ČINČILE

kalinka · 91558

Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #30 : 05 September 2006, 18:14:00
Mene je tudi dosti zanimalo o činčilah in sem vse informacije dobila tu http://cincile.mojforum.si/cincile-about19-0.html.


puNć*

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 06 September 2006, 18:24:59
dodajem nekaj novih slikci[v bistvu zdaj naloženih] ::)

~kjE wse se Lahko skriwamoo

~lupčka tu lupčka tam

~igra s mucami,je najboljša..



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 06 September 2006, 19:29:21
Hay,
lepo da se razumejo z drugimi živalmi. Jaz pa ne vem kako bi se Zoro obnašal do kuncev in činčil. Za miške že vem, da ko se želi igrati z njimi jih po pomoti ubije :'(. Upam, da bi se vsaj do teh živali lepo obnašal.
Kaj pa ali lahko imaš kunca in činčilo skupaj v kletki?
lp,
Anja


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #33 : 07 September 2006, 10:39:31
Činčila rabi drugačno kletko kot zajec. Činčilina kletka mora biti čim višja in mora imeti veliko poličk ker ona rada skače po njih. En primer http://katalena.moj-album.com/album/4237596/?os=4237769.   Mislim, da je bolje da sta ločena zaradi različnih živnlenskih navad in potreb.  Činčila po dnevi spi in bi jo zajček precej motil. Ko činčila spi mora biti v mirnem in priporočljivo temačnem prostoru, kar pa ni za zajčka primerno in obratno, ko zajec spi, se činčila igra in skače po kletki. Posledica bi bila da bi imela stresirane živali.

+1


puNć*

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 07 September 2006, 15:18:30
Se strinjam! :)



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 08 September 2006, 14:35:35
Hay,
jaz sem to vprašala, ker sem nekje prebrala, da jih ima nekdo skupaj in sem mislila, če se ne bom mogla odločit kaj bi imela (kunca ali činčilo), da bi imela oboje, če biseveda lahko imela.
A činčilji samček potem nič ne markira tako kot kunec? Pa tut kaj je bolj mirno samček ali samička?
lp,
Anja


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 08 September 2006, 14:57:38
Uau...kakšna kletka  :o



A ste jo sami naredili...vsaj spodnji in zgorni del mislim, da naj bi se pokrila...ali ne? res se mi zdi super...kdo jo je pa naredil?



westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #37 : 08 September 2006, 18:51:42
Živ!

Zorek živahnost ni odvisna od spola ampak od živali same ali drugače rečeno karakterja živali ;)

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #38 : 08 September 2006, 19:23:46
Lenny- v bistvu to ni moja kletka, ampak sem si sliko sposodila od ene punce iz činčila foruma :-[. Je pa res dobra, tudi zato ker ima plastično dno in se lahko lepo umije. :)

zorek- res ni dobro jih imet skupaj. Lahko imaš pa oba ampak vsakega v svoji kletki ;).


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #39 : 08 September 2006, 19:26:14
tara,
kakšne pa so približne mere kletke? meni se zdi res super, sem bla takoj navdušena  :o Sicer nimam činčile in jo tudi najbrž ne bom imela vsaj še nekaj časa, sprašujem zgolj iz firbca  :P



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #40 : 08 September 2006, 19:50:56
Hay,
a za činčilo bi bila primerna dvonadstropna kletka. Mislim tako da bi imela še nad glavo samo eno poličko, ker drugače ne vem kam bi jaz tako kletko spravla, ker pa tudi nočem mučiti živali. Prosim povejte mi kakšna bi bila primerna kletka za činčilo.
lp,
Anja


westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #41 : 09 September 2006, 09:04:28
Živ!

Mi imamo za našo čenčo veliko manjšo kletko kot je prikazana tamle  :-[
Velika je kot malo večji zaboj in ima "peskovnik" (kovinska posoda z finim peskom), posodo za jesti, ki je pritrjena na kletko, posodico z vodo, ki je prav tako pritrjena in še eno poličko na kateri lahko skače.
Ker pa je v kletki premalo prostora za razgibati jo pogosto spustimo tudi ven ;)

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #42 : 09 September 2006, 09:43:49
Lenny - nebi vedela koliko je velika. Sodeč po sliki mi deluje keke 160cm višine in kakih 60-70 dolžine.

