Mačji šampon

Sunshine_1 · 9943

Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
: 09 Maj 2006, 14:17:37
čao :) zanima me, kateri mačji šamponi se vam zdijo najbolj primerni oz. dobri? take teme še nisem zasledila, pa me vseeno zanima.

Hvala


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #1 : 09 Maj 2006, 14:22:10
Jaz ne bi vedela, ker ne kopamo mačke, v bistvu smo jo samo enkrat in takrat smo bili celi popraskani, kopalnica je bila poplavljena, maček pa neskopan :D



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 09 Maj 2006, 14:24:31
Moja se pa zunaj pod cev za zalivanje (šlauh po domače :P) nastavlja, dokler ni čisto mokra  ::)  :P A bi jo vseeno z šamponom... Poleti enkrat :)

lp


Lanyca

  • Gost
Odgovori #3 : 09 Maj 2006, 14:39:35
Jaz sem v eni knjigi prebrala, da če slučajno doma nimaš šamšpona za muce jo lahko skopaš tudi z otroškim šamponom, a je to res?
LKaj pa z pasjim? Verjetno, ne drugače ne bi bila pasji ij mačji šampon, ne ampak bi bil en za vse. No tako vsaj mislim, samo verjetno ne bi bilo nič narobe Ali? :-[ ??? ;)


lp



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #4 : 09 Maj 2006, 16:26:43
Po mojem je pa pasji šampon močnejši od mačjega. Ne vem pa kako bi bilo če bi ga razredčil (tako kot nekateri "človeške" razredčijo za pse)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 10 Maj 2006, 12:53:30
Hmm... Ja mogoče bi šlo z pasjim+voda... To so mi tudi doma rekli...
Lp


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #6 : 10 Maj 2006, 13:00:40
A ima kdo izkušnje s suhim šamponom za mačke? Našega Kukija bi bilo treba skopat, ker je čisto rumen od cvetnega praha smreke, čeprav je črn :o, pa polno praha ima v dlaki, ker je tudi zunanji. Z vodo ga ne bi kopali, ker ga do sedaj nismo in je že 5 let star, pa ga ne bi radi mučili in tudi roke bi radi še imeli cele.

Lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 03 December 2011, 10:51:41
hej

Mene zanima isto kot bolho, a je kdo "kopal" macka s suhim samponom (z vodo in navadnim samponom se mi zdi, da bi bila bolj misija nemogoce, ceprav sta skoz v umivalniku v vodi)? Doma imam en suh sampon za psa, na katerem pise, da je tudi za macke.. Je pa tak v peni (kot recimo tista za britje), samo pac, malo me skrbi, ker se macke zelo umivajo, da jima sampon nebi kaj skodil, ce bi si ga zlizala.. No, itak pise v navodilih da naneses sampon in skrtacis do suhega, samo vseeno..  :-[

Bi ju pa rada malo nadisavila, ker imata nek tak vonj, ne smrdljiv, ampak ne ravno prijeten. Pa kolikor se spomnim so ponavadi macke brez vonja..  :P


Hvala za odgovor in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #8 : 03 December 2011, 11:42:58
hei

mi za naše mačkonke uporabljamo šampon Biogance Flesh away, z bio sivko. Kopali smo jih trikrat, pa se čist postijo. Mi je všeč, ker pol tako lepo dišijo.
Kupili smo ga pa preko dogeta.








lp, Jazz

Dogs are best friends ever!


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 03 December 2011, 16:55:10
Ovcka, mačke imajo en svoj vonj običajno.

Za mulčka pa ne vem, a se ti po pesku valjata?  ;D Ena od mojih ima včasih tak "smešen" vonj, če je preveč pridno čistila wc, ker pač taka je, in se pesek zapraši po tačkah. Načeloma ju lahko samo z mokro roko "obrišeš" pa se bosta zlizala.

Sicer imam pa tudi jaz šampon Biogance, tak za navadno "mokro" kopanje. Drugače mojih ne kopam, razen če ne bi imele kakšne "nesreče" v wc-ju. Ti pa povem, da starejši je maček, težje ga okopaš. Samo šampon na dolgi rok ne nuca, pomoje no. Mačka se po kopanju zliže, pomoje bi se tudi, če bi ju s suhim šamponom, tako da bo njun naraven vonj sčasoma prišel nazaj.

