Trmasti Humar

ninci · 43080

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 07 Avgust 2005, 11:58:33
Morda se vam bo zdelo, da ne paše na pasji forum ampak vseeno, pokažimo koliko nam je mar za Slovenca Humarja, ki tiči v Goli gori (Nanga Parbat), pošljite mu kakšno vzpodbudno besedo ali pa se enostavno obrnite k Njemu in recite kakšno dobro besedo zanj.

Mi že od samega začetka držimo pesti in seveda VEMO, da jim ga bo uspelo rešiti!!

www.humar.com

Lp nina




Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #1 : 07 Avgust 2005, 13:37:29
Pri nas ga spremljamo že ves čas in vemo,da mu BO uspelo...mi smo z njim!! :)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 07 Avgust 2005, 20:08:33
MI tudi spremljamo.Jaz že poslala pozdravčke pa vzpodbude pa upam,da pride nazja.Pa saj se mora.Upam da Evrokopter pohiti...Tomaž drži se!!!!!!!!Stiskam pesti (pa tvoj prjatu pa znanc tud...je zelo živčen)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #3 : 07 Avgust 2005, 20:42:05
držimo pesti, da mu uspe :)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #4 : 08 Avgust 2005, 06:36:11
Tudi mi non - stop spremljamo kaj se dogaja na gori. Upajmo, da ga bodo rešili čim prej.  :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 08 Avgust 2005, 20:35:28
Prošnja Tomaža http://www.humar.com/novica.php?id=171.

Dajmo,stisnimo pesti, vse kar je potrebno je da zdrži še današnjo noč. Jutri bo, verjamem, če bo le vreme dopuščalo, že na trdnih tleh nekje na toplem.



Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #6 : 08 Avgust 2005, 21:39:58
STISKAMO PESTI za TOMAŽA!!

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #7 : 08 Avgust 2005, 22:38:57
Upam, da je to njegova zadnja noc na gori Nanga Parbat, upam, da jutri resevalna akcija uspe. Drzimo mi vsi pesti doma.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #8 : 09 Avgust 2005, 17:58:52
Jza trenutno bolj prikrajšana za informacije,ker sem na počitnicah in nimam interneta :'(.Pa stiskam pesti in upam,upam,upam...upam,da bo jutri že doma...-5° ima v spalki,mi pa spimo v šotoru...jojoj...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 09 Avgust 2005, 19:14:32
Danes jim ni uspelo :'( :'(...upamo, da bo jutri uspesnejse!

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #10 : 10 Avgust 2005, 05:54:20
Pa se jih je stena končno usmilila in dovolila reševanje, ki je bilo uspešno. Hvala bogu! Tako da je Tomaž na varnih tleh.  ;D ;D ;D


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #11 : 10 Avgust 2005, 07:43:07
Končno,jim je uspelo,SUPER :) :) :).

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #12 : 10 Avgust 2005, 08:58:53
o SUPERCA. :) :) :) :) :) :) :) :) :)

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #13 : 10 Avgust 2005, 11:02:15
No to je pa super novica :-X.Ali mislite, da bo poskušal iti še enkrat na goro, jaz dvomim no mogoče pa.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #14 : 10 Avgust 2005, 11:06:08
Glede na to,kakšen karakter ma on,mislim da ne bo odnehal,dokler ne pride gor...samo malo počakajte,da si opomore :)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #15 : 10 Avgust 2005, 11:59:01
Super, da je reševanje uspelo :D.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #16 : 10 Avgust 2005, 12:43:37
Hvala bogu da jim je le uspelo, ni kaj, svaka čast pakistancem :)

Jaz bi šel skoraj roko stavit da bo v roku dveh let spet pod vznožjem Nanga Parbata :)

Čeprav bo verjetno že prej :)

LP, Črt



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 10 Avgust 2005, 12:49:52
ja, Bogu hvala za moderna sredstva reševanja in hvala Gori, da ga je dol spustila.

sama sem od začetka bila zelo skeptična. pa ne zaradi Tomaževih sposobnosti, ampak zaradi globalne vremenske slike in klimatskih sprememb. Tomaž je as, čeprav se z vsem, kar počne ne strinjam. sem pa držala pesti in upala, da bo prišel gor.

sem pa imela en močan feeling, da nekaj ne bo OK in ko sva s Petrom spemljala odhod, sem rekla, ja, samo upam, da bo nazaj živ prišel. Pero mi je zelo zameril te besede in imela sva malo besedno vojno, potem pa me je streslo, ko me je pred dnevi zbudil rekoč: zdaj pa glej, ti in tvoje čarovniške napovedi! nisem upala več rečt ne bev ne mev.

no, tole, da so ga rešili Pakistanci ne bo držalo, helihopter je bil Švicarski in nekako dvomim, da bi posebej izurjeni švicarski pilot prepusil tako dragoceno letalo enemu pakistanskemu vojnemu pilotu. verjetno gre tu bolj za prestiž, kdo je Tomaža rešil.

