Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 461505

AndrejaŽ

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #840 : 04 Januar 2011, 19:46:38
Večina whippetov, ki jih poznam, nosi ovratnice. Naš nosi večinoma oprsnico, ker se mi zdi, da se v njej bolje počuti če je pripet, čeprav priznam, da z ovratnico veliko bolje izgleda :)
Imamo pa tole: http://dog-games-shop.co.uk/perfect-fit-fleece-dog-harness, ker je podložena in ker se brez težav prilagodi ozkemu vratu in globokemu prsnemu košu, kar je pri večini problem. Nisem pa še videla whippeta, ki bi nosil to oprsnico, ki jo omenjaš, tako da ne vem, kako se obnese.



Leiah

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 2
Odgovori #841 : 04 Januar 2011, 22:34:01
Sama sicer nimam izkušenj z oprsnicami pri hrtu, samo mogoče ti pa tile linki vseeno kaj pomagajo pri odločitvi kako oprsnico izbrati.
http://www.nothing-to-fear.eu/geschirre.htm
http://www.windhundgeschirre.de/
http://www.dgdoggear.com/harnesses

Lp, sonja


Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #842 : 28 Februar 2011, 16:19:35
Živijo! dolgo se nihče ne oglaša tukajle... ste vsi pod dekcam zaviti ali kako? no naš tay je pravi norec, postal je čist drug kuža, igriv pa igriv pa nagajiv... imam pa en problem, poje čist vse, zdaj notri je to lahko kontrolirat in je ok, zunaj je pa problem, zdaj me pa zanima ali kdo od vas prakticira nagobčnik na sprehodih, če imate še kakšnega požrešneža?

lp

tea

p.s. tuki lohk mal divjanja tayevega vidte http://www.youtube.com/user/little00mai?feature=mhum


snežinka*

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
  • Dogs are my life.<3
Odgovori #843 : 28 Februar 2011, 18:28:07
Živjo!

Jaz sicer nimam doma Whippeta ampak imajo prijatelji dve.
Athena & Ametista (sestrici) sta zelo pridni, športni skratka super punci.! :P

Še slikce:









čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #844 : 02 Marec 2011, 21:35:14
Hehe Tai tolovaj...Jaz Bini vztrajno grozim z nagobčnikom ker vsako svinjarijo požre....No...z dreki sem sprijaznjena. Z ostalo svinjarijo pa se zaderem PUST in kar uboga. Je pa trajalo. In še vedno jo občasno nagradim s priboljškom ko izplune robce ipd nesnago...Sploh je to fajn pozimi, ko je sneg-bel sneg, beli robci. O ti groza pregrozna.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


DamijanD

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #845 : 10 Junij 2011, 09:19:44
Pozdrav vsem, da malo obudimo tole temo:

Znano je, da se mladička ne sme preveč fizično obremenjevati (tudi med temi 29 stranmi je bilo nekaj malega o tem). Kaj točno to pomeni za whippeta, kakšna je lahko igra, da niso obremenitve prevelike. Ali je recimo lovljenje igrače, ki jo vlečemo pred 2.5 meseca starim mladičkom že preveč? Najraje bi videl, da bi nekdo kar po mesecih napisal kakšne obremenitve so še OK.


Raa



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #846 : 10 Junij 2011, 09:59:31
DamijanD - bom probala odgovoriti. Sama mislim, da je kot obremenitev predvsem mišljena, da mladična ne voziš na res dolge, recimo dvourne sprehode, da ne nori po klancu navzdol, do enega leta ni primerno voziti mladička ob kolesu. Pri whippetku mislim da je najbolj pomembno, da se igra na ravnem terenu, glede na to, da so zelo spidi in delajo hitre obrate. Prosta igra je dovoljena. Kot sam omenjaš igro z igračko - je dovoljena - dovoli mu, da igračko, ki jo vleče, vedno dobi on. S tem mu utrjuješ njegovo samozavest in zmagovalnost, hkrati pa tudi utrjuješ vez med mladičkom in teboj, tako da s tem ni nič narobe.

