S psom na morje?

Ewe · 149840

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #150 : 14 Julij 2006, 09:26:14
Tudi moj fant ima včasih prebliske, ko je malo ljubosumen na Astorja (pa še on mi ga je kupil  ::) ) - da se preveč ukvarjam s psom in premalo z njim.  ;D In nekaj takšnega je bilo tudi glede dopusta....
No in potem sem mu razložila naslednje:
"Astor (tukaj lahko poljubno vstaviš svojega psa) je moja odgovornost. Odvisen je od mene (glede vsega). In ne moreš pustiti bitja, ki je odvisno od tebe, samega ali pa brez hrane. In psi bodo moji spremljevalci celo življenje - zato poskušaj razumeti oz. zato se navadi.... In to pomeni, da bodo psi hodili tudi na dopust z nama, kajti predstavljaj si kako bi bilo, če bi živela sama, brez sorodnikov, ki bi lahko pazili psa in tako naprej."
Mogoče se sliši zadnji del malo grozeč oz. ultimativen, vendar je res... Nikoli ne bi mogla biti z nekom, ki ne bi maral psov in ne bi mogel razumeti mene. Saj pri mojemu fantu ni problema - obožuje Astorja in tudi on si želi še eno malo kosmato bitje, samo včasih bi pač rad malo več pozornosti.... Potem pa imam 2 bitja, odvisna od mene, za vratom.  ;D


Me`SheLLa

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
  • ...moja lubica...
Odgovori #151 : 14 Julij 2006, 09:35:48

A je vžgal ta tvoj govor scythe ?  :D Ker mislim, da ga bom jaz tudi počasi morala uporabit ::) Moja situacija se približuje tvoji in kar je najbolj zanimivo, da je tudi meni fant kupil psa :D


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #152 : 14 Julij 2006, 09:47:56
Pri meni je vžgalo. ;) Pa nisem imela namena, da bi ga kakorkoli pretentala v nekaj...ampak sem mu samo razložila situacijo takšna kot je. Ga tudi ne želim siliti v nič.... V principu "take it or leave it", kljub temu, da se sliši grozno, nikoli ne želim omejevati svojega partnerja in če razume mojega psa kot omejitev, potem naj se sam odloči kaj bo naredil s tem. Pes ni stvar, ki jo lahko kar skenslaš za dan ali dva. Je doživljenjska odgovornost. Sem se šla tudi primerjavi z otroci.  :-[ In na koncu je razumel vse - kljub temu, da je vse to že vedel prej. Pač včasih je treba spomnit ;)


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #153 : 14 Julij 2006, 12:38:56
Hehhe scythe ... jaz razmišljam na podoben način:

kaj pa če bi imela otroke? Bi jih tudi kar doma pustila? Verjetno ne, verjetno bi otroci sigurno šli zraven :) Je pa res da potem dopust ni tako brezskrben kot takrat ko jih še ni bilo (ampak koliko je pravzaprav brezskrben dopust če greš na morje brez psa? midva sva vsakič najprej vprašala 'kako smart?', ko sva bila v tuniziji) ... tako da meni ni nikoli žal da vzameva tamaledva s seboj ;)

Lp, Črt



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #154 : 31 Julij 2006, 09:53:25


No way, brez psa nikamor več. Brunotu je tole čisto pasalo, pa tudi ker je ves čas malo pihljalo, mu je bilo tukaj miljonkrat bolje, kot doma. Drugač pa je bil na Hvaru prava turistična atrakcija in čohalcev je imel na pretek. Najbolj pogosto slišana primerjava je bila, da je tak, kot medved....ha, ha....  Na slikici sicer leži ob morju, je pa drugače tukaj prav lepo plaval! Preden smo šli na morje z njim je bilo kup pomislekov in strahov, ki so se pa tam doli kar lepo razblinili, Bruno pa je ubogal še bolj, kot doma! Da bi ga pustili doma, pa sploh nismo razmišljali....prvič, nimamo nikogar, ki bi zanj skrbel (je že tako, da nobeden ni "dost dober"), drugič je pa del nas zato bo šel kamorkoli bomo šli pač mi. Malo se prilagodiš, pa je o.k.
Lp,
 G.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #155 : 19 Januar 2007, 15:53:00
Mi smo se enkrat peljali z ladjo nekam nevem kam :-[ ! Na ladji je bil tudi  en lušten njufi  :-*  večkrat sem ga pocartala itd... potem pa je tisti njufi skočil v vodo! lastniki so ga kar naprej klicali pa ga niso priklicali :'( :'(



