Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 460181

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #870 : 21 Junij 2011, 15:17:54
Lovrenčič

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


SašaD

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #871 : 21 Junij 2011, 15:47:15
No, prilagam še nekaj fotk našega 3-mesečnega "mulca", da boste vedeli, zakaj se mu nismo mogli upret. :-)














HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #872 : 21 Junij 2011, 16:06:19
Lepotec mali...  ;D



Mai*The*Little

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 0
Odgovori #873 : 21 Junij 2011, 17:41:57
no tudi mi odkar imamo taya sta tamaledva izgubila vse žoge za igrat... :)  :P ker jih je poču namreč


alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #874 : 21 Junij 2011, 23:32:52
Krasen whippetek  :) Mislim, da bo zrastel v lepega in tipičnega predstavnika svoje pasme, kar kaže tudi njegov dober rodovnik. Ravno ta kombinacija staršev je tudi mene zamikala, da bi si šla ogledati male whippetke ;)


AndrejaŽ

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #875 : 22 Junij 2011, 23:46:52
SašaD: Joj, kakšno luštno bitje :)

HoviBono: se vseeno ne morete upreti whippetku? Super :) Lahko vprašam iz katere psarne bo ali je to še skrivnost?



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #876 : 27 Junij 2011, 14:37:08
AndrejaŽ - res je, nikakor ne morem brez njih. Zagotovo iz Whipptown...  ;)

LP



DamijanD

  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #877 : 30 Junij 2011, 22:32:13

born to run



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #878 : 11 Maj 2012, 11:24:02
Pa sem "končno" tudi jaz vstopila v svet whippetkov  ;D

Dokaz je tukaj Whipptown Alpha and Omega - Alpha



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #879 : 11 Maj 2012, 19:35:55
Pa sem "končno" tudi jaz vstopila v svet whippetkov  ;D

Dokaz je tukaj Whipptown Alpha and Omega - Alpha


Kdor čaka dočaka pravijo  ;) Čestitke! Koliko je pa stara tale pupa?



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #880 : 11 Maj 2012, 20:11:43
Hvala Ninci! Alphica je bila stara 7. maja eno leto.  ;D



AndrejaŽ

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #881 : 11 Maj 2012, 20:57:27
O, čestitke!!!



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #882 : 16 Maj 2012, 13:46:51
Hvala AndrejaŽ  ;D



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #883 : 16 Maj 2012, 14:26:18
Cestitke :)

battito animale


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #884 : 25 Maj 2012, 13:48:23
Hvala. Naša Alpha je res krasna whippetka.... prava cartika....  ;D



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #885 : 26 Maj 2012, 19:39:01
HoviBono čestitke za lepotičko  :-* Še slikcee

Imam pa eno vprašanje, mogoče ste na tem forumu bolj aktivni  :) Zadnjič sem nekaj brala o barvah whippetov, pa mi ni čisto jasno, kako je z dedovanjem, kakšne barvne kombinacije se lahko v leglu pričakujejo. Ne vem, ali sem samo naletela na takšne spletne strani, ali sem pa blond  :-[ Lepo bi prosila, če se komu ljubi napisat kakšno poenostavljeno razlago glede tega, ali pa vsaj kak dober link nalepit   :-*

Pa še eno bolj neumno vprašanje; koliko približno pojejo vaši hrtki na mesec (briketov)? Ker so bolj suhci, pa nimam neke predstave ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #886 : 26 Maj 2012, 20:01:05
Hala KamI  ;D

Tukajle je nekaj glede genetike barve http://bellsouthpwp.net/d/d/ddoggone/Homepage/Genetics/Genetics%20old.html

Glede hrane je pa tako. Alpha dobi 2-krat na dan po 120 g. Ker sem jo šele dobila bom vidla ali je to preveč al premal. Glede na to, da gramo vsak dan na akcijo šibanja, mislim da dobi dovolj.

