"na svojem ozemlju nočem tujcev!!!"

pandy · 2887

pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
: 07 Maj 2006, 12:13:02
nujno rabim pomoč!!!moja psička panda(stara je 1 leto in 3 mesece in je majhne rasti) je na domačem dvorišču zelo posesivna in ne spusti tujcev blizu.laja in včasih tudi renči.včasih pa se ji celo naježi dlaka(trenutno ima mladičke in predvidevam in upam,da je samo zaradi tega takšna) prej je sicer lajala vndar ne tako grozeče,kot zdaj.ko pa sva na sprehodu pa je vsem tujcem dostopna in je kot ovčka.samo doma se obnaša tako "grozeče" da je še mene včasih strah,da ne bi koga ugriznila. :(  če ve kdo kao naj to njeno "napako" odpravim naj mi sporoči.ker drugače je pa takšna psička,da jo samo iščeš...hvala ž vnaprej

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #1 : 16 Maj 2006, 16:41:57
tvoja psička v mladosti verjetno ni bila navajena tujcev na vašem dvorišču oz. sorodnikov,prijateljev.kuža brani teritorij.pomoje mu moraš postopoma pokazati-naučiti da če ti zaupaš "tujcu" naj mu tudi ona.
a uporabljaš kliker? al pa pohvalo.
pohvali jo takrat ko nebo renčala na tujca+nagrada
s nekom pač probaj par x zaigrat igro da nekdo pride pa je kužasamo previden.
možno pa je da je to zaradi mladičkov,naša kaja je bila taka,ko so mladički odrasli(nehali papat pr njej) se je to vedenje prenehalo.đ
jaz bi se zadeve lotil s klikerjem,in tako da bi za vsak nerenčeč sprejem "tujca" dobila seveda klik+zelo zelo zelo slatstno nagrado. nekaj kar ma najrajši pa tud če je prepovedan za pse. pes se uči s ponavljanjem in s tem da ve da dela neki prav. ::)

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #2 : 16 Maj 2006, 16:55:24
Jst pa ne vem zakaj bi sploh morali psa odvaditi da brani teritorij? Saj je to le njena lastnina in pač ne spusti gor tujcev. Je pa zelo možno da je to zaradi mladičev ker so takrat mamice še posebej branljive.



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #3 : 21 Maj 2006, 20:20:05
najlepša vama hvala...naj pa povem,da sem to s klikerjem že poskusila in je delovalo...sam zdaj uboga samo mene... :) pa očeta...zdaj laja še samo na začetku,ko se tujec pripele,pol pa se ž cartla:)  men je prav,da laja...sam,ko to tk grozeče-to mi ni všeč...neb rada,da bi ljudje s strahom hodili k nam

aja...pa ko kdo gre z avtonom od nas...se zapodi za avtom...hm...sam nikoli ne gre dlje,kot je naša cesta


hvala;)
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
Odgovori #4 : 21 Maj 2006, 21:39:13
sem vesel da ti je uspelo. to isto kar si ga učila ti naj ga uči še mama,tetea,sestra.... pes se mora zavedati da je zadnji na spisku. res, da je nekdo gazda, vendar  ubogati mora vse.

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #5 : 23 Maj 2006, 20:06:34
zdaj me pa zanima še za starejšega psa(Rexa) on je isti...sam z njim se ne upam "igrat" takih igric,ko pa s Pando.razmišljala sm ž,da mu bi nabavila nagobčnik...da bi bil lahko malo na izpustu.ker drugače ga imam vedno na povodcu.ni agresiven,pač doma brani svoje ozemlje...in ker živimo na vasi imajo ljudje večinoma pese izpuščene...in,če pride kakšen nasproti pa začne pretep(itak,se bo rex brano) sam,finta je v tem,da juj js pol ne dobim narazen,ker mam premalo moči:) zanima me,če ne bi prišlo do pretepa,če bi naprimer moj pes nosil nagobčnik.strah me je pa,da se ne bi mogel branit.


p.s. sej to verjetno ne spada sem,sam ko sm se lih na to spomnala:)

hvala:)
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #6 : 23 Maj 2006, 22:11:53
Če bi mu dala nagobčnik bi najbrž še prej prišlo do napada ker bi počutil ogroženega.
 Kje je zdaj on problematičen doma ali na sprehodu? Če je doma in je problem ker prihajajo dugi psi ki so spuščeni bi bila dobra ograja (če je nimate).



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #7 : 24 Maj 2006, 20:29:59
on je problematičen na sprehodu.doma pa če se približa kak pes se z njim povoha in nato z njim igra...to mi je tako čudno.ko pa sma na sprehodu pa se stepe...zato me je pa strah it z njim kamorkoli,ker nikoli ne vem kdaj bo kakšen pes prišev nama nasproti.

ko on je biv ful taki fajni pes,zdaj se je pa spremenil...zato pa se zdaj tolk trudim okol pande,da neb blo isto,sam nad rexom tut nisn obupala in tut nikol nem,ko on je pa res...tapravi...ful je zaščitniški do mene in to mi je zelo všeč pri njemu.

lep pozdrav
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #8 : 07 Junij 2006, 20:30:04
NAPREDEK!!! naša pandy se je malo umirla :)  pač vedno ko kdo pride(tk,da vem,da bo zares priš) skušam biti od zun zraven nje in vedno ko se avto pripele jo zamotim z briketom in nikol ne laja ;D ;D ;D  ful mi je všeč,da lahko vso njeno pozornost usmerim na sebe. drgač pa na pecikliste pa motoriste še laja...tk,da to jo še morm odvadit...pa ziher mi bo uspelo ;D  pa na teniško žogco je postala totalno nora :) :) :) tk,da mam zdaj 2 stvari s katerimi jo lahk popolnoma preusmerim nase ;D ;D ;D


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!