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #156 : 04 Junij 2007, 20:33:19
 Da malo osvežim temo ;D
 Sicer ne delam nikakršne reklame.... pač pomislek, da lahko komu prav pride tale informacija, glede na to, da je ponavadi kar težko najti apartma  kjer ne računajo nič dodatka za pse in so celo dobrodošli(  še posebej  dva ali še celo tri pesjane in ne ravno majhne)

Če kdo od vas , še ne ve, kam na morje in bi šel rad v Dalmacijo na Šolto. Naši prijatelji imajo prosto ribiško hišico čisto na obali.... oddaja se cela hišica( je samo za 4 ljudi- dve sobi) Lastniki živijo drugje.
 Nahaja se pa v manjši ribiški vasi... kjer  je bolj malo turistov tako, da  psi res ne motijo nikogar. .....lahko dirkajo naokrog kolikor jim je volja :)

Je pa prosta od 15.06 do 01.07 ....in pa od  14.08 dalje.





kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #157 : 04 Junij 2007, 22:15:28
Pri nas pa sploh ni problem za na trajekt,ker ga imam itak v rokah! 8) Je bil pa moj Nall letos že na morju in je bil mal spoščen in je šel povohat morje, potem je šel pa drugam.V avtu pa sedi kar zraven mene v taki ležalki pa še na tleh ima kočo tako ,da lahko še zmeraj vzamem veliko prtljage 8) 

Lp Lea

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #158 : 20 Junij 2007, 11:16:12
Halo!

Mene pa zanima ali je kdo slučajno že kampiral na Pašmanu s psom?(vem,da je tudi že odprta tema kampiranje s psom,ampak je že dolgo ni nihče odprl,zato pišem sem).

Hvala...



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 20 Junij 2007, 11:35:53
Mi smo šli včeraj prvič s psom na barko...No,to ni tista velika laaadja,ampak bolj podobno gliserju. Smo se bali kako jo bomo gor spravli..Pa je šla lepo,po palisadi  :P Potem nas je skrbelo,da kako jo bomo v vodo spravli (ker čene ne mara skakanja,gre raje tam kjer ima poden) in malo po tistem,ko smo se vstavli..Najprej sestra..in čoowww,je bla tudi ona že kar v vodi  :o
Samo pazit je treba na senco,vodo..In jaz sem ji večkrat ušesa obrisala (Zdaj že kar sama pride do mene,pa se briše v brisačo  :P )

Drugače sem pa lani,ko smo šli v Grčijo z ladjo, na kateri smo se vozili skoraj 3 dni, videla kar 3 družine s psi. Je taka ladja kar problem za pse pomoje (najbolj glede potrebe)..Amapak so bli kar pridni  ::) Eden me je prišel,ko sem spala celo poljupčkat  :-* :o
So imeli pa na vrhu narejene boxe in si lahko dal psa notri (jaz ga sicer nebi :'() in so bili psi ponavadi tam,ko se je šlo na kosilo,večerjo...




doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 20 Junij 2007, 11:46:37
Aja...smo se pa parkirali tam kjer so "Bele skale", tako da je psica bila tudi na plaži. Res da ljudi ni bilo dosti,ampak nihče ni niti pisnil.
Je pa moja nona (z labradorko) imela kar nekaj težaj. Ona ne pusti psa nobenemu (niti nam  ???) in seveda ga je vzela s sabo. Psica je zelo umirjena,že malo starejša,ampak so ji kar "grozili"...Najhujša izjava je bil aod ene ženske: "Jaz se ne bom kopala tam kjer se je prej kopal pes!"
Haloo?? :-X Sinjorita,to ni bazen,ampak mooorjeeee!  Ko bi le vedela kaj vse je že plavalo tu pred tabo.. >:(



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #161 : 20 Junij 2007, 12:01:50
Če kdo od vas , še ne ve, kam na morje in bi šel rad v Dalmacijo na Šolto. Naši prijatelji imajo prosto ribiško hišico čisto na obali.... oddaja se cela hišica( je samo za 4 ljudi- dve sobi) Lastniki živijo drugje.
 Nahaja se pa v manjši ribiški vasi... kjer  je bolj malo turistov tako, da  psi res ne motijo nikogar. .....lahko dirkajo naokrog kolikor jim je volja :)

Je pa prosta od 15.06 do 01.07 ....in pa od  14.08 dalje.