Lp, Nika   



DamijanD

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #847 : 11 Junij 2011, 07:32:19
Hvala za odgovor.

Ob prebiranju te teme sem naletel na naslednji problem/vprašanje:

Laik bi pričakoval, da če si omisli psa določene pasme z rodovnikom, da (v primeru da ni kakšnih zapletov) bo mladiček (ponavadi) zrasel v tipičnega predstavnika, ki bo ustrezal pasemskemu standardu. Pri whippetu to očitno ne velja čisto, ker zmerej več legel, kjer so starši večji kot naj bi bilo po FCI standardu (http://thewhippetarchives.net/standard.php). To samo po sebi ni noben problem, ampak (kot sem prebral v tej temi) za pridobitev določenih licenc za coursing pa pes mora ustrezati standardu.
Kako to, da na eni strani komisije dovoljujejo tako vzrejo, ki po drugi strani ne ustreza vsem zahtevam (imamo whippete, ki se ne smejo udeleževati vseh zadev za whippete)?
Če je človek, ki kupuje psa, izkušen to niti ni tak problem, ker lahko sam razišče rodovnik. Če pa je to laik, pa na to verjetno ni pozoren in ko se kasneje želi česa udeležiti, lahko doživi neprijetno presenečenje...

PS: je kakšen whippet mladiček (2-4 mesece) v okolici Škofje Loke, da bi se kdaj dobili in skupaj poigrali?



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #848 : 11 Junij 2011, 11:07:13
živijo! jaz ti ne znam na ta strokovno navezujoča vprašanja odgovorit, ampak sem pa iz šk.loke, tako da ko bo malo starejši vaš kuža, bo naš whippet Tay ZELOOO vesel hrtje drušne :)

lp

pa veliko sreče ob vzgoji vašega novega člana


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #849 : 12 Junij 2011, 16:57:23
Lepo, tudi jaz sem iz Šk. Loke....  ;)



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #850 : 12 Junij 2011, 19:28:11
hovibono, lahko bi se že enkrat dobile an :P


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #851 : 12 Junij 2011, 20:40:33
Res je ja...  ;D



DamijanD

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #852 : 13 Junij 2011, 21:36:36
Že rasemo in čakamo  :) Drugače nisem iz Škofje Loke, smo pa 1x na teden skoraj vedno v Loki pri sorodnikih (tašči  :'( )



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #853 : 14 Junij 2011, 08:22:48
Whippet bi bil idealna družba za našo Tiso, ker tudi zelo rada šiba. Upam, da se kdaj vidimo...  ;D

LP, Nika



DamijanD

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #854 : 14 Junij 2011, 19:57:31
Koliko ste imeli kaj mladičke brez povodca? Jaz našega na potki v gozdu kdaj spustim in se mu res trga - uživa 100% na uro, ko šiba naprej, nazaj mal počez itd. Samo mu ne zaupam povsem, da ne bo šel preveč po svoje...



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #855 : 15 Junij 2011, 07:53:24
DamijanD - ko vidiš, da je teren varen, jo lahko spustiš, se založiš s priboljški za lažji odpoklic in to je to. Jaz našo še zdaj, ko ni več pozorna name, privežem ker gre rada mal po svoje, sploh če kaj zavoha. ;D..