Zorek - večjo kletko ki imaš, bolje je za žival, saj mora imet kaj počet ponoči ko ti spiš :). Pa fajn je imet več poličk pa kake tulce notri, da se igra. Obišči forum o činčilah, tam boš dobila dosti informacij o živali, kako skrbet zanjo,...link na zloženko o tem sem ti v enemu od prejšnjih postov poslala ;).


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #43 : 09 September 2006, 19:57:23
Hay,
sam a niso kletke ful drage? Daš za eno 20000sit na kocu je pa premajhna.
lp,
Anja


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #44 : 10 September 2006, 09:34:03
Jaz sem zagovornik velikih kletk, zato da ima žival že če je v ujetništvu čimveč prostora. Meni se kletke za činčile ki jih prodajajo v trgovinah zdijo ful premajhne in predrage. Zato je najbolje da jo narediš sama, ker tako jo lahko tudi prilagodiš prostoru, kjer jo nameravaš imet. Če jo narediš sam, prideš sigurno ceneje skozi. Lahko bo zneslo vseeno 20.000 ampak bo dosti večja. Jaz jo bom tudi sama naredila  ;D
Jaz sem imela slabo izkušnjo z akvarijem  v katerem sem imela želve, ker one so rastle in akvarij je bil hitro premajhen, tako da sem jih pol mogla dat proč. Zato se zdaj zelo dobro pozanimam o vsem preden vzamem kako žival (posebno iz finančnega vidika), da ne bom doživela spet kaj takega, saj sem jih s težkim srcem dala proč ampak je bilo bolje za njih ker zdaj živijo v ribniku :).

+1


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #45 : 15 September 2006, 13:46:04
A činčilji samček potem nič ne markira tako kot kunec? Pa tut kaj je bolj mirno samček ali samička?

Sama sem bila lastnica malega črnega činčija. Kar se markiranja tiče, pri meni tega ni počel. Bil pa je tudi blazno razvajen in crkljiv. Večino svojega časa je preživel zunaj (prosto v moji sobi), ponoči pa je spal v svoji kletki. Tudi čez dan je veliko spal. Če pa sem bila v sobi, je raje skakal okoli mene in mi delal družbo.
Kar se pa mirnosti tiče: moj samček je bil velliko bolj miren, kot sestrina samička. Jaz sem ga od vsega začetka, ko je činči prišel k men, nosila po naročju, v žepih puloverjev, ...

V poletnem (oziroma toplejšem) času sva imeli s sestro odprta balkonska vrata (sobi sta bili na ta način "povezani" preko balkona) in sta moj činči in njena činčila uživala v lovljenju in dirkanju iz ene v drugo sobo. Zato kakšne velike kletke pri nas nismo imeli, saj sta bili činčili podnevi prosto spuščeni v sobi.
Če ju je bilo podnevi potrebno zapreti za dalj časa, potem sta imela tako kletko:



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #46 : 16 September 2006, 19:20:01
petrca- meni je tvoja kletka itak zakon, jaz mislim tudi leseno naredit ;D, samo upam da jo ne bo grizla :-\. Če jo bo, pa bi zalepla plastične kotnike gor.

punć- če boš imela mladičke, bom verjetno enega rezervirala :)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #47 : 09 Oktober 2006, 10:18:10
punč- kaj pol misliš resno imeti mladičke? :)


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #48 : 22 Oktober 2006, 16:30:41
petrca - Iz kakšnega lesa je tvoja kletka?  V zloženki piše da je večina lesa strupenega za njih. :-\


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #49 : 23 Oktober 2006, 09:55:36
Men se zdi, da je smreka, nisem pa ziher. Kletka je po 3 letih še vedno nedotaknjena, saj ima činčila v njej veliko drugih palčk (jablana in hruška), in sama kletka ni zanimiva za grizenje.