Tole si pa velja zapomniti za naslednje leto!!!  :o

Sicer pa je bil Lum na morju prvič lani avgusta, ko je bil star malo manj kot 3 mesece. Vožnjo in trajekt do Paga je prenesel brez problemov, čeprav sem pričakovala veliko ustavljanja ob poti. Naredili smo samo tri postanke pa še takrat imam občutek da bolj zaradi nas kot njega  ::). Morje mu sicer sprva ni bilo nič jasno in zaplavati ni hotel, se je pa z veseljem igral v vodi. Na srečo je apartma tik ob vodi, tako da tudi senca ni bila problem.
Potem je bil na morju še 2x, vedno na Pagu. Lani septembra je začel uživati še v vožnji s čolnom (gumenjak) in prvič je sam zaplaval, letos za prvomajske počitnice ga pa sploh nismo mogli spraviti iz vode!  :o Avgusta, ko gremo spet, bo pa po moje itak že celi morski pes postal  ::).

Vsekakor pa ni variante, da ostane doma, ko gremo mi na morje, ne bi mogla niti minute uživati, ne da bi ves čas razmišljala, kako bi užival tudi on!



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #162 : 20 Junij 2007, 12:10:47
Doro, ji ni znala babi povedat, da se vaš pes tam, kamor je ona namočila svojo rit, tudi šel ne bi kopat, he, he??? :o V neki izjavi pred časom (na radiu) je še priznani kinolog Vidic v zvezi s tem povedal, da se psi v morju ne bodo nikoli polulali, tako kot se marsikateri človek....v smislu, da psi niso tako umazana bitjeca, kot nekateri na vse možne načine hočejo pokazati.

No, jaz sem bila lani na morju s psom, saj je še moja slikica par postov nazaj, je pa tudi res, da sem vedno poskrbela, da sem bila stran od ljudi. Moramo razumet, da enim psi niso ravno pri srcu in kaj hočemo....če nočeš težav, je bolje, da se kam odmakneš. Tud, če se moj Bruno zdaj, pri vsej svoji velikosti in dolžini dlake, otrese sredi plaže, se mi zdi, da bi me kar zmasakrirali.....še posebej tisti, ki se par uric pražijo na soncu...he,he....

A je bil kdo v campu Solaris v Šibeniku? Letos gremo tja, pa me zanima, če se je tam možnost "umakniti" kam na stran, da zaplava tudi pes....Vsaka informacija bi mi prišla prav. Na Pašmanu pa še nisem bila, tako da upam Sibila, da se bo oglasil kdo, ki je bil.

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 20 Junij 2007, 12:26:32
BRUNO,v campih je s psi ponavadi tako,da se gre z njim kam na bolj "divjo" plažo...Zdaj je pa spet odvisno od ljudi,no...Ker tam kjer smo bli mi predlani (Barbariga) je bila plaža dokaj velika in si je vsak vzel dovolj prostora in če se je pes držal samo tistega dela kjer si bil ti (pač gospodar,družina itd.) je bilo vse ok..Samo ni smel hodit mimo drugih (sploh tiste gospodičnice,ki se več ur sončijo psov niti videt nismo mogle..)Pa pazit moreš,da ne gre komu čez brisačo  :D Ker čene je  >:(.... :P

Pa jaz sem bila zelo razočarana,ker tam ni bilo tušov za pse..In nisem je upala peljat tem kjer je bilo za ljudi..In smo kupovali vodo in jo s tem umivali... :-X





Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #164 : 20 Junij 2007, 14:00:49
Samo ni smel hodit mimo drugih (sploh tiste gospodičnice,ki se več ur sončijo psov niti videt nismo mogle..)

A smo se zagovorili? :P  ;)

Mi bomo tudi letos prvic sli na morje s psom. Je se ene par strahov - kako z njim na trajektu, kje ga cesati, en minus je tudi njegovo pubertetnisko obnasanje na vsake kvatre, pa take stvari. Pa nikakor ne moremo ugotovit, kaki so resnicni predpisi za prevoz psa - eni pravjo tak, drugi drgac, pise pa spet cist neki tretje. Kao da bi naj na Hrvaskem psi bili v avtu v kletkah, mi pa ne dobimo nobene take, ki bi ustrezala psu in avtu ::)

