?Kaj rabi za uvoz?
Ker se gre za psa s srbskim cipom in srbskim rodovnikom ,ampak je cepljen proti steklini v Bosni in ima bosanski potni list a rabi potem titer test al ne?Star je 7 mesecev.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1 : 26 Oktober 2017, 20:55:12
Odvisno, kdaj je bil cepljen in uvozen v Bosno, poklicine na bivsi VURS. Ce pa je bil steklino cepljen le v Bosni, in ne ze v Srbiji, bi jaz raje iskala drugega psa.


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 Oktober 2017, 12:42:43
Pri treh mesecih je biu cepljen in uvozen v Bosno..Sem ze vprasala pa mi eni govorijo da ni problema drugi da bi lahko biu problem..Nas vet pravi da ga lohk takoj ko pride v slo cepi se enkrat proti steklini..Ne vem no..Ne bom iskala drugega psa,ker poznam vzreditelja in sedanjega lastnika in vem da je pes ok.Samo ne bi rada imela problemov ko ga pripeljem v SLO.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 28 Oktober 2017, 15:36:37
Nima.Zato sprašujem.Bi ga pa naredili če bi bilo potrebno.. Inšpektor pravi da načeloma ni problema in titra ne rabi...Čakam se odgovor od UVHVVR..



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

EmaTosca

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 Oktober 2017, 06:13:35
Lely, nimam izkusenj s tem, ampak se strinjam z UVHVVR
Lp, Ema.



lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 02 November 2017, 18:01:11
No da skrcim na kratko odgovor uvhvvrja...Pes ne rabi titer testa.Je pa vec nacinov uvoza..Ce grem jaz po psa in se ze tam napise na moje ime potem gre za netrgovinski premik in rabi cepljenje,cip in veterinarsko spricevalo..Ce ga pripelje nekdo drug gre pa za uvoz in je mal bolj komplicirano .Glede na to da izhaja iz Srbije pa mora kao odlocit veterinar v Bosni ce izpolnjuje vse pogoje za uvoz v Bosno iz Srbije in odlocit ce gre lohk u EU ter na podlagi tega napisati vet.spricevalo.Tak je njihov odgovor zdaj si pa morem shranit da jim pokazem ce bodo kaksne komplikacije.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...