Lp, Nika



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #856 : 15 Junij 2011, 19:44:03
kšne perito piščančje priboljške v žep da vse fajn diši potem pa tud kar tako kliči in vedno ful nagrade, se z njo igraj in tako bo skoz pozorna... je pa res, ko se našmu Tayu tist hrtje odklop me prvi napad teka ne šlivi, potem pa tudi vmes kdaj na klic priteče... in spuščam ga samo tam kjer poznam in kjer vem da ni možnost avtomobilov... ker njihova hitrost je res občudovanja vredna in veliko hitreje pride do nekje kot si mi mislimo...  ;) pa izogibaj se predelov ki so v terasah, da si ne bo tačk polomila, imam pri Tayu občutek da včasih slabo preceni in potem leti tri metre čez potok, problem je pa ker se lovijo z drugimi psi in potem samo molim da drugi ne bodo tako neumno stekli za njim, ker imajo krajše tačke...  :-[


DamijanD

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #857 : 19 Junij 2011, 20:02:39
Hvala za nasvete. Raa je drugače fant   :)



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #858 : 20 Junij 2011, 12:09:43
DamijanD - iz katere psarne pa je Raa?



DamijanD

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #859 : 20 Junij 2011, 21:20:27
Komarska



DamijanD

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #860 : 20 Junij 2011, 21:37:09
S kužkom smo sicer zelo zadovoljni, z večino ostalih stvari pa niti ne, tako da naš naslednji ne bo iz te psarne.



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #861 : 21 Junij 2011, 08:32:28
Ta vaš odgovor me sicer zelo čudi. Torej višina ... kaj je pa še tisto drugo?  ;)



SašaD

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #862 : 21 Junij 2011, 12:19:59
Najprej en whippetovski pozdrav tudi z moje strani!

Si z Damijanom skupaj lastiva Raaja (no, pa še 2 punci :-)), tako da se bom kar jaz razpisala o Komarski. Je pa vse skupaj seveda le naš pogled na celotno situacijo glede na doživeto, zato verjamem, da obstaja tudi kdo z drugačno, pozitivnejšo izkušnjo.

Zmotile so nas pa naslednje stvari:
- Za mladička smo se v vrsto postavili po mejlu decembra- dopisovali sva si z gospo Leo, ki ima psarno skupaj z gospo Marjano, in to večkrat. Posredovala sem najine osebne podatke, vključno s telefonskimi številkami, pred nami pa naj bi bilo cca 10 oseb. Marjana (starejša ženska, ki očitno ne živi skupaj z Leo, ima pa pse- to smo spoznali šele kasneje) nas je vpisala na seznam in rečeno je bilo, da bomo obveščeni, ko bodo mladički ipd..
No, prvo leglo se je skotilo in štelo 6 whippetkov, zato nismo računali, da bomo že prišli na vrsto, vendar sem čez pribl. 2 tedna vseeno vprašala, če je slučajno še kakšen frej in kdaj okvirno bo 2. leglo (pričakovali naj bi namreč dva). Izkazalo se je, da je en samček celo še na voljo, zato smo poklicali Marjano, ki je informacijo potrdila, vendar niti ni točno vedela, katerega lahko vzamemo. Povabila nas je na obisk, kar smo seveda rade volje izkoristili.
- Izbirali smo lahko med 3 samčki, ker jih baje še nihče drug ni prišel pogledat in po njenih besedah taki niso resni. Plačali smo akontacijo in dobili na roke spisano potrdilo. Nas je zmotilo še dejstvo, da so se mladički nahajali v zakajenem prostoru (Marjana veliko kadi), ampak najbrž kadilcev to ne moti, zato smo le upali, da bodo čimveč na svežem zraku. Tudi dejstvo, da so že pri 2h tednih jedli v vodo namočene brikete, me je nekoliko presenetilo, ampak ok, ne vzrejam in ne bom pametna.
- Ko so bili stari 1 mesec, smo spet poklicali in vprašali, če lahko pridemo kaj naokrog in Marjana je bila za. Do nje imamo 2 uri vožnje v eno smer, ampak ko smo prišli, nas je po 15 minutah (kužka niti v roke nismo dobili) odslovila, češ, da se že cel dan slabo počuti. Ok, ni problem, ampak to se lahko pove prej, preden za neproduktivnih 15 min naredimo 4 ure vožnje. Je pa vsaj pod sliko našega na list vpisala naše podatke..
- Ker od prejšnjega obiska nismo ravno veliko odnesli, pa tudi Marjana nas je še povabila, smo se okrog 6. tedna nameravali še zadnjič oglasiti, da bi nas kuža vsaj malo poznal. Poklicali, ampak baje niso bile ugodne razmere, in Marjana je rekla, da nas bo sama poklicala, ko bo imela čas za nas. Prav tako ni znala povedat, kdaj točno se bodo oddajali, skratka, lahko smo samo čakali. Dnevi so minevali , klica kar ni bilo, mladički pa naj bi kmalu dopolnili 8 tednov.
- Največje presenečenje pa smo doživeli, ko smo na njihovi facebook strani pod sliko našega izbranega mladička opazili komentar, ki je več kot očitno nakazoval, da nanj čaka še nekdo drug. Izkazalo se je, da točno tako tudi je, povrh vsega pa naj bi se že oddajali. Nismo vedeli, a to zdaj pomeni, da bo nekdo ostal brez ali pa z drugim kužkom. Marjana je zmešnjavo komentirala tako, da je bil list, na katerega je pod sliko našega kužka vpisala naše podatke, od vnukinje, no, pri sebi pa je, ko smo se ekspresno odpravili tja, imela spet točno enak list, le da smo se očitno nekam izgubili. Pa Lea naj bi nekaj imena zamešala, skratka kdove. No, dejala je tudi, da je en samček čisto podoben našemu in naj kar pridemo in izberemo.
- Po vožnji, med katero smo celo razmišljali, da imamo vsega dovolj in bi bilo najboljše vse skupaj kar odpovedat, se je izkazalo, da so našega že speljali in imamo na voljo le še vračilo akontacije ali drugega mladička. Ja, kljub vsemu smo ga vzeli, ker smo se že lep čas pripravljali na dejstvo, da bomo dobili whippetka, in se temu nismo bili pripravljeni odreči, saj smo konec koncev iskali le družinskega člana, ne glede na barvo, spol itn..
Dobili smo nekaj napotkov (pogodbe seveda nobene, na rodovnik pa še čakamo), pa med drugim tudi Pedigree, s katero so ga poleg Royal Canina očitno hranili.