lp



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #887 : 29 Maj 2012, 18:42:11
Uh nisem pričakovala tako hitrega odgovora, hvala   8)

Jaz pa videvam enega whippetka tu na Koroškem, kdo ve kateri je? Mladič, (blue) brindle barve, če prav vidim..  :-[ Še čakam na priložnost za čohlanje

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Little doll

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #888 : 12 Junij 2012, 21:00:56
Pozdravljeni,

moram reči, da že nekaj časa spremljam tale forum. In kar ne morem verjeti, da se lahko na takšen način očrni psarno, ki je ena izmed prvih v Sloveniji, kjer vzrejajo whippete. Dejstvo je, da smo vsi ljudje, ki imamo svojo osebnost in zato vsi drugače dojemamo stvari. Najbolj me je zmotil stavek Saše D. "s psom smo zadovoljni, z večino ostalih stvari pa ne" Najbrž je primarna stvar vsakega, ki gre po mladička v psarno ravno - pes. Glede na to, da ste morali tako dolgo čakati na rodovnik - ter da ste prebrali veliko literature, potem bi lahko vedeli, da lahko rodovnike od psarne dobite šele, ko so vsi mladički iz tistega legla oddani, ker jih prej enostavno ni mogoče dobiti - verjetno je bilo v vašem primetu tudi tako, da enostavno še niso bili vsi mladički oddani. Verjamem, da je zelo nerodna situacija, ko si izbereš mladička, pa ne dobiš tistega ki si si ga izbral. Verjamem pa tudi to, da se v življenju vse zgodi z razlogom in da dejansko psiček izbere svojega lastnika - najbrž ste s svojim kužkom zelo zadovoljni in ga kljub zapletom, ki ste jih imeli - ne bi nikdar zamenjali za drugega. To je tisto kar na koncu šteje. Se mi pa zdi zelo nekorektno od vas, da ste opisovali same negativne strani, s čimer ste hote ali pa nehote sugestivno delovali na tiste, ki se o nakupu še odločajo. Ne razumite me narobe, verjamem da je morala biti situacija frustrirajoča, vendar dokler ne poznate celotnega ozadja ter vseh dejavnikov zakaj do česar pride, potem je potrebno tudi malo zadrževati svoj jezik in ne širiti okoli stvari, ki imajo negativen vpliv - po večini zelo krivično. Osebno moram reči, da mi je popolnoma vseeno iz katere psarne vzamem mladiča, če mi je le-ta zelo všeč. Kljub vaši slabi izkušnji in negativnemu mnenju sem sama dovolila možnost, da morda pa le ni tako zelo črno vse skupaj in da 99% tistih, ki imajo pozitivne izkušnje, zagotovo ne pretiravajo. Tudi letos so imeli 2 legla, z možem sva se odločila, da jih bova šla pogledati in sva se na koncu odločila za prečudovito psičko - rodovnik pa sva tudi dobila cca 2 meseca po tistem, ko je bila vsa administracija urejena. Zelo sva zadovoljna tako s psičkom kot z njihovim odnosom, sploh ga. Marjana zelo rada pomaga z uporabnimi nasveti in ke vedno vesela klica ali pa obiska, ker pse vzgaja zaradi ljubezni do njih in ne zaradi denarja. In to je zame najbolj odločilen dejavnik, zaradi katerega vem, da je mladiček najboljši in da živi v res ljubečem okolju.

Skratka, dopustimo različne možnosti in ne prikazujmo stvari le enostransko - ker življenje ni le črno belo, mar ne?
Lep pozdrav  :)



Little doll

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #889 : 14 Junij 2012, 12:35:10
Uh nisem pričakovala tako hitrega odgovora, hvala   8)

Jaz pa videvam enega whippetka tu na Koroškem, kdo ve kateri je? Mladič, (blue) brindle barve, če prav vidim..  :-[ Še čakam na priložnost za čohlanje

Ali iz okolice Slovenj Gradca?