spadam še v tisto staro alpinistično šolo Tonate Škarje in sem kot najstnica spremljala vse odprave in osebno spoznala nekaj naših največjih alpinistov (zaradi šuma na srcu nisem dobila licence), se kar veliko precmerila in svečke prižigala in jih še prižigam. kar nekaj prijateljskih src je ostalo v gorah.

požrla sem vse knjige o Himalaji. tistim, ki jih tematika zanima, toplo priporočam eno staro (iz leta 1965. mislim) knjigo: Zoran Jerin, Vzhodno od Katmanduja in tudi vse knjige o Yu odpravah (ki bi jim mirno rekli SLO odprave, če ne bi bilo Stipeta Božića, ki je tudi sedaj spremljal Tomaža). pa na Messnerjevo knjigo Mont Everest ne pozabit. poleti se takšno branje zelo prileže.

no, Tomaž je poljubil zemljo in vsem nam se je odavalil kamen od srca. Gora pa je Gora in če se ne pusti, jo je treba spoštovat!

lp, dada



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #18 : 10 Avgust 2005, 13:05:02
Kolikor jaz spremljam novice, ga je rešila pakistanska vojska. Švicarji so bili samo v pripravljenosti, če pakistanci odklonili reševanje.

Pa sej ni važno, samo da je varno prišel nazaj.

Tudi jaz grem stavit, da se bo vrnil, ker to je po mojem njegovo življenje in ne more iz svoje kože!  ;) ;)


Xena

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 10 Avgust 2005, 13:29:13
No, saj veste, kaj pravijo:

"GORA NI NORA, NOR JE TIST' KI GRE GOR!" ::)

Lp, Katarina



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #20 : 10 Avgust 2005, 13:31:19
Citiraj
Kolikor jaz spremljam novice, ga je rešila pakistanska vojska. Švicarji so bili samo v pripravljenosti, če pakistanci odklonili reševanje.
tudi jaz sem to zasledila..po internetu in po tv.

Citiraj
Tudi jaz grem stavit, da se bo vrnil, ker to je po mojem njegovo življenje in ne more iz svoje kože!   

pomoje samo, da si opomore bo že lezel nekam drugam.

Citiraj
"GORA NI NORA, NOR JE TIST' KI GRE GOR!"

točno tako! sicer pa kdo je pa danes še normalen...pa ne tega narobe razumet. ;) ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 10 Avgust 2005, 14:07:03
Marko, poglej helihopter na Humarjevem situ ali pa na 24ur.
helihopter je garant švicarski. pa kolikor vem je tak samo eden in prav tega so čakali, da pride v Pakistan. če pozorno pogledaš, vidiš, da so propelerji prav posebni, enako kot oblika. ta helihopter je že pristal na Everestu, mislim da lani, bom pa se natančno pozanimala. vem, da je namenjen specialnemu gorskemu reševanju in da ga je zelo težko pilotirati in če ni vse skupaj že mit, naj bi ga pilotirala samo dva za te zadeve posebej izurjena pilota-reševalca.

sicer to zadevo bolj spremlja Pero, bom ga povprašala, kako in kaj, mi pa je danes zjutraj govoril, da naj bi imeli dva načrta reševanja s tem specialnim helihopterjem in mi kazal na mapi, kje bi se naj "zašpanali", če današnja akciija ne bi uspela.

no, je pa logično, da nobena vojska ne bi dovolila, da gre zasluga komu drugemu kot domačemu moštvu. pa tudi švicarji ne bi mogli nič naredit brez pakistanskih vojaških specialk. 

ma, važno je, da je Tomaž rešen, zasluge pa naj si delijo, kakor si hočejo!

verjamem v Tomaževo inteligenco in vem, da se zaveda, da se vsi z vsemi njegovimi akcijami ne strinjamo, zato nestrpno pričakujem rasplet zgodbe.

lp, dada




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 10 Avgust 2005, 15:56:01
AikVonFlink tole Humarjevo zadevo spremljam od vsega začetka. Mogoče imaš tole z helikopterji prav, ampak moja teorija je sledeča... če bi čakali Eurocopter, ki je pristal na Everestu bi čakali še vsaj danes in morda celo jutri, ker bi pot trajala malo dlje, kot pot same Švicarske posadke. Poleg vsega Eurocopter krmarita dva francoza in noben od švicarske garde.
Helikopter, ki je  "poseben" in ga ti vidiš na sliki poleg dveh helikopterjev znamke Lama, pa je namenjen za gorivo in če povečaš katero izmed slik je na repu helikopterja lepo viden napis Army.... Reševali pa so ga z helikopterjem tipa Lama, kar se tudi vidi na slikah, saj Humar vsi na štriku iz enega izmed njih.

Vsak dan sem prav živčno spremljala vsako novico in čakala kdaj bo konec njegove more. In če se bo vrnil še enkrat si mislim prav, zakaj pa ne. "Vsak tele ma svoj vesele" in kot pravi Humar "Ni nemogočih pot"i, vse prepreke so samo v naših glavah.