In sedaj je, kar je. Imamo drugega Raaja- je super kuža, ni nam žal, ampak celoten sistem pa škripa. Nimamo nič proti gospe Marjani ali Lei, ampak glede na to, kar smo doživeli, pa ne morem rečt, da smo ravno zadovoljni z vsem, ker bi človek od resnega vzreditelja pričakoval malce drugačen odnos, pa ne samo zaradi takšne vsote denarje. In najbrž ne bo škodilo, če bo tole še kdo prebral, čeprav sem dolgo razmišljala,  a bi napisala ali ne. Ampak zavoljo bodočih lastnikov whippetkov, ki bodo iskali ustrezno psarno, se splača...



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #863 : 21 Junij 2011, 12:46:45
SašaD - sem povsem brez besed....  :( Upam, da si s tem pismom pripomogla k tem, da bodo bodoči lastniki, ki kupujejo kužka, vedeli na kaj morajo biti pozorni pri nakupu.  ???

Drugače sama že dalj časa pogledujem za whippetki, ogledati sem si šla že tri legla whippetkov in točno vem kje bom kupila svojega prvega whippetka ... mogoče že drugo leto... no ne mogoče, zagotovo...  ;)

Lp, Nika



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #864 : 21 Junij 2011, 13:10:00
SašaD veliko lepih trenutkov s psjim prijateljem.

