Erlihija

scythe · 181805

maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #30 : 27 September 2006, 14:13:54
- temperaturo ima normalno (38.3, 38.5)

- borelije nismo testirali

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #31 : 27 September 2006, 14:22:54
Zanimivo... ker ko sem iskala po internetu znake za klopne bolezni, je bila v vseh primerih prisotna vrocina.
No, dobro, da vem...

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #32 : 27 September 2006, 14:34:13
Zanimivo... ker ko sem iskala po internetu znake za klopne bolezni, je bila v vseh primerih prisotna vrocina.
No, dobro, da vem...
To vročino (in bolj ali manj vse ostale simptome klopnih bolezni) sem jaz razumela kot možni znaki (in ravno v tem je "čar" klopnih bolezni - u never know). Torej pri kakšnem psu se pojavi, pri kakšnem pa ne, čeprav sta oba pozitivna.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #33 : 19 Februar 2007, 12:01:15
Kot sem danes izvedela na veterini, je šlo pri Aski tudi za to Erlihiozo. Bakterija se še vedno lahko skriva kje v njeni krvi. Lahko bi tudi to bilo krivo za njeno otresanje z glavo. Bolj je pa sumila veterinarka na kakšno alergijo.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #34 : 19 Februar 2007, 12:36:11
za katero je zelo verjetno, da je ven usekala zaradi erlihije ... Pa ste dobili kuro s clinofugom?

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #35 : 19 Februar 2007, 12:50:13
Ja možno je tudi to,da je od Erlihije dobila alergijo :(. Kot kaže ne bo miru s temi klopnimi boleznimi in konec težav >:(
Ne ni dobila kure clinofugom. Sedaj mora jesti te diente brikete od Eukanube Dermatologis in spisek kaj lahko še ji dam (seveda majhen je in njenih preljubih umetnih kosti ne sme več dobivati, to bo še najbolj pogrešala :-\)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #36 : 19 Februar 2007, 13:02:18
kasen je bil pa rezultat (titer) testov? Dost hecno, da se niso odlocli za terapijo z antibiotiki ... Mislim, saj nisem narobe razumela - da ste testirali erlihijo zdaj pred kratkim in je bil rezultat pozitiven? Ni bilo to recimo ze precej casa nazaj, ne?
A rabis kej briketov - jaz imam se eni 2 kg (eucanube dermatosis), ki jih Spela ne sme pojest.

ne, tezav res ne bo konec, je sezona klopov ze odprta, oz. se zaradi mile zime kar nadaljuje. Spela je ze skasirala prvega, ki pa na sreco se ni bil pritrjen.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #37 : 19 Februar 2007, 13:14:51
Ja glede na to, da se ne da več dobiti 10 kilske ali vsaj 7 kilske vreče teh briketov, bi bili tvoji zelo dobrodošli. Glede Erlihije so jo testirali oz. vzeli ji kri pred dobrim letom in pol, ko je imela okol 5 mesecev, ko je zbolela za pljučnico in takrat to ugotovili. Takrat so jo zdravili z antibiotiki, sprva enimi lažjimi, potem pa enimi močnejšimi, ker ni bilo po prvih nič boljše (kako se imenovali ti antibiotiki sem žal pozabila :-[). Danes sva bili pri dr. Kotnikovi zaradi suma na alergijo in izvedela samo točno za katero boleznijo je takrat zbolela, da je do pljučnice prišlo. Do decembra lani je bilo mir. Potem si je začela otresati z glavo. Prvo so sumili na vnetje oz. ušesne pršice, vseskozi pa na možnost tudi kakšne alergije. Kot kaže gre res za to. Test alergiji ji naredijo čez dober mesec, da prej vidijo učenek te dietne hrane.
Ma ti klopi so ena tako nadleža in nepotrebna golazen >:( >:(

Lp


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #38 : 19 Februar 2007, 13:19:10
Glede na to, da ima psica erlihijo, odkrito pred letom in pol in očitno narobe zdravljeno (kaj so to eni lažji antibiotiki?!) in da ima ponavljajoče probleme, bi svetovala, da se ji nekoliko več posvetite. Morda ne bi bilo odveč ponovno testiranje.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #39 : 19 Februar 2007, 13:30:20
Bučka trenuntno Aska kaže znake alergije, kateri so lahko posledica kot je Maja01 tudi od te prebolele bolezni. Ponovni test pa res ne bi bil slab. Tako in tako ima kontrolo in takrat še to opraviva. Ziher je ziher.


