ČINČILE

kalinka · 91528

Zorek

  • *
    • Prispevkov: 1.396
    • Točke: 1
Odgovori #60 : 07 Januar 2007, 12:04:31
Hay,
metuljči, če je bila že činčila skupaj z deguji zakaj pa ne bi še zdaj bila z njimi?
lp,
Anja


metuljči

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 07 Januar 2007, 22:00:16
Ja degujčki so res ene posrečene živalce, sam glede na to, da so bolj dnevne (česar nisem vedela, ko sem jih dobila), bi bilo mogoče za činčilo boljše, da je z nekom, ki ima podoben bioritem.

Eno vprašanje. Nekdo mi je rekel, da moja činčila (3 leta stara samička) ne bo marala še ene samičke (tudi, če je ta mlada). Je to res? Ima kdo kaj izkušenj s takim spoznavanjem? Sej meni je vseeno kakega spola je, sam pol ne vem, kam bom z maldički. Sicer pa itak mislim kletko čisto preuredit in razkužit, ko dobim še eno činčilo, da bo teritorij bolj nevtralen. Nekaj dni pa se bosta še prej spoznavali vsaka v svoji kletki, ki ju bom postavila eno zraven druge.

Lp
Metuljči



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #62 : 11 Januar 2007, 12:55:35
metuljči danes je na mail prišel tale oglas: Dobrim ljudem podarimo tri leta staro činčilo ( samička ) z kletko in vso opremo. Tel.: 041-798-348 ... lahko pokličeš in vprašaš kaj in kako ;)

Lp nina



metuljči

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 11 Januar 2007, 15:17:21
Sem klicala, pa je že oddana.

Sicer sem pa se mal bolj pozanimala pri strokovnjakih (veterinarska fakulteta, ZOO Ljubljana, rejci) in so mi vsi svetovali samčka za družbo moji činčili. Tako zdaj iščem samčka.

Hvala za trud Ninči

Lp



metuljči

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 15 Januar 2007, 18:46:57
Živjo!

Moja činčila je dobila sostanovalko Cofi. Kljub nasvetom strokovnjakov sem se odločila probat s samičko in mi ni žal. To je bila ljubezen na prvi pogled in lahko sem preskočila vse faze spoznavanja in prilagajanja. Že po dveh dneh poznanstva skupaj jesta, se kopata v pesku, spita v hišici... Upam, da se ne bosta pozneje kaj skregali  :-[.

Lp
Metuljči



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #65 : 05 Februar 2007, 11:48:22
K nam je prispel činči Murphy ;D. Star je pa nekje 4 leta. Slikic še ni, ker je še plašen ampak bom nalimala takoj ko bojo. Za zdaj lahko vidite samo kletko, ki ji pa manjakjo samo še poličke http://tara.moj-album.com/album/6667312/


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #66 : 07 Februar 2007, 20:02:45
Tu so pa prvi filmčki našega Murphyja http://www.youtube.com/watch?v=dHoJLqdK50o, http://www.youtube.com/watch?v=lNuZGD_RePs . Moram povedat, da je kar priden, se nas ne boji več toliko. Zvečer ga že spuščamo iz kletke in takrat ful uživa ko okuša moje knjige omare,... :D. Lulal je pa že od prvega dneva vedno v istem kotu, tako da je čiščenje zelo preprosto. Tudi iz roke že vzame priboljšek  in pusti se malo počohat ;D. Edino v naročje še ne upa, ampak zaupam da bo kmalu tudi ta strah premagal.


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #67 : 28 Februar 2007, 21:00:10
Naš Murphy se je že zelo privadil nanov dom in na nas. Vsak dan zvemo nekaj novega. zelo sem zadovoljna da sem se odločla za činčilo ;D. Tu pa je filmček kako se rad čoha http://www.youtube.com/watch?v=tcFa2S0g-Og.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #68 : 23 Marec 2007, 15:12:39
Jaz pa pišem namesto prijatelice, ki me je prosila naj ji pomaga oddati činčilo. V glavnem oddaja se činčila, samička, sive barev. Dobila jo je v Trbovljah takrat, ko so jih našli v gozu in jih oddajali. Činčila je dobila lep kožuh (zaradi katerega je marsikatera činčila umrla) in je zelo lepa. Oddaja pa jo zato, ker se ne razume z njeno prejšno činčilo, ki jo ima že od prej.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #69 : 26 Marec 2007, 15:40:53
Oila!
mene pa zanima kje je najbolje kupiti činčilo glede na to da jih skoraj vsi rejci gojijo tudi za krzno?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #70 : 26 Marec 2007, 18:35:26
Urša, na tvojem mestu bi se pozanimala, če kakšen posameznik oddaja/ prodaja činčilo in bi jo vzela tam. Ravno rapgirl je pred teboj napisala, da prijateljica oddaja činčilo. Povprašaj njo  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #71 : 31 Marec 2007, 20:13:53
Ojla!

 To bi bila dobra ideja da se pozanimaš pri rapgirl, drugače pa je bolje kupiti pri rejcu kot v kaki trgovini. Tudi na forumu o činčilah zasledim vedno več nakupov pri rejcih in mislim da se bodo rejci počasi zace ukvarjat bolj s prodajo za ljubljenčke kot za krzna, zato bi po moje mogli malo propagirat nakup pri rejcih. Prio rejcih pa punce kupujejo tudi kvalitetno hrano in dobijo kak nasvet (odvisno je spet od rejca do rejca).

