Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 802598

Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Da prekinemo malo debato o barvah s par svezimi slikicami  ;)

V petek smo imeli mini srecanje v Mariboru, bilo je 6 psov, vsi mini in bolj ali manj kosmati  :D Najmanjsi je bil Joni, najvecji pa tibetanski teriercek Kimi, prav tako so bili Nely (TŠ), Annie (kavalirka) ter Gi & Čupko (cotona).













moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Varja, sem napisala da glede barv mi je razlagala karera dominira pa to....z genetiko pa itak da nima nič ;)
Napisala sem tudi da so MENI bili grdi mladički. Simphony pa mi ni grda, samo barva mi ni všeč :P

Joni , super slikce, pa sami kosmatinci so bili.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
puf...koliko dlake na enem mestu... Slikice so lepe in nekoliko khm...kosmate:D
Aja pa oprostite mi, ker sem začela tole debato(o barvah)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
jenny - ma ne sekiraj se, zato pa je forum narejen, za podebatirat orazličnih izkušnjah in mnenjih ;)
No, čeprav se najdejo tudi nekateri ki izkoristijo vsako napakco za se spričkat >:( :D (TO NI LETELO NA NOBENEGA !!! :)) Na forumu kjer sem bila prej so vsi negativno nastrojeni, tu pa morem priznat da se nisem z nobenim prav ostro primla :D.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
no malo off topic...(če ne zamerte), vsi imate fuuul lepe strani, kje pa kako ste jih naredil(sem probala freewebs, pa ni ratalo tako kot sem hotela...)-vem da ne paše v temo samo vseeno-pa kje se lahko (brezplačno) nardi *****.com, *****.si, *****.net


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
aja Tara na kermu forumu a to???


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Jenny, Klik!

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Ja...tole sem že brala-pa vrjemi mi ni čisto nič jasno...


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Vprašaj tisto, kar ne razumeš. ;) Sicer pa je ta tema o Metuljčkih, tako, da bo verjetno bolje če nadaljuješ v omenjeno temo,... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
jenny, če misliš na keremu forumu sem se kregala :D je to na mojpes.net. nisem pa edina tega mnenja.

Glede strani sem se tudi jaz malo zafrkavala na freewebsu dokler nisem poštudirala kako deluje :D, moti me edino to da ima omejeno količino slik ki jih lahko naložiš pa še na brezplačnem ne moreš filmčkov prlimat. :-\


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Ne, sej z tekstom pa tem ni bil prob., samo ne vem... zelo malo ozadji pa tega... pa še naslov bi rada nekak u emu smisu-*********.com


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
jenny - ma ne sekiraj se, zato pa je forum narejen, za podebatirat orazličnih izkušnjah in mnenjih ;)
No, čeprav se najdejo tudi nekateri ki izkoristijo vsako napakco za se spričkat >:( :D (TO NI LETELO NA NOBENEGA !!! :)) Na forumu kjer sem bila prej so vsi negativno nastrojeni, tu pa morem priznat da se nisem z nobenim prav ostro primla :D.



Sory Tara ampak nihče se ne kraga in nihče ni negativno nastrojen - samo men se vedno bolj dozdeva da si ti sama delaš probleme, ker ne razumeš ali pa ne želiš določenih stvari...

Tako kot si Jenny napisala - to je forum - za debate in različna mnjenja - skušaj to upoštevat in se čim manj vesit na vsako stvar in jo obračat na negativo!

In ja jaz imam še vedno ??? pri tvojih postih  - pa sem raje tiho, saj ti človek ne sme napisat odgovora pa je že negativno nastrojen proti tebi - ker te kao ne pozna!

Tukaj je ogromno ljudi in normalno je da se naša mnenja razhajajo - in prav je tako!

Vsekakor pa razumem da je tebi tvoja Tara najlepša - normalno, kako bi pa zgledalo če ti nebi bila!
Tudi meni je moja psička najlepša in najboljša - z titulami al brez - jaz jo bom vedno imela najraje - že zato ker je prva prišla k men!

Priznam pa da mi je pač malce čudno kako to da se je že kr nekaj govorilo o papilonih (kvalitetnih in prav tako dokazanih marsikje) tebi pa nič všeč, prav tako ne razumem kako lahko rečeš da je leglo grdo (menim da je v vsakem leglu kakšen potencial), sploh pa kako so lahko nekateri otroci grdi - kaj pa veš kaj genetika dela in kaj čaka prav tebe (žal nismo vsi rojeni pod srečno zvezdo)  - dvomim da boš za svojega otroka ali za psa kaj takšnega izjavila  - kakršn kol bo TVOJ BO in upam da LJUBLJEN.

