Mali angleški hrt [Whippet]

Geri · 458080

NS

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #960 : 06 Februar 2013, 22:24:04
Upam, da lahko tole še tu objavim  :-[

Prodam zimski plašček za hrta, narejen iz nepremočljivga temno rjavega materiala zgoraj in umetne "ovčke" spodaj. Mojemu whippetu je žal prevelik, sem se zatipkala z merami pri naročevanju. Hrbtna dolžina 59cm, obseg okoli trebuha je cca od 66 do 70 cm (se da regulirati z ježkom). Ima tudi odsevnik na traku. Mogoče bo prav kakšnemu večjemu whippetu ali drugeemu hrtku  ;)

Cena: 20€



NS

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #961 : 06 Februar 2013, 22:24:52
Še fotografije....



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #962 : 22 Februar 2013, 19:52:24
 A si ga že prodala?? :)



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #963 : 15 Marec 2013, 19:36:38
Prosim , če mi lahko kdo odgovri, kaj bi lahko bilo...oziroma , če je kdo imel takšen problem pri svojem whippetom..in sicer na desni strani vratu tam kjer bi bile žleze ima bulico ki pa mu raste..Imel sem ga pri veterinarju kjer mu je potegnil z injekcijo tekočino ki je bila obarvana roza bila je bol gosta ..vzorec je poslal v Avstrijo..
Rekel je da je lahko bizgavka otečena ali pa zamašena...Po tistem se je še bolj povečala ???
Strah me je da bi bilo  rakasto...zato me zanima a je imel kdo takšen primer :(



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #964 : 15 Marec 2013, 23:16:51
Pa še to drugače pa je živahen in igriv ..kar se tiče apetita ni problema...



NS

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #965 : 05 Maj 2013, 12:29:14
Ojoj, šele zdaj sem videla vprašanje glede plaščka, očitno nisem imela nastavljeno, da dobim mail ko bo kakšen odziv. Plašček še imam, sklepam pa, da je že prepozno  :D Glede bulice pa ne vem kaj bi bilo, upam da ste dobr rešili in da ni bilo kaj hujšega. lp



Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #966 : 10 Maj 2013, 11:44:09
Hvala bogu ni bilo kaj hujšega kot samo žleza slinovka, ki pa je počasi izginila :)



moncici

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #967 : 26 Maj 2013, 13:24:54
Pozdravljeni, imam eno vprašanje. Moja whippetka je stara 14 mesecev in pred kakšnimi 2, 3 meseci sem opazila, da je po zadnjih nogah, vzdolž repa skoraj brez dlake, oz. zelo malo odlakana, tudi na bedrih nima tako goste dlake.  Sicer je njena dlaka zdrava in sijoča, tudi praska se ne, nima bolh. Ko sem malo pobrskala po internetu, sem prebrala, da je lahko poleg kakšne bolezni, to tudi genetsko. Zanima me, če je mogoče še kdo opazil to pri svojem whippetu in če dlaka kdaj zraste nazaj. Hvala in lep pozdrav!



alfa

  • *
    • Prispevkov: 240
    • Točke: 0
Odgovori #968 : 30 Maj 2013, 18:56:00
Ta značilnost, da  hrt nima dlake po bedrih je sicer bolj značilna za greyhounde. Whippeti običajno s tem nimajo težav, mogoče imajo lahko malo oguljeno dlako na prish (ko ležijo) ali na repu (zaradi sedenja)  :-\ Gostota dlake se pa seveda lahko razlikuje in je odvisna od psa. Če je psička normalno živahna, ješča mislim, da si nima smisla delati skrbi. Če pa je spremenjeno tudi njeno vedenje bi billo pametno njeno stanje malo preveriti pri veterinarju  ::)
Lp, Nada


Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #969 : 30 Julij 2013, 20:00:03
To sem zašival za naša dva ljubljenčka za zimo, ker nikjer nisem mogel kupit sem bil prisiljen sam zašivat..seveda nekaj izkušenj imam glede šivanja saj sem bil vzdrževalec šivalnih strojev ...






Po težkem dnevu... končno počitek, ki sva si ga zaslužila







KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #970 : 30 Julij 2013, 21:12:25
 :-* Lepi ste...torej sem prav vedela, da vas videvam, ko šprancirate  :) Kdo pa je cimer/cimra; iz Španije?