Sem pa zelo vesel, da se tudi take zgodbe objavijo..................... ......me pa čudi kako Vas ljubitelji pravih psov še niso označili kot neukega kupca ;) oz. kupca s slabo oceno domače naloge ;D ;D ;D

............................. ...se pa prav malo zlobno zasmejim ob taki zgodbi. MED PRAVIMI PSI PA RES NE MORE BITI TAKO :o :o :o :o .  Ampak to je le en, eden od primerov v javnosti, drugo so vsi primeri šteparjev (štepar=nerodovniški psi)  ;)

...................ampak, da še kje zagledam pljuvanje oz. mešanec=mrlič na štirih nogah (pa brez X psov, prosim ;D ).......................brez milostna opozicija >:(

Kot že ničkolikokrat trobljeno.................... .........najprej metlo v roke  ;) ............................. .



SašaD

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #865 : 21 Junij 2011, 13:28:12
Hja, preden smo se odločili za psarno, smo prebrali marsikatero mnenje- nasplošno so bile povsod same hvale, tudi o dotični psarni, so pa v Komarski predvidevali 2. legli, pa še to med prvimi, tako da smo pač zajeb...
Smo se pa na psa orng pripravili- prebrali en kup knjig in teorije na netu, dodobra naštudirali samo pasmo ipd., tako da se ravno z glavo v zid nismo podajali v to, je pa res, da prvič. In ja, lahko bi si ob vseh teh dogodkih premislili, pa si nismo, je pa vsekakor jasno, da tja nikoli več ne gremo po whippeta.



SašaD

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #866 : 21 Junij 2011, 14:10:16
Aja, napadajte pa po želji- jaz čisto prevzemam krivdo za svoj del. :-) Nismo pa slabo naredili domače naloge, ker nam je bilo točno jasno, kako bi moglo bit v teoriji, pa potem v praksi ni bilo- skratka, zavestno smo tvegali, kar je najbrž še huje. :-)
Kakorkoli, moj namen je bil predvsem opozorit bodoče kupce, da obstajamo tudi ljudje s povsem drugačno izkušnjo, kot jo večina o tej psarni navaja- upam, da smo le izjeme.

Pa veliko užitkov tudi z vašimi štirinožci, neglede na to, a so rodovniški ali ne- meni so itak vsi super! :-)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #867 : 21 Junij 2011, 14:44:51
Niste slabo naredili naloge, zato ste kljuib kalvariji v času izbire, dobili tipičnega in zdravega whipetka.
Vsi bodoči kupci pa se vam lahko zahvalijo za objavo prispevka.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #868 : 21 Junij 2011, 14:50:58
Vas resnicno prav nic ne obtozuje, ker sem videl prevec taksnih zgodb; rodovniskih psov. Tudi ne vem zakaj bi bil krivec potencialni kupec in ne nevestni vzreditelj.

Ceprav Whippet ov prej nisem dobro poznal......................s em jih pa zato spoznal bolj pozno in po pravici povedano se mi vse bolj dopadejo :) < dobre narave, nezahtevna nega in precej ubogljivi (ceprav "knjizno" naj hrti ne bi bili  ??? )............prav en super "moderen" pes.
Vem, da imam kar hitrega psa.....................ampak, ko se je znasel ob whippetu "na polno" :-[ ..............mimo mene vem, da je prav "pihnilo" ;D



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #869 : 21 Junij 2011, 15:10:35
Niste slabo naredili naloge, zato ste kljuib kalvariji v času izbire, dobili tipičnega in zdravega whipetka.

Se mi zdi prav malo pateticno 8)
Iz napisanega sodec s strani SaseD bi bil lahko rezultat tudi drugacen ;) .......................seveda pa dobra ocena domace naloge ne kaze zmeraj samo znanja ucenca :D .................je pa vsaj marljiv ce jo ima ;D

Se en izrek, napisan pred davnimi leti, ki sem ga zadnjic prebral v neki lovski bukvi (nisem siguren za avtorja....Lokar, Lovrencic :-[ )

VZREJA PSOV NAJ NE BO TRGOVINA, AMPAK ODGOVORNA NALOGA

PS
Vsi ostali "podzakonski akti,  pravilniki, bebave dikcije" so ob spostovanju tega skoraj nepotrebni :-\