Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 799619

Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
To je super novica!!! Me veseli, da je s Tarinimi ockami vse v redu. Katero kremico pa je Tara dobila? Joniju smo zdravili vnetje z Bivacynom, gnojni izcedki so sli, solzice pa ostajajo.



Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Joni- Tara je dobila kremico maxitrol (mazilo za oko), imela je pa voden izcedek, brez gnoja. Sej solzijo se ji še, ampak manj. Ima pa sigurno tudi zožane oz. zamašene kanale, ampak tega ji ne bom dala čistit ker se bojim nerkoze, pa tudi zato ker ni imela večjih problemov do zdej, ki je imela malo vnete :). Gnojni izcedek pa ima vsako toliko pozimi ko je kaka burja in je mraz ampak jaz ji samo parkrat s kamilico očistim pa je ok (kamilica seveda ne gre v oko). Mah, samo da ni hujšega ;D

Pozdravi Jonija in mu reči da se vidimo v Portorožu. ;)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Geri- Če te zanima, je v soboto v Kopru piknik, ki ga prireja ODPMŽ in KD obala. Vabljeni so vsi ljubitelji psov. Jaz bom šla verjetno pogledat, tudi zato da se pozanimam kako je z člastvom, ker bi se rada včlanila ker imam pol nekaj ugodnosti, ki bi mi prišle prav ;D.
Če boš slučajno prišla, pa mi sporoči. ;)


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Najprej, tara oprooosti, sem imela maximalno nabit teden in vikend, tako da ni bilo časa za nič :-[- bo bolje poleti ko bo fax za mano ;)

Miša, naslednji izlet je že bil na reko Gradaščico, kjer smo celo namakali noge, Geri pa je pogumno capljala po ledeni vodi. Slikice si lahko ogledate na: http://geraldine.moj-album.com/album/3287460/
Je pa s temi "izleti" tako, da me pač recimo kolegica ko ima čas pokliče in če imam tudi jaz čas in ona ali jaz avto potem letiva pohajat. Ni da se prej kaj menimo pa to ker mam jaz tako zmešnjavo na faxu zadnje čase da kar glava peče in težko povem za ziher nekaj vnaprej za več kot 2 dni  >:( bomo poleti poskušali kakšen piknik ali pa organziran izlet narediti ;D
Nekaj asa nazaj smo se tudi menili za papillon piknik. Ker smo lastniki "potreseni" po celi SLO pa se je težko dogovorit kdaj in kako :-\.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Geri sej ni panike, itak nisi dosti zamudila ;D Meni se je piknik zdel pav brez veze, organizacija je bila švoh, oder kjer so igrali je bil pri vhodu, da ko si prišu so tebi in psu bobniči skoraj popokali in če sem se hotela kaj zmenit za članstvo smo se komaj slišali ker so imeli štant na vhodu. >:(
Sem pa videla tisto mešanko s papillonom. Je črno bela in po telesu je ful pegasta in je melo večja od Tare. Sej je lušna psička. :)
Geri je pa odprla kopalno sezono ;D Lepe slikce!

Geri a pol prideš v portorož??


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Krasne slikice, Geri  8) Sploh ta - http://geraldine.moj-album.com/album/3287460/?os=3288166 - mi je ful vsec, izraz na obrazu je priceless. Res ono, brrrr, mrzlo, se usesa ma dol  ;D




moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Ja v Portorož pridem.. ne vem pa še če razstavljat ali samo gledat.. se še odločamo pa je jutri zadnji dan :-[...
Če ne drugo se bo Geri namakala v morju ;) V nedeljo gremo v Hrušico tako da držite pesti!

Joni.. ja voda je bla res mrzla in Geri je jasno pokazala, da tega ni spregledala :o



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
OK se javljam še v teli temi  ;)

So mi med malimi psi eni lepših in prijetnejših psov  :-*

Sem pa gledala malo slike po internetu in ima veliko metuljčkov ušesa popolnoma spuščena ob glavo...kako je s tem. Je dovoljeno ali je napaka ali jih mogoče spustijo ko so popolnoma nezainteresirani za vse okrog sebe...kakšen drug razlog... Bom poskusla še enkrat najt sliko pa jo pripopam.


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Ja, jaz sem se v finalih odločala med mopsom, metuljčkom, japonskim špicem in TŠ-jem...Tako, da so tile psi res vredni pozornosti.

