Kako odvaditi psa,da poje človeško blato?

Rinchy · 14064

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
: 22 Februar 2006, 12:50:11
Če ta tema ne spada sem,jo lahko prestavita .

Že nekaj časa se sprašujem,kako naj Rino odvadim da poje ( vsako) človeško blato? Če se zaderem nanjo,ga bo še bolj z užitkom jedla.. >:( Preden pridem do nje,ga bo sigurno nekaj spravila vase...danes mi je na sprehodu jedla 2×!!!(v tretje sem ga jaz prej opazila) Sploh nevem kaj naj v takem primeru? Ko pritečem do nje ,zašiba stran in ko jo pokličem pride.V tem primeru je ne moram nahrulit,ker bo mislila,da je zato ker je prišla in naslednjič ne bo...res nevem kaj naj  ???

S pasjimi kakci ni problemov,niti s konjskimi(jo pred tem še vseeno opozorim,ker se ga že na daleč vidi)...edino človeški.Pa kaj je tako dobrega v njih?  >:(

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 22 Februar 2006, 18:36:01
Tudi z Atro imamo na veliko težave s tem  >:(

Je pa sicer že bolje, ker so nam na junior tečaju dali super načrt dela, kako psa kontruliraš pri temu kaj je.

1. V pest zapreš hrano, jo "nastaviš" psu in ko pes neha vohati pest, ga ti nagradiš s 100-krat boljšim priboljško.
2. Ko pes ne voha več pesti, jo lahko razpreš. Če pes ne reagira in se hrani ne približa ga pohvališ in priboljšek, če pa se približa z gobčkom rečeš   
    PUSTI in zapreš dlan. Ko se pes umiri in neha vohati poizkusiš ponovno. To ponavljaš dokler ni res 100%!!!!
3. Ko sta zgornji dve točki že osvojeni si lahko hrano nastaviš na kakšno mesto v stanovanju in tako vadiš.

Sicer je tisto kar smo mi dobili na junior tečaju dosti bolj obsežno, ampak jaz sem z Atro samo te tri točke "izdelala"  :-[ in se pozna. Ker ko želi kaj zagrabit, jaz samo malo bolj jezno rečem pusti pa te ona nazaj užaljeno pogleda pa priteče do tebe, ker ve da bo dobila priboljšek.

Ena naša inštruktorica, pa je svoja psa naučila, da ji vse mamljive stvari prineseta (tudi drekce, smeti,....) ona pa ju za to nagradi. Tako da Rinchy ne obupat, ker očitno se da ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2 : 22 Februar 2006, 18:42:13
Sem dobila v teku dneva še en nasvet. Piksno(pločevinko  ;)) napolniš z nekaj kamni in brez da bi jo pes videl,mu vržeš pod noge,medtem ko on "uživa " .Mi smo s tem odvadili Rino kopanja lukenj po vrtu ,naj bi pa pomagalo tudi pri tem.Bom jutri vzela s sabo na sprehod in bomo šli po isti poti,pa bomo vidl,kolk bo dolg papala  ;)

Meta,hvala za nasvet! Če ne bo šel moj,bom poskusila tvojega!  :)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 22 Februar 2006, 18:53:21
No ko si to s piksno rekla sem se še tegale spomnila  ;)

V Zooticu (za kakšno drugo prodajalno ne vem) prodajajo prav posebno oblikovane krogce iz kovine (mislim, da jih je 6), ki so skupaj na enem štrikcu. Uporablja pa se jih tako kot tole piksno. Ko pes začne kaj sumljivega jesti preprosto vržeš (pa ni nič hudega, če jih zadaneš še kam drugam kot v noge  ;)). Zraven v paketu pa dobiš še knjižico, ki je nažalost v angleškem jeziku in imaš notri opisane cele postopke, kako lahko s temi krogci psa odvadiš tudi drugih, nam motečih stvari.

Jaz sem jih nažalost po parih dneh že "založila" ampak so bili pa zelo uporabni, pa še moje glasilke so imele malo miru :P

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 22 Februar 2006, 19:11:08
ej kako pa ločiš človeško blato in pasje ? Drugače sib dreka nobenega niti ne povoha, ne more se pa upreti gnoju tako da ga morem vedno loviti ko gremo mimo kakih kmetije hehe

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #5 : 22 Februar 2006, 19:12:12
No ja pri nas ima rad človečje in pasje. In mi ga tko opozorimo, da ko mal preveč voha po tleh, ga pokličem in mu dam priboljšek. In to se zapomni tam do 75%. Upam da bo s časom ugotovil, da so priboljški le boljši od drekov >:( >:( ;D



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 22 Februar 2006, 19:56:03
ej kako pa ločiš človeško blato in pasje ? Drugače sib dreka nobenega niti ne povoha, ne more se pa upreti gnoju tako da ga morem vedno loviti ko gremo mimo kakih kmetije hehe

Človeški dosti bolj smrdijo in ponavadi boš zraven še robčke našel  >:(

Drugače ti pa predlagam, da ko veš, da boš šel mimo kmetije, Siba že prej daš na povodec pa boš imel manj preglavic ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #7 : 22 Februar 2006, 20:23:00
Kaj!?!

