Hrana za mojo psičko - prosim za nasvet.

Metuljeva · 19084

Metuljeva

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 12 September 2018, 11:37:04
Hojla,  Čara

ter hvala za nasvet glede kalcijevega karbonata, bom prečekirala  ;)

Kuhan obrok seveda uravnotežim (z zelenjavo ter brezglutensko prilogo), se kar obnese in ima rada tudi zelenjavo ter prilogo, hvalabogu!

Kosti pa tudi naša ne sme (tudi dobi drisko), razen kupljene sušene bikovke, ki jo pa obožuje  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #31 : 12 September 2018, 11:52:16
Bikovka ni kost. Je sušen bikov penis :) Tudi sapnik ni kost.

vratovi, rebra, hrbet etc.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 12 September 2018, 13:45:16
Kolikor sem sama zasledila na tujih straneh s kuhano hrano, se nekje do 20-25% kuhane hrane, kot dodatek k briketom, smatra še kot uravnotežen obrok? Se morda to motim? Tako trenutno jaz hranim. Psički še nekako najbolj ustreza.
Meni se zdi precej bolj zahtevno. Na surovi sem vedno kot dodatek dodajala zelenjavo, vendar povečini surovo. Vse ostalo si samo potehtal (meso, organe, mesnate kosti).
Pri kuhani pa še OH, raznorazno zelenjavo pokuhano (vsa ji tudi ne ustreza). Pa potem je potrebno gledati na starchy oz non starchy. Pa če ste slučajno opazili, ko daste kuhati meso ta spusti ogromno vode. Tako, da če stehtate pred kuhanjem in po njem je razlika očitna. Meni je ponavadi to potem malo narobe pri sestavljanju obrokov hodilo. Zelo zelo me moti tudi to, da je ta hrana mehka, se pravi ne ok za zobe. Se že zelo lepo nabirajo obloge.  :( Najraje bi surovo nazaj, ampak ji res res res ne ustreza. Tudi po zelenih vampih je bil odziv prebave žal enak.

Metuljeva, k uravnoteženemu kuhanemu obroku je potrebno dodajati tudi 5-10% organov. Mislim da vsaj 5% jeter, ostalih 5% je lahko jeter ali ostalih organov. Poleg KK ali jajčnih lupin.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #33 : 12 September 2018, 17:24:00
Skuham za teden dni. Navagam surovo (žit ne sme, stročnic tudi ne, krompirja tudi ne). In potem ko je skuhano-razporedim v plastične posode približno enako. Če bi želala kuhanega futrat 500g oz. 450 g kolikor je mesa bi se mi najverjetneje grdo zredila.  ;D  Se ne pritožuje, da bi bilo premalo v skledi. Občasno cca 1x na teden dobi kak posušen kos vampa, konjske kite ali kaj podobno smrdljivega :D

Za obloge pa dental powder tak nekak od bepharja in encimsko zobno pasto. Je pa treba bit pozoren, so psi, ki jim pasta nadraži želodec. Moji k sreči ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Metuljeva

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 12 September 2018, 17:48:11
Hvala vama za odgovora,   :)

bom preverila še tole z dental powderjem, naša nekako ne mara čiščenja z encimsko preveč.

Aja, še to:

naša kuža dobi zjutraj samo kuhano, zvečer pa samo brikete, tako da to z uravnoteženostjo najbrž velja prav samo za kuhan obrok, ne pa za kuhano+ddodatek briketov, predvidevam?  ;D  :-[






1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 12 September 2018, 19:20:56
Od mesa zredila  :o Mi ko smo jo imeli na surovi nekje 300g mesa za 12kg psicko nam je se shujsala 1 kg, smo potem povečali na nekje 360-400g. Recimo na briketih pa nam brez problema drži težo na nekje 150g briketov in 48g kuhanega mesa. Joj ja te zadeve poznam, se ji pa po svoje bojim dajati, ravno zaradi želodca in prebave. Trenutno ima rog občasno, na par dni dobi bikovko za glodati, ampak kosti in surovo se mi zdi, da je še vedno bolje očistilo.

