Tumor v trebušni votlini

čara · 8864

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
: 08 Maj 2018, 09:36:55
Bina, cca 11 letna psica, NO mix. Načeloma zdrava in dobrega počutja, anaplazmozo uspešno krotima, da se izbruh ne ponovi. Ne kaže še nobenih znakov neugodja, težav. Prebava BP, iztrebek, energija, kondicija. Zaenkrat je OK. Tudi krvna slika je ta moment brez posebnosti.

UZ pa je včeraj pokazal, da so jetra, ledvica, vranica sicer na pogled OK, tudi srce. Je pa razviden 4 cm tumor poleg vranice in želodca. Lahko bi bil na steni želodca, lahko izvira iz slinavke...

Dilema. "Ne diraj lava dok spava"? Čakam in ob poslabšanju operiram? Vmes spremljam z UZji če raste? Dam čimprej pod nož?

Kar se operacije tiče me skrbi to, da bi se ji potem sesul imunski sistem in bi rak ( v kolikor je tvorba rakasta) podivjal, anaplazmoza.
Karakterno je živc v smislu, da se strašno boji veterinarske ordinacije, pregledov. Že po sterilizaciji je bila strašno boga in je trajalo en čas da si je opomogla.

Za zdaj je plan, da čez 14 dni ponovimo UZ, da vidimo, če v tem času zraste.

Rada bi se odločila tako, da je za Bino najbolje in najbolj prav. Je pa težka odločitev. Žalim da čim dlje, čim bolje živi.

Ima kdo kake izkušnje? Kako razmišljanje pride prav.

Ena frišna fotka s Črnega Vrha za 1. maj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 08 Maj 2018, 19:13:31
Če ne bi delali uz, morda tega tumorja ne bi nikoli opazili.
Taki tumorji, v bližini, predvsem pa na vranici, so pri psih zelo pogosti.
Največkrat se jih niti ne ugotovi, dokler ne zrastejo nenormalno ali pa se jih ugotovi šele, ko počijo, povzročijo notranje krvavitve in smrt.
Pes ponavadi mirno zaspi v nekaj urah, ali pa se ga prej uspava.
Vem za 4 pse, ki so ga imeli. Eden od njih je bol moj mešanec labradorec, ki je nekega večera opešal, naslednje jutro pa bil uspavan, zaradi hudih notranjih krvavitev. Ob obdukciji so odkrili tumor na vranici, v velikosti pomaranče.
Do zadnjega trenurka nismo niti pomislili, da ga ima, pes se je čudovito počutil.
Prijateljeva labradorka je prav tako  opešala v nekaj urah. Nato so jo uspavali.
Na tvojem mestu bi psički omogočila čimlepše in kvalitetno življenje, operirala pa je ne bi.
Če je tumor na steni želodca, bo potrebna delna odstranitev le-tega, kar pa ji bo onemogočilo normalno prehranjevanje.
Tumorje se dokazano zajezi, oziroma delno umiri z rednim dajanjem Metacama ali enega podobnega nsaid.
Ampak zavedaj se, kakšni so stranski učinki pri starejšem psu!
Preden jo operirate, še enkrat dobro premislite, kaj ji boste s tem storili in kakšne bodo posledice operacije, ter možnosti popolnega okrevanja.
Srečno!



pitra

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 Maj 2018, 07:36:21
Naša psička je imela tumor v gobčku, pod zobom. Da nekaj ni ok, je veterinarka opazila, ko so ji odstranili majavi zob. Kako smo tumor "držali nazaj", s CBD. Tumor dejansko ni rasel ob ustrezni količini kanabinoidov.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 09 Maj 2018, 07:48:11
KARMEN hvala za tvoj prispevek.
Tudi sama se najbolj nagibam sedaj temu, da občasno preverim z UZjem. Če je treba del želodca vzeti bi lahko normalno funkcionirala z več obroki dnevno (bi pripravila porcije in bi penzionist, po potrebi kak sosed nahranil psico še 2x vmes med službo ali pa 3x). Je pa res, bolj kot je operacija invazivna, dlje časa je okrevanje, večji stres je za telo in večja možnost, da gre rak v 6. prestavo in gas, pa je v mesecu dni ni več.

Problem bi bil, če je celotna trebušna stena, potem tako ni nič narediti.

Dve leti nazaj je bil UZ BP.