Mami pa tak cela panicna okol hod :D



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #165 : 20 Junij 2007, 14:13:07
Nika, lahko ti povem svojo izkušnjo, ker smo lani tudi prvič šli na dopust z novofundlandcem, takrat je bil star pol leta in še ni bil tako ogromen kot sedaj:
nihče nam ni težil zaradi načina prevoza psa....na meji smo pokazali tudi pasji potni list, so ga pogledali, ampak psa v prtljažniku pa ne.....kletke nimamo, tako, da ponavadi sedi ali leži v prtljažniku, je bolj mirne sorte in ne rine naprej; v primeru nesreče pač to ne bi bilo najbrž najbolje....se zavedam.
Trajekt....kot sem že napisala lani, nobenih problemov, razen da ni hotel po stopnicah gor, ker so bile tiste, ko je vmes med stopnicami nič in ga je bilo strah it gor, zato sva pač sedela pri avtomobilih. Česanje....šla sem nekam stran od apartmaja, po eni potki (na prav obljudeni), tam sčesala psa, dlake spravila v vrečko in odnesla s seboj v smetnjak. In vroče mu je bilo na morju celo manj, kot pred odhodom doma...
Imam pa tudi jaz ful tremo in strahove pred dopustom....kako bo na morju s takim velikanom, kakšna bo lokacija, na kateri bomo pristali, kako bo z vročino, senco, pitno vodo, dostopom do morja za psa.....kup stvari; ampak če pomislim, me skrbi spet popolnoma isto kot lani - lani pa so šli potem vsi strahovi v nič in je bilo vse o.k. Upam, da tudi letos....

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #166 : 20 Junij 2007, 14:13:38
Oj!
Mi, ko gremo v Novigrad( blizu Umaga, Savudrije, Poreča...)  je tam neka nudistična plaža.  Zvečer tam ni nobenega in jih večina pripelje svoje štirinožce. Od Čivave pa do Bernardinca vidiš...  ;D ;)

Lp,Tjaša



taycha

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #167 : 20 Junij 2007, 14:21:22
Na Pašmanu pa še nisem bila, tako da upam Sibila, da se bo oglasil kdo, ki je bil.

Pozdravljeni !

Z družino in Tajo(mojo psičko) sem bila lansko leto na Pašmanu! Tudi letos gremo tja, saj nam okolica in ljudje tam zelo "ustrezajo". ;)
S Tajo sem lahko hodila kjer koli in noben se ni čisto nič pritoževal. Tudi ko smo bili na plaži je bilo vse OK.(čeprav nismo bili umaknjeni ne vem koliko stran od ljudi).
V vodo je šla lahko kar tam(seveda ko v vodi ni bilo veliko ljudi),noben ni nič rekel.
Tudi nekaj ostalih družin je imelo na plaži psa pa zaradi tega ni noben kaj "težil" prav nasprotno nekateri so prišli do nas in se pozanimali o naši Taji.
Moram reči da smo se imeli zelo super in tudi gospodarica apartmaja ki ga ima je bila zelo prijazna in nam dovolila imeti Tajo v stanovanju-apartmaju !! :)
Saj ima tudi ona psa in ve kako je !!
Tako da jaz nisem imela nobene slabe izkušnje, vse je bilo Ok!! :)

               Lp Tina&Taja :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #168 : 20 Junij 2007, 14:49:07
Tocno takih stopnic tudi nas ne mara. Samo vcasih je bil napis, da ni dovoljeno biti v prostoru z avti, zarad tega me je pa mal skrbel. Ok, ta strah je odvec :)
Pri cesanju je problem, da izcesana dlaka na hitro odplahuta stran in mamo doma ob cesanju celo dvorisce crno. Na morju bo ze veter odnesel >:D

Je pa kolega rekel, da je imel na morju manj tezav s psico, kot pa z otrokoma, ceprav je pricakoval obratno situacijo ;D

Pa ugotavljamo, da bomo meli vec prtljage za psa kot pa za nas :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #169 : 20 Junij 2007, 23:51:08
Pozdravljeni !

Z družino in Tajo(mojo psičko) sem bila lansko leto na Pašmanu! Tudi letos gremo tja, saj nam okolica in ljudje tam zelo "ustrezajo". ;)
S Tajo sem lahko hodila kjer koli in noben se ni čisto nič pritoževal. Tudi ko smo bili na plaži je bilo vse OK.(čeprav nismo bili umaknjeni ne vem koliko stran od ljudi).
V vodo je šla lahko kar tam(seveda ko v vodi ni bilo veliko ljudi),noben ni nič rekel.
Tudi nekaj ostalih družin je imelo na plaži psa pa zaradi tega ni noben kaj "težil" prav nasprotno nekateri so prišli do nas in se pozanimali o naši Taji.
Moram reči da smo se imeli zelo super in tudi gospodarica apartmaja ki ga ima je bila zelo prijazna in nam dovolila imeti Tajo v stanovanju-apartmaju !! :)
Saj ima tudi ona psa in ve kako je !!
Tako da jaz nisem imela nobene slabe izkušnje, vse je bilo Ok!! :)

