Primernost psičke za agility

fluff · 5889

fluff

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 14 November 2017, 13:38:56
Pozdravljeni,

imam 5 mesečno psičko, ki sem jo pri 4 mesecih posvojila iz zavetišča. Psička je ovčarka, mešanka s škotskim ovčarjem ziher, noter je najverjetneje tudi nemški ovčar, čeprav ima pri 5 mesecih šele 16kg.
Preden sem videla njo sem nameravala vzeti avstralca, ker imam namen trenirati agility. Zdaj me pa skrb, če bo primerna. In sicer učljiva in bistra je zelo, v enem mesecu sva se naučili lepo število trikcev, poleg sedi in prostor. Zna tudi počakat. Problem se mi zdi, da sicer zunaj lovi žogico in se kolikor toliko rada igra, vendar jo čisto prevečkrat za moje mnenje zanimajo vonjave zunaj. Za mano teče, tudi na kakšno klopco/zidek skoči na moj ukaz med tekom, vendar se bojim zaradi njene manjše fokusiranosti (primerjam predvsem z borderjem in avstralcem) pri igri. Skrbi me, da ni dovolj delovna in fokusirana name, da bi bila dobrav agilitiju.
Sicer zunaj vedno gleda kje sem, če je spuščena pa tudi za mano rada teče.
Kakšno je vaše mnenje, bo ali ne bo za agility?

Hvala za odgovore!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 14 November 2017, 15:12:43
Za agi je primeren zdrav in fit pes, brez kilograma viška. Veseje do sodelovanja pa se razvije tekom kratkih in sladkih treningov. To kar iščeš je dober inštruktor, ki zna delat in narediti agi zabaven psom, ki jih "hitro odnese".

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


*star*

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 0
  • Joy of my life ;*
Odgovori #2 : 15 November 2017, 14:21:47
Noben kuža se ne bo kar skotil z vsemi temi lastnostmi, ki jih želite od njega. Avstralci znajo biti še posebej trmasti pri tem, borderji pa včasih raje malo "popasejo" kot pa da bi imeli fokus na lastniku. Vsakega kuža je treba pravilno usmeriti v željeno vedenje. Pomembno je predvsem to, da imate kratke in zelo zanimive "Igralne urice", potem pa to podaljšujete, važno je da igre ne preforsirate in končate res takrat, ko je želja psa na vrhuncu. Kar se pa agilitja tiče pa itak deluje na enak način, kratke seanse in vse skupaj na način igre in veliko spodbujanja in skakanja, da bo psu celi žur na parkurju. :) Je pa res, da verjetno ne bo imela take močne želje kot pa kakšen border, ker so škotski ovčarji že po naravi malo bolj mirni... ampak če uživa v tem potem je vse ok :D