Šampon Pet Head in urejanje psa za razstavo

AslanTheAlabai · 8948

AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Živjo!  ;D
Mene pa zanima če kdo tukaj sam poštima-uredi okopa itd. svojega psa pred razstavo. Gledam šampon pet head ampak ne vem če bi bil primeren za našega?
Pes je Ameriška Akita, ima gosto poddlako, ampak kratko. Zgleda da je ni velik samo je poddlaka zelo gosta, debela in šele ko greš čez kožuh s prsti zares to vidiš in v resnici je je dostiii ::). No ali pa ko menja (smo ko snežena krogla doma zdaj    :P). Fen za pse bi si sposodila od kolegice ki ga ma za novofundlanca tako da to ni problem. Pa kopat se tut pusti (meni). Tkoda me zanima ce kdo ve a je v redu za gosto podlako tak sampon?
Se eno vprasanje-a mu naj dam gor potem tako imenovani conditioner? Gledam pa na zoohitu ga nimajo vidim. Ker je pomembno da zgleda dlaka taka puf (ce ste ze gledali morda kaksno razstavo z akitami) pa sijoča itd. Res hvala za pomoč. Greva na cacib maribor in zelim že prej čimveč vedet o negi, da bo njegova dlaka res top (ce ima kdo kaksne trikce bi nama tut fino prislo   ;)). Pet head je vendarle 10 evrov in ga ne bi samo "poskusno naročala"
Hvala  :)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 22 Marec 2018, 08:17:49
Tale Pet head je tudi mene zanimal, ampak se mi zdi da ga ni prav veliko uporabnikov sprobalo.
Če kaj izveste oz ga preizkusite, prosim javite.  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 22 Marec 2018, 14:53:21
Je kvalitetna znamka. Kaj več pa ne morem povedati.  Obrni se na vzreditelja?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 22 Marec 2018, 17:10:10
Vzreditelj bi ti moral znat svetovat kakšen šampon je najbolj primeren za dlako akite..
Sicer pa dvomim, da je Pet Head kozmetika, ki jo razstavljalci veliko uporabljajo, imam občutek da je tukaj bolj v ospredju videz embalaže - jaz na razstavah običajno vidim proizvode All Systems, Chris Christensen, Plush Puppy, Pure Paws, Isle of Dogs,...

Večina razstavljalcev sama uredi psa - pred razstavo in na sami razstavi. Pa sem ne šteje samo kopanje, eni pse celo tik pred vstopom v ring strižejo, številne pa fenajo in tupirajo :)

ps: pa če se pripravljaš na razstavo, daj psu še kakšne prehranske dodatke za boljšo dlako. In za Maribor računaj, da če bo deževalo, kljub šotoru, ki bo tam postavljen, vzemi še kakšne čistilne robčke, če bo pes blaten, ker se teren hitro razmoči in seveda zase škornje ;)



1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 Marec 2018, 19:10:01
Pri pure paws pa sem bila sama kar razočarana, ko so mi povedali, da vsi razen enega vsebujejo sulfate.  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 23 Marec 2018, 07:36:26
Kot alergik na SLS in SLES ti povem, da jih je v večini humane kozmetike tudi al kako bi rekla. Jaz sem se morala zelo potrudit, da sem našla meni ustrezne šampone, brez sulfatov in tudi pri gelih/kremah/oljih za tuširanje.

Če je ima tvoj pes občutljivo kožo in je alergičen, potem premisli če je spolh vso to friziranje smiselno in uporabi pač šampon, ki psu ustreza.

Za vse ostale ni nič narobe če so noter penilci SLS in SLES.  Če psa pogosto kopaš izberi kvaliteten šampon, pa čeprav je malo dražji.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 23 Marec 2018, 12:51:20
Poznam tudi kozmetiko namenjeno ljudem, sem v preteklosti porabila zelo veliko časa, da sem uspela najti kar mi ustreza. Nisem alergik, imam pa druge težave s kožo na obrazu (sem morala obiskovati tudi dermatologa in delati kure tablet) in se mu tudi sama izogibam. Glede človeške kozmetike, ki jih ne vsebujejo bi lahko kar nekaj naštela, ker se vedno več dela v tej smeri, ampak to ni forum za ljudi.  :) Zdi se mi nepotrebno in tudi izsušuje, iritira kožo.
Lahko sicer dodajo potem toliko več olj in drugih vlažilcev, da se izsuševalni učinek izniči, ampak za ta denar pač tega nisem pričakovala in iskreno to ne bi več dala na psa, če ne bi bilo druge možnosti.

Pes ni alergik, razen suhe kože, ki jo je dobil po cenejših šamponih(ravno te sestavine so me zmotile tudi v Beaphar šamponih). Mislim, da bom posegla po Biogroom, cenejših vsekakor ne mislim več kupovati. Je pa Pure paws tudi do dvakrat dražji, le zato me je ta podatek zelo začudil. Sem bila prepričana, da dražji kvalitetnejši pasji šamponi tega ne vsebujejo.