maja20

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 26 Oktober 2006, 10:47:53
tkole,dobili smo samčka starega eno leto,ma zakon je sam  prjeti in crkkljati se ne pusti,ko je pa v kletki ga pa lahko čohaš po mili volji,ker pa mu je verjetn dolgčas iščem še eno činčilo -mladička-tega oz njo bi radi navadili na crkljanje,če kdo ve da kdo oddaja ali prodaja kakšnega mladička naj mi lepooo prosim javi na 040465939.aja,še to,a sta lahko odrasel samček in mladiček skupaj v kletki?


maja



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #51 : 04 November 2006, 20:03:57
Kaj je kdo iz obale tu, ki ima činčilo?   Namreč bi se mogla prepričat, če je moj fant alergičen, preden jo vzamem :-\


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #52 : 07 November 2006, 11:37:23
Če koga še vedno zanimajo činčile se
oddajata dve : http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=11963
in prodaja za simbolično ceno 3000sit z kletko vred: http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=11972

Lp nina



metuljči

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 06 Januar 2007, 09:51:05
ŽIVJO!

Ali kdo pozna koga, ki oddaja ali za simbolično ceno prodaja činčilo (samičko)? Ali pa kakega rejca v okolico LJ?

Doma imam 3 leta staro Tečko in NUJNO rabi družbo. Prej je imela za družbo dva deguja, pa sta v dveh dneh oba poginila za pljučnico. Seveda sem ju peljala k veterinarju in sta bila celo hospitalizirana, vendar ju niso mogli rešit. Baje je pljučnico povzročila bakterija in sta se eden od drugega nalezla. Sem še zdaj čisto v šoku. Še sreča, da se ni tudi činčila nalezla.

S prostorom ne bo težav, saj je kletka visoka kar 130 cm in široka skoraj meter. Pa tudi vsak večer gre Tečka malo po stanovanju raziskovat.

Prosim prosim, če kdo koga pozna, ali pa ima mogoče sam naraščaj, naj mi to čim prej sporoči.
Doma sem iz okolice LJ, natančneje s Turjaka.




Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #54 : 06 Januar 2007, 10:17:06
Hay,
poglej malo na bolhi. Tam jih zmeraj veliko prodajajo.
lp,
Anja


metuljči

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 06 Januar 2007, 13:42:01
ja na bolhi in po ostalih oglasih (salomon...) gledam, pa kot nalašč ni nikogar  ???

sej je vedno tako, ko kej iščeš.

bo Tečka pač morala potrpet dokler se kdo ne najde, ker za nabavo činčile v zoo trgovini trenutno nimam denarja.


Metuljči



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #56 : 06 Januar 2007, 21:52:59
Hay,
ne kupuj v zoo trgovini, ker so tam divje živali in ko pridejo v nov dom in je za njih stresno pa se pojavi bolezen, ki jo je prej prikrivala, saj to se je že večkrat zgodilo.
lp,
Anja


Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #57 : 06 Januar 2007, 21:56:55
Hay,
poglej ta oglas http://www.bolha.com/oglas2111816 mogoče si ga že vidla ampak vseeno.
lp,
Anja


metuljči

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 07 Januar 2007, 11:13:50
Ahoj,

ja v trgovino res ne bom šla, pa se mi tisti revčki tam (tudi vse ostale živali) tako smiljo, da bi kr vse pokupla. Sam kaj, ko bi spet nove nabavli.

Tisti oglas na bolhi sem že vidla, sam bi rada samičko (tam so vsi samčki), ker je moja tudi samička. Da ne bo preveč naraščaja. Na strani od salomonca sm tudi vidla oglas, sam ne morem pogledat tel. št. Ga bom jutri kupla. Držite pesti!!!

Če kdo kje še kak oglas vidi, naj mi prosim sporoči. Hvala.

Metuljči



Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #59 : 07 Januar 2007, 11:57:26
Hay,
bomo bomo, saj jaz.
lp,
Anja