Čez 14 dni se še 1x pomenim z veterinarjem.

Če bi bil kostni rak ne bi amputirala. Ker vem, za 3 pse, ki so jih. Komaj so okrevali in se privadili trem tacam, ko je bolezen napredovala  prišlo je do hudih bolečin in so morali uspavat.

Brala sem o CBD. Ena reč je zelo je drago, v SLO ti nihče posebej ne prilagodi izdelka za točno določeno vrsto raka, tumorja, osebku. Ljudje so se že nasrali pri nakupu CBD smole, rakavi bolniki. Nasrali v smislu, da niso dobilo to, kar so iskali. In če vmes kupujem CBD-mi zmanjka za operacijo, če bo  potrebna.  :-\  Pa nikjer nisem zasledila kako se psom dozira, kakšna koncentracija, koliko po KG...Nič o tem še nisem našla.

https://hempmedico.si/index.php?_route_=CBD-Smola

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pitra

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 09 Maj 2018, 11:20:14
Glede CBD sem že zelo veliko napisala kako in kaj in ne ni drago. Glede prilagoditve CBD je pomembno, da je odstotek dovolj visok, to je nad 30 %, ter da je pripravek skupek še ostalih kanabinoidov. Predlagam, da kontaktiraš Mojco Cerovšek, se posebej ukvarja z boleznijo raka pri psih.  Tudi ona predlaga zlasti narevne metode zdravljenja, kar CBD je. Nimaš se kaj "nasrat", če upoštevaš kar sem napisala, ne gre za različne pripravke, gre preprosto za to, da je smola narejena iz kompletnega cveta rastline. Predozirat ne moreš (THC je le v dovoljeni količini za saditev rastlinein smolo lahko jemljejo tudi otroci in živali), ne moreš škodovat ker je vse naravno in CBD je telsu ljudi in živali naraven, zgubljamo pa ga s starostjo. Če želiš še kaj več info, me lahko kontaktiraš na ZM.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5 : 09 Maj 2018, 11:40:54
No, zdaj si me zmedla. Na e-mail sem od konoplje dobila namreč drugačen odgovor.

"Pozdravljeni,
po priporočilih veterinarjev, je pri doziranju CBDja kužkom vsekakor potrebno biti pazljiv. Priporočamo da začnete počasi oz. z majhnimi količinami in temeljito spremljate njegove odzive. Močnejša terapevtska doza znaža 1mg/kg/24h. Torej 1mg CBD na kilogram teže kužka, v 24-tih urah. Ponavadi se doza razdeli v dva vnosa v razmaku 12ur, torej 0,5mg/kg/12h. Za začetek mora doza biti manjša, da ne pride do neželjenega odziva (pretirana zaspanost, bruhanje, lahko tudi prekomerna aktivnost). Začetne doze se lahko začnejo že pri 0.05mg/kg/24ur in se nato glede na odziv višajo.

Priporočamo: CBD kapljice CannabiGold 5% 10ml 5% CBD = 500mg CBD, 1ml = 50mg CBD, (1ml = ~20kapljic) 1 kapljica =~2,5mg)
 "

In ker ima moja psica 30 kg. Je to potem kar drago za moj žep. Če računaš, da je ena flaška cca 200 kapljic in če bi prišla do maksimalne doze je to 30€/15.5 dni.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pitra

