Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 811290

Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
packi!Vsi po vrsti, se noče noben pokazat.Sploh škoda za Aramisa.Pa še postrigli bi ga :-X.Ajaj.Pol pa Ambro prjav. ;)
No potem gremo ne? Tinkaro sploh ne bom več spraševala.Jo kr zraven štejem. :P

LP Ika


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0

Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Maxina, glede velikosti slikc, si lahko v kšnem programu za obdelavo fotk spremeniš velikost in kvaliteto slikce, pa si boš lahko tud kšne svoje naložola... :)

Pinky: brez zamere, samo zato, ker nočejo razstavljat, jim ne moreš rečt packi, mislm tebi je recimo to všeč, drugim nekaj drugega...

drugače pa ja, mene recimo veliko ljudi na sprehodih sprašuje, če se papilone striže :)

aja pa še to a so vaši papiloni kaj navdušeni nad igranjem z baloni? :D mislm napihnjenimi :)


lep pozdrav!

p.s. kdaj pa je hrušica?


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Mai..., mislim da je razvidno iz mojega posta da to ni nič žaljivega, ampak bolj v hecu in razočaranje ker ne bom nobenega videla.
Ni treba pomisliti, da se takoj vsepovsod vsak začne kregat in žalit. Sem dolgo bila sama ena izmed njih in sem delno še vedno, ker sem do sedaj samo 1 razstavljanje dala skozi.
Athosa baloni ne mikajo, je pa čist nor na fajtanje z mano. Včasih si ga mogu pol ure narahlo bockat da je začel roko grist, zdaj pa ko se mu zalušta pa sam pride in me začne narahlo ščipat, da vidi če sem za akcijo. Drugače pa še vedno palice in frizbi. Žoge niso zanimive.

Hrušica je 31. maja.

LP Ika


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Pinky: hvala za pojasnilo da je bil hec, drugače pa tudi mene zelo moti, da je večina ljudi vzkipljivih in jeznih ter podpirajoč samo svoje misli... :) mal sem se pa tud podzavestno ubranila, ker jaz prav tako nisem za razstavljanje in sem se počutila ˝napadeno˝, čeprav nedirektno... ker nevem nekaterim ljudem je pa grozn samoumevno, da če maš papilona, da ga pa morš razstavlat...

hm zanimivo da ga žoge nič ne privlačijo, mai je sicer v naravi najbolj na palice mahjnen pa četudi je že kšn konkretnejši kol, drugač pa tud frizbiji pa kong, te wube al kaj so že..žogice pa itak, se je pomoje od Iris nalezu :) jst ga glede frizbija sam morm naučit da bi ga v zraku ujel..ampak to bo še trajal :D
heh fajt pa itak... sploh zdj se velik igrava tko da mu je dovoljeno mal grizt pa da je velik stika, ker sem brala članek v mislm da zadnjem al pa prejšnjem mojmu psu, ki je super... preko igre pridobivat na povezanosti.

aja pa hvala za podatek o hrušici! če bo lepo vreme pa mogoče pridemo mal gledat... pozdrave vsem


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Maxina, super slikica v profilu  ;) Meni je tudi ta zelo simpaticna, ceprav ni nic papillonarska  :)

Pinky, kar se tice druge stvari, to sem mislila tisto za kar si dobila doma dovoljenje. Ampak da ne bomo tu gor uganke pisali, kaj vec na privat ali v zivo  :)

Bomo se dogovorili za Hrusico, upam da bo meni terminsko zneslo ker je v tem casu res ogromno razstav. Drugace pa tudi kaksna Hrvaska je super.

To specialko avstrijskega kluba ki jo je prilepila Pinky sem sicer si enkrat ze ogledala, ampak Salzburg je kar dalec  :( Je pa vsako leto konec oktobra se ena pri Dunaju, ki je organizirana v enem starejsem hotelu in tja bi zagotovo rada sla, smo se lani imeli super. Je zelo dobro organizirana in dajejo veliko razlicnih nagrad (Filou je dobil zelo lepo rozeto lani).


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Tinkara, saj em, samo delam se nevedno, ker ne smemo govorit.

Ja no na Hrušico sem ga zdaj že prijavila, tako da gremo.kar se pa Hrvaške tiče je pa fajn če kaj javiš kam bi bilo fino it, ker bolj veš kaj se dogaja.