Sicer pa Neyka, si mislila nekaj takega 2.?

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
 Pozdravljena Neyka :)!

Tisti s povešenimi uhlji so Phalene oz. Vešče. Dosti vzrediteljev jih vzreja poleg Papillonov. Jaz sem tudi že videla strani ko je pisalo papillon, na sliki pa je bila vešča. Malo nepregledne strani imajo nekateri ;)  Je pa vešča samo ena v Sloveniji. Ta gospa, ki jo ima, ima tudi papillona in sta prav lepi za videt skupaj ;D

Ta na sliki sta oba papillona, ampak ta mali pa zgleda malo čudno. Tej uhlji so mi sumljivi in ne zgledajo prav v redu. :-\


Lp, Eneja


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Glede teh ušes.. mladiček na sliki (2) ima nepravilno nastavljena ušesa. Ušesa morajo biti na glavi in ne ob glavi. Seveda pa se pojavljajo v vzreji tudi taki papilloni, kar seveda ni dobro. Takih linij ni ok nadaljevati. Odrasel papillon pa je samo slabe volje :P, kot recimo Geri tu: http://geraldine.moj-album.com/album/3287460/?os=3288166 Vsak, ki jo je kdaj videl ve da ima pravilo nastavljena ušesa: http://geri.moj-album.com/album/2622502/?os=3223187 Ko pa spijo, so slabe volje, prestrašeni itd, pa povesijo ušesa. Če pa ponavadi nosijo ušesa dol pa je to napaka. Nekateri se zgovarjajo da dlaka vleče dol ušesa, v resnici pa imajo tisti psi samo premehko uho da bi samo stalo pravilno.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Hvala za odgovore!

Včeraj sem bila na morju in glej zlomka vidim papillona s povešenimi uhlji (nisem še teme prebrala) Na žalost se mi je spet mudilo, ampak bil je pa ta pesjanar z eno gospo vendar samo on brez papillona torej verjetno ni bil ta edina vešča v sloveniji  ??? Iz koda pa je slovenska vešča?

Drgač so pa res ful ful cortkani psi in če bi že res morala izbrat malega psa bi bil to papillon  :-* :-*

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ta edina vešča je iz Velenja, če se ne motim. V glavnem tisti ki si ga videla sigurno ni bil Papillon. Ali je bila Vešča (mogoče kdo iz tujine) ali "Papillon" z napako. ;)


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Včeraj smo bili na razstavi v Hrušci,kjer je bilo prijavljenih 7 papillonov. Zasedba je bila iz Slovenije (Joni in Geri), Nemčije (psarna Pondas) in Avstrije (psarna Petit Pierot). Joni je dobil svoj drugi PRM, Geri pa tretji CAC 8) tako da Joni potrebuje še en PRM za zaključek SLO mladinskega šampjonata, Geri pa še en CAC za zaključek Slovenskega Šampjonata v lepoti. Razstava je bila res lepo organizirana, vreme je vzdržalo. imeli smo se lepo, se naklepetali in spoznavali nove ljudi. BOB je pri papllonih dobil Dudi (Queen Bless Jp Tri something), na razstavi pa je bila tudi ena Dudijeva hčerka, ki je prava lepotica-Kleiner freund Odina ;) Geri je že prijavljena v Portorož, joni tudi, pridejo pa še Dudi, Odina, Kathe... in drugi iz psarne Pondas, pa verjetno še kakšen papillon :) torej se kar splača priti ljubiteljem pasme.



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Čestitke vsem!

Ta Ondina je pa fuuul lepa :o. Komaj čakam portorož, da jo vidim v živo!  Pa tudi vas seveda ;D Taro bom pa pustila doma, ker je preveč gužve in je prestrašena pol in je brez veze. Če boste pa po razstavi se hoteli vstavit kaj v Izoli se pa z veseljem dobimo. :)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
A pride kdo od vas v Trbovlje letos? Tja vem da grem mal pogledat z mojo mrcino pa bi še do vas pršla...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Malo pozno ampak bolje kot nikoli  ;D Hvala za čestitke, v Hrušici je bilo res lepo.

