Izbruhana tableta proti notranjim zajedalcem

Asja · 6980

Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
: 08 November 2017, 12:06:36
Živjo,
včeraj okoli 17.30 sem dala psici skupaj z večernim obrokom še 1,5 tablete proti notranjim zajedalcem. Okoli 21h je izbruhala cel zadnji obrok. Zanima me, ali se je tableta vmes "prijela" ali ji moram dati novo dozo?

Hvala!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 08 November 2017, 15:06:08
uh, vprašaj veterinarja, ampak če je izbruhala cel zadnji obrok, daj prebavi 24 ur mir. Lahko dobi samo čisto juhi od piščanca recimo, za jesti pa nič, drug dan 4-5 manjših obrokov (v mojem primeru je to piščanec, ki se je prejšnji dan skuhal-brez kosti), tretji dan 3 obroki z dodatkom kake podušene in zmiksane buče (dober vi vlaknin in fajn pri prebavnih težavah), četrti dan pa normalno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 08 November 2017, 15:22:06
Hvala. Saj sicer ji nič ne manjka. Danes zjutraj je normalno pojedla brikete za zajtrk in ni nič skozlala. Tudi prej ne. Verjetno se ji je nekaj zaletelo, ker je prej nekaj divjala, kaj jaz vem. To se zgodi mogoče enkrat na mesec - zbruha cel obrok iz čistega miru in potem mirno dalje.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 08 November 2017, 19:45:43
To ni normalno. bruhanje 1x mesečno je vliko prepogosto. bi za psa blo res fajn ugotovit vzrok.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 09 November 2017, 08:26:51
Sem že pred časom vprašala več veterinarjev, zakaj se to dogaja, in vsak me je vprašal, če požrešno je in da se to potem lahko zgodi. Za našo psico velja, da definicija "jedenja" dobiva nove dimenzije. Ona ne grize, ampak golta, ne glede na to, kako veliki kosi so - mora biti res ogromen kos npr govedine, da ga bo enkrat ali dvakrat pregriznila. Skratka pojasnjeno mi je bilo, da je takšno občasno bruhanje posledica hlastanja hrane - potem jim rata slabo in se zbruhajo. Kot rečeno, drugih znakov, da bi bilo kaj narobe, nima. NOrmalno blato 2-3x dnevno, svetleča dlaka, aktivnost, igrivost ... Sem gledala tudi na internetu in povsod piše, da se vsak pes občasno zbruha in da če ni spremljajočih simptomov, ni znaka za alarm. 



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 09 November 2017, 08:49:15
A si jo slučajno veliko iz roke futrala? Da je pretežno vse obroke dobivala iz roke? Tisto so navadno noro pogoltni. Jaz bi ji dajala obroke-drobno narezane koščke, nikoli mrzlo meso direkt iz hladilnika, kako uro pustim na sobni temperaturi (jutranji obrok, pa dam če ponoči ven, na kletno temperaturo), če daješ brikete-zalij z vodo, daj za jesti v predpražnik, delaj na umirjanju psa. Povsem možno je tudi, da ji dejansko nekaj ne ustreza- moja bruha takrat, kadar dobi nekaj, kar ne bi smela jesti (mislim, enim še vedno ni jasno, čemu služi listek na hladilniku). In vsakič znorim, ko si nekdo drzne sfutrat psu nekaj, kar ne prenaša. Starejši organizem se dlje časa sestavlja nazaj.

In obvezno počitek 1h pred obrokom in po obroku.

Vsak pes res občasno bruha, vendar zato, ker mu nekaj ne ustreza ali je pojedel nekaj takega, kar nadraži želodec, prevelik kos naenkrat, živci...V redu, koristno in fajn že ni. Daleč od tega.

Mogoče probaš s kako tako zadevo, da upočasniš jedca. http://www.zoohit.si/shop/psi/pasje_sklede_in_hranilnice/plasticne/enojne/409082

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 09 November 2017, 08:59:48
Iz roke smo jo (cele obroke) hranili samo eno obdobje, ko se je šolala in so bila pač taka navodila inštruktorjev, potem smo to s časom ukinili. Iz roke dobiva le še na sprehodu, preden torej prideva domov in dobi večerjo, če delava kake vaje poslušnosti itd. - npr. pest briketov poje iz roke pred večerjo (enega po enega), preostanek porcije za večerjo.