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 19 Februar 2007, 13:38:55
Bučka trenuntno Aska kaže znake alergije, kateri so lahko posledica kot je Maja01 tudi od te prebolele bolezni

..od te bolezni...

Hvalabogu mi s tovrstnimi alergijami nimamo težav (vsaj ne kožnih). Testiramo pa, če vidimo, da se kaj dogaja (počutje, prebava, vnetja,..)



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #41 : 19 Februar 2007, 16:50:58
Kakor vem, "uradna" medicina/veterina zagovarja stališče, da se borelije/erlihije ne preboli, ampak se jo ima do konca življenja (kar pomeni, da lahko kadarkoli spet izbruhne ven).
Zato, če je bila Aska pred letom in pol pozitivna na erlihijo, pomeni, da jo ima še vedno prisotno v svojem organizmu.

Lp,
M


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Odgovori #42 : 19 Februar 2007, 22:30:47
Aska, si le izvedela kaj je možen razlog za otresanje... Sporoči kakšni bodo rezultati na testih. ;)

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #43 : 19 Februar 2007, 23:01:30
alergija in posledicno vnetje uses.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #44 : 20 Februar 2007, 00:01:53
Majchy ne vem, trenutno sumijo,da gre za alergijo. Ko grem ponovno na kontrolo pa zahtevam še kontrolo krvi. Hočemm priti do kraja temu. Res sej ni pri Aski tako hudo, me niti ne moti to njeno otresnanje. Samo ne morem gledati nase pač pa na njo in njej omogočiti to, da tega ji ne bo več potrebno početi in najti rešitev kje je vzrok temu.

Lp


janka

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
  • Moja srčica Katarina
Odgovori #45 : 20 Februar 2007, 12:00:46
Kako je z Asko,kdaj greš na kontrolo?A jo boš ponovno testirala na erlihijo?
Moj Šarp(kuža ki sem ga imela prej) jo je imel okužba je bila stara zdravili smo jo z tamleti Clinofug se mi zdi da so se tako imenovali.


sparks

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 1
Odgovori #46 : 28 April 2007, 16:05:38
Vprašanje za tiste, ki ste dali to skozi/ki dajete to skozi: Koliko časa je trajala terapija s clinofugom/Koliko časa naj bi trajala terapija s clinofugom?

Lp, Saša



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #47 : 28 April 2007, 21:30:08
Vprašanje za tiste, ki ste dali to skozi/ki dajete to skozi: Koliko časa je trajala terapija s clinofugom/Koliko časa naj bi trajala terapija s clinofugom?

Kakor se spomnim - terapija s Clinofugom traja glede na titre (torej kako "močna" je bolezen). Tako je Astor (za borelijo) Clinofug jedel relativno kratek čas, medtem ko so nekateri zelo dolgo in močnejšo dozo.
Mile volje me lahko kdo popravi, ker nisem ziher  :-[


Lp,
M


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #48 : 29 April 2007, 09:48:55
Mene pa zanima, kako so vaši psi odreagirali na zdravljenje s Clinofugom, ker moj je pozitiven za erlihijo, skoraj negativen, na meji, vendar glede na ponavljajoča vnetja oči, šepanja in slabo krvno sliko....znižanje trombocitov in zvišanje levkocitov, sploh ni dvoma....ima pa zelo slab želodček, me zelo skrbi kako bo prenašal antibiotike....sedaj smo mu pred zdravljenjem dajali dva dni Ranital in danes zvečer bi naj dobil prvo dozo antibiotikov...mene pa zvija od panike, kako jih bo prenašal.

Vesele bi bila, da bi mi opisali vaše izkušnje z zdravljenjem in na kašen način ste dajali tablete, da ni prišlo do čira na požiralniku na kar me je veterinar večkrat opozoril.

Hvala!

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #49 : 29 April 2007, 10:22:43
Zdravo,

moja prejšnaj psička ( bernka ) je imela sicer borelijo in so jo prav tako zdravili z Clinofugom. Jedla jih je 21 dni, zraven pa mi je veterinar predpisal še nekakšne rastlinske tabletke Epatosil canni. Te naj bi namreč nekoliko zaščitile jetra in pa posledično tudi želodček. Med samim zdravljenejm in potem ni bilo nobenih težav ali reakcij na Clinofug. Za vsak slučaj pa se posvetuj z veterinarjem, kaj bi ti priporočil.

