Kako pogosto psu menjate vodo

*nastja* · 17427

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
: 11 Maj 2006, 14:45:33
Zanima me kolikokrat na dan psu zamenjate vodo. Jaz ponavadi zjutraj nalijem svežo. Ko se vrnem iz šole pogledam če jo ima še kaj. Ponavadi jo razlije zato mu nalijem novo. In zvečer še enkrat zamenjam.
Sedaj pa ko se je začela vročina oz. ko se bo še večja, jo bom verjetno menjala še večkrat, da bo sveža in mrzla.
Pa se bomo tudi verjetno šli kaj kopat v jezero.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1 : 11 Maj 2006, 14:59:48
Ponavadi jo tam 4x ali 5x, dopoldne pred odhodom v službo, ko pride domov mama, potem še ko jaz, ko prideva s sprehoda in zvečer ko dobi svoj obrok, Se pa zna zgoditi da tudi večkrat ko je slabe volje ali pa hoče kaj trmariti pa letijo njegove posode po zraku >:( ::), poleti pa sploh ker si ponavadi notri taco po taco hladi pa je voda potem polna peska ::), pa tudi zaradi tega da mu je vedno na voljo sveža voda, pozimi dobi toplo vodo, poleti pa hladno ne pa premrzle.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 11 Maj 2006, 15:02:50
Mi pa psom pozimi vodo nekajkrat dnevno, ker sicer zmrzne, prav tako pa poleti, ker je sicer topla- to pa ni dobro!!!

Lp


Ninca10

  • *
    • Prispevkov: 57
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 11 Maj 2006, 16:11:06
Jaz jo menjam parkrat dnevno...imamo posode za vsakih vogalom, tako da mogoce kdaj katero pozabim zamenjat :-[
Drugace pa najraje pije vodo iz ribnika, pa po moznosti bolj kot je postana, boljsa je...


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 11 Maj 2006, 19:28:02
oliju pozimi vodo menjujemo  4-5 krat na dan...ker zmrzne, poleti pa oli večino pije vodo ki jo ima mami za rože zalivat(v zalivalki, zmeraj v senci, seveda pazi da jo dobro splahne in da rož ne gnoji-niti ni taka ljubiteljica rož da bi jih gnojila), druga pa ima v boxu zmeraj svežo vodo, čeprav raje pije iz zalivalke, prav tako pa švigo(sosedov pes) in moj mucek dino ::)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5 : 11 Maj 2006, 19:38:18
Jaz jima menjam 6 do 7 krat dnevno, ker oba pijeta ponavadi samo iz ene posode (čeprav imata vsak dve svoji ::)) in je tista voda hitro vsa od sline, sedaj je pa še vroče pa pride sparjena. Pozimi sicer popijeta manj, jo pa kljub temu zamenjam večkrat (ker zmrzne).

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 11 Maj 2006, 19:44:05
ja naš tudi zmiraj vodo deli z ostalimi njegovimi prijatlčki, vsi pijejo in ene posode, če pa ne pa se ko popijejo še nekaj pustijo in gredo pit v drugo, verjetno mislijo da je tam kaj boljša voda  :P


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #7 : 11 Maj 2006, 19:47:34
Pri nas psi nimajo nastavljene vode v stanovanju. Zato pa jo dobijo vsakič, ko to pokažejo ali gredo jest na balkon. In to vedno svežo. Kadar pa smo zunaj, imajo po navadi odprto vodo na cevi za zalivanje in si sami postrežejo.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #8 : 11 Maj 2006, 20:48:18
Jaz ravno ne štejem kolikokrat jim zamenjamo vodo. Okoli 5x do 6x na dan. Imata bokserja vsak svojo posodo z vodo, ampak pijeta kot da imata cisterno v sebi. Pa še velikokrat je voda hitro polna sline itd. Pa včasih tudi kakšnih umazanij, če z gobcem rijeta po zemlji. Pa seveda po sprehodu pa to. No, pač 5x do 6x na dan, včasih morda malo manjkrat, so pa tudi dnevi ko jim vodo zamenjamo še večkrat.

Lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #9 : 11 Maj 2006, 20:52:53
Tudi jaz ne štejem menjave vode, ji pa menjam večkrat.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #10 : 11 Maj 2006, 22:16:12
Drugace pa najraje pije vodo iz ribnika, pa po moznosti bolj kot je postana, boljsa je...

Točno tako je pri nas. :)

Sicer pa menjam vodo bolj po potrebi - ko ne izgleda več nedotaknjena.