Bom pa poiskala slike Eurocopterja ;), da boste videli razliko.

Lp nina




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #23 : 10 Avgust 2005, 16:10:56
Evo slika Eurocopterja, ki je 14.Maja letos pristal na Everestu :) http://www.eurocopter.com/everest/img/105.JPG

Več slik na: http://www.eurocopter.com/everest/

Lp nina



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 10 Avgust 2005, 19:00:54
oj, Ninci! + ojla, carissimi!

BLAMAŽA!!!

pravkar sem videla tvoj post in Pero je samo nedolžno rekel, da imaš prav in da ga jaz nisem razumela (halo?!). prisežem, da je rekel Švicarji, zdaj pa se krelac smeje moji naivnosti ???. vidim, da ga tole moje današnje pisanje prav zabava, smeje se mojemu postu kot cigan belemu kruhu. ne vidi nič slabega v tem, da se mu ni ljubilo natančno odgovorit na moja vprašanja in da mi je neke pravljice natvezil. in to prav v zvezi s Himalajo. joj, sem jezna >:(!

veš, kaj zdaj suflira, da se vadi vun iz te godlje, ki mi jo je danes zakuhal?
da sta mogoče Švicarja iz francoskega dela Švice ;D. Ženeva pa tam okoli.

ja, njemu je zdaj to vse smešno, posebej moje prepričanje o Švicarjih. pa da ne govorim, da sem pol Italije danes prepričala, da so bili piloti Švicarji. B L A M A Ž A !!!

ma, sem bila napol budna, ko mi je neke slike kazal, pa govoril je o nekih Švicarjih, jaz tele pa sem mu verjela. on je bil zadolžen za spremljanje Humarja in glej, kaj mi je zdaj zakuhal >:( >:( >:(!!!
zdaj je pa rekel, ja Ninci ima prav. pilotirata ga Francoza. zakaj pa si nisi prebrala. halo!? če sva pa bila zmenjena kdo kaj spremlja. pa kaj naj mu zdaj naredim >:(;D

evo, zdaj se smeje in sprašuje, zakaj tak penim... pa ne morem verjet, kako me je nafintiral.
ej, prisežem, da mi je kazal neki helihopter, pa mi nekaj o tehniki razlagal, pa take finte >:(. zdaj pa pravi, da sem pomešala zgodbo z eno drugo, kjer mi je tvezil nekaj o novi tehniki ruske šole samoobrambe. ja, pa še kaj!

sorry vsem za moje današnje poste glede helihopterja! zdaj se bom še Pakistancem morala opravičit ;D!

Pero pa bo plačal. bo že dobil svoje, da bo duplo budalo izpadel  >:(!
prosim, če mi pomagate najti kazen za njega. ne samo, da me je s kričanjem zbudil, ampak me je še nafintiral. zdaj se pa dere, pridi, dnevnik, pridi, poslušaj in potem piši... eh, ne vem, kaj naj...

lp, huda dada s peno na ustih



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 10 Avgust 2005, 19:10:24
spet jaz!

ja, je rekel, da si pač ni mislil, da bom kaj postirala, pa da se mu ni dalo navsezgodaj zjutraj razlagat.
in zakaj me je s takim krikom zbudil? je rekel, da me obvesti! in kaj zdaj to pomeni ????
res me je lepo obvestil, ni kaj, lepa obveščenost >:(!

gledam dnevnik in imam še več pen na ustih. še malo, pa bom dobila napad stekline... >:(

evo, odvzela sem mu vse skupne spremljave dogodkov, vas pa še enkrat prosim, da mi opravičite moje vehementno pisanje in mi date kakšen predlog o adekvatni kazni, prosim lepo!

lp, dada s steklino



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #26 : 10 Avgust 2005, 20:41:46
AikVonFlink sploh ni panike, samo sem bila toliko v tem reševanju, da bi me težko prepričala v to, da je Tomaža reševal Eurocopter ;)

Mah za tvojega Perota pa ni problema eno uro ga izpostavimo pogojem v katerih je bival Tomaž, pa bo videl kaj se pravi zajebavat ljudi  ;D

Lp nina



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #27 : 11 Avgust 2005, 06:19:53
AikVonFlink!  ;D ;D ;D

In spet smo moški vsega krivi. Najprej sem jaz "narobe pisal", potem pa je spet vsega kriv Pero! Hahahaha  ;D ;D ;D ;D



AikVonFlink

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 11 Avgust 2005, 08:25:16
Marko, ja seveda, kdo pa drugi... dedi, dedi  :P :-*!!!

ma, če bi on meni to slikco pokazal, bi bila druga pesem. on je pa meni kazal onega lepega, novega, pa cela pravljica okoli... >:(
sicer pa če bi videla te pilotske face, ne bi niti v sanjah tdila, da so to Švicarji  ;D

lp, dada




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #29 : 12 Avgust 2005, 21:21:43
Važno,da je nazaj...pa to da sem stavo dobla :P ;D...lol.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/