               Lp Tina&Taja :)


No,super,me res veseli.V katerem kraju pa ste bili?
Do zdaj tudi jaz nisem imela nikjer problemov z Lono-niti v Portorožu ne,pa ni tako majhna :)
Ampak letos grem prvič kampirat in me zato malo skrbi kako bo-ker psa ne morem v šotoru pustit,v apartmaju pa ga lahko za nekaj časa.
Pa mislim da bo že nekako šlo



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #170 : 21 Junij 2007, 08:38:45
Pa nikakor ne moremo ugotovit, kaki so resnicni predpisi za prevoz psa - eni pravjo tak, drugi drgac, pise pa spet cist neki tretje. Kao da bi naj na Hrvaskem psi bili v avtu v kletkah, mi pa ne dobimo nobene take, ki bi ustrezala psu in avtu ::)

No, mi smo lani imeli sicer šele mladička, ko smo šli čez mejo, pa tudi zdaj, ko je recimo že odrasel ni ne vem kako zelo velik (border, pač), pa je bil pri prehodu meje vedno lepo na zadnjem sedežu - 2x je bil zadaj še kakšen potnik, 1x pa je imel naštimano neko zaščitno mrežo ki je bolj tako, zaradi lepšega - in nikoli ni nihče nič rekel. Vedno so mu pogledali potni list, dvakrat ga je carinik/policaj celo pogledal, kje je (ali pa če je pravi, kaj vem, nič ni rekel, sam pogledal je  ::) ) in to je bilo to. Tudi letos, ko sicer imamo v avtu boks v prtljažniku, se še nismo odločili, če ne bo raje kar na zadnjem sedežu, saj, glede na to, da je miren, se mi zdi, da mu je vseeno tako bolj udobno.
Hočem rečt, da na meji niso nič težili, kaki predpisi so, pa ne vem  :-[



taycha

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #171 : 21 Junij 2007, 08:52:50

No,super,me res veseli.V katerem kraju pa ste bili?

Kraj Mrljane.  :) Nismo pa bili skoz tam,smo se včasih vozili tudi drugam in bili tam cel dan!!!


Hočem rečt, da na meji niso nič težili, kaki predpisi so, pa ne vem  :-[
 
Ja tudi pri nas ni noben kaj "težil" !! Lepo smo jo meli zadaj v prtljažniku- brez pregradne mreže in ni noben nič rekel. Pogledali so samo potni list in šli smo dalje.... ;)



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 21 Junij 2007, 17:04:42
Na meji se jim včasih še živet ne da..Ko pa šef kaj teži so pa vsi tečni in vsi ki prečkajo mejo imajo potem tudi težave  >:(
(Vem kako je to,moj fotr je namreč nekaj let delal na meji  :-\ :-[)

Lahko pa ga prašam kakšni so predpisi.... ??? (vsaj nekaj koristnega ;D)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #173 : 21 Junij 2007, 17:45:08
Bili smo v kontaktu z dvema carinikoma in parimi policisti. Se zdej ne vemo, kaj res drzi in kaj ne, tak da smo se ze oglasili na "nasem" avtocentru in narocili mrezo.  :)

Doro, hvala vseen ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #174 : 02 Julij 2007, 13:43:07
Mene pa zanima kaj rabim, če želim s psom na Hrvaško? To vem, da mora imeti tetovaži in/ali čip ter knjižico o cepljenju. Ali mora v knjižici kaj posebnega pisati, kakšno potrdilo veterinarja, da je pes zdrav?

Če je to že kje napisano, se opravičujem in prosim za povezavo do odgovora :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #175 : 02 Julij 2007, 13:54:50
Rabiš EU potni list s potrdilom o cepljenju proti steklini, mislim, da mora biti ceplejnje opravljeno 3 mesece pred prečkanjem meje. Moram preverit.



BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #176 : 02 Julij 2007, 14:04:56
Rabiš EU potni list s potrdilom o cepljenju proti steklini, mislim, da mora biti ceplejnje opravljeno 3 mesece pred prečkanjem meje. Moram preverit.