Ne vem kako je z ločenim obrokom. Jaz sem samo zasledila, da če dobi nekje 20-25% dnevnega obroka doma pripravljeno hrano, ni potrebno toliko gledati, ker naj bi se smatralo za uravnoteženo. Sama ponavadi kar pomešam v brikete.  Vse kar je več pa naj bi se doma pripravljeno hrano dodatno uravnotežilo.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #36 : 12 September 2018, 20:26:03
Ja, če dobi več KCAL kot porabi, se zredi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Metuljeva

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 13 September 2018, 17:05:17
Ja, pri kuhani prehrani kar se tiče mesa kombiniram meso (puran, piščanec, včasih govedina ali teletina) z drobovino (piščančja jetrca/srčki) in pa še žlica zelenjave (najraje korenček) ter žlica brezglutenskih ogljikovih hidratov (bodisi riž ali prosena, ajdova kaša, kvinoja, ... tukaj malo menjavam, da ni vsak teden ista priloga ..).

Tega o uravnoteženosti kuhanih/surovih obrokov za pse prej sploh še nisem poznala, tako da sem nekako podzavestno skombinirala, po občutku, pa izgleda kar uspeva, odkar pazimo pri sestavinah, ki jih ne sme, je pa sploh super.


Hvala za odgovore in nasvete, se še kaj javim,

Lep pozdravček  8)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 14 September 2018, 07:41:11
Srce je mišica, želodčki tudi. Pod organe se šteje jetra, ledvice, vranica, možgani, jajca, priželjc. Za vsak slučaj napišem, nekateri mislijo da je srce organ pri prehrani.

Zakaj pa daješ žita brez glutena? Ne prenese? Ker same po sebi niso nič boljše ali bolj zdrave, razen, če ima psica alergijo/intoleranco/celiakijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 14 September 2018, 16:25:02
Metuljeva na katere sestavine vse je alergična psička? Kaj pa od briketov, ki jih iščeš za rezervo-Barking hads Chop licking lamb?
Sestavine:
51%* Lamb includes - Lamb *(32%), Dried Lamb *(19%), Brown Rice (16%), Oats, White Rice, Peas (5%), Lamb Fat, Trout, Lucerne, Salmon Oil, Seaweed, Glucosamine 355mg/kg, Methylsulfonylmethane 355mg/kg, Chondroitin Sulphate 250mg/kg, Tomato, Mixed Herbs (Marjoram, Basil, Oregano, Sage, Thyme, Parsley) (0.4%), Minerals

Mi imamo tole pa smo trenutno precej zadovoljni.



Metuljeva

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 15 September 2018, 10:50:02
Srce je mišica, želodčki tudi. Pod organe se šteje jetra, ledvice, vranica, možgani, jajca, priželjc. Za vsak slučaj napišem, nekateri mislijo da je srce organ pri prehrani.

Zakaj pa daješ žita brez glutena? Ne prenese? Ker same po sebi niso nič boljše ali bolj zdrave, razen, če ima psica alergijo/intoleranco/celiakijo.

Hvala, tega za srce in želodčke pa res nisem vedela.

Dajem brezglutensko že od vsega začetka, načeloma sicer nima netolerance.



Metuljeva

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 15 September 2018, 10:52:40
Metuljeva na katere sestavine vse je alergična psička? Kaj pa od briketov, ki jih iščeš za rezervo-Barking hads Chop licking lamb?
Sestavine:
51%* Lamb includes - Lamb *(32%), Dried Lamb *(19%), Brown Rice (16%), Oats, White Rice, Peas (5%), Lamb Fat, Trout, Lucerne, Salmon Oil, Seaweed, Glucosamine 355mg/kg, Methylsulfonylmethane 355mg/kg, Chondroitin Sulphate 250mg/kg, Tomato, Mixed Herbs (Marjoram, Basil, Oregano, Sage, Thyme, Parsley) (0.4%), Minerals

Mi imamo tole pa smo trenutno precej zadovoljni.