Kolikor poznam ta dva tvoja mačkona, nista neka grobijana, in bi jih pomoje normalno okopala pod vodo. Paše tako nobenemu, samo hitro moraš zrihtat. Pomoje bi pod vodo veliko hitreje opravila, kot pa s česanjem do suhega, se mi zdi da to dalj traja.

lp,A



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #10 : 03 December 2011, 17:56:34
Nas pokojni muc ni imel tako mocnega vonja. Pac, nekaj blagega, tole je pa na momente ko se ti pomuckata ob nos malo motece.. Pa ne vem kaj delata, imam ju na sumu, da je to zaradi tega, ker se valjata tudi po mokrem koritu, pa se potem ne umijeta vedno, ker se mudi divjat.. Pa ce moker pes zasmrdi, mogoce tudi macek? Ne vem no.. :-[

Na mokro kopanje sem pomislila.. Samo nebi ju rada prevec stresu izpostavljala, bi jima bilo suho samponiranje verjetno bolj vsec.  ;) Pa tudi, z mokrim imam slabe izkusnje, z mami imamo se vedno brazgotine od nasega pokojnega muca..  ::) Pa se drl se je takrat tok zelo, da je prisla soseda sprasevat kaj delamo  :-[

Ne vem, bomo videli.. Nekaj si bom ze izmislila (ceprav Tevza prav kopat res nebi sla, me je ze danes oklal, ko sem ga vzela v narocje, da sva se zvagala. Je rekel, kaj vas briga kok sem tezek, ne bom se vagal in konec  :-X :P)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #11 : 03 December 2011, 18:13:25
Evoga,

sem našla tudi šampon za suho čiščenje od Bioganca: http://www.doget.si/trgovina/index.php/muce/nega/a-amponi/biogance-waterless-cat-sampon.html,
pravtako se ga kupi v DOGETU.

 ;D





LP, Jazz

Dogs are best friends ever!


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 03 December 2011, 20:58:38
A ima cel kožušček tak vonj?

Glede na to, da sta že sigurno bila okopana kdaj, mogoče ne bi bilo krize. Ne vem. :) Srečno, za karkoli se odločiš. :)




ALchi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 03 December 2011, 21:45:23
Jaz ne bi vedela, ker ne kopamo mačke, v bistvu smo jo samo enkrat in takrat smo bili celi popraskani, kopalnica je bila poplavljena, maček pa neskopan :D

Haha, naš Indy je pa poleg vsega zgoraj naštetega spuščal še take zvoke, kot iz kake nizkoproračunske grozljivke, tako da smo nad kopanjem obupali..no, razen enkrat, ko je prišel domov čisto masten od nekega olja ( si predstavljate projekt, kako to spraviti dol z mačka) in enkrat, ko je prišel domov čisto krvav, ko je zaklal 2,5 kg goža ;).

Šalo na stran, se mi zdi  da se muci čisto lepo sami spucajo, tako da niti ni potrebe po nekem pretiranem kopanju...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #14 : 03 December 2011, 23:32:10
A ima cel kožušček tak vonj?

Glede na to, da sta že sigurno bila okopana kdaj, mogoče ne bi bilo krize. Ne vem. :) Srečno, za karkoli se odločiš. :)

Ja, skopana sta bila takrat, ko sta prisla k taprvi cloveski "mami" (kaksne pol leta nazaj).

Joj ej, prej sem ju sla vohat, in nimata vec tok vonja.. Pa ne vem, a sta se koncno temeljito umila  :D ali pa sem ju vonjala vedno takrat, ko sta bila malo vlazna od vode (takrat je stoposto mocnejsi vonj).  :P Sem pa za foro Tomiju dala za povohat sampon v peni, pa se je zmrdoval, mu smrdi, tako da, zaenkrat ne bomo nic kopali (vsaj s tem ne). 

Hvala vsem za odgovore..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 04 December 2011, 09:33:37
Jaz sem mojo ene dvakrat probala s suhim šamponom v prahu, pa jo pol fino razčesala (se neznansko rada češe  ::)). Pa niti ne vem, če je bila kakšna huda razlika. Mislim, da se mačke res same dovolj umivajo.
Samo enkrat sem jo morala umivat z vodo, ko je padla v hobok z barvo (za stene)... Pa se je takrat čist pustila (je že vedla, da se mora), ker drugače je ne morem pripravit do tega, da bi jo tuširala. ;)



invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #16 : 09 December 2011, 22:05:30
Jaz uporabim kar puder za otroške ritke, fajn vtrem in sčešem...

Nina


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #17 : 11 December 2011, 18:58:22
Jaz uporabim kar puder za otroške ritke, fajn vtrem in sčešem...

Potem ta puder spereš, ali kaj? ::)

Dogs are best friends ever!