Vsi si želimo le najboljše tako pri psih (lep, kvaliteten kuža) prav tako pa tudi pri otrocih (lepi, pametni, šolani) - upamo pa le lahko da se nam to izpolni!
Je pa res da so želje eno resničnost pa drugo!

Pa prosim brez napada - to je moj komentar in nikogar ne napadam!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
No, ok ker vidim da še nisi razumela mojih komentarjev bom povedala tako:
Jaz pišem  in razmišljam VEDNO pozitivno!  Negativno pa je takrat ko postavim tega ( >:() smeškota!  Teh je, če pogledaš, zelo malo.Ko postavim vesele smeškote je napisano mišljeno v smehu. Jaz se nočem kregarit, pogreje me pa edino če kdo obrača moje besede namesto da bi me recimo najprej vprašal zakaj in kako.Če kakšnega mojega posta ne razumeš me kar povprašaj. ;)
Glede lepote pa ne more biti vsem vse všeč, tudi tebi niso vsi psi lepi. Jaz sem se izrazla bolj direktno in sem rekla da ro grdi namesto manj lepi kar je isto.
Meni naslov pri psu ne pomeni kaj dosti. Velikokrat se je zgodilo da je pes dobil oceno ki si jo ne zasluži (to ni samo moje mnenje). Nevem zakaj pa ševedno razglabljamo glede simphony (vem da je letelo na to), saj sem že večkrat povedala da je psica fuull dobra, ampak meni ni všeč barva. Če te zanima keteri papilloni so mi všeč ti jih z veseljem naštelem, tudi teh ni malo  ;D

Ok, dosti zdaj o teh stvareh. Ki se mi  ne da več. :D

In kako kaj tvoja psička? :)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Aja, če mi želiš še kaj povedat v zvezi s tem mi to napiši na ZS, ker sem ne spada, nas bo moderatorka spet okarala :).


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Meni naslov pri psu ne pomeni kaj dosti. Velikokrat se je zgodilo da je pes dobil oceno ki si jo ne zasluži (to ni samo moje mnenje).

V tem se popolnoma strinjam s teboj!
Saj titule tud meni (kljub temu, da jih imamo) ne pomenijo prav nič!

Marsikdaj si pes prisluži oceno katera mu ne pripada - žal!

Meni je veliko bolj pomembno kakšne prednike ima pes in ali so ti zdravi ali ne, šele na to izgled psa, saj ni rečeno da pes ki ni ravno tipi topi v izgledu ne more dati lepih potomcev...

In zame so razstave ena velika loterija! ;)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
No, vidiš na eni točki se pa popolnoma strinjamo :D   Meni, in vsem je najbolj pomembno da dobi zdravega psa, če je po vrhu še lep in uspešen si pa res zadel loterijo ;D
Je pa tudi žalostno da so sodniki vedno bolj podkupljeni :( >:(.  Zato se ne oziram preveč na uspehe ampak na zdravstveno zodovino prednikov . Se pa tudi najde pravično dodeljen uspeh kot ga imajo simphony in Dudi... pa seveda naša geri in joni ;)

Jenny, boš vzela razstavno psičko ali pet psičko?

Geri, kaj imaš kako informacijo o fairlady, razstavljajo kaj, parijo kaj?


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Jah vse je to ena velika loterija...

Tud kužka lahko vzameš npr: pr 2-h mesecih in je le ta najboljši potencial iz legla, pa še vedno to ni dokončno, ko se pes dokončno razvije vidiš ali je to to ali ne....

Je pa res da tudi veliko ljudi misli, da če je dobilo dobrega psa, da bo potem tudi na vseh področjih šiplalo kot je treba, pa žal tudi to ni tako....

Ja res je kot praviš kuhinja, pa saj to ni samo na razstavah ampak se to pojavlja na čisto vseh področjih - tako da ni vedno uspeh imeti dobrega psa ampak še kaj več  ;)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Jah psička bom vzela pri vzrediteljici, ki ima zdrave in še pse z razstavnimi uspehi... Se pa še nisem čisto odločila, najprej kakšna bo psička, potem pa mogoče da vidim kako to izgleda v vlogi rastavljalca...za probat-kar bo pa bo!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Aha, pol si vzela razstavnega psa, ker če bi že v štartu vzela pet psa ga nebi smela razstavljat. :)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Jah... saj pet papillona se sploh ne dobi(pomoje)-sicer mi je pa vseeno, probala bom, kar bo pa bo-čisto tako, kdaj pa moreš psa naučiti razstavne drže???


