Maltežana ali Coton de tulear

megy/luna · 15386

megy/luna

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 25 November 2017, 22:00:02
Pozdravljeni, pri nas kupujemo psa. Sicer kužka pasme maltezan in sicer me zanima kako prepoznaš ti dve pasmi. Vem da ko ga bomo kupili to vse piše v rodovniku, vendar vseeno na primer kako na prvi videz na sprehodu veš za katero pasmo se gre? Imasta ti dve pasmi na videz kakšno opazno razliko?  Kolikor sem po slikah na netu primerjala, ne opazim nič korektnega. Hvala



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 26 November 2017, 10:18:05
Glede na to, da pasmi vi očitno ne ločite in se odločate po videzu, bi predlagala, da si preberete pasemski značilnosti in se potem odločate na podlagi teh. Kar bi se seveda morali že na začetku, ampak očitno imate v mislih samo eno belo dolgodlako igračko... ::)



megy/luna

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 30 November 2017, 06:40:13
Pozdravljeni, ja opis pasem sem si prebrala in kaj je razlika? Razen da je coton malenkost večji, ima dovoljene še malo druge barve, karakterno sta pa oba prijazna, nežna kužka za cerkljat! Zanima me vizualno, kakšna tipična razlika med njima tko če bi katerega srečal na cesti? Ne vem no, na primer mogoče kakšna barva oči, ali kaj drugega, ne vem pač neki... Če sploh je kaj?



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 30 November 2017, 14:59:29
Vpiši v iskalnik malr0tese vs coton.ali razlike med njima (v angleščini) pa bo. Npr. https://www.pets4homes.co.uk/pet-advice/the-differences-between-the-maltese-dog-and-the-coton-de-tulear.html
Mogoče gledaš samo slike mladičkov pa ne opaziš razlik, pri odraslih bi jih lažje videla. Sprašuješ, če bi jih ločila na sprehodu...bi, se ločita.



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 30 November 2017, 17:49:30
Mislim da so Cotoni malo vecji in malo močnejse konstitucije.  Ena vzrediteljica mi je tudi rekla, da za Cotone niso značilni madeži solzenja pod očmi, medtem ko pa pri Maltežanih so. Ne vem ali je samo naključje ampak do sedaj še nisem srečala prav lepo vzgojenih Maltežanov, prav vsi so se zakadili pod noge mojim psom ali meni. Srečala sem tudi dva Cotona in sta bila zelo prijazna.
Tako, da jaz bi se odločila za Cotona :)



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 30 November 2017, 19:47:04
Pasmi se kar pomembno razlikujeta v karakterju, vsaj kot sem jaz prebrala. Maltežani so v vsakem primeru znani kot bevskači (tudi jaz še nisem srečala kakšnega, ki ne bi lajal), poleg tega so precej podvrženi boleznim, predvsem tisti "čistokrvni brez rodovnika". Pri cotonih o teh težavah ne poročajo.
Pojdite si pse pogledat k vzrediteljem, pa boste videli tudi fizične razlike. Vsekakor se jaz ne bi odločala samo na podlagi slik, predvsem pa naj bo med odločilnimi faktorji za nakup tudi oseba, pri kateri boste psa vzeli.



megy/luna

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 November 2017, 22:35:27
Ja mogoče če bi imela oba skupaj bi se verjetno razlikovala. To sem pa tudi že slišala, da znajo biti maltezani " tečni" 😄
Sodelavka ima "cotona" brez rodovnika. Če mi uspe pripeti sliko, da še vi poveste komu je bolj podobna.



megy/luna

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 30 November 2017, 22:41:53
Evo "coton"



megy/luna

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 30 November 2017, 22:43:20
Še enkrat



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #9 : 01 December 2017, 11:43:08
Ne morem, da se ne bi oglasila....
Tale "koton" ima skupnega s cottonom to, da ima 4 tačke, rep, ušeska. Pa bel je.
Žal pa res na cestah in v parkih srečujemo po navadi takšne "kotone" ali "maltežane".  :-\ :'(

Sama sem lastnica bišona. Oz. dveh.... Tako da ne govorim čisto na pamet.
Res je, da Cotton d.t. in Maltežan spadata v isto družino - in sicer bišonov.
Tudi sama ti svetujem izjemno previdnost pri izbiri mladiča. Pa ne glede na pasmo! Torej pri preverjenem vzreditelju.
Omenjeni pasmi sta dolgodlaki in je prav, da razmisliš oz. se zavedaš, da je z dolgo dlako (če želiš imeti negovanega in zadovoljnega psa) precej dela.
V prvi vrsti pa apeliram in ti polagam na srce, da se zares dobro pozanimaj o pasmah, značilnostih, vzrediteljih in razmisli  ali bi kuža pasal v tvoj življenski slog. Nikar ne kupuj "na horuk".
Lp, Katja



_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #10 : 01 December 2017, 15:43:11
Ja mogoče če bi imela oba skupaj bi se verjetno razlikovala. To sem pa tudi že slišala, da znajo biti maltezani " tečni" 😄
Sodelavka ima "cotona" brez rodovnika. Če mi uspe pripeti sliko, da še vi poveste komu je bolj podobna.

Kako tečni naj bi bili maltežani ? Kaj so spet to neke natveze?A ni pes taki kot se vzgoji ? Jaz imam maltežana in ni tečen.

In pa sicer pes brez rodovnika je mešanec.


Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


zoa

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 December 2017, 01:52:16
Mene pa zanima,koliko ste pripravljeni vlagat v nego? Ker cotton ima obupno dlako za negovat. Ja,so mehki in cort,ampak ga je potrebno praktično vsak dan česat,da o pasjem frizerju sploh ne govorimo.  ;D
Pa koliko sta pripravljeni vlagat v vzgojo? Ker sta obe pasmi kar zahtevni,vsaj kolikor jih jaz poznam. Imam občutek,da ste začeli z tipično napako večino ljudi,ki si želijo imet psa.
Odločate se bolj na podlagi videza,kot karakterja (vsaj glede na vaš post).

In lepo vas prosim (za voljo vas in vašega bodočega psa) --ne mislite,da se beli (ali katerikoli) majhni psi rodijo s tem,da se želijo crkljat in so prijazni..  Do tega je treba priti z pravilno vzgojo in razumevanjem psa,njegovega karakterja  in njegovih potreb.