Kadar pa smo zunaj, imajo po navadi odprto vodo na cevi za zalivanje in si sami postrežejo.
Ne razumem najbolje... A voda potem non-stop teče? A ne gre tako malo preveč vode v nič? ???

lp

Los je car!


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #11 : 11 Maj 2006, 23:13:14
Jaz jo tudi menjam po potrebi, tako v hiši in zunaj. Dora se je pa naučila, kako se pipi odpira, tako da si včasih kar sama "postreže" (jaz pa letam za njo pipo zapirat) ali pa odtaca do bliznjega potočka in se tam nažeja s hladno, bistro vodo in si še šape in hrebuh ohladi. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #12 : 12 Maj 2006, 08:49:25
A voda potem non-stop teče? A ne gre tako malo preveč vode v nič? ???

Ja, voda teče dokaj pogosto, zato, ker smo prisiljeni zalivati travo. Upam, da to ni trošenje vode v nič ? :(

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #13 : 12 Maj 2006, 20:35:43
Aja, potem psi ubistvu pijejo vodo med zalivanjem trate. Sem mislila da je voda odprta samo za pse, kar pa ne spijejo gre pa v odtok..

lp

Los je car!


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Odgovori #14 : 12 Maj 2006, 20:42:26
Ne štejem tega, ampak mu jo dam ko mu jo zmanjka. Sicer mi jo pa vedno ko mu jo nesem spije že iz posode in potem mu jo morem še enkrat dat, in ker ni več žejen jo 'skoplje' ven in potem bi jo mogla mu ponovno dat in bi se to ponavljalo v nedogled  :D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #15 : 13 Maj 2006, 21:27:39
Tudi jaz ne štejem.
Vodo menjam, ko se pač popije, razlije, zmrzne, postane pretopla,....
Ponavadi jo moram kar nekajkrat menjavati, ko je imela ta ovratnik gor sm ji na vsake toliko dol vzela ovratnik, da se je lahko napila ker drugače ji je napoti bil pa je vse razlila.
Seveda pa vodo tudi večkrat umaže in seveda umazane vode potem noče pit in se samo okrog smuka.
Kot naprimer danes prišel je njen prijatelj ZP Dino pil in se notr poslinil, kasneje pa lana ni hotela piti oz. je pila čisto pri robu pa še to tak narahlo, smo mogli seveda vodico takoj menjat. ::)
časih pa v vodo kamen vrže in se potem v svoji posodici potaplja(berite: smrček, da v vodo) in kamen ujeme, potem ga spet notr spusti.
Da ne povem kolikokrat ko se igra jo razlije.
Tako da moram kar velikokrat menjavat poleti, ko je vrolče pa celo potem ji vodo notr dam, da ni tako hitro topla pozimi pa ima vodo tudi notri.


lp



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #16 : 13 Maj 2006, 22:09:32
Naši psi imajo vodo ponavadi nastavljeno čez ves dan. Na srečo 6 psov kar hitro popije celo vedro vode in tako jim menjamo cca. 3x na dan. Seveda pa je menjanje vode odvisno predvsem od vremenskih razmer. Število se sorazmerno veča glede na Temperaturo in soparo v zraku. Poleti je priporočljivo, da se vodo zamenja velikokrat oz. mora imeti pes na voljo VEDNO svežo vodo. Pozimi pa je problem v zmrzali. Absolutno ni priporočljivo, da pes pozimi pije ledeno mrzlo vodo ( tudi če še ni zamrznjena). Takrat mi pse napijemo trikrat na dan. Zjutraj, popoldne in zvečer, ko so v stanovanju. Čez noč so pa tako ali tako vedno z nami doma in imajo vodo ves čas na razpolago.
Sedaj, ko temperatura že kar naraste do 20 st. se trudimo, da vodo zamenjamo vsaj 3x na dan.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #17 : 13 Maj 2006, 23:27:19
Jaz Speli menjam vodo po potrebi - poleti veckrat kot pozimi, tezko pa recem kolikokrat na dan ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 14 Maj 2006, 00:06:26
Tudi jaz menjam po potrebi - manj krat, ker je posoda z vodo v spodnjem hodniku, ki je tudi poleti prijetno hladen (čeprav bi Sara veliko raje pila postano vodo, pripravljeno za rože :-\). Zunaj ima na razpolago tekočo vodo.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #19 : 14 Maj 2006, 09:42:01
se to - sem pozabila dodat. Spela naceloma pije postano vodo, svezo - iz pipe, dobi redko. Npr. ce smo kje zunaj, ali ce pisker med pitjem tako zasvinja s slino, da moram vodo vmes zamejat. Sicer ji pa vodo zamenjam po pitju.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 14 Maj 2006, 10:14:12
Zanimivo. Smart je namreč en tistih, ki samo, da sliši, da odprem vodo v kopalnici leti pit, tudi če ni žejen. In postane vode sploh ne mara. Tudi če je voda v skledi popolnoma čista, je ne bo pil. Najboljša je iz plastenke ali iz pipe. Drugače pa menjamo vodo po vsakem sprehodu, torej 3x dnevno. Poleti 4-5x.