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Tara kot sem že prej povedala - marsikateri pes je šel iz legla kot show quality pes - pa se je žal kasneje situacija obrnila (ni dobil pravilnega vgriza po menjavi zob, ni se razvil kot bi se mora,.....)...
Marsikdaj je biola situacija tudi drugačna...
Velikokrat so ljudje kupili psičke kot show quality, ter vzrejne - pa sreča ni bila na njihovi strani...

Kar se pa tiče razstavljanja pa vidim da na tem področju ne slediš prav veliko, saj se marsikdaj na rasztavi pojavi pes ki ni razstavni potencial, pa se razstavlja. Saj je velikokrat prepričanje ljudi  - imam rodovniškega psa grem poskusit na razstavo.
In če jim je to všeč in če jim uspeva zakaj pa ne - nikomur ni prepovedano - je njihov pes in njihov denar!


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Jah... saj pet papillona se sploh ne dobi(pomoje)-sicer mi je pa vseeno, probala bom, kar bo pa bo-čisto tako, kdaj pa moreš psa naučiti razstavne drže???

Seveda se ga dobi - saj ni zapisanega pravila da so v leglu vsi razstavni potenciali.
Zato če kupuješ iz tujine se tudi pozanimaj pri vzrediteljici kaj so njene želje in predvsem ji povej tvoje - da si želiš razstavnega psa.

Če te mikajo razstave je najbolje da psa začneš trenirati lepe hoje in drže takoj od malega (torej takoj ko ga dobiš)!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Jaz sem hotela samo vedet, če bo vzela raztavnega psa (ne kako se bo razvil in koliko bo uspešen ker itak ne moreš vedet, kot si povedala ;)), torej če bo poskusila razstavljat ali bo kupila pet "kvalitete", kar ne pomeni da je pes grd ali pohabljen ali podobno ampak ima že v štartu recimo napačen ugriz ali po mnenju vzreditelja ni razstavni potencijal in ga zato bolj poceni proda in po pogodbi tega psa ne smeš razstavljat. Ena taka psička je v Ljubljani, če se ne motim, ki ima napačen ugriz in je bila prodana samo kot hišni ljubljenček, pa je drugače ful lepa psička :o.
Bratec od Tare je bil prodan po polovični ceni, ker je bil večji kot je veleval standard.
Drugače pa poznam primere, ki si jih navedla. :)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Pet papillona bi se dalo dobit ampak ga ne smeš razstavljat,če je to v pogodbi, kot sem zgoraj napisala. ;)


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Saj sloh ne sledim več kaj se dogaja...

Fairlady se ne razstavlja, za parjenje pa je še premlada.

Gracia je psička iz Ljubljane, ki je pet kvalitete samo zaradi vgriza, drugače je izjemno lepa. Tako psičko bi na razstavi diskvaificirali, tako da itak nima smisla jo vozit... Pet papillon, pa ni samo pes z napačnim ugrizom, nepravilno obarvanostjo itd... ampak vzreditelj (če je izkušen) opazi tudi druge kvalitete mladička in oceni kateri naj bi bil razstaven in kateri ne. Seveda lahko narava naredi svoje, ampak vzreditelj, ki dobro pozna linije svojih psov ponavadi ne zgreši. Moja vzrediteljica se skorajda nikoli ni zmotila. Napačne ugrize je že preden so zobki bili predvidela. Povedala je kateri psi so rizični zaradi menjave zobk, da lahko pride do napačnega ugriza in kateri ga zagotovo ne bodo imeli. Tudi glede izgleda psa se redkokrat zmoti... je pa res da vzreja že več let in dobro preuči pse, ki jih pari, njihove prednike itd. in tako ve glede česa mora bit še posebej pozorna pri mladičkih.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Geri, glih informativno me zanima, kaj si mi ti pravla, ko sem se zanimala, da bi vzela še enega papillona,da če kupiš pet psa, ga prav ne smeš raztavljat?

No, pa še novička... moja "kreacija" je končana ;D. Z gobčkom, ki v resnici ni tako dolg kot izgleda na sliki, in repom nisem zadovoljna :-\ :-[






Debata o tem je tudi tu:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=1592.60


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
tara, jaz ne vidim zakaj ne bi smel razstavljati pet papillona... kot pravim Gracija bi bila tako ali tako diskvalificirana, tako da se razstavljanje sploh ne izplača.
Če z vzrediteljem podpišeš pogodbo, da ne boš razstavljal potem seveda ne razstavljaš- vendar je malo vzrediteljev, ki to zahteva... Bolj pogosta je zahteva po sterilizaciji oz. kastraciji, h kateri te obezuje pogodba. To je zelo pametna odločitev vzrediteljev saj s tem izločajo možnost nerodovniške vzreje svojih potomcev.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Aja to je pol to, sterilizacija. Vem da mi je nekdo pravu o teh stvareh pa ne vem kdo. :-[