Pasje sim igre

Azu · 578376

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #2130 : 19 Oktober 2007, 18:58:00
Hay,
Jana imaš mogoče že kakšno oceno čez 7? Ker če imaš vsaj eno potem pride slika v IB.
lp,
Anja


Kiya

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
Odgovori #2131 : 19 Oktober 2007, 20:55:02
Jana, če še nisi dobila rock piecov mi sporoči na 375633 pa bom kakšnega poslala :D

Manjka ti pa back (imam :P) in pa collar ki ga pa žal nimam.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2132 : 19 Oktober 2007, 22:37:50
zorek - emm ne vem, še čakam rezultate, mal se je zaštopalo in ni slika ne sprejeta in ne zavrnjena


kiya - hvala za rock piece,   zdaj mi torej manjka le še collar-shaped   ???

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Kiya

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
Odgovori #2133 : 19 Oktober 2007, 22:41:34
Jana, a pokažeš slike :D?



Kiya

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
Odgovori #2134 : 19 Oktober 2007, 22:43:03
Sem kupila en pocen collar in ti ga poslala :) tako da imaš sedaj vse



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2135 : 19 Oktober 2007, 22:45:50

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Kiya

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
Odgovori #2136 : 19 Oktober 2007, 22:52:18
O Westije si naredila :) no sej res rabimo kakšno sliko več, ker ni pretirane izbire :)

Sama itak manip uporabljam, ker so mi tiste slike v IB čudne.

A si že probala kakšne tage delat? Ali pa se na kakšn sponzoriranje prijavit? Awakening ima trenutno odprt temo za sponzoriranje in ne rabiš nobenega
talenta samo moreš biti pripravljen delati in pogoj je da skrbiš za pse ;)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2137 : 19 Oktober 2007, 22:53:52
no teh stvari pa še ne poznam  :-[
kje pa se prijaviš na sponzoriranje al kako?    :-[

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Kiya

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
Odgovori #2138 : 19 Oktober 2007, 22:59:35
na advertising board imaš razne topike za sponzoriranje in tudi druge stvari.

Malo vse skupaj preglej in tist, kar se ti zdi, da ustrezaš se prijavi. Lahko se prijaviš na več naenkrat, edino ponavadi kdo želi da odstopiš od kakšnega "tekmovanja za sponzorja" če pri komu drugemu prideš v drugi krog. Je pa odvisno od sponzorja do sponzorja, nekateri imajo več krogov drugi se odločijo takoj.

Jaz žal nisem imela sreče s sponzorjem, saj mi ni nič pomagala :/, in sem potem nekako sama prišla do elite :), sem pa rabila 3 mesece da sem zbrala dovolj denarja za fpp. Sem pa najprej SEF kupila, ker se mi je zdelo da to bolj potrebujem kot Elite, pa še za vedno je, elite je pa le za eno leto.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2139 : 19 Oktober 2007, 23:05:10
kako pa lahko prideš do sef-a?   (a je to tist ko ne rabiš potem vsaki dan sam prijavljat psov na tekme, al sem malo pomešala?  :-[ )


aha, že gledam malo na advertising borad  :)  mogoč pa najdem kej  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Kiya

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
Odgovori #2140 : 19 Oktober 2007, 23:08:25
SEF je self entering form, z enim klikom prijaviš psa v 30/50 showow, jih je pa treba vseeno vsak dan prijavljati, samo lažje je.
Stane pa 20fpp, elite je pa 40.

Če pa bodo tvoje slike sprejete, boš pa lahko hitro zaslužila fpp :), 100 sprejetih slik v IB pa pomeni forever elite (vsaj mislim, da to še obstaja  ???)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2141 : 19 Oktober 2007, 23:11:34
ja sej zato bom poskušala s slikami za tte fppje  :)    bomo vidli.. očitno res traja preden izveš a je slika sprejeta al ne  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2142 : 23 Oktober 2007, 17:10:24
Oj!
Sicer sem že Kanchy vprašala ampak še tu: Kje dobim Puppy Chow harno-v shopu je nisem našla  :( Če jo ima kdo-a mi jo zamenja za denar? Prosim  :-*
Lp,Tjaša



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2143 : 23 Oktober 2007, 17:13:07
A si že šla pogledati pog market --> klik na tisto lupico in poiščeš kar iščeš... tam se ponavadi zmeraj najde  ;)



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2144 : 23 Oktober 2007, 17:33:32
A si že šla pogledati pog market --> klik na tisto lupico in poiščeš kar iščeš... tam se ponavadi zmeraj najde  ;)
Oj!
Ja, sem pogledala pod P pa je najbližji zadetek pupper stufer...
Lp,Tjaša
Ps. Kanchy, nova slikica je  :o :-*  :-*



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #2145 : 23 Oktober 2007, 17:40:57
Glej pod črko L ( lacrima puppy chow )


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2146 : 23 Oktober 2007, 18:07:33
Ps. Kanchy, nova slikica je  :o :-*  :-*

Hvala  :)

Poglej kot je rekla Kathy  ;)



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #2147 : 23 Oktober 2007, 18:09:23
Oj!
Dobila! Spodaj je pa pisalo, da ena psica hoče biti lepa ali more biti lepa oz. bo lepa, nekaj takega LoL  ;D ;D ;D
Lp,Tjaša



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #2148 : 24 Oktober 2007, 18:29:33
zanima me kako prideš v furry pavs



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #2149 : 24 Oktober 2007, 18:32:03
jaz sem prišla le v show dog ampak tam nič ne razumem  :-[.kupila sem si pse in kaj zdaj in kako  ???