Lp nina



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #21 : 14 Maj 2006, 10:17:42
Šado je podoben. Ko se vrneva s sprehoda, najprej počaka, da mu zlijem staro vodo iz sklede in mu natočim svežo, šele nato gre pit. Velikokrat pa se odžeja že pri koritu, kjer mu samo odprem pipo.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #22 : 14 Maj 2006, 10:46:52
Tosy že od nekdaj ne mara vode...Pije samo takrat, ko misli, da je nihče ne gleda in takrat ko je res že treba piti. ::) Menjam a sama vodo pb. 3x na dan, zdaj v bolj vročih dnevih pa tudi tja do 5x.  ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #23 : 20 Maj 2006, 21:44:54
Kadar imam pet minut časa ali pa grem mimo njenega kotička ji menjam vodu drugače pa imavedno "svežo" na voljo saj mimo naše hiše teče rokav Savinjie.

lp

Toni



ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #24 : 21 Maj 2006, 01:22:00
Najbolje da. vodo menjaš takrat ko jo lahko, da ima vedno svežo narazpolago in ne prestane.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #25 : 21 Maj 2006, 10:31:14
Jaz zamenjam ene dvakrat do trikrat na dan. Ne vem pa zakaj naj bi bila sveža voda najboljša, ko pa večina živali obožuje postano.
Po moje je najboljše, da je voda zdrava. S postano vodo ni v bistvu čisto nič narobe, če smatramo za postano nekaj dni ali teden, ne pa kako leto ;)-

Problem je v tem, če organizem ni navajen. Kot na primer, ko gremo v južno Ameriko ali Azijo ali bilo kam v bolj eksotične kraje, kamor moramo obvezno vzeti tablete za čiščenje vode (klor), da ne dobimo driske in ne bruhamo celo pot, domačinom pa nič ni...

Seveda pa ne govorim o strupenih snoveh in podobnih ali o patogenih organizmih, ki jih v postani vodi iz pipe ni.
So pa v skoraj vsaki naši reki že v srednjem toku...
Da scalnice Save ne omenjam... bljak... :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #26 : 21 Maj 2006, 21:38:46
Loniju menjam 5-krat do 6-krat na dan,ker gospodiču niti na pamet ne pride,da bi pil postano ::) .Najbolj me pa razjezi,ko mu zamenjam vodo gre pit in,ko se napije da "tačko" v posodo in celo vodo polije.Ali pa da se napije pa noter vrže kakšno govejo kost,ki jo je ravnokar odkopal izpod potoka(njegovo najljubše mesto za shranjevanje kosti).Ali pa še tale varianta:ko mu nesem posodo z vodo v pesjak skoči na mene in polije vso vodo,da sem še jaz mokra >:( ::) .

Doniju pa 3-krat do 4-krat na dan pa še to ne bi bilo treba,ker ne pije preveč.Če bi mu en teden pustila isto vodo je ne bi spil.Sam mu vseen zaradi čistoče( ::) ) menjam,ker se tudi on ne dotakne postane vode ::) .
Mamo pač dva kraljeviča doma :P ;D



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 22 Maj 2006, 08:31:26
Hja,čist odvisno-če sem doma veliiikokrat oz. čisto zmeraj,kadar se la spomnim + po vsakem hranjenju....
Če pa me ni doma,pa Sky itak sploh ne pije-počaka,da pridem iz službe,se pride počohat,potem pa pit in pije skupaj ene 5 minut.   ::)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #28 : 24 Maj 2006, 22:24:11
Jaz ji pa vodo zelo pogosto menjam. Sicer pa zunaj ne bo nikoli pila iz svoje sklede ampak gre do vrtne pipe in čaka tam, da ji odpreš vodo. Najraje pije direktno iz pipe in je prav smešna za pogledat. Ko je bila pa majhna, se je pa obvezno "škropila" z vodo, tako da je s tacami brcala vodo iz posode nase.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #29 : 26 Maj 2006, 17:04:02
No, pri nas se je zdaj že začel čas, ko še pogosteje menjam vodo...je tudi Tosy zaradi žeje bolj pridna v pitju. ;)

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."