Izpit

Mushi · 31131

Luffy

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 09 Junij 2015, 15:00:08
Hoj!
Js bom tut zdle enkrat sla delat izpit za jahač1. Pa me tko zanima tisti k ste ga ze naredl kaku tu kej zgleda. Pa kaka so kej uprasanja pa tko. ;D :-[

Jaz sem ga tudi delala lani. Ni težko. Najprej dobiš knjižico, ki jo moraš prebrati. Nato dobiš še list s vprašanji na katera moraš odgovoriti. To oddaš svojemu inštruktorju. Potem pa še delaš praktični del. Mi smo imeli na tleh rante, morali smo iti razne like. Aja pa izpit opravljaš tako, da si sam v maneži inštruktor pa te gleda. Nato ti pove če si opravu al ne potem pa dobiš še kartico.

Lp Luffy


Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #31 : 10 Junij 2015, 15:37:54
Prispevek ki si ga citirala je iz leta 2006.
Da razjasnim nekatere stvari:
Ovire lahko  rekreativno preskakuješ brez vse paperije.
 Na izpit lahko pride tudi uslužbenec KZS, ampak to se zgodi enkrat na 100 let.
Za j1 moraš jahati v vseh hodih samostojno, izvajati moraš osnovne dresurne elemente.
Za j2 moraš jahati enako kot j1, s tem da se doda še skok čez manjšo oviro in prehodi kas-stoj.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


GHT

  • Gost
Odgovori #32 : 10 Junij 2015, 16:48:29
Uf tole je bilo pa res v jezi napisano... nisi napisala ali gre to za Jahac 1, jahac 2, jahac 3 ali licenco...no v bistvu je stvar identicna...
Ponavadi se najprej pise teoreticni del izpita v KK, kjer bos opravila naprej tudi prakticni del...potem tvoj ucitelj jahanja popravi in poslje pole naprej na KZS...
Treba se je zavedati, da so te pole ZELO obsezne in zavzemajo take podrobnosti, da cloveku, ki jaha zgolj rekreativno ne pomenijo nic...potrebno se je zavedati, da zacnejo jahati tudi ze zelo mali otroci (priporocljivo je, da ne pred 8 letom zaradi moznih poskodb hrbtenice) in da so malcki hitro ucljivi in nekateri celo veliko preje pripravljeni na izpit od vecjih, bolj odraslih jahacev...kako naj otrok pri 9-10 letih, ko zna komaj brati in pisati odgovori na tako tezka, vcasih nejasna in zakomplicirana vprasanja? Ni mozno tocno...zato se v klubih posluzujejo, da se te pole oz vprasanja resijo doma ali pa da imas pri resevanju lahko zraven vsaj knjizico in potem po svojim besedah napises...
Vprasanja recimo, ki so dobesedno neumna za 10 letnega otroka...kaj je to naslon? Kako velik naj bo konjev box? Pri jahac 1 izpitu, ko se jahacu tudi priblizno ne sanja kaj je to naslon (cisto upraviceno seveda, ker nima od kje vedeti)...

V kolikor so tvoje pole dobile noge in izginile neznano kam, ter niso prisle v prave roke, tine preostane nic drugega, kot da jih pises se enkrat...kot sem ze zgoraj napisala, se da v klubih marsikaj zmenit in dogovorit in mogoce je smotrno, da tudi ti to poskusis...

lahko samo vprašam kaj je jahač 3?



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #33 : 10 Junij 2015, 17:00:24
Ne obstaja  :P

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


GHT

  • Gost
Odgovori #34 : 11 Junij 2015, 20:01:21
Ne obstaja  :P

se mi je zdelo ampak raje prašam če se kje kaj skriva :)



Hugo.Boss

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 25 November 2015, 13:01:27
Jahat sem začela že pri 10. letih, ampak potem kar nekaj let nisem. Nikoli pa nisem delala izpitov Jahač 1 in Jahač 2, ampak ker zdaj redno jaham že kakšno leto (pa prej kako leto še občasno), vsaj dvakrat tedensko, to mislim, da ne bo problem naredit oz. je trenerka rekla, da naj grem že to naredit. Namreč zdaj že tudi skačem čez ovire in imam skakalne treninge, še bolj začetniške, ampak res glede na to, da niti ne hodim tako pogosto jahat, dokaj hitro napredujem.  :P Tekme mi je v bistvu omenila trenerka, si nisem niti upala sama pomislit (skrita želja sicer..).

OK ko naredim že te izpite 1 in 2, mislim naprej redno trenirat preskakovanje ovir. In če že to delam - bi šla pa tudi potem na kako tekmo. Seveda če se to odločim, bom trenirala večkrat. Vsaj 3 - 4x tedensko. Koliko časa traja, da osvojiš znanje potem do te mere, da greš lahko na tekmovanje? Koliko ste potrebovali vi? Nimam ravno predstav - eno leto, več let, nekaj mesecev?  Pa še to, da nekako svojega konja nimam namena imet, je potem sploh možno tekmovat in kaj je potem opcija, da vzameš npr. konja v najem? Ali ti ga posodijo v klubu?