zastrupljeni piščanci v Nemčiji

nelli · 2309

nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
: 07 Januar 2011, 17:32:35
Včeraj sem zasledila na dnevniku da naj bi bili piščanci v Nemčiji zastrupljeni z krmilom ki je prišlo iz Nizozemske,stem naj bi hranili vso perutnino.
Zelo me skrbi glede tega,kako pa je glede piščančjih briketov in konzervirane hrane?

lep pozdrav



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 07 Januar 2011, 20:05:50
Jaz mislim da večinoma v EU preden gre meso v predelavo naj bi bilo testirano oz mora obstajati neka kontrola.

saj tole z tem krmilom so odkrili tudi dokaj hitro, še preden so prišli taki piščanci v prehrano.

Tako da jaz upam da je enako pri pasji prehrani, vsaj kar je znotraj EU. Določeni standardi morajo biti ki tudi zahtevajo kontrolo in sledljivost tkao da če bi karkoli prišlo v pasj prehrano dvomim da bi si kateri proizvajalec privoščil in bil tiho ampak bi raje odpoklicali tako serijo.

Sedaj pa če ima kdo bolj natančne informacije se pa tudi priporočam za več info na to temo.


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 07 Januar 2011, 22:48:39
Glede krmila, je že bilo ugotovljeno lansko leto marca da je zastrupljeno,ukrepali so šele pred 1 mesecom.
Tudi jaz bi prosila kaj več napisenga na to temo kako je z pasjo briketno hrano ???



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 08 Januar 2011, 11:10:23
Pozdravljeni!
Kolikor sem do sedaj zasledila, naj bi pregledovali krmo in hrano živalskega izvora, ko pride iz tujine v Slovenijo (ne vem ali je med temi tudi hrana za naše ljubljenčke) in do sedaj niso odkrili nobene prekoračitve.
Se bomo pa vsaj z naše strani pri dobaviteljih pozanimali za nadaljne informacije in sporočimo takoj ko dobimo kakšne informacije.
LP, Barbara

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si


masyka

  • *
    • Prispevkov: 104
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 18 Januar 2011, 16:37:27
Arden Grange je zastopniku za Slovenijo poslal pisno izjavo, da so dali testirati vse izdelke, ki vsebujejo posušena jajca in piščančje meso in so bili vsi  testi negativni. Sestavine so preverili tudi pri svojih dobaviteljih in so bili prav tako vsi testi negativni.

Podobno sem slišala še za Almo Nature.

"Za vedno si odgovoren za tisto, kar si udomačil." (Mali princ)


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 18 Januar 2011, 18:56:30
Kaj pa za Bosch ki je Nemška hrana in Renske ki je proizvajalec Nizozemska ???
Jaz imam Acano,večkrat sem tudi kupila Renske konzervirano hrano ,zdaj pa Renske nekupujem več .Mislim da bi bilo prav da bi trgovine ki prodajajo briketno hrano na spletu, lahko 
kaj več napisale na to temo .
Kar nekaj  lasnikov psov poznam ki so nehali kupovat Bosch zaradi tega.
Upam da bo kaj več napisanega na to temo.



arch

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 18 Januar 2011, 21:10:17

 Lp :)
     Mislim da delate preveč panike.
     
     



Gregor Matjašič

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 20 Januar 2011, 10:07:43
Glede hrane Bosch ste lahko popolnoma brez skrbi.

Od Boscha smo dobili dokument, ki ga tukaj prilagam (klik na spodnji povezavi) in govori o tem, da nobena maščoba, ki se navaja v medijih, ni bila uporabljena v proizvodnji. Prav tako imajo neprestan nadzor nad kontaminacijo z dioksinom.

Za dokaz kliknite na spodnjo povezavo, ki vodi do dokumenta, pod povezavo je tudi slovenski prevod.

http://img152.imageshack.us/f/bemerkungenzumdioxinska.png/

   PREVOD                               
                                 
   OPAŽANJA O ŠKANDALU Z DIOKSINOM                     
                                 
                                 
   Množično poročanje v medijih o trenutnih težavah z previsoko vrednostjo dioksina pri      
   nekaterih proizvajalcih hrane iz pokrajine Schleswig-Holstein se je dotaknilo tudi       
   lastnike psov, mačk in dihurjev.  Mi Vas lahko pomirimo in Vam zagotavljamo da:      
                                 
   1. Še nikoli katerakoli maščobnokisliska mešanica ali maščoba od sestavin         
       ki se omenjajo v medijih ni bila uporabljena v naši tovarni            
   2. Že mnogo let redno nadzorujemo možnost kontaminacije z dioksinom in do sedaj       
       se nam ni pojavil nikoli v niti enem primeru                  
   3. Poleg tega deluje naše podjetje po mednarodnem standardu za živila ( IFS ) in ima      
       certifikat ISO 9001:2008 in je tako na najvišjem nivoju kvalitete. V podjetju je          
       vpeljana neodvisna kontrola kvalitete in stroge zahteve pri uporabi sestavin, ki       
       zagotavljajo da je prehrana za pse, mačke in dihurje izpolnjujejo kriterije zdrave       
       prehrane.  Prav iz teh razlogov naše podjetje tudi v tem zadnjem primeru z          
       prehrambenim škandalom ni bilo prizadeto.                  
                                 
   Naši izdelki so kljub trenutni problematiki z dioksinom popolnoma neoporečni. Tako    
   lahko tudi tokrat popolnoma zaupate kvaliteti naših izdelkov.            
                                 
   Za tem stojim s svojim imenom :                     
                                 
   ppa. Dr. F.J. Neumann                         
                                 
   Dr. F.J. Neumann je predsednik nemškega združenja za prehrano domačih živali !   
   Tiernahrung e.V.                           
                                 
                                 
   Blaufelden-Wiesenbach,  04.01.2011                  
                                 


Lep pozdrav,

Gregor Matjašič
Aler d.o.o., Ekskl. uvoznik hrane Bosch



Gregor Matjašič

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 20 Januar 2011, 10:12:42
.



aro.si

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 04 Februar 2011, 12:13:34
Pozdravljeni!

Nam so večinoma vsi dobavitelji zagotovili ali pa nam poslali pisne izjave, da hrana ne vsebuje sestavin iz izpostavljenih območjij.

Lep pozdrav vsem!

Spletna trgovina za male živali ARO - www.aro.si