Tole pa mislim da ne bo držalo, namreč to sem preverjala lani, ko smo šli na morje - cepljenje proti steklini mora biti opravljeno najkasneje en mesec pred prehodom meje in ne tri mesece; čeprav mislim, da tudi če bi kak dan manj, ne bi ravno komplicirali -ali pa, če se najde "ta pravi" carinik oz. policaj. Rabiš torej modro knjižico, notri žig, da je pes cepljen proti steklini, pes mora bit čipiran. To je vse. Pa lep dopust!
Gabi


_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #177 : 02 Julij 2007, 14:12:28
UVJETI ULASKA PASA I MAČAKA U HRVATSKU

Psi u pratnji posjednika, koji se provoze preko područja Republike Hrvatske te oni koji privremeno borave u Hrvatskoj, moraju, prije ulaska u zemlju, biti označeni mikročipom ili jasno čitljivim tetovir brojem koji mora biti upisan u svjedodžbu (odnosno valjanu EU-putovnicu za kućne ljubimce izdanu u skladu s važećim zakonodavstvom Europske unije).

Ako su psi označeni mikročipom koji nije u skladu s kriterijima određenim hrvatskim propisima, tj. propisima EU, posjednik mora osigurati odgovarajući čitač za očitavanje identifikacijskog broja s mikročipa.

Psi koji su uvezeni na područje Hrvatske u svrhu trajnog boravka, a nisu označeni mikročipom, moraju biti označeni mikročipom u roku od 15 dana od dana ulaska u zemlju.

Rješenje o veterinarsko-zdravstvenim uvjetima za uvoz hrvatske Uprave za veterinarstvo nije potrebno za kućne ljubimce (psi, mačke, ukrasne i egzotične ptice, zamorčad, hrčci i dr.) ako:
1. nisu namijenjeni za daljnju prodaju i ostaju u vlasništvu uvoznika;
2. ih prati propisana međunarodna svjedodžba o zdravlju životinja ili veterinarski certifikat (odnosno valjana EU-putovnica za kućne ljubimce), u kojemu nadležno tijelo zemlje izvoznice potvrđuje da su:
   a) životinje zdrave i da ne pokazuju sumnju na zarazne bolesti koje su obvezne prijavljivanju i da ne potječu iz područja u kojima vladaju zarazne bolesti koje se tom vrstom životinja mogu prenositi;
   b) psi označeni u skladu sa hrvatskim zakonom;
   c) psi cijepljeni protiv bjesnoće:
      – prije ne manje od 6 mjeseci i ne više od godinu dana prije otpreme u slučaju primarne vakcinacije, koja bi trebala biti provedena kada je životinja bila stara najmanje 3 mjeseca;
      – prije ne više od godinu dana u slučaju svake sljedeće ("booster") vakcinacije;
      – umrtvljenim sojem virusa bjesnoće.

Zabranjen je uvoz i privremeni boravak na području Hrvatske moguće opasnih pasa pasmine terijera tipa bull koji nisu upisani u registar Međunarodnog kinološkog saveza (FCI) (pit bull terijera) i njihovih križanaca.

U gradu Zagrebu (a slični uvijeti i način držanja pasa doneseni su i drugdje u Hrvatskoj) je određeno da se na ulici, javnoj površini, parkovima, te u prostorijama koje služe zgradi kao cjelini (stubište, ulaz, dizalo, dvorište i slično) pas mora voditi na uzici tako da ne ugrožava sigurnost i zdravlje ljudi, drugih životinja i njihovo kretanje.

Psi koji su zbog svojih urođenih svojstava i agresivnog instinkta ili izvježbanosti opasni za sigurnost ljudi, a posebno dobermani, američki stafordski terijeri, bulterijeri, pitbul terijeri, rotwaileri, doge, njemački i belgijski ovčari, japanski borilački psi, veliki japanski špicevi, mastifi, šarplaninci i njihovi križanci, moraju se, na javnim površinama voditi na uzici, obavezno s brnjicom.

Iznimno, bordoške doge i napuljski mastifi vode se, na javnoj površini, na uzici, ali bez brnjice.



kopirano iz strani hrvaškega veleposlaništva



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #178 : 02 Julij 2007, 14:51:40
Če sem prav razumela rabim torej čip, tetovažo in knjižico s potrdilom o cepljenju.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #179 : 02 Julij 2007, 14:53:25
Tetovaže res ne rabiš, saj imaš čip. Piše eno ali drugo...Katja, koliko je pa tole, kar si skopirala z njihove strani staro? Oprosti, samo malo mi je čudno.... potrdilce o zdravju živali so zahtevali včasih, zdaj pa ne.....zato sprašujem....

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com