A vi kr k greste na sprehod naletite na človeško blato  :-X :-X :-X :-X :-X ! ! !


lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #8 : 22 Februar 2006, 20:40:30
Kaj!?!

A vi kr k greste na sprehod naletite na človeško blato  :-X :-X :-X :-X :-X ! ! !


lp
ja,žal obstajajo tudi taki,ki to počnejo zunaj...(pri nas vem da so to brezdomci,sem jih že zalotila... :-\ )

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 22 Februar 2006, 21:04:38
ej fuj kok so ljudje nagraužni,no ja ne rečem da si nekje sredi gozda pa nimaš kam it na wc ane, sam je tok gostiln pa vsega sranja in je ziher kaki wc ...Ko je bil sib stare ene 2,5 meseca je v usta dal pasji drek(ga ni pojedel) sem zelo na hitro pritekel k njemu ga prijel za vrat in rekel fuj... od takrat ne povoha niti enga kakca ! :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 23 Februar 2006, 13:29:51
To je pa tista točka, pri kateri sem jaz obupala. Pol psic žre dreke - kakršne koli, človeške pa najraje. Če sem dovolj blizu na "pusti" sicer ubogajo, če ne, je pa škoda tratiti sapo, požrle bodo vse, s papirjem vret. Se tolažim s tem, da imajo to v genih - ena od poglavitnih nalog zgodnjih psov, je bilo čiščenje okrog človeških bivališč. No druga polovica psic je še slabša - te sicer kakcev ne pojedo, se pa v njih valjajo. Tista, ki po vrnitvi s sprehoda smrdi, ne sme v sobo, to je pa tudi vse, kar lahko naredim.
Kakšnega manj gorečega gurmana se z veliko vztrajnosti in doslednosti da odvaditi, pri mojih bi pomagal samo povodec + nagobčnik, pa še bi me mogoče uspela okrog prinesti, če ne bi bila 100% pozorna.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #11 : 23 Februar 2006, 13:45:46
Alba na srečo samo ovohava derkce vseh dimenzij, povaljati se pa hoče po kakšni mrtvi na pol razpadli živali.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #12 : 23 Februar 2006, 16:44:39
Kaj!?! ???

Valy pa niti povoha ne kakcev(kakršnih koli dimenzij ;D)...

Za Kinga ne vem :-[,ker ga jst ne vozim okrog :D...


lp Jure


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 02 Maj 2006, 10:59:26
Nikjer nisem opazila podobne teme, tudi ne vem kam bi jo posadila. Recimo med hrano... :-[ Osrednji problem tega, pa je - kot že naslov pove - drekojedstvo.  :o Tosy je zadnje 3 mesece postala nesmrtno zaljubljena v Turkov - mačje - iztrebke. Kako odvadit? Vrata morajo biti odprta, da lhako Turk opravlja potrebo, ampak Tosy kakor je nimam na očeh sklizne na delo. Glavno vprašanje pa je - Kako jo tega odvaditi?  :-\

prestavljeno v obstoječo temo, Črt

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #14 : 02 Maj 2006, 11:07:54
Mi imamo trenutno tudi mačko v hiši in Dora je hotela tudi njene iztrebke pojesti, pa sem po njih posula malo začimb, Dora je probala in se jih ni dotaknila več. ::)
Lahko pa tudi dvigneš mačje stranišče nekam, kjer ga bo maček dosegel, Tosy pa ne.

Na žalost to velja pri Dori samo za mačje iztrebke. V ostalih se pe veno nadišavi in jih pokusi. >:(

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #15 : 02 Maj 2006, 11:14:08
 :o Kako dobra ideja tole z začimbami...Bomo poskusili... :) Drugače pa sem z dviganjem WC-ja že poskusila, pa Turk ni več hotel iti na Wc ... ::)

...Tosy pa samo na mačje dišeče umetnine pada....Vse ostalo pusti pri miru... ::)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 02 Maj 2006, 12:03:37
uf... večni dvoboj...