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #2150 : 24 Oktober 2007, 20:14:34
Bres veze je že stotič eno in isto razlagat. A je res tako težko prebrat prvih par strani  ???


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2151 : 24 Oktober 2007, 21:32:21
Nekej osnov (z Emmo sestavljave en tak tutorial ampak tole je sam en del (da vam ne bo treba vsega razlagati še enkrat)  ;)

PSARNA(kennel):

Kako lahko dobim psarno?
Psarno dobiš avtomatsko ko se registriraš. Da jo vidiš klikneš na  "home"

Koliko psov lahko imam?
Število psov ki jih lahko imaš je odvisno od velikosti tvoje psarne. Velikost psarne x 2 = št. psov ki jih lahko imaš.
 Velikost psarne lahko povečaš tako da klikneš na dnu glavne strani (home) »increase kennel size«.


Kako spremenim ime psarne/opis/specializiranost?
 Na dnu glavne strani (home), izpolneš predalčke z želenimi spremebami in klikneš na »edit kennel information«.

Kaj pomeni specializiranost?
Tu vpišeš pasme ki jih boš vzrejal.


PES:

Kako dobiti psa?
Za začetek greš lahko v pasjo trgovino (Market --> Pet Store) in si izbereš ime psa, pasmo ter spol. Lahko pa psa kupiš od drugega igralca. Poiščeš ga tako da greš pod search (dog search)  in vpišeš svoje želje (spol, pasmo, level, starost…) ter iščeš.

Kaj moram s psom početi?
  Psa vsak dan vpisuješ v razstave, ga nahraniš, se z njim poigraš, napolniš skledo z vodo ter mu urediš kožuh (grooming). Bolj pogosto to počneš boljši bodo uspehi psa.

Kako se pes stara?
 Pes se vsak dan postara za en furry paws dan in se pri 101 dneh upokoji (še zmeraj ga lahko imaš v svojem kennlu ampak ga ne moreš več vpisovati v razstave). Zato je bolje če ga pri 101 dneh upokojiš (na dnu strani  retire).

Kako psa nahranim/se z njim poigram/mu uredim kožuh?
Preden sploh lahko psa nahraniš mu moraš dati eno skledo za vodo in eno za hrano (kupiš jih pod market  accessory shop). Nato greš na stran od psa in mu pod »assigned food« in »assigned toy« izbereš hrano ter igračo (ki jo moraš imeti v inventoryju… če je nimaš psa ne moreš nahraniti/se poigrati). Potem samo še pod skledo za vodo in hrano klikneš »refill« ter pod igračo klikneš »play«.

Kako psa natreniraš v določeni panogi in kako ga vpišeš  razstave?
Najprej ga natreniraš v določeni panogi glede na njegove state (atlas  training (modra hiška s T-jem)  izbereš psa ter panogo). Vpisovanje v razstave:
atlas  shows
show type: izbereš panogo tvojega psa (herding, agility, rally-O...)
show level: izbereš level psa 
rundate: 1
ostalo lahko pustiš prazno
potem pa search pa klikaš in daš enter dog
Pes je lahko natreniran v maksimalno dveh panogah.
Pozor! Pes mora biti cepljen da se ga lahko vpiše v razstave.

Kako psa cepim?
Greš pod atlas  clinics  izbereš  »Vaccinations Price Max« 0$  izbereš kliniko  izbereš psa in klikneš »see the vet«

Kako parim psa?
 Za parjenje dveh tvojih psov, klikneš na »breeding page« (link je na tvoji glavni strani) in tam izbereš dva tvoja psa.
 Za parjenje s psom iz druge psarne moraš dati prošnjo za parjenje. Ko najdeš psa (search  vtipkaš svoje želje  odklikaš pod »for stud« »yes«) s katerim želiš pariti, ter na dnu strani od psa klikneš make a breeding request. Psa lahko pariš na 12 dni.
 Pozor! Psa lahko pariš le med njegovo starostjo 12 do 100fp dni.


Kako prodati psa?
 Greš na stran od psa, na dnu strani pod »sell dog« izbereš način prodaje (regular sale psa bo lahko kupil kateri koli kupec ki ga bo hotel, private sale  kupec da bid na tvojega psa in ti se odločiš ali ga boš prodal njemu) in izbereš ceno po kateri se bo pes prodajal.

GENETIKA:

Kaj je genetika?
Genetika določa kakšne barve je pes, kakšnega zdravja in razne druge stvari kot so katere state bo dobil boljše ob rojstvu.

