Metuljček - Papillon [Epagneul nain Continental, Continental Toy Spaniel]

Geri · 799582

jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
winny je bila pa pred nekaj dnevi že 7 :)

sicer smo bili pa včeraj na dobrodelni nordijski hoji, seveda sta šli tamali z mano (oz winny je šla 6km turo z sestro, lia pa 11km bolj hribovito z mano). Upam da dobim kakšno fotko iz cilja, ker je lia zaradi blata popolnoma spremenila barvo :) na srečo je bilo v bližini jezerce tako da se je potem sla mal skopat:) je pa po tem včeraj že drugič doživela alergijsko reakcijo, očitno jo je nekaj pičilo v blazinico preden smo se odpravili domov, saj ima danes na tački ranico... tamala nima sreče zadnje čase.
takole je izgledala danes po tem ko sem ji povila tačko:



takole pa winny, ki se že cel dan sonči:


Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Boga Lia, imaš kaj za blažiti reakcijo oz imaš namen imeti pri roki? Do sedaj so pri nas mele hujše reakcije le pri določenih cepljenjih, ko je Berry čebela pičila je ustnica sicer malo zatekla (pik je bil na notranji strani ustnice) ampak je potem bilo ok. V glavnem za take hujše primere me res zanima kaj bi lahko človek imel pri roki.


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
mi imamo medrol, čeprav smo ugotovili da le ni tako hudo kot izgleda. Lia zna zapaničarit še bolj kot jaz, je pa res da pri alergijah nikoli ne veš kakšna reakcija bo naslednjič... pri človeku se sicer pri hudih (anafilaktičnih šokih recimo) napadih da adrenalin, ki takoj zaustavi zadevo, pri psih, sploh tako majhnih te opcije ni (oz če bi res res res bilo hudo se razreči tisto ampulo adrenalina (mislim da je notri 1mg za človeka) z ogromno fiziološke in vbrizga res malo tega)
medrol je pa glukokortikoid, se ga uporablja pri hujših alergijskih reakcijah, vendar v teoriji ne deluje takoj (čeprav v praksi, vsaj pri psih baje kar hitro). Ima pa lahko hude stranske učinke, tako da jaz ga imam če bi bilo res hudo (ko vidiš da je oteženo dihanje...)

mi je pa ful čudno, da se nam je to zgodilo 2x v parih tednih, prej nikoli nič. tudi obakrat je bilo povsem nepričakovano... razmišljam da bi našla male čeveljčke, da bi zaščitila blazinice, ker  daljših sprehodov in rekreacije ji ne mislim kenslat.


kakorkoli, tole ni fino, sploh ker ne vemo kaj povzroča te alergijske napade...

lp


kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
že 7 let... Pa Lia, koliko let ima tamala? Priznam da obožujem papillončke :D



papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Še naša 2 :)
Gracie, ki bo novembra stara 4 leta... in Zumi, ki bo decembra 2  ;D



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Lia je pa 4 :) staramo se, vse 3...

dve današnji, če se nam (mi :P) uspe zbudit dovolj zgodaj, gremo pa tudi v hribe kdaj pa kdaj. tole je na Viševniku (2050m n.m.v) v ozadju pa Triglav.





Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Še naše pošastke od včeraj. Tut s Triglavom v ozadju  :P pa vidi se tut vrh do katerega nam je ratalo prilezti (najvišji zeleni vrh na slikci s črno pikico - Možic 1602 m)


še dokaz da nam je res ratalo priti tja gor

Nuti in Missy na ostanku bunkerja (črna pikica na prejšnji fotki)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
pridni! tole je pa blizu nas, se za naslednjič povabim zraven :) če nisem v lj, za knjigami ali na kakšnem hribu po svoje sem vedno za take luštne izlete (sploh zdaj ko so borovnice povsod po hribih :P)
imamo pa Triglav z vseh strani poslikanega, samo še gor je treba! čeprav me v resnici srce boli vsakič ko grem v hribe brez psov, ampak okej, plezat pa kje da ni na ziher pa raje ne grem z njima...



Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Lahko bi se zmenili za kakšno skupno hribolazenje, te vzamem za vodiča  :P borovnice so pa itak zakon, Missy in Nuti jih tut nabirata :D Za Triglav morm pa js najprej kondicijo nabrat pol pa pse križat z martinčkom pa bojo lahko šli z nami ;)


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Jaz meni nebi zaupala za vodiča :) smo pa z kondicijo vsi na istem, brez skrbi. Za križanje sem pa za. pa kak oklep z gpsom za vsak slučaj :)


Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Evo me spet med lastniki papillonov, včeraj sem dobila starejšo psičko, njena zgodba je žalostna ampak verjamem, da ji bo pri meni lepo :)
Trenutno je še zelo boječa in se skriva pod mizo ampak kar dobro napredujeva :) Lahko bi res naredili kakšno srečanje sedaj ko bodo dnevi malo bolj za preživet ;)

Sem kar pogrešala papillona, mali klovni nas osrečujejo vsak dan :D



Papillonček

  • *
    • Prispevkov: 284
    • Točke: 0
  • Papillon & Tibetan spaniel owner
Naša boječka








Sedaj je pri meni dober mesec, se je kar popravila na boljše :) Na začetku je bila tako boječa, čim je videla človeka se je skrila in je ni noben našel.
Ta vikend smo preživeli v družbi male staffordke in drugih, njej nepoznanih ljudi. Najprej sem si mislila, da bo za njo to stresno, pa me je res presenetila, sploh se ni bala, tudi do otrok je zelo nežna psička. Počasi se odpira, vidi da ji v življenju ne bo nič več hudega.
Tudi danes me je zelo presenetila, sva bili na sprehodu, sosed je zunaj popravljal avto ona se pa na ves glas zadere, laja na njega... neverjetno, mi je vzelo sapo:D Potem pa sem šla naprej, ona pa za mano :P 

Sva tudi že doživele pik čebele, hodiva po travi pa nekaj zacvili in drži tačko v zraku. Najprej sem bila panična, nikoli ne veš ali ima alergijo ali ne... no ona jo na srečo ni imela, takoj sva šli domov, vzeli želo ven pa tačko namočili v kis. čez 3 urce je bila že vredu, me je že nabevskala :D

kondicijo počasi dobiva, v dolino še gre, ko je treba pa domov pa kar nekaj protestira :D Takoj ko sem jo dobila sva pa samo prišli do ceste(50m v hrib) pa je že imela dovolj, je bila čisto brez kondicije.

Bi lahko še pisala in pisala, vsak dan imava ogromno dogodivščin, me vedno nasmeje :)

Uživajte življenje z vašimi kosmatinčki, lepo vas pozdravlja papillonka Dana :)




Friese

  • *
    • Prispevkov: 385
    • Točke: 0
Zdravo,

tudi letos razmišljamo o izdelavi papillon koledarja, ki bo narejen v primeru dovolj velikega zanimanja. Veseli bi bili tudi kakšnih slikc, ki pa morajo biti čim boljše resolucije, da bo slika na koledarju lepo natisnjena. V primeru da bi koledar imeli, ali pa imate kakšno dobro slikco (ali več) pošljite mail na [email protected].


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0

papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Da se vsaj nekdo tukaj javi v 2014  ;D  ::)
Pozdravi od Gracie, ki je bila novembra ze kar 4 in pa Zumija ki je bil decembra 2 :)
Recimo, da se Gracie bol vede kot kaka 10 letnica, Zumi pa se ni ugotovil da je kaj starejsi od 2 mesecev  ::)   :D