Moja zna na srečo pusti, ne ali fuj in takoj preneha, če ji rečem. Mislim pa da mi bo z ustrajnostjo uspelo, da jih ne bo več jedla... človeških drtekov mislim.
Ker mačje hrane ne je, ker ve da je ne sme, mačjih drekov tudi ne že nekaj časa, človeški so pa očitno tako dobri, da ne gre tako z lahka...
Ampak da ljudje res ne morejo tega doma opravit ne pa 20 m za hišo!!!  >:(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #17 : 02 Maj 2006, 13:28:30
Oxi tega na srečo ne počne ima pa zato veliiiiko veselje se valjati po njemu  :-X :-X :-X :-X In pol k je cel svinjski bi se tko raaad igral  :D
Pa ne vem kko ga naj odvadim da pobira mrtve živali  ??? ??? Sm bla z njim na sprehodu na travniku in je našu mrtvo mačko na nekem kupu in pol sploh ni dal mira... sm ga komaj domov spravla  >:(



Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 02 Maj 2006, 15:12:56
Ja, tole z umazanijo in igranjem poznamo...  :-X

Drugače pa res ni dobro, da pobira trupla --> če kakšen kos zaužije namreč obstaja tudi nevarnost, da se česa okuži, da dobi kakšne motne v prehrani, iztrebljanju... ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #19 : 02 Maj 2006, 15:50:45
Naša je pa danes od nekod privlekla 3 mrtve močerade in se po njih povaljala. >:( Kaj bolj smrdečega še nikoli nisem vohala.
Naša torej ne samo, da se povalja v mrhovini, ko jo vidi, celo prinaša si jo za hišo in jo hrani, dokler je jaz ne najdem. >:(
Kaj idej, kako bi jo tega odvadila?

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #20 : 02 Maj 2006, 16:04:42
Mogoče poskusi s priboljški. Ko pripelje kakšno mrtvo žival mu reči npr 'fuj' ali 'pusti' ali kakorkoli in ko jo bo spustil mu ponudi priboljšek :P Mogoče bi delovalo
lp



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #21 : 02 Maj 2006, 16:12:47
Samo se bojim, da bo potem začela prinašati še več mrhovine, da bi dobila še več priboljškov. :-\
Moja kaj hitro pogrunta, kako je najlažje dobiti priboljške.

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #22 : 02 Maj 2006, 17:09:17
To maš pa prav. Bi mogoč misla, da dobi priboljšek kr ti prinese mrhovino domov  :D :-\
Sicer pa ne vem kaj bi naredila  :-\



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 02 Maj 2006, 18:57:47
Nič ne vem, kako bi jo odvadila, lahko ti pa povem, da so močeradi tako strupeni, da psa lahko ubije že en sam, če ga valja po gobcu. No, če že razpadajo verjetno ne več. Edina varianta je, da imaš psa vedno pod kontrolo. Sicer pa, ko govori, ko govori, moje prasice so danes očistile celo Dobeno. Imele so lep ulov (praznovanje prvega maja....), tako da bodo prespale kar v drvarnici.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #24 : 03 Maj 2006, 07:01:43
Indi se je pa pred včerajšnji povaljal v dreku. Ne vem a je bil človeški ali pasji. Obupno je smrdel. Bljak. Pol sm mogla ga pa umit a ne  :) Pa še zdej smrdi.  :-\ :-\



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 03 Maj 2006, 12:06:21
He, je pa že bolje, da ga požre. potem neha smrdeti najkasneje v nekaj urah, ne da bi bilo treba meni s prstom migniti.


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 01 Januar 2011, 13:15:58
Ima kdo kakšen zelo uporaben nasvet glede teh iztrebkov??Moj namreč je samo mačje oz. če je kje kakšna driska, drugače pasje pusti na miru...vidim pa da je veliko takšnih drekožerjev  :-X  ;D...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #27 : 01 Januar 2011, 13:34:26
Ursa meni v stirih letih ni uspelo  ::) Ja, pri nas so tudi popularni samo macji in cloveski dreki, pa v tistem momentu ne zaleze nic.. Kvecjem zgruntal je, da ga more cimprej pozret, preden ga odvlecem stran..  :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 01 Januar 2011, 14:32:04
oo groza...sm misla, da sigurno mora kak nasvet obstajat za to težavo...očitno mi samo preostane, da ga imam non stop na mojem radarju  ;D,ampak on zdej raje izkoristi večerne sprehode za svojo drekožersko večerjo, ko jaz nič ne vidim  :P



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 02 Januar 2011, 14:10:38
Pri meni se najbolje obnese zaposlitev, zaposlitev in še enkrat zaposlitev... Tako ni časa za iskanje mamljivih vonjav. Ko je na frej, pa ves čas na očeh, da takoj opazim, če kaj v nos dobi...