Kako genetika vpliva na leglo?
 Nek gen vpliva na št. maldičev v leglu (lahko jih je od 1-13). Tudi barva staršev vpliva na barvo mladičev, ampak ne pa vedno.

RAZSTAVE (shows):


Kaj so razstave?
 To so showi ki jih ustvarjajo igralci fp-ja. Vanje vpisuješ svojega psa, da dobi pes več točk ter napreduje v levlih.

Je omejeno število razstav v katere lahko psa vpišem?
 Da. Psa lahko vpišeš v 30 razstav (ozr. V 50 če si elite) na dan.

Kako psa vpišem v razstave?
 Glej pod: Pes  Kako psa natreniraš v določeni panogi in kako ga vpišeš  razstave?

Lahko jaz ustvarim showe? Kako?
 Da. Igralec lahko ustvari 5 razstav na dan, ozr. več če je elite ali ima poklic trainer. Kako? Pojdi na Atlas  Shows  Create a Show in vpiši informacije o razstavi (ime, panogo, level…).

SLUŽBA (job):

Zakaj bi moral imeti službo?
 Ker tako zaslužiš denar (koliko je odvisno od tipa službe) in imaš določene prednosti (vsaka služba svoje). Informacije o službah (zaslužek, prednosti, slabosti) so zapisane pod »jobs«.

Kako dobim službo?
 Greš pod atlas  jobs in izbereš.
Pozor! Preden izbereš službo si preberi informacije o vsaki službi.

 
Kaj so uxp točke in kako jih dobim?
 To so točke, ki jih rabiš, da lahko v službi napreduješ ozr. da lahko zamenjaš službo. Ko dobiš account že avtomatično dobiš 10 uxp točk, potem pa vsak dan eno.


Imam lahko več kot eno službo?
Ne.


TRGOVINA (shop):

Kako ustvarim svojo trgovino?
 Greš pod Market  Your Shop . Ustvarjenje trgovine stane 5000$ in imaš lahko največ 15 predmetov v njej ozr. več če imaš službo »merchant«.

Kako dam predmete v trgovino?
V svojem inventoriju izbereš predmet ter klikneš »Put item in Shop« . Nato mu lahko dodaš ceno.

Kako dobim denar ki sem ga zaslužil v trgovini?
Greš v svojo trgovino  shop money  collect shop money



Upam da kaj pomaga  ;) Spustila sem leglo ker recimo da tega še ne rabiš ;)



Kiya

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
Odgovori #2152 : 25 Oktober 2007, 18:08:29
Danes FP praznuje svoj 4 rojstni dan :)

Kanchy ta tutorial sta pa z Lenny lepo spisale :), ga bosta objavili na European Cassu?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2153 : 25 Oktober 2007, 18:10:57
O, a bomo dobili kakšno darilo?  ;D


Ja bove, ampak saj to je samo moj del... Ema ima še lepše  8) Pa morve še združiti, kaj popravit... Je še nekaj dela



Kiya

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
Odgovori #2154 : 25 Oktober 2007, 19:10:57
Če se bo kaj od Kah dobila, pa ne vem ker je baje že kar nekaj časa ni bilo na fp.

Je pa dala Nova vn free tage ;) 10 premade ki se jih lahko uporabi in tudi base če si hoče kdo pobarvati svojega :)

http://www.furry-paws.com/post.php?postid=633271



Kiya

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
Odgovori #2155 : 26 Oktober 2007, 19:12:16
Zgleda, da letos ne bo nobenega rojstnodnevnega darila  :-\

Mogoče bo pa Božiček kaj prinesel  :P, če ne bo tudi ta ukinjen  :(



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #2156 : 26 Oktober 2007, 19:58:13
Hay,
upam da bodo darila  :o je fajn če dobim kako fajno darilo...lol...

Jaz imam okoli 30 prostih mest za Birthday Hat Boost. Če koga zanima: http://www.furry-paws.com/post.php?postid=633855 za vas pa bo 125k na enega psa.
lp,
Anja


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2157 : 26 Oktober 2007, 20:01:00
Jaz sem pa furry paws čist zanemarla. :-[ :-\ Nikoli se ne spomnim, ko pa se pa nimam časa. ::)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #2158 : 26 Oktober 2007, 20:17:05
Hay,
upam da bodo darila  :o je fajn če dobim kako fajno darilo...lol...

Jaz imam okoli 30 prostih mest za Birthday Hat Boost. Če koga zanima: http://www.furry-paws.com/post.php?postid=633855 za vas pa bo 125k na enega psa.
lp,
Anja

emm, kaj pa so to birthday hat boosti?   :-[

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #2159 : 26 Oktober 2007, 20:22:50
Hay,
Alya koga pa zanima, saj nisi edina. Eni pa ne pozabimo ampak preprosto nimamo časa.
Jana* piše v postu zakaj je, pa bom še tukaj napisala v slovenščini. Psu da veselje 15 od 10 (to je tisto ko se s psom igraš) in ti da s tem 125% v showih naslednji dan 120% in tako naprej, če je seveda use drugo poskrbljeno in s tem dosežeš, da pes dobi več točk v showiranju in se tudi psi bolje levelirajo.
lp,
Anja