Ne bo šlo, je notri lososovo olje, ki ga ne sme. Zato imamo tudi problem najti kakšne kvalitetne brikete, ker ima poleg rib še alergijo na jajca, svinjino, mleko in mlečne proizvode ter kvas. Če se že izogneš eni, je pa ponavadi prisotna kakšna druga sestavina, ki je žal ne sme.

Zdaj čekiram Wolfslbut brikete, kakovost je, glede na sestavine pa bi tudi lahko bili ok, čakam na odgovor, ali imajo po 0,5 kg pakiranje oz. kake testerje.

LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #42 : 15 September 2018, 12:01:17
Kako je pa s školjkami in algami? Ker če na to ni alergična bi ji lahko dajala Ziwi Peak, pa kiranje je 1kg in 5kg. https://www.hov-hov.si/izdelek/ziwi-peak-tripe-lamb/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


1_girl

  • *
    • Prispevkov: 90
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 16 September 2018, 08:11:02
Aha ok, hvala. Prav alergijo ima na lososovo olje?
Joj ziwipeak sem pa tudi jaz ogledovala, je pa tako brutalna cena. :( 1kg 30€, pa še naša bi morala pojesti nekje 120g skoraj sigurno, kar bi na mesec naneslo 3600g. To je pa potem skoraj 100€ strosek, če vzameš veliko pakiranje. Se sprašuem, če so katerikoli briketi tako kakovostni, da opravičijo takšno ceno. :/



Metuljeva

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 16 September 2018, 18:26:14
Školjke in alge načeloma lahko.

Sem čekirala tale Ziwi Peak, to pa je res kar astronomska cena.

Ja, ničesar od rib ne sme, žal.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #45 : 17 September 2018, 07:28:39
To je trenutno edina briketirana hrana, ki jo moja lahko je.  :D Zato pa raje kuham/surovo futram. Drugače Ziwija pojedo manj cca 30% manj, ker je ful kaloričen, če primerjaš z ostalimi. To je praktično samo sušeno meso. Zato taka cena.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


genius12

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 17 September 2018, 14:47:33
https://www.canisalpha-shop.de/index.php/weiderind-spezial.html?EncryptedMemberID=Mzc3OTYwMDYyNDg=&Name=&CampaignID=3854&CampaignStatisticsID=3613&Demo=0&Email=c3RlZmFuLnNlbGVyQGdtYWlsLmNvbQ==
poglej še druge verzije te znamke, meni je top po sestavinah, načinu priprave in celostnem pristopu pri hrani za pse, lp, 🐶​



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #47 : 18 September 2018, 07:24:37
Nič ne pride v poštev. Ne vem zakaj se ne najde kak proizvajalec, ki bi imel 70-80% mesni delež (samo kunec, samo jagnje/ovca (dodani jagnječji/ovčji vampi), samo divjačino (dodani divjačinski vampi)) potem pa preostalih 30-20% buče noter ali šparglje, alge. Brez žit, brez stročnic, brez razhudnikov in brez vseh vrst sladkega krompirja, brez jajc in brez sadja.

Več kot je noter sestavin-slabše je za te naše občutljivce in alergike.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Metuljeva

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 18 September 2018, 23:52:30
Nič ne pride v poštev. Ne vem zakaj se ne najde kak proizvajalec, ki bi imel 70-80% mesni delež (samo kunec, samo jagnje/ovca (dodani jagnječji/ovčji vampi), samo divjačino (dodani divjačinski vampi)) potem pa preostalih 30-20% buče noter ali šparglje, alge. Brez žit, brez stročnic, brez razhudnikov in brez vseh vrst sladkega krompirja, brez jajc in brez sadja.

Več kot je noter sestavin-slabše je za te naše občutljivce in alergike.

Se strinjam.

In potem grejo nekatere znamke še spreminjat formule/sestavine, ponavadi na slabše in menjajo še tisto, kar je bilo prej kvalitetno zastopano ...

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Genius12, hvala za predlog, bom seveda čekirala sestavine.