Aja glede friziranja verjetno ni letelo name?  Namreč jaz imam v planu nekje 2x-3x letno samo skopati s šamponom psa. Popolnoma nič več od tega, ostalo pa krtačenje in pranje z vodo pod tušem.  :)



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 23 Marec 2018, 17:07:23
Pojma nimam kako se ureja akito, ker imam sama terierja s katerima je kar veliko dela, če hočem dober izgled v ringu pa ju sploh ne smem kopat prej. Sem pa že videla akite na grooming mizah na razstavi, tako da najbrž nekaj naredijo z njimi, ne vem :) Jaz prej sploh nisem vedela, da se striže tudi zlate prinašalce, recimo...
Če ima tvoj pes sicer kvalitetno dlako, je zdrav in se lepo giblje, bo najbrž zadostovalo ;) Veliko sreče pa javi potem kako bo šlo.



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #8 : 15 April 2018, 00:02:18
Pojma nimam kako se ureja akito, ker imam sama terierja s katerima je kar veliko dela, če hočem dober izgled v ringu pa ju sploh ne smem kopat prej. Sem pa že videla akite na grooming mizah na razstavi, tako da najbrž nekaj naredijo z njimi, ne vem :) Jaz prej sploh nisem vedela, da se striže tudi zlate prinašalce, recimo...
Če ima tvoj pes sicer kvalitetno dlako, je zdrav in se lepo giblje, bo najbrž zadostovalo ;) Veliko sreče pa javi potem kako bo šlo.

Kolikor sem jaz videla ne komblicirajo zelo veliko pri akitah. Tako puf dlako naredijo da zgledajo vecji pa mal da se sveti to je pa to  :)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #9 : 15 April 2018, 00:03:52
Je kvalitetna znamka. Kaj več pa ne morem povedati.  Obrni se na vzreditelja?

Hvala, Čara, zgleda da mu bom res pisala. Je pa tudi sodnik in razstavlja veliko tako da bi najbrž moral vedet  :D

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #10 : 15 April 2018, 00:05:44
Vzreditelj bi ti moral znat svetovat kakšen šampon je najbolj primeren za dlako akite..
Sicer pa dvomim, da je Pet Head kozmetika, ki jo razstavljalci veliko uporabljajo, imam občutek da je tukaj bolj v ospredju videz embalaže - jaz na razstavah običajno vidim proizvode All Systems, Chris Christensen, Plush Puppy, Pure Paws, Isle of Dogs,...

Večina razstavljalcev sama uredi psa - pred razstavo in na sami razstavi. Pa sem ne šteje samo kopanje, eni pse celo tik pred vstopom v ring strižejo, številne pa fenajo in tupirajo :)

ps: pa če se pripravljaš na razstavo, daj psu še kakšne prehranske dodatke za boljšo dlako. In za Maribor računaj, da če bo deževalo, kljub šotoru, ki bo tam postavljen, vzemi še kakšne čistilne robčke, če bo pes blaten, ker se teren hitro razmoči in seveda zase škornje ;)

Hvala za nasvete. Bom mogla malo raziskat vse te znamke :)
Na razstavo pa nisva sla  :-\ razlog je to da menjava dlako in dvomim da bi kaj pobral, ker zgleda kot oskubljena kokos-morem pocakat da se spuca popolnoma  ;D

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #11 : 15 April 2018, 00:06:59
Kot alergik na SLS in SLES ti povem, da jih je v večini humane kozmetike tudi al kako bi rekla. Jaz sem se morala zelo potrudit, da sem našla meni ustrezne šampone, brez sulfatov in tudi pri gelih/kremah/oljih za tuširanje.

Če je ima tvoj pes občutljivo kožo in je alergičen, potem premisli če je spolh vso to friziranje smiselno in uporabi pač šampon, ki psu ustreza.

Za vse ostale ni nič narobe če so noter penilci SLS in SLES.  Če psa pogosto kopaš izberi kvaliteten šampon, pa čeprav je malo dražji.

Načeloma je vse okej, samo v obdobjih ko menjava dlako na polno (torej 2x letno) se mu vedno pojavi prhljaj. Ampak samo ko menja. ???

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 15 April 2018, 07:53:17
Jaz sem potem nabavila od Bio grooma So gentle šampon in sem kar zadovoljna.  :) Predvsem mi je všeč, da nima vonja. Ker prejšnji ga je imel in mi je psička potem imela neprijeten vonj po njem. Tudi bolje ga je sprejela, kot prejšnjega.

Ga pa ne uporabljamo za razstave ali kaj podobnega.

Lp, 1_girl



Denis

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 September 2018, 10:45:11
Sam imam doma šetlandskega (Mars, 5 let) in škotskega ovčarja (Mea, 17 mesecev). Škotsko ovčarko tudi razstavljam in jo sam urejam pred razstavo. Preizkusil sem že veliko pasje kozmetitke med drugim tudi Pure paws, Plush puppy. Od kar sem preizkusil PSH kozmetiko, ki je zelo kvalitetna predvsem pa da izjemne rezultate je ne menjam.
Poleg tega je distributer Kaja, ki ima pasji salon Pasja teta v Mariboru, ima tečaje razstavljanja in svetuje kateri izdelek je primeren za določeno pasmo.

https://www.psh-kozmetika.com/

Mea po razstavi CAC Velika Gorica, urejena s PSH kozmetiko.