LP
Helena


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #50 : 29 April 2007, 10:44:51
On mi je dal te Ranital tablete, da ublaži želodčno kislino...bom pa v lekarni vprašala tudi za te tablete.....koliko tablet pa je tvoja psička dobila v enem obroku? Moj mora dobiti 3 na 12 ur, ko pa sem brala navodila, je priporočljivo 1 na 12 ur...ve kdo kaj več o tem?Glede na kaj se določa količina zdravila?

Imam toliko vprašanj, vedno bolj ko se približuje ura začetka zdravljenja, pa še vikend je, da ne morem veterinarjem težit in prazniki.  :'(

Aja, pa še to...nekje sem prebrala, da ko erlihija ni v aktivni fazi, da nima smisla zdravit...kaj to pomeni da ni v aktivni fazi? Da pes trenutno nima nobenih znakov, ker moj že od torka nima vnetja, ne šepa in se obnaša, kot da on ni bolan....tud predtem ni kazal nekih zaskrbljujočih znklov, skozi je bil živahen in ješč...razen pač že prej našteto.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #51 : 29 April 2007, 10:50:58
Aja, pa še to...nekje sem prebrala, da ko erlihija ni v aktivni fazi, da nima smisla zdravit...kaj to pomeni da ni v aktivni fazi? Da pes trenutno nima nobenih znakov, ker moj že od torka nima vnetja, ne šepa in se obnaša, kot da on ni bolan....tud predtem ni kazal nekih zaskrbljujočih znklov, skozi je bil živahen in ješč...razen pač že prej našteto.

Kakor vem - "neaktivna faza" pomeni nizke titre, brez znakov obolenja....itd. Zato mi je nenavadno, da ste dobili zdravila, če je "skoraj negativen". Mogoče se jih prvič da vseeno - neglede na titre.  ??? To pa res ne vem.... Vsekakor bolje, da popate Clinofug - klopne bolezni niso nekaj s čimer bi se igračkali.  :'(

Astor je na srečo Clinofug odlično prenašal - nič bruhanja ali česarkoli. Sem pa nekje prebrala, da lahko psu daješ tudi kakšen probiotičen jogurt pri težavah s prenašanjem antibiotikov.

Aja - pa ne pozabite - vsak ugriz okuženega klopa (prav tako kot padec imunskega sistema) lahko pri psu izzove ponoven izbruh borelije ali erlihije. Torej ne pozabite na zaščito pred klopi!



Lp,
M


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #52 : 29 April 2007, 11:26:05
Felina - Epatosil canni tablete se dobijo samo pri veterinarju, ker so namenjene le psom in jih v lekarni nimajo. Clinofug tablete se dozirajo glede na težo psa ( 1 tableta na 10 kg teže ), torej moja psička je tehtala 55 kg in sva morali na 12 ur pojesti po 5,5 tablet oz. 11 na dan. Jaz sem ji jih ponavadi kar potisnila v košček sira in je vse lepo pogoltnila.

Lp
Helena


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #53 : 29 April 2007, 13:18:06
moj tehta 17 kg, pa sem dobila 3 tablete na 12 ur...torej 6 v enem dnevu....eh, bom se držala navodil veterinarja zaenkrat in bomo videli....upam, da bo vse lepo prenašal in da bo vse ok..hvala za vse

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #54 : 29 April 2007, 13:56:15
ker moj že od torka nima vnetja, ne šepa in se obnaša, kot da on ni bolan....tud predtem ni kazal nekih zaskrbljujočih znklov, skozi je bil živahen in ješč...razen pač že prej našteto.

vendar glede na ponavljajoča vnetja oči, šepanja in slabo krvno sliko....znižanje trombocitov in zvišanje levkocitov, sploh ni dvoma...

kako tvoj pes nima nobenih skrbi vzbujajocih znakov??? Kaj pa napisano v prejsnjem postu (glej citat)? Saj ni potrebno, da je pes klinicno napol mrtev preden se ga zacne zdravit ... Tudi sama visina titrov ni tisto kar bi edino odlocalo o terapiji da ali ne, vedno se poleg pozitivnega rezultata gleda tudi zdravstveno stanje zivali. Visina titrov je namrec odvisna od faze v kateri je bolezen in od imunskega odgovora zivali. Terapija je pa vprasljiva npr. v primeru, ce je izvid pozitiven, pa pes nima nobenih klinicnih znakov (ne vidnih, ne hematoloskih, ...).
To, da pes par dni nima dolocenih znakov, meni ne izgleda kot zdrav pes, sploh, c eomenjas kronicno vnetje oci in slabo krvno sliko!!! Tisti nesrecni trombociti v krvi niso zaradi okrasa, ampak imajo doloceno funkcijo (tako kot vsa krvna telesca) in njihovo znizanje ali zvisanje pomeni, da je nekaj narobe (konkretno trombociti sodelujejo pri strjevanju krvi). Enako velja za levkocite.

