Ležanje na cesti

Azu · 2687

Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
: 03 Maj 2006, 16:43:23
Jaz imam en velik problem. Sedaj, ko je zunaj že bolj toplo, je Dora zopet začela poležavati pred hišo na cesti in ne vem, kako naj jo tega odvadim. Kadar sem jaz doma, tage ne dela, če ji lahko to preprečim, ampak kadar pa sem v šoli in se potem vračam domov, jo vedno vidim ležati na cesti. >:( Sicer cesta pred hišo ni nevem kao prometna (naprej so samo še 3 hiše), vednar, ko pripelje avtomobil, se one ne umakne, ampak počaka, da ustavi, potem pa počasi vstane.
Očeta poskušam pregovoriti v ograjo okoli hiše, vendar me ne posluša in se bojim, da nekdo ne bo pravočasno ustavil, ko bo ona tam ležala. :'(

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1 : 03 Maj 2006, 18:43:37
Kadar te ni doma oziroma kadar je Dora sama, naj ne bo zunaj. Naj bo v pesjaku ali v stanovanju-kjerkoli jo že imate.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #2 : 03 Maj 2006, 19:03:29
Doro imamo v hiši, vendar vedno hodi za očijem, ko mene ni doma in on dela zunaj, zato je tudi Dora zunaj. Sem ga že nevem kolikokrat opozorila, da naj ji ne pusti ven, če je ne bo imel stalno na očeh, pa me ne posluša. :'(

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 04 Maj 2006, 06:43:59
Pri nas je isto. No ne pri nas. Pri sosedih. Njihov pes leži na cesti in se ne umakne tudi če pride avto. Včasih ga je treba obvozit. Včasih pa le počasi vstane in se odmaje stran.  :-\



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 04 Maj 2006, 11:32:06
Pri takih psih se problem vedno reši sam od sebe. Če se ne spametuje lastnik in ne spravi psa s ceste, se to prej ali slej uredi z ne čisto naravno selekcijo.


nutella

  • *
    • Prispevkov: 860
    • Točke: 2
  • Fedra, Lili in Misti
Odgovori #5 : 04 Maj 2006, 11:43:35
Hej, Azujči!
Po moje moraš fotrčka malo trše prijeti. >:( Al nej postavi ograjo (čeprov vem, da si včasih z ograjo v lastno skledo pljuneš, kar se tiče prostora ;)) al pa nej on preganja Doro, ko se bo hotela uleči na cesto. Lohk mu pa rečeš, da te tole poležavanje psice tako moti, da se ne moreš zbrati v šoli, ker te stalno skrbi :P :D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 04 Maj 2006, 12:03:12
Če psica nadleguje mimoidoče, se valja po cesti... potem ne pomaga nič drugega, kot da je na vrtu takrat, ko se ne ukvarjate izključno z njo privezana. Lepo zapičiš v zemljo nekaj za pritrditi- zelo lepo se obnesejo odpadli "zobje" od obračalnikov za seno, da pa se zadevico tudi kupiti, privežeš psico tako, da je lahko v bližini tebe ko kaj delaš, ko se premakneš lahko premakneš tudi privez.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #7 : 04 Maj 2006, 12:05:13
Ja tako naredim jaz, ko zunaj pospravljamo in je Alba rada z nami. Imamo 5 metrsko zaljo, jo privežemo za drevo, ona uživa v senci, mi pa kosimo, pometamo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 04 Maj 2006, 14:19:48
Mi imamo tudi ketno, in če kej zuni delamo rad gre kam na cesto zato ga privežemo. Če smo pa na vrtu je pa odklenjen ker itak skoz nagaja pa ima delo z odnašanjem motike, grabel, lopat, semen itd.  ;D



*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #9 : 04 Maj 2006, 16:57:19
Lony ima tudi navado ležat na cesti. Takrat ko kej delamo okrog hiše ga privežemo na ograjo,kr z njegovim povodcom, ati pa je reku,da mu bo kupil ketno da bo lahk na mal daljšem kot na povodcu(ne se ustrašit,..sej bo samo takrat na ketni,ko bomo mi imeli del okrog hiše, drugače,ko boma pa v hiši bo pa v pesjaku).Zadnjič,ko je ati na dvorišču pesek prematavu(smo tlakovce polagal) je prišel Lony pa mu je lopato iz rok vzel,pa je z njo po dvorišču in cesti letal.
Ko je bil pa še bolj mali je imel pa garažo odprto,jaz sem bila pa mal stran od Lonija,pa je našel sekiro pa mi jo prinesel v gobčku pokazat. Bučman pač :P :P

p.s. oprostite,ker sem mal off topic