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #890 : 14 Junij 2012, 19:24:45
Ravne  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #891 : 10 Avgust 2012, 19:20:37
Pred 1 tednu sem dobil Whippeta starega 6 mesecev , danes sem pa opazil da ima bolhe, zdaj pa me zanima kako ga okopati in kakšen šampon za pse lahko uporabljam...Pred tremi dnevi sem mu hotel tačke stoširat in je znorel in pobegnil iz kopalnice , zato pa se bojim kako bo prenesel toširanje...
Pa še to , kako je , če ga postiš samega 8ur, ko sem v službi doma pa ni nikogar...nekdo mi je priporočal , da si nabavim kletko, ker  vse zgrize, pa še to ko je sam a kaj laja???



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #892 : 20 Avgust 2012, 21:44:50
Ker mi žal nihče ne odgovori na moj prejšnji post, bi nekoga  prosil , ki je imel takšen primer ....
Imam problem , ki ga ne morem rešiti in sicer ... Star je 6 mesecev , ker pa pri vzrejcu ni imel pogojev za stik z zunanjim svetom ( kar sicer nikakor ne obsojam..nebom navedel imena vzrejca)imam probleme , da ga zelo težko spravim v avto, ko pa ga že spravin nekako v avto se zelo slini in po določenem času vožnje začne bruhat.
Zanima me ali obstaj kakšen postopek , kako in kaj... ali pa se bo po nekem času vse to nehalo???
Prosim za odgovor..
Sigurno je nekdo ,ki ve več oziroma, ki je imel podoben problem...

Je pa zanimivo kolikor sem prebral na tem forumo , je bila debata samo o raznih tekmovanjih itd.. :-[
Dajte prosim malo več pozornosti na stvari , ki lahko pomagajo pri vzgoji in raznih problemih pri naših ljubljenčkih.. ???



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #893 : 21 Avgust 2012, 09:47:35
O težavah z vožnjo se je že pisalo v različnih temah. vsekakor počasno navajanje, najprej na stoječi avto, šele nato vožnja. Pes naj pred vožnjo ne je. Navadite ga na transportni boks in naj se v njem prevaža v avtu.
Več o tem:
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=976.msg24689#msg24689
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=11139.0



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #894 : 21 Avgust 2012, 20:27:10
Sicer nimam whippet-ka, pa bi ti vseeno poskusila pomagati z nasvetom.
Glede na napisano, tvoj kuža ni imel primerne socializacije z vrstniki, "motečimi" elementi, ostalimi ljudmi, prometom?  :-[ Sklepam iz zgoraj napisanega....
Vsekakor bi ti toplo priporočala obisk (kvalitetne!) pasje šole, kjer se boste z inštruktorjem postopoma lotili odpravljanja težav pri tvojem psu - ki so se pokazale doslej ali se (še) bodo (upam, da ne!).
Ti pa priporočam, da si vzameš čas za vzgojo svojega psa, voziš psa v urbana okolja, omogočiš psu spoznavanje z drugimi psi, vendar pazi, da bo pridobil le pozitivne izkušnje.
Jaz ti iskreno želim, da bosta to "zamudo pri vzgoji" uspešno nadoknadila in da bo pes res dober spremljevalec.
Katja



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #895 : 21 Avgust 2012, 22:21:02
Imam že kar dober uspeh, kar se tiče avomobilov, veliko bolje je , sicer je še malo preplašen , ko ga peljem ob glavni cesti , pa se po določenem času umiri..Ljudi ima rad , drugih psov se ne boji, trenutno imam problem pri njegovem strahu vožnjo z avtom , ki pa se mi zdi da se izboljšuje , pač moramo biti potrpežljivi in vse postopno....vode se še boji, tako da mu še tačke ne morem oprat , kaj šele tuširanje, sedaj obrišem tačke samo z mokro krpo..
Počasi bom na lep način poskusil še z kletko, ker ga samega ne upam pustiti, ker bi mi razdejal celotno stanovanje...
To je to upam , da mi bo uspelo :-[