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #971 : 30 Julij 2013, 22:29:39
To je zelo prijazna španka po imenu Curny, ki je zapolnila naša življenja še posebno našemu Boltu  ;D



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #972 : 02 Avgust 2013, 16:03:12
Super, da se mata rada!  :) A glede vzgoje ste se potem ujeli (vem, da si pisal o Boltovi neposlušnosti..), ste šli v šolo?

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #973 : 02 Avgust 2013, 18:16:21
Ne nismo šli v šolo :)Bolt pa bolj je zrel oziroma starejši je bolj je ubogljiv...zato trenutno nimamo težav, je pa postal zelo zaščitniški pri naši Curny..v glavnem prava ljubezen je med njima, tako da smo prav srečni , da smo se odločili in pripeljali Španko Curny..Tudi kar se tiče ko ju pustimo same doma nimamo nobenih problemov..vem pa zato ker jih nadziram s kameram ki jih imam v stanovanju ;)



Mayhrt

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #974 : 30 November 2013, 15:22:47
Sem lastnica whippeta, trenutno ima 6 mesecev , ker je pri nas prvo zimo - živimo v Kočevju bi potrebovala oblekico zanj. Hrbtna dolžina je 58 cm.prosim če mi posredujete kakšen naslov, kje bi lahko to kupila ali če ima kdo oblekico naprodaj. hvala
lp Darija



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #975 : 30 November 2013, 15:50:12
Kako si pa merila? Od lopatic do korena repa ali od ovratnica-do korena repa? Določene firme imajo mero od lopatic do repa. Prsni koš je še en pomemben podatek.

Znamk in ponudbe je ogromno-najenostavneje je, če si pogledaš na spletu ponudbe in jih primerjaš z merami svojega psa. Za nasvet povprašaš tudi vzreditelja, kje on nabavlja stvari.

So pa tudi hrti, ki niti niso zmrzljivi. Boš sama pri svojem psi videl-a če bo potreboval plašč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kaka

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #976 : 01 December 2013, 12:51:42
Sem lastnica whippeta, trenutno ima 6 mesecev , ker je pri nas prvo zimo - živimo v Kočevju bi potrebovala oblekico zanj. Hrbtna dolžina je 58 cm.prosim če mi posredujete kakšen naslov, kje bi lahko to kupila ali če ima kdo oblekico naprodaj. hvala
lp Darija

Najbolje je da kupiš blago , pa če imaš kakšno šiviljo , ki jo dobro poznaš ali  pa če kdo v družini vsaj malo zna na šivalnem stroju takšne oblekice ni problem zašivat 8)..Jaz sem moški pa vsa oblačila sam šivam za oba hrta , ni bogve kaj  kvalitetno zašivano  je pa le..Te oblekice si lahko ogledaš zgoraj ki sem jih objavil..
Povem ti lahko da nisem imel nobenega kroja , da sem vse delal po občutku in sem sproti popravljal 8) ::)
Tu pa so še dežni plaščki , ki sem jih tudi sam zašival







mborovinsek

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #977 : 16 Avgust 2017, 10:14:11
Ovratnica ali oprsnica ? Kje in kakšno oprsnico nabaviti za vipeta ?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #978 : 17 Avgust 2017, 08:16:29
Sicer nimam hrta, ampak hvalijo hrtaši takele oprsnice http://www.galgina.si/category/ponudba/oprsnice/

Od ovratnic pa tmartingal oz. pol zatezna http://www.pisan.si/index.php?route=product/category&path=112
http://www.galgina.si/category/ponudba/ovratnice/tipi-ovratnic/

Kaj izbrati? Če pes na povodcu vleče ali se zaganja, če se z njim igrate, ko je privezan-potem oprsnica, ki je do telesa v tem primeru bolj prijazna-hkrati pa učenje hoje na ohlapnem povodcu. V Galgininem primeru Basic, ker se da pripeti tudi spredaj, kar olajša vodenje in je v pomoč pri učenju lepe hoje.

Če ima pes ovratnico pretežno za okras in je lepo vzgojen potem ni težav. Sicer pa zna prit do kakih poškodb sapnika, če pes konstantno vleče.  Je pa ovratnica sila priročna za obesek s številko-za ta namen lahko uporabite tanjše ovratnice. Za pripenjanje povodca pa je boljša široka 4-5 cm.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!