Ti svetujem, da si preberes temo od zacetka in se ne sekiras v naprej okrog tega kako bo kuza clinofug prenasal. Za zascito mu preventivno lahko das Ranital, priporoca se tudi dajanje probiotikov (jogurt, lahko tudi linex ali vebac pasta), le pri mlecnih izdelkih pazi, da jih das med odmerkoma, ker vplivajo na absorpcijo in delovanje zdravila. Ce bos pa opazila kakrsne koli stranske ucinke - bruhanje, driska, krvava driska, apaticnost ... pa jasno, takoj kontaktiraj vasega veterinarja.

Res je doksiciklin "konjski antibiotik" in ima lahko stranske ucinke, ampak verjemi, da erlihija naredi precej vecjo "pi*darijo", nezdravljena v vecini primerov povzroci smrt. Ne se hecat.
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #55 : 29 April 2007, 15:08:44
Mogoče sem se zgoraj malo nerodno izrazila...nezdravlenje sploh ni opcija in zanimale so me boj ali manj vaše izkušnje..temo sem si pa celo prebrala, to ni skrbi. Bolj me je zanimalo to, ker sem nekje prebrala, da ko pes ni direktno v aktivni fazi, da zdravljenje naj ne bi bilo učinkovito...no do sedaj sem tudi izbrskala telefonsko od ene veterinarke, ki mi je vse razložila....sem pač bolj skeptične narave in rada vem kaj lahko pričakujem in koliko je v tem panika in kaj lahko sama naredim doma....se mi je že zgodilo, da je pes kozlal celo noč, nekje na vsaki dve uri,  drveli smo k veterinarju ker smo mislili, da je zastrupitev, potem pa se je izkazalo, da je slabo prenašal tablete proti bolečinam, ker  mi je veterinar pozabil omentit, da psi, ki imajo slab želodec ne prenašajo teh tablet.

Pri tem psu pač morem pazit na veliko faktorjev, ker je v moje roke prišel zelo bogi in bolehen in smo ga eno leto k sebi spravljali zaradi črevesnih in želodčnih težav...zato me te stvari v take potankosti zanimajo in sem hvaležna za vsak podatek.....

Zdravljenje bo pa dobil v vseh pogledih in ne bo za nič prikrajšan.

Havla za vse in lep pozdravček od naše bande.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #56 : 19 Junij 2007, 22:44:03
Maja01 - ne morem reči super, ampak vsaj končno veš kaj je narobe. Boš vsaj malo lažje zadihala... Na borelijo je bila negativna? No ja, saj Clinofug tako ali tako zdravi oboje.
Ja clinofug zdravi oboje, ampak prišla sem do informacij, da to ne pomeni, da se borelije znebiš, če zdraviš erlihijo, ker za borelijo se menda dozira 100% več Clinofuga kot pa za erlihijo. Se pravi, da če je prisotna borelija se je ne znebiš s zdravljenjem erlihije.
zanima me ali je to res?!

lp


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #57 : 19 Junij 2007, 23:41:23
Ja clinofug zdravi oboje, ampak prišla sem do informacij, da to ne pomeni, da se borelije znebiš, če zdraviš erlihijo, ker za borelijo se menda dozira 100% več Clinofuga kot pa za erlihijo. Se pravi, da če je prisotna borelija se je ne znebiš s zdravljenjem erlihije.
zanima me ali je to res?!
Hmm... ne bi vedla.  :-[ Meni je samo takrat veterinar rekel, da itak Clinofug pozdravi oboje in da če je pozitiven na erlihijo, je brezveze testirat za borelijo, ker bo clinofug "to uredil".


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #58 : 20 Junij 2007, 08:10:38
Hmm... ne bi vedla.  :-[ Meni je samo takrat veterinar rekel, da itak Clinofug pozdravi oboje in da če je pozitiven na erlihijo, je brezveze testirat za borelijo, ker bo clinofug "to uredil".
Ena veterinarka je to ovrgla in rekla, da je napaka, ker mislijo, da bodo na tak način znebili borelije...tako,da vprašajte še za kakšno drugo mnenje!


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #59 : 20 Junij 2007, 08:45:28
Borelije se itak ne znebiš nikoli, če jo imaš.  >:( Da bi pa ena veterinarka nekaj znanstveno dokazanega ovrgla bi morala bit pa huda kapaciteta. Katera veterinarka pa je to?