LP Ika


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Za hrvaško bi bila tudi jaz vesela, če poveste kam greste. sem mislila prijavit na Varaždin, pa sem zamudila rok prijave (sem jim mail poslala 1 dan po roku, če je še možno prijavit, pa ni bilo odziva...). Kakorkoli mi se prvič razstavljamo v Trbovljah, za naprej pa še ne vem :)

Sicer se pa pri nas začenja nekaj dogajati... :P







nič, se vidimo na hrušici :) uživajte!




Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Midva boma tudi v Trbovljih.
A potem praviš da že dogaja?! :o
Držim pesti.

LP Ika


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Zala držimo pesti in tačke :o. Pa poročaj kej.



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Čestitke :o :D ;D ;),
upam, da mi bo uspelo dobiti enega, samo bo težko, ker je že toliko ljudi, ki bi ga imeli
Lpe :-* :-*

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


maxina

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Najprej čestitke Winny za krasni kepici  :o

Pinky, tebi pa so razstave zgleda res zlezle pod kožo, kljub temu, da si bila samo na eni do zdaj.  ;)

Tinkara me res veseli, da ti je všeč moja profilna slikica in nimaš kakih avtorsko-lastniških zahtev  ;D ;D

Money can buy you a pretty good dog, but it
won't buy you the wag of his tail.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
sem prenesla vse čestitke winny ;D

sem opazila, da prej ni pokazalo vseh slik, oz. je slike od naše tamale skenslalo, pa jih bom še enkrat prilepla sem, da ne bo zapostavljena :)








phalena  :P



zdaj pa za nekaj časa dost slikc od mene ::) :)

lp


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
karla, pa niti ne, samo tista prva je že takooooooo daleč, da se mi že prav lušta. ;D
Pa  še lepo vreme je in toplo.

LP Ika


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Cestitke Zali za lep narascaj! Hehe, pa sem zadela glede barv, da bodo (oz. bosta) crna.

Maxina, pri meni pa se res ni treba bati za kake copyright zadeve, jaz se vedno razdajam zastonj  :) Kar je vcasih dobro, vcasih pa tudi ne, kakor pogledas. Sicer pa, teoreticno en kuza na sliki je moj, en pa tvoj, sliko pa je naredil Ikin fotoaparat tako da nimam kaj komplicirat.

Torej, punce, odlocitev za Hrusico je padla, moja kosmata kepa je prijavljena tako da se bomo zorganizirali glede prevoza? Bi bila ful vesela ce nas gre iz Stajerske nekaj :) Na poti nazaj bi se pa se ustavila v Kranju, kot lani  :P


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Tinkara sej midve s Karlo sva že povedale, da greva.Pa za tebe sva tudi vedele, še preden si javila.Tako da gremo!
Kaj se bosta vedve pripeljale do Celja, potem gremo pa z mojim naprej.

LP Ika


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Ja, se bomo detajle dogovorili kak teden prej, ampak naceloma bi bilo tako super, ti imas super razstavni avto  :P


Lp, Tinkara




moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


maxina

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Oj Tinkara, ne preveč Ikinega avta hvalit (čeprav je res špica  ::) ), da ne bo moj kaj zameril, sva do zdaj še vedno vse zbasali not, čeprav ni vedno zgledalo, da bova :D :D :D. Bo pa po moje kar deževalo, ko se bomo štiri babe nabasale v avto in do Hrušice klepetale ;D :o ;D 8) :P

Money can buy you a pretty good dog, but it
won't buy you the wag of his tail.


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Joj, neeee, saj tvoj zeleni avtomobilcek je tudi super, nisem tako mislila  :) Samo pac, pri Iki je vec prostora in manj potrebe za domisljijo kako zloziti stvari v avto.

Sicer pa vem eno ali dve stvari kako spraviti stvari v "non-existant space" po nasih razstavnih pohajanjih, v tibetanskih krogih se to posebej poznajo  ;D


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Karla sej izgleda da boš ti tud kmalu večjega imela. ;D


LP Ika


maxina

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
A ne, moj zelenček je moj dokler ne bo razpadel  :P , ker prenese vse moje muhe in umazanijo in otroke in pse in ::)...moj dragi pa bo nabavil družinski avto, ki si ga bom ob posebnih priložnostih lahko sposodila  ;D

Money can buy you a pretty good dog, but it
won't buy you the wag of his tail.


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Zivjo,

Mi smo se vceraj prvic letos odpravili s kolesom okrog. Spodaj nekaj slikc:

Kosara je skoraj premajhna







Tkole se pa ucimo prosi

V nedeljo imamo verjetno izpit v soli.....drzite pesti:) (poleg non stop namrec Mintu ni najbolj zanimiv:))

ps: je pa po centru Ljubljane kar malo neprijetno se vozit z Mintom v kosari.....od tega da bi Mint vsake toliko kar ven skocil, in tega da je treba ful pazit saj se ne da enako hitro zavijat, kot ce ni Minta spredaj in tega da mi je bilo vsake toliko kar nerodno, ker s psom v kosari pritegnes toliko pozornosti.