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 09 Maj 2018, 11:57:44
Zelo težko takole debatiram, Priznam, da je čuden odgovor. CBD ne moreš predozirat, nikakor, ker ga toliko noben ne bo pojedel. Je popolnoma naraven in nima stranskih učinkov, le pozitivne. Ne glej kapljic z 10, 20 odstotki, to je premalo, ampak le smolo nad 30 % CBD kar lahko pomaga (kapljice so raztopljena smola v olju - kar lahko narediš sama s smolo, ampak zakaj le, da zmanjšaš odstotek CBD, telo rabi čim večji odstotek, da si pomaga). Nizki odstoti CBD so stran vržen denar, kapljice so za mazanje po koži. Pri taki bolezni je govor o dvojni dozi 2 x dnevno, da se tumor ustavi in ne napreduje. Glede cene pa tukaj ne morem, lahko se pogovarjava na ZM. Lahko ti bom svetovala za smolo, ki jo uporabljam jaz zase, ker imam določene težave (huda alergija, migrene), ki so izvenele in sem jo uporabljala za mojo psičko. Lahko pa kontaktiraš še dr. Cerovšek.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 09 Maj 2018, 13:30:37
Lahko ti še opišem primer tumorja na mehurju, pri moji samojedki.
Na steni mehurja, pribl. 2 cm. Pregledal jo je Dr.Matko, s katerim sva se zmenila, da jo obdrži pod narkozo do mojega prihoda, ker se bova takoj pomenila, kako naprej. V primeru, da je tumor maligni, bi jo kar takoj uspavali.
Ampak ne, zbudili so jo, ko sem prišla v čakalnico, me je slišala in na ves glas klicala.
Operirali smo jo, odvzeli 2/3 mehurja.
Po dveh mesecih okrevanja, je postala popolnoma inkontinentna, vedno bolj.
4 mesece smo jo imeli v plenicah, ker je iz nje kar teklo.
No, po 6 mesecih od operacije se je začela lizati po trebuhu in jokati.
Takoj smo jo peljali uspavati.
Odločila sem se, da kaj takega ne bom več naredila. Svoj egoizem moram dati na stran in psu omogočiti čimlepše življenje, do konca.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 09 Maj 2018, 13:51:22
Mehurja tudi jaz ne bi dala operirat. Matko pa je znan po tem, da rad reže.  ;)
Moj veterinar oz. Binin pa ni take sorte, da bi na vrat na nos želel rezat. Presoja se v prid psa, vedno. Ravno sem ga zasula s vprašanji in dilemami.

Če bi jaz bila egoist, je sploh ne bi redno na sistematske vozila in jo hranila z doma pripravljenimi uravnoteženimi obroki....

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #9 : 10 Maj 2018, 03:04:46
A lahko kako odvzamejo vzorček brez operacije in preverijo, če je rak in kakšen - npr. z iglo s pomočjo UZja?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 10 Maj 2018, 07:38:19
Glede na lokacijo, je treba nardit pod narkozo. Po besedah veterinarja, tudi, če naredi tankoigelno biopsijo, kjer se vodi z UZjem, je pes normalno pod narkozo, ker ta tumor ni otipljiv navzven in se rado zgodi, da kaj zakrvavi in je treba itak odpret potem.

Naslednji petek ima kontrolo UZ, da zopet premerimo, popolnoma tešč mora bit.

Lahko, da bi brez operacije imela pred sabo še leto dni, lahko manj, lahko več, kdo ve. Z operacijo morda še dve, tri, lahko jo pa sesuje in komaj nekaj mesecev.



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


_ZOYA_

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • ♥Maltese Maly♥Schapendoes Gavin♥Mix Ajda♥
Odgovori #11 : 10 Maj 2018, 19:44:54
Lahko ti še opišem primer tumorja na mehurju, pri moji samojedki.
Na steni mehurja, pribl. 2 cm. Pregledal jo je Dr.Matko, s katerim sva se zmenila, da jo obdrži pod narkozo do mojega prihoda, ker se bova takoj pomenila, kako naprej. V primeru, da je tumor maligni, bi jo kar takoj uspavali.
Ampak ne, zbudili so jo, ko sem prišla v čakalnico, me je slišala in na ves glas klicala.
Operirali smo jo, odvzeli 2/3 mehurja.
Po dveh mesecih okrevanja, je postala popolnoma inkontinentna, vedno bolj.
4 mesece smo jo imeli v plenicah, ker je iz nje kar teklo.
No, po 6 mesecih od operacije se je začela lizati po trebuhu in jokati.
Takoj smo jo peljali uspavati.
Odločila sem se, da kaj takega ne bom več naredila. Svoj egoizem moram dati na stran in psu omogočiti čimlepše življenje, do konca.

Moja mačka je dobila raka, so ji odstranli, takrat jo je operiral Osterman, šel je del mehurja. 6 mesecev potem je postala apatična, opravljen pregled, rak se je razširil, po telesu, bila je uspavana.

Shiny Angels Blue Star-Maly
Gavin Fibby Jingle Slomar Tuft-Gavin
Ajda-Ajda


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 11 Maj 2018, 10:16:40
Takole. Mojčine besede. Najprej opravi testiranje, zatem se odloči kaj psu ustreza. Ali je to probiotik, CBD in kak procent. NI univerzalnega recepta in dodatka. Zato se ni za prenaglit. Ker se za vsakega psa posebej določi.



http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!