Strah pred psom

*nastja* · 25174

Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 15 Avgust 2010, 19:53:20
Midve sva ok ... bi mi bilo pa verjetno najlažje da se dobimo zadnji teden v avgustu?  8)


Tajckova

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 29 Januar 2012, 14:34:23
Živjo!

Tudi pri nas imamo probleme z srečanji drugih psov in me zanima, če mi lahko kdo med vami kaj svetuje, kako rešiti problem. Imam nemškega špica, starega pol leta (star je bil 4 mesece, ko smo ga dobili).
Problem je v tem, da noče nobenega psa ovohati, niti ne pusti, da bi kateri ovohal njega. Kolikor vem, to ni naravno za pse? Ko srečava kakšnega psa ( ni važna velikost, starost ali spol) začne lajati ali cviliti, ali pa oboje.. Nikakor mi ne uspe odvrniti njegove pozornosti od drugega psa, ne glede na to kaj naredim. Ponavadi se, ko vidim da se približujeva kakšnemu psu, trudim ostati mirna in sploh ne posvečam nobene pozornosti ne mojemu ne drugemu psu. Potem, ko ga naš zagleda in začne takoj lajati mu skušam z glasovi odvrniti pozornost, a do zdaj to še nikoli ni uspelo :S Bojim se, da bo če ga bom spustila preblizu, ugriznil drugega psa in tako sprožil pretep.
Zdaj nekako vadiva navajanje na psico od mojega brata (ki je sicer res ogromna). Če ga držim na tleh pri miru, obrnjenega stran je sicer bol miren in se pusti ovohati, vendar pa tudi on ne gre sam ovohat nje, ga moram jaz postaviti tako, da jo on lahko.. Ampak še vedno laja na njo.. Smo šli že večkrat skupaj na sprehod in včasih sicer ne laja, ampak potem pa kot da bi se spet spomnil na to, začne krožiti okoli nje in lajati vanjo.. Hvala bogu da je psica tako potrpežljiva, do zdaj je samo enkrat zalajala nazaj vanj.
Bi mi mogoče kdo znal kaj svetovati?

Lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #32 : 30 Januar 2012, 17:57:06
Če sta iz  LJ je najboljši naslov KD Krim, kjer imajo tudi tečaj za azilaše in ogromno izkušenj s prav takimi zadevami.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tajckova

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 30 Januar 2012, 19:40:10
Na žalost nisva iz Lj, in bi nama do tja vzelo več časa, kakor jaz premorem.. :/



LeaLejko

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 10 April 2012, 18:12:48
Tudi jaz imam ta problem, imam mešančka med čivavo in pinčem, ko se sprehajava in zagleda kakšnega psa začne noreti (laja,skače,renči), ko se pa povoha z psom je pa vredu. Toda zdi se mi, da s tem ko ima tako navado veliko psov razjezi in večina ga hoče napasti.
Nevem ali ima to tak strah pred psi in zato tako reagira (ko je bil majhen ga je napadel pes) ali pa je pač tako vzgojen  :-\

ima kdo podoben primer? ali pa mogoče kdo ve kako ga tega odvaditi?  :)



LP