Lp, Lea

(upam da se slikce vidijo)



maxina

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Zdravo,

lepo bi bilo videti kolesarske slikice ampak žal... se nič ne vidi.  :(

Vprašanje, ali imaš Minta privezanega v košarici ko se vozita?

Pa pesti bomo tudi držali za vaju, veš da.  :)

Money can buy you a pretty good dog, but it
won't buy you the wag of his tail.


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
jaz tudi razmišljam o nabavi košare. Ker mi poleti veliko kolesarimo in Athos ne more zraven tečt, da bi ga pa skos doma puščala mi pa tudi ni.
In razmišljam kako bi to izvedla oz. ga pripela.
Tako da D_L ali ga ti imaš pripetega in kako? Pa poskusi slikice še enkrat naložit, ker me tudi zanimajo.

LP Ika


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
oj
Lea, mi vsi držimo pesti, da vam uspe!

Tudi jaz imam košarico za Winny, čeprav je ona zadovoljna tudi, če gre recimo za ene 15min mal tečt ob kolesu (na fleksiju), pa se potem mal vozi... Jaz je nimam privezane, je pa navajena, da se med vožnjo ne ustaja, ampak lepo mirno počaka.
letos še nisem probavala tega, razmišljam pa, kako bi to speljala z 2 psoma...

Sicer pa Lea, si dobra, da greš po Ljubljani. Mene že, če grem v naravo vsi postrani gledajo :) ::)

lp


Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Ko je moja kolegica spoznala pred parimi meseci Athosa, se je zaljublja v papillone in danes je postala tudi ponosna lastnica. Ko so se vračali domov, so se hitro prišli pokazati.

In tukaj je Avallon



















Bo pa Athos imel le enega prijateljčka malo bližje, pa še v šolo bomo skupaj hodli. ;D

LP Ika


D_L

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Slikce so tukajle: http://picasaweb.google.si/lea.mrse/MintMaj#

Mint je v kosari privezan (se vidi na eni od slik) in sicer tako da je strikec od Mintovega vratu napeljan pod tistim delom kjer se kosara drzi balance in potem pripet spet na ovratnico. Naceloma Mint sicer pridno sedi notri, vsake toliko se pa kr dviguje in se nisem ugotovila a bi rad skocil ven, al samo zato da se malo premakne. Ce bi poskusal skocit ven (uibstvu bi lahko skocil, samo na eno stran, proti meni) in ga jaz ne bi uspela zadrzati z rokami bi verjetno zgledalo zelo grdo ko bi ga strikec ustavil nekje na sredi poti.

Danes ni izpita, ker je v skupini samo Mint in pa se ena psicka, ki pa je zbolela, tako da je prestavljen na nek nedolocen cas:)

Zala, eno kosaro das lahko na zadnji prtljaznik na kolesu (ce ga imas :)) in tako vozis okrog 2 psa:) ali pa 15 min tece ena in potem 15 min druga ;)

Danes gremo pa na Zbilje malo poveslat...me zanima kako bo Mintu vsec na tistih majajocih lesenih colnih ;D

Lp, Lea



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Jaz imam enako košaro :P
O, veslat greste :) ful fajn. Jaz tudi komaj čakam izpit pa avto. Imaš velik več izbire pri sprehodih :P

Mene pa zanima, tisti ki imate več papillonov - kako se karakterji ločijo. Jaz sem danes na skupnem sprehodu ugotovila, da imam dva psa iste pasme, ki se sploh ne obnašata podobno. ubistvu imata samo ene 2 skupni lastnosti (poleg izgleda, pa še to sta drugačnih barv), ampak še 2 skupni lasnosti se odražata čist na drugačen način...

lp


maxina

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Tudi jaz imam tako košaro :D, Ina se je vozila včasih v njej, Ru pa jo je že prerasel 8)

Ja, Zala tudi jaz sem že ugotavljala, da imajo papilončki zelooo različen karakter. Moji dve psički, pa Tinkarina oba, štirje čisto različni karakterji, vsak nekaj po svoje pesni  ;D. Čeprav tako na grobo in v splošnem lahko potegneš neke značilnosti.

D_L škoda za izpit  :( , bomo pač še malo počakali z držanjem pesti.  :)

Money can buy you a pretty good dog, but it
won't buy you the wag of his tail.