Pes kaka samo na dvorišču

Palačinkarica · 5020

Palačinkarica

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 23 Avgust 2018, 18:25:11
Pozdravljeni!
Sem nova na tem forumu. Imam skoraj 10 mesečno psičko, ki svojo potrebo opravlja samo na dvorišču. Imamo hišo, vendar smo se po priporočilu vzrediteljice odločili, da bo psu zaradi podlanke najbolje zunaj, na ograjenem dvorišču. Psička ima boks, ki pa je vedno odprt in se nadaljuje na cca 100 kvadratnih metrov dvorišča. Psičko vozimo na sprehod dvakrat dnevno, zjutraj in zvečer, vendar svoje potrebe nikoli ne opravi zunaj. Doma smo na deželi, sprehajamo se po gozdu in prostranih pašnikih, kjer bi pes brez težav lahko opravil potrebo. Kjer so kravjeki, je lahko še kak pasji kakec. Vendar naša psička ne kaka in ne kaka zunaj, včasih edino lula. Psička ima že zdaj okrog 40 kg in kak večkrat na dan, kar pomeni, da se je naše dvorišče spremenilo v smrdišče  :-\
Ima kdo kak predlog, kako to rešiti? Psičko smo od malega, če ji je uspelo kakati zunaj, vedno lepo pohvalili in tudi nagradili s priboljškom. Vendar so bili ti trenutki, ko se ji je posrečilo, zelo redki. Ne vemo več, kaj naj naredimo, da bi težavo odpravili.
Prosim za nasvet.
Janja



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 27 Avgust 2018, 08:29:56
rešitev je ta, da pospraviš za psom. Ali z lopato in na kompost pri vas doma ali pa v razgradljivo vrečko in v kanto za mokre odpadke ;) Tudi mi imamo pašnik-pa tam pasji in mačji dreki niso zaželjeni. Drek rastlinojedih živali se bistveno prej razkroji kako pasji (ostane po mesece dolgo).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Palačinkarica

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 27 Avgust 2018, 18:35:54
Čara, hvala za odgovor!
Saj po dvorišču redno pospravljamo, a potem smrdi iz kante in smo spet tam. Trenutno sem kar zadovoljna, saj od petka ni bilo nobene nesreče. V projekt kakanja na sprehodu sem vložila pretekle cele dneve in tako dolgo vztrajala na sprehodu, da se je psička že morala pokakati, ker ni mogla več zdržati. Sicer je bila čez noč zaprta v pesjak, v svojo kočo pa na srečo ni kakala, kar je tudi napredek. Upam, da bomo nekako uspeli. Sem pa v teh dneh ugotovila, da je psički zelo nerodno, ko opravlja potrebo, saj se vedno obrne stran od mene in me noče niti pogledati. S povodca pa je trenutno ne morem spustiti (da bi lažje kakala), ker smo sredi njene prve gonitve in še ni sterilizirana.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 28 Avgust 2018, 06:53:10
Super, Palačinkarica! Kar vstrajajte. Sej poznaš pregovor: Potrpljenje je božja mast.  8)
Hehe, sem se nasmejala ob omembi, da je psički nerodno in se obrne stran.... Menim, da je čisto tipično za kužke, da se obrnejo stran.
Še nasvet glede povodca; super, da ste odgovorni in jo imate v "vročih" dnevih skozi na povodcu. Pohvalno. Predlagam, da ji več maneverskega prostora omogočiš s slednim povodcem. Lahko je različnih dolžin. Od cca 3 pa do 10 m dolžine. Pustiš, da ga prosto vleče po tleh, za seboj. Če pa je kaka "panika", pa jo komot primeš oz. odpokličeš k sebi. Sledni povodec je na splošno super zadeva za učenje odpoklica.