Ja, res je. Pogosto dobi direktno iz hladilnika, kar imam spravljeno zanjo (meso, makarone, zelenjavo itd.). Se pravi, mrzla hrana odpade?

Ko je nazadnje bruhala, je imela brikete in tuno na sobni temperaturi. Torej to ni bil razlog. Je pa res, da je imela prej divje aktiven sprehod s tekom, žogico itd.

Pogoltna je odkar smo jo vzeli iz zavetišča. Ne zna normalno jesti, nima meje pri količinah - da ne bo pomote, zelo redko dobi kaj ekstra (npr. da "pade z mize"), ima svoje obroke - enkrat na dan briketi, enkrat na dan kuhano, sem pa tja kak priboljšek in to je to.

Počitek 1h pred obrokom - torej, ko pride iz sprehoda, ne sme jest eno uro? Mislim, to pri nas ni možno, ker bi morali na dodaten tečaj šolanja, da bi jo umirili. Ker zaključek sprehoda že vsa leta povezuje z obrokom (zjutraj in zvečer). Po hrani pa vedno počiva.

Tale priprava za hranjenje mi je všeč - jo bom naročila. Hvala za vse nasvete!




Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 09 November 2017, 09:29:31
Glede tablete proti zajedalcem ne vem, ti pa povem to, da je pri goltačih hrane normalno, da jo včasih izbruhajo. In če jo pustiš, jo tudi pojedo nazaj  :-[ :-X. Kar zaupaj veterinarju  :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 09 November 2017, 13:45:52
Evo, naučite psa počivat, nič ne delat. A tega vas pa v tečajih niso naučili? (saj vem, malo kje so življensko naravnani in večina inštruktorjev pozabi na ta aspekt).

Ja, po sprehodu je počitek, dokler se ne popolnoma umiri, normalno diha, brez sopihanja in z normalnim srčnim utripom. Vaje za umirajanje, ttouch-ležanje na deki, postelji.

Ni glih fajn, da je bruhanje redno na spisku. Za goltače-so take posode res fajn, pa tudi če prej malo namočiš brikete, da niso čisto suhi recimo, pa razne Starmark Fireplug ipd http://starmarkacademy.com/products/. Psica je najbrž bila kaj lačna v življenju in je hrana sedaj nakaj najbolj pomembnega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 09 November 2017, 14:48:37
Sem naročila eno preko e-baya. Poročam o rezultatih  ;)

Počivat nas res niso kaj dosti učili. Moja psica zadnjih 100 m do bloka, ko se vračamo s sprehoda, po navadi histerično vleče, ker ve, da bo za jest. In potem šprinta v stanovanje, že v liftu se  vrti v krogih in praska po vratih, kot da bo s tem kaj hitreje prišla do obroka, skratka nori, preden je postrežena. Ja, vem, napaka v vzgoji. Vse drugo špila, tu pa odpovem(o). Bomo spremenili režim. Hvala za nasvete :)

Evo, naučite psa počivat, nič ne delat. A tega vas pa v tečajih niso naučili? (saj vem, malo kje so življensko naravnani in večina inštruktorjev pozabi na ta aspekt).

Ja, po sprehodu je počitek, dokler se ne popolnoma umiri, normalno diha, brez sopihanja in z normalnim srčnim utripom. Vaje za umirajanje, ttouch-ležanje na deki, postelji.

Ni glih fajn, da je bruhanje redno na spisku. Za goltače-so take posode res fajn, pa tudi če prej malo namočiš brikete, da niso čisto suhi recimo, pa razne Starmark Fireplug ipd http://starmarkacademy.com/products/. Psica je najbrž bila kaj lačna v življenju in je hrana sedaj nakaj najbolj pomembnega.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 10 November 2017, 08:48:32
Strinjam se s počitkom vsaj pol ure pred in po obroku, nikakor ne hraniti zadihanega psa ali pa mu po obroku dovoliti divjanje. Vem za preveč zasukov želodcev zaradi takega obnašanja....
Če je izbruhala tudi tableto, bi jaz do naslednje počakala en mesec.