Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 458118

Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #30 : 27 September 2007, 08:15:35
Joj, se opravičujem, sem nekako kar sklepala, da vsi veste, da je "zajček" umetna vaba, ki se jo vleče na žici.
Na spodnji fotografiji lahko vidite ujetega zajčka :D :D




Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #31 : 27 September 2007, 08:19:29
Včeraj sem pred Metalko v centru Ljubljane videla enega zelo lepega whippetka, no whippetko. Sem pa opazila, da je psička na pogled izgledala 'malo' prestrašena. Ušeska je imela navzdol, čisto ob glavi (kot med hitrim tekom), repek je držala skoraj med tačkami in tudi celotna drža je dajala vtis, da je psička prestrašena oziroma podrejena. Ali je to običajna praksa pri whippetkih?
Meni se vseeno zdela božanska  :-*.

Se opravičujem, če se bo kdo nasmejal ob tem vprašanju, ampak šele spoznavam pasmo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 27 September 2007, 08:48:10
Mislim, da ni bila prestrašena. Dobro poglej Kevinovo fotografijo, ki jo je objavila Nina. Sicer pa bi največ o sami postavi, drži oz. značilnostih največ povedala Nina.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #33 : 27 September 2007, 09:08:51
Ja to vem, da v resnici psička ni bila prestrašena, ampak pač taki izgledajo. Je pa bila v primerjavi s sliko od Kevina glava bolj nizko spuščena, ušeska pa še bližje glavi.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #34 : 27 September 2007, 09:13:23
Mogoče ni bila ravno prestrašena,se je pa,če je bila to zanjo nova situacija ali celo okolje,počutila malce nelagodno.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Corky

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 27 September 2007, 09:15:17
Aho!

No saj to sem vedela da je zajček umetna vaba, sam to me je zanimalo ali morajo to vabo ujeti da je konec tekme, ker koliko pokažejo po televiziji se ne vidi  kako se tekma konča  ;)
Hvala za razlago

Lp
Ana

"freedom is just another word for nothing else to lose!"

http://corina.moj-album.com


Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #36 : 27 September 2007, 10:04:00
Uhlji morejo bit zavihani in prileženi k glavi; tako, da je to za whippetka popolnoma normalna in zaželjena drža uhljev, kot si jo opisala Alba.
Ko je whippet v čuječi pozi, kot naprimer kevin na skali premakne uhlji naprej in ju malo rezpre. Na spodnji fotografiji lahko vidite kevinove uhlje v sproščeni situaciji (vrjetno je psica , ki si jo srečala zgledala podobno);



Položaj repka, ki si ga opisala je tudi tipičen za pasmo.Drža pa včasih da vtis podrejenosti, ko se hrtek "potegne sam vase", ponavadi to naredi, ko ga zebe in potem lahko deluje podrejeno:)

Corky; proga je omejena (tudi dolžina vrvice), kar pomeni, da je dolga cca. od 600-1000m in se na koncu zajček vedno ustavi, takrat ga ponavadi dohiti hrtek. Seveda obstajajo izjeme, ki zajca "pretentajo" in ga ulovijo že med progo. :o



Corky

  • *
    • Prispevkov: 358
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 27 September 2007, 10:06:05
Aho!

Nina hvala, sedaj mi je že bolj jasno ;)


Lp
Ana

"freedom is just another word for nothing else to lose!"

http://corina.moj-album.com


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #38 : 27 September 2007, 10:43:27
Nina hvala za pojasnilo!

Tolk prisrčna je bila  :-* :-*.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #39 : 27 September 2007, 10:51:33
Eja, whippetki se usedejo v srce :P :P :P
SG; čestitam za Tassov koledar 2008; mali je res eno simpatično bitje :), pa zelo lepo zgleda. In ne samo na fotkah koledarja, v živo je super ;D
Kaj sta obiskovala kakšen tečaj poslušnosti? Slišim, da je zelo lepo vzgojen whippetek?



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #40 : 27 September 2007, 12:12:18
Hvala za komplimente glede koledarja.
Obiskovala sva začetni tečaj poslušnosti (pomlad 2007), sedaj pa obiskujeva nadeljevali tečaj. Drugo leto (konec maja) greva na izpit po programu BBH. Tečaje vodi Zgornjesavinsko kinološko društvo (Varpolje). In pa vsakodnevno delo. Seveda pa ne bi šlo brez nasvetov soseda SKY-a in Ajki.



Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #41 : 27 September 2007, 18:43:45
SG, to je res lepo brat, da sta s tassom tako pridna. Se mu pa vidi, da sta povezana in da delata skupaj. Prvič v ringu je bil enkraten, nobene živčnosti in strahu; obnašal se je, kot, da situacijo popolnoma obvlada. Delata s klikerjem?
Jaz se s Kevinom rada zabavam s klikerjem, predvsem ga uporabljam za učenje trikcev. Super trening za možgane, sploh v mokrih dneh, ko je treba psa utrudit več ali manj med 4 stenami;)
p.s.: Drugič pa prosim obvesti, ko nabavljate ovratnice :P, naša že skoraj nujno potrebuje zamenjavo, pa se odločam, da bi ponovno poskusila s classichoundom. Koliko si plačal carine in poštnine?



sassi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 27 September 2007, 21:37:16
Hej!

SG: pozdravljen! mi smo blizu celja doma. vi pa iz mozirja ane? a ste Tass-a pri Koširjevi dobili? koliko pa je star? zgleda zelo prikupno  ::)

Nina: kje pa imate treninge?

lp



sassi

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 27 September 2007, 21:41:19
 :-[ uf, uf, Nina, oprosti , sem spregledala pol sporočil  ::) .. zdaj mi je vse jasno..   :-[



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #44 : 28 September 2007, 07:43:48
Nina: Kontaktiraj me na mail (saj ga imaš), naslednji teden zagotovo naročim  ovratnice za znance, tako da lahko tudi zate naročim v paketu.
Sassi: Drži, smo iz Mozirja, Tass pa NE izhaja iz psarne Komarska. Poležen je bil 10.10.2006, tako da bo kmalu dopolnil eno leto. Lahko se kdaj dobimo; kontaktiraj me.



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #45 : 28 September 2007, 07:57:16
Uh,smo pa zgodnji.

Enim je pa res fajn,ko imajo takšno službo.   8)   :D


lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 28 September 2007, 09:14:38
Dobro jutro whippetaši :o, smo pa zgodnji danes :)
Sassi, iz kje je pa tvoj whippetek, lahko kaj več o njem poveš? Slovenska vzreja? (Upam, da nisi že kje napisala, pa sem jaz spregledala)
SG, Tass ima pa rojstni dan na isti dan kot moj brat :D, tako da se bom sigurno spomnila voščit tudi Tassu;D




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #47 : 04 Oktober 2007, 21:35:35
 :o :o Klik

Lp nina



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #48 : 04 Oktober 2007, 22:22:33
Kak niti slučajno ne smeš biti kot lastnik whippeta in katere lastnosti ti lahko pripomorejo za čim boljši odnos? Ta hrt je moja želja že kar precej let, pa nisem čisto prepričana, da bi pasala skupaj. Že zaradi tega nisem "ta prava"? Sama sebi se še ne zdim pravšen lastnik zanj, bi pa rada bila.
A obstaja kakšna knjiga "7 navad zelo uspešnih lastnikov hrta"? ;D



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #49 : 04 Oktober 2007, 22:30:57
Malo višje imaš SG-ja.Whippet Tass je v bistvu njegov prvi pes,pa je mali fenomenalno dobro vzgojen in poslušen in skoraj lahko zagotovim,da zelo dobro pašejo skupaj.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #50 : 05 Oktober 2007, 07:57:47



SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #51 : 05 Oktober 2007, 08:12:50
Definitivno se moraš zavedati, da pri vzgoji hrta kričanje in prisila ne bosta dosegla rezultata; le-ta bo ravno obraten. Šolanje naj poteka na sistemu pozitivne motivacije, potrebno pa bo malce več ponovitev vaj kot pa pri kakšnem Borderju. Psu je potrebno omogočiti dobro socializacijo z ljudmi in ostalimi psi; najbolje je pričeti takoj, da ne bo potem preveč plašen.
Pa vsekakor potrebuješ nekoga, ki te bo lahko usmeril oz. ti svetoval. Jaz sem imel SKY-a (sosed) in zasluga, da je Tass izpadel takšen kot je, gre tudi njemu.



Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 05 Oktober 2007, 10:41:48
Nika,
zakaj pa misliš, da ne bi bila dober lastnik whippeta?
Jaz mislim, da je napačen lastnik za whippeta, kot tudi za ostale hrte človek, ki od psa zahteva 100% poslušnost. Whippet je sicer zelo vodljiv pes , ki se z pravilnim šolanjem zelo hitro uči, v sebi pa še vedno nosi samostojnost in te mu ne smemo vzeti.
Pa zavedat se moreš, da je to pes, ki ima dokaj razvit lovski nagon.

SG, kako je pri vas z odpoklicem? Ste že srečali zajca ali srno? Je takrat tass ubogal?





SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #53 : 05 Oktober 2007, 11:52:50
Nina, srečali smo že vse, sem štejem tudi mačke. Pustim mu, da se zažene za "plenom", ko pa ocenim da je predaleč, mu zažvižgam (to počnemo že od malega). VEDNO se takoj vrne k meni in potem seveda sledi nagrada (vsaj do sedaj :)).



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #54 : 07 Oktober 2007, 11:52:42
Doma še nikoli nismo imeli psa z vsaj približno podobnim karakterjem kot ga imajo hrti (le eno psico z močnim lovskim nagonom). Poleg tega veljam za bolj "hovdrasto" in nerodno, na sprehodih najbolj uživam v gozdu, kjer si takega krhkega psa sploh ne predstavljam. Pozitivno motivacijo vsekakor uporabljam, 100% poslušnosti sploh ne pričakujem..
Skrbi me tudi to, da so po karakterju zelo podobni mačkam, jaz sem se pa ujela le z majhnim procentom mačk, saj nisem ravno mačji človek.
Kljub vsem dvomom pa si že od nekdaj želim whippeta. Lani je manjkalo čisto,čisto malo. Pri nekem vzreditelju so oddajali hrtico, precej manjšo od ostalih in zaradi te njene "hibe" so jo oddajali le za simbolično ceno. Ko so se doma strinjali, je bila že oddana. Uf, pa še barvo je imela čisto tako kot so jo želim - sivo tigrasto :'(
Drugače pa hrta ne pričakujem še vsaj nekaj let, ker so doma vsi strogo proti. Je baje to pregrd pes, da bi si ga privoščili :-\

Kakšni so pa v odnosu z večjimi, bolj nerodnimi psi? So hitro izmuzljive gliste ali je treba stalno paziti, da se kaj ne naredi?



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 07 Oktober 2007, 22:53:38
Citiraj
Drugače pa hrta ne pričakujem še vsaj nekaj let, ker so doma vsi strogo proti. Je baje to pregrd pes, da bi si ga privoščili

Ha,ha,ha!

Reakcija mnogih,žal.Whippetu moraš dati priložnost,pa se ti bo vsedel v srce.

Moja punca je isto govorila,da so ji ful grdi,sedaj pa,ko je spoznala Tassa,pa je popolnoma spremenila mnenje in so ji postali zelo všeč.Je kar malo užaljena,ker niso na mojem "seznamu".  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #56 : 08 Oktober 2007, 07:51:00
Lepota je relativna stvar; kupovati psa po kriteriju lepote ali mode pa je itak največja neumnost. Sicer pa imajo "vsake oči svojega malarja".



Nina

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 1
Odgovori #57 : 08 Oktober 2007, 10:22:57
Nika, svetujem ti, da se nam enkrat pridružiš na coursingu ali srečanju. Ko boš videla whippeta v akciji ne boš gleda več na to pasmo, kot na "krhkega psa"  :o

V soboto smo imeli klubski piknik in trening.To je pa SG jev Tass v elementu:


Več fotografij najdete tukaj:http://whippetkevin.moj-album.com/album/9685276/



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #58 : 08 Oktober 2007, 11:54:57
Citiraj
Lepota je relativna stvar; kupovati psa po kriteriju lepote ali mode pa je itak največja neumnost.

Žal čisto prevečkrat prakticirana neumnost.    :-\


Citiraj
Sicer pa imajo "vsake oči svojega malarja".

In prav je tako,ker bi bilo drugače zelooooo dolgčas.   :)


Citiraj

Hm,se mu vidi,da ima za trening na razpolago "živega zajčka".   :o     8)


Lp Zoran




IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #59 : 09 Oktober 2007, 14:00:18
Sem bila na coursinga 2 ali 3 leta nazaj, v Lendavi. Samo sem whippete malo zapostavljala, pa imela oči bolj za afganistance. In to sploh ne zato, ker bi mi bili všeč, ampak so bolj zanimivo zgledali takrat  ;D Frfutajoča dlaka me je čisto začarala..
Sem navajena na velike pse (kokeršpanjelka je bila majhna, sam vseen hovdrasta ;)), whippeti so mi pa podobni družnim psom.. Kot iz stekla.. Sej pravim, ne znam (še) delati z miniji. Bomo zrihtal ;D

Mi je pa enkrat dr. Matko malo očeta mehčal. Kako je njegova psica nezahtevna, nikoli mu je ni treba k veterinarju peljat  :D, v treh dneh poje predpisano dnevno količino hrane.. Finančno sploh ne veš, da imaš whippeta