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #896 : 22 Avgust 2012, 07:17:27
Super, da napredujeta!  :o Ja, pri psih je pač tako.... potrebno je ogromno dobre volje, potrpežljivosti in doslednosti. In uspeh zagotovo ne izostane!
Vsekakor ti pa močno priporočam obisk kvalitetne pasje šole. Tam je poudarek predvsem na učenju lastnikov, kako vzgajati svoje pse.
Glede pranja tačk bi ti pa svetovala, da ga čimprej začeš privajati na umivanje. In to brez pardona! Sedaj je vreme še naklonjeno - v smislu da ni dežja, blata.... kaj pa, ko bo slabo vreme? Vsekakor mora pes dopustiti, da se mu opere tace, podvozje. Jaz bi na tvojem mestu prav vsakodnevno vstrajala pri tem opravilu.
Srečno!



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #897 : 25 Avgust 2012, 20:19:21
Vedno večji uspeh imam , končno sem ga navadil da mu umijem tačke, trenutno je problem še avto , da se bo brez strahu vozil, vendar postopno...najprej brez vožnje , potem , ko se bo že navadil avta, bom zalaufo mašino, in kratka vožnja itd...
Zdaj pa bi prosil za nasvet ...Kupil sem kletko http://www.zoohit.si/shop/psi/pasji_zaboji_in_potovanje/kovinske_kletke/kovinske_kletke/297013 dimenzije  D 109 x Š 69 x V 75 cm , pa me zanima, preden jo postajim , kako psa navaditi na kletko oziroma kako ga spraviti v kletko , da pred njo nebo imel straha. Sigurno je kdo ki ga je že navadil na kletko...prosim za nasvet, da bo čim manj težav  :-[



LacenS

  • Gost
Odgovori #898 : 25 Avgust 2012, 21:05:09
Super  :)
Kletko najboljše, da na začetku pustiš odprto, mu recimo hrano daješ not ter na začetku mu po večkrat na dan skrij not kakšne priboljške, ki jih ima rad, da bo vsake toliko sam šel v kletko pogledat, če se kaj skriva. Malo je tudi odvisno od psa, morda pa bo že od prvega trenutka navalil na kletko.
Če delaš s klikerjem ga potem, ko kletko sprejme in hodi sam not(vsaj iskat priboljške), začneš postopoma učit. Prvo poglede proti kletki, nato da gre sam v kletko, nato zapreš vrata in takoj pohvališ, postopoma podaljšuješ čas(1min, 5 min, 15 min...) itd...imaš več opisano v temi glede navajanja na kletko.
Če imaš možnost, da ni nujno na začetku da ga moraš zapret v kletko, je po moje bolje da greš res postopoma(da ga ne zapreš kar s prve not za 1 uro), jaz sem jo žal morala že na začetku zapret not(pol ure-1 uro), da sem lahko šla z drugim psom na sprehod, zato mislim, da je malce dlje trajalo da je kletko res sprejela. Zdaj pa ji samo rečem kletka in poleti not(seveda pa potem sledi kakšen priboljšek, ki ga ima še posebej rada).-stara je 4,5 mesecev.
Pa obvezno nikoli ne odpiraj vrat, ko cvili! Meni se je dogajalo, da je začela recimo cvilit, ko me je zaslišala, sem pač tako dolgo stala da se je umirila in šele nato odprla vrata.
Je pa res ogromno napisanega na to temo na tem forumu, kjer pišejo tudi ljudje z več izkušnjami.



moncici

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #899 : 01 September 2012, 19:58:17
Hojla! Imam whippetko staro 6 mesecev. Bližajo se hladnejši in bolj mokri dnevi, zato me zanima, kje ste kupili plaščke za svoje whippete, oz. kaj jim oblečete, kaj se najbolje obnese (plašček, pulover...)oz. kdaj jih sploh oblečete (dež, sneg). Hvala in lp