Naš mali korenjak pa se ma prav fajn in vedno kako ušpiči :D. Sem prav vesela da sem se odločuila za to živalco.


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #72 : 02 Julij 2007, 08:43:46
Tu so slikice in filmček mojega Murphyja:

http://tara.moj-album.com/album/6667312/

Moj zaspanček :-*
http://www.youtube.com/watch?v=tZjxr6uTCTw


Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #73 : 18 September 2007, 12:43:53
a mi ker pove prosim kje lahka dobim fajno lepo in zdravo činčilo ;D v trgovini z zivalmi pri nas u celju prodajajo samo eno pa tut je cisto cudne barve pa stara je ze 3 leta



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #74 : 24 September 2007, 08:46:48
Tukaj se oddajajo mladički, domačega legla http://cincile.mojforum.si/cincile-about208.html. Tu jo boš dobila iz najboljših rok. :)


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #75 : 24 September 2007, 11:08:44
Tudi na bolhi oddajajo činčile, včasih tudi mladiče.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #76 : 08 Oktober 2007, 15:28:40
mene pa zanima kje lahko kupim primerno kletko za mojo činčilo in da ni neki fuul draga kr morm vse sama placat :)



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #77 : 08 Oktober 2007, 15:59:30
mene pa zanima kje lahko kupim primerno kletko za mojo činčilo in da ni neki fuul draga kr morm vse sama placat :)
V trgovini z živalmi pomoje  :)


Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #78 : 08 Oktober 2007, 17:18:24
ja rina hhe sm ze bla ne pa majo ene fuuul big ene so pa kr neki mislim prazne pa stanejo 140 evrov tk da pa se sam po eno majo u trgovini pa sj ves nimam kej big sobe no sj jo dobim in takrat moj taiček dobi fuul vlko kletko sam pac zle pa iscem eno ku bo pa usejen dost vlka pa primerna dj da plisss ce kdo kej priporoca kje je svojo kletko kupu za svojga lepotca :D



kathy

  • *
    • Prispevkov: 801
    • Točke: 1
Odgovori #79 : 08 Oktober 2007, 17:23:16
 :D :D Tjaša, potem bo pa tvoj Taiček pač brez kletke.
Poglej še na bolhi če tam kdo prodaja kakšno kletko ki bi ustrezala tvojim pogojem.


Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #80 : 08 Oktober 2007, 17:39:16
sj ma kletko sam pac ne neko fuul vlko tako ku bi mogu met sam sj je se miceni tk da ni problema sam pol pa morm kupit ne :)



Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #81 : 10 Oktober 2007, 14:22:18
tk da prosim usi k vete kje bi lahk dobila primerno vlko kletko za taia se javte mislim napiste tle neki :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #82 : 10 Oktober 2007, 18:29:13
tk da prosim usi k vete kje bi lahk dobila primerno vlko kletko za taia se javte mislim napiste tle neki :)

Poglej na Bolhi, vendar pazi, saj nekatere kletke za činčile so  veliko premale za njih. Pa veliko sreče pri iskanju!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #83 : 20 November 2007, 12:39:08
Jaz pa iščem družbo za mojega činčija in sicer belo-sive barve, spol ni pomemben, zaželjeno pa je da bi bila zraven tudi kletka.

Če kdo karkoli izve, naj mi prosim javi! :)


Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #84 : 23 November 2007, 14:25:34
jaz sem pred enim mesecom kupila 2 meseca staro činčilo mojega Taia. :P kupila sem ga pri vzreditelju in sem zelo zadovlojna. kupila sem mutanta in je bolj crn kot siv. plačala sem malo več ker so takšni več cenjeni. mi pa zelo nagajaje pravi mali hudiček :P ampak res takoj ga vzljubiš k je tako mehek pa ga objameš pa je tk lepo. se je pa navadu sam na eno osebo in to na mene tk da mene ne grize ostale pa mal :D  Taičika majčika moja :o



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #85 : 23 November 2007, 14:27:51
daj kakšno njegovo slikco gor  :)



Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #86 : 24 November 2007, 11:54:47
bom bom  ;D moram ga slikati še s fotoaparatom kr ga imam samo na mobitelu :)



Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #87 : 11 December 2007, 18:31:16
Mi smo pa dobili družbo za našega Murphyja. In sicer je to samička mozaik po imenu Angel (po angleško). Kupila sem jo pri rejcu in sem zelo zadovoljna, je prava mala kepica ;D. Skupaj jih še ne pustim same, ker Murphy jo hoče naskočit, tako da ju imamo pod nadzorom. :D
Slik ni dosti ker ni sekundo pri miru :)  http://tara.moj-album.com/album/10314093/



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #88 : 11 December 2007, 19:46:23
Oj!
Jaz pa čez novoletne počitnice dobim činčilo in me zanima za kakšne priboljške, dosedaj smo ji dajali rozine...
Lp,Tjaša



Aši

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
  • Blue & Tai <33
Odgovori #89 : 15 December 2007, 18:33:37
zelo rade imajo regrat, rade pa jedo priboljške ki jih lahko dobiš v vsaki trgovini z malimi živalmi.rade pa imajo tudi razne oreščke :)