Ja, Odina je krasna psička, jaz pravim da je ženska verzija Dudija. Drugače pa se vidimo v Portorožu, verjetno bomo prišli tudi v Trbovlje.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Jaz bi samo vprašala, če bo kakšna zasedba papillonov tudi v Mariboru, septembra? Bi vas z veseljem še jaz malo obiskala in pofotkala.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Mi verjetno pridemo, že zato ker nam je razstava pred nosom  ;)

Še nekaj novejših slikic:







Lp, Tinkara


moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Mi verjetno pridemo, že zato ker nam je razstava pred nosom  ;)


Je bil to odgovor meni za Trbolje ali Tosy za Maribor?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Tosy za Maribor  ;D Drugace bomo pa verjetno v Trbovljah tudi.

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
No, potem pa itak super, hehe. :)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Lobsang

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
  • Moji mali tibetančki
Joni še dobro da ti je MB razstava skoraj pod nosom - saj veš če zaspiš slučajno  ;D


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Ma kaj v portorožu bojo papilloni v soboto in nedeljo?


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Ne. V soboto bodo v Umagu, v nedeljo v Portorozu.


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
Ojla!

Tara, čeprav sta 2 razstavi bo zasedba papillonov zelo podobna, če že ne enaka ;) No v Umagu bodo verjetno tudi hrvatje, mogoče pa celo v Portorožu. Mi smo prijavljeni samo v Portorož, ker imam vsak dan enega (Žan, Geri), tako da bo pestro ;D. Tara, se vidimo :)
neyka, mi verjetno ne pridemo ker je termin zame neugoden in se že lani nisem udeležila te razstave :'(... v Maribor pa skoraj sigurno pridemo! :P
Mi se ful zabavamo med vikendi. Žanu organiziramo whippet srečanja, na katera pa gre seveda tudi Geri-DOKAZ, med tednom pa žal ni tako zabavno saj je tu v LJ groza ko sprehajaš majhnega psa. Moram reči da tak ali drugačen napad doživiva nujno vsaj 1x mesečno >:( :'( Ena izkušnja je opisana TULE.

Komaj čakam da bo konec izpitov in bomo končno spet doma :D ;D



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Poznam tudi jaz take stavke kot jih je geri opisala v njeni izkušnji. Jaz sem že popenila in se kar spravim nad lastnika če je potrebno >:(.  Moj fant je enkrat peljal taro lulat in mu je izza grma skočil velik mešanec in je primu taro za, hvala bogu, zimski plašček. Fant je psa brcnil koliko je mogu da se je umaknil in lastnik mu je prbil nazaj " da ne bo nič ker je šolan" ??? ???:o  Ja šola pa taka.... vsaka mu čast! >:(  Ni kaj kot začet si bildat nige in roke (jaz jih že ;D) in samo fajt.

Glede razstave pa sem vedela da je ena v portorožu in druga v umagu ampak sem mislila da je kaka sprememba. No v glavnem se vidimo ;)


Joni

  • *
    • Prispevkov: 388
    • Točke: 2
  • I Heart Papillons
Moram potrkat na ogromen les, da nimava z Jonijem tako hudih izkusenj, vendar sem zmeraj extra previdna. Sedaj se izogibava večjih psov, sprehajava pa se itak nikoli brez povodca. Žal je na svetu toliko kretenskih lastnikov psov, da je že prav nevarno za naše male.

Drugače pa se vidimo v Portorožu!


Lp, Tinkara

moji metuljcki na spletu -- www.papijoni.si


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
no hvala bogu se to ne dogaja vsak dan. Dogaja pa se to da vsakič ko gremo ven se na vsake dva metra ustavim ker tara žanje uspehe pri mimoidočih ;D


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Ravno danes smo na sprehodu srečali 11-mesečnega papillona Energy-ja in king charlies spanjel-ko Loti.(ime pasme ne vem če je pravilno napisano  :-[ ).Z Rino(bernski planšar) in s Chayo(mala mešanka) so se super ujeli,pa čeprav je višinska razlika med njimi(med Rino in ostalimi kar velika).Moja velikanka se je ful previdno igrala,in ko jo je papillonček nalajal je samo veliiik krog okoli njega naredila(je pač 'pogumen' kuža  ;)) So pa papilloni prav posebni s temi svojimi ušeski.In kakor jih poznam imajo dober karakter. Je pa Energy rjavo/bele barve in trenira agility  :)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si