Ostale živali > Konji

Izpit

(1/8) > >>

Mushi:
Oj.
 Mene nekaj zanima. Pravzaprav sem jezna. Ne razumem ali so vsi učitelji v šoli tako grozno neodgovorni. Ko sem jaz delala izpit *Praktično opravila* in sem imela pole je učitelj bogsigavedi kaj naredil z njimi. Več kot eno leto sem čakala na izpit, ko pa sem ga končno dobila v roke je rekel da kaj naj zaj on naredi in da jih je poslal v Ljubljano. Potem sem klicala v konjeniški klub in so mi rekli, da niso dobili nobenih pol.
A zaj moram še jaz enkrat it vse skupaj delat al kako naj bodim izpit. Še enkrat pole pisat? *K sm jih tak dolgo pisala, da bi najrajš onega učitla med noge brcnala  >:( >:( >:(*

lp ;)

Ninca10:
Uf tole je bilo pa res v jezi napisano... nisi napisala ali gre to za Jahac 1, jahac 2, jahac 3 ali licenco...no v bistvu je stvar identicna...
Ponavadi se najprej pise teoreticni del izpita v KK, kjer bos opravila naprej tudi prakticni del...potem tvoj ucitelj jahanja popravi in poslje pole naprej na KZS...
Treba se je zavedati, da so te pole ZELO obsezne in zavzemajo take podrobnosti, da cloveku, ki jaha zgolj rekreativno ne pomenijo nic...potrebno se je zavedati, da zacnejo jahati tudi ze zelo mali otroci (priporocljivo je, da ne pred 8 letom zaradi moznih poskodb hrbtenice) in da so malcki hitro ucljivi in nekateri celo veliko preje pripravljeni na izpit od vecjih, bolj odraslih jahacev...kako naj otrok pri 9-10 letih, ko zna komaj brati in pisati odgovori na tako tezka, vcasih nejasna in zakomplicirana vprasanja? Ni mozno tocno...zato se v klubih posluzujejo, da se te pole oz vprasanja resijo doma ali pa da imas pri resevanju lahko zraven vsaj knjizico in potem po svojim besedah napises...
Vprasanja recimo, ki so dobesedno neumna za 10 letnega otroka...kaj je to naslon? Kako velik naj bo konjev box? Pri jahac 1 izpitu, ko se jahacu tudi priblizno ne sanja kaj je to naslon (cisto upraviceno seveda, ker nima od kje vedeti)...

V kolikor so tvoje pole dobile noge in izginile neznano kam, ter niso prisle v prave roke, tine preostane nic drugega, kot da jih pises se enkrat...kot sem ze zgoraj napisala, se da v klubih marsikaj zmenit in dogovorit in mogoce je smotrno, da tudi ti to poskusis...

Equus:
jz sm prec dubla k sm oddala in zdej mam doma izkaznico :)

meta:
Jaz sem sicer naredila Jahače 1 že pred kar nekaj časa ampak se še vedno dobro spomnim, da sem čakala več kot pol leta po tistem, ko sem oddala pole, da sem dobila izkaznico.

Je pa to tudi edini "dosežek" kar se tiče izpitov pri jahanju v šestih letih, ker sem imela res smotane inštruktorje. Prvi mi sploh nič ni omenil (pa sem več kot tri leta jahala pri njem) je pa vsem mlajšim kar talal kartice  >:( Druga mi je oblubljala in oblubljala da bom šla delat dresurno licenco pa tudi nič ni bilo. Potem sem si poškodovala hrbtenico in sem se odločila samo še za rekreativno jahanje in sem šele takrat delala Jahača 1.

Mushi:
Aaa... Še enkrat  :-\ :-\ Aja, delala pa sem za jahača 1  :D In letos sem hotela za jahača 2 pa mi očitno res ne preostane druga kot da grem še enkrat pisat  :-\ Uf... Vsa vprašanja so mi bla logična in sem jih znala rešit  :D

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo