Kaj narediti, da kuža ne gnjavi, ko jemo ?

kavalirka · 11174

kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
: 29 Januar 2011, 19:17:39
Naša dama je kavalirka in je stara 7 mesecev. :P Je ješča (RC) in ravno prav rejena. Ji ne dajemo hrane za ljudi, je pa BLAZNO tečna >:(, ko kdorkoli od nas samo pomiga z usti! Verjetno bi si dala odrezat rep za grižljaj naše hrane. Popeniš!!! >:D Seveda vztrajamo in ji ne damo, a ves čas poslušamo pasji koncert.
Kako jo tega odvaditi??? ???



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #1 : 29 Januar 2011, 22:13:31
Drugo ne pomaga kot strogo ignorirat in je sploh ne pogledat, ko teži ali ji dajat kakršnekoli pozornosti. Vem, da je težko, ampak če boste enkrat popustili, bo še hujše. Mora ugotoviti, da nič ne pomaga, da se ne splača in potem bo odnehala.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 29 Januar 2011, 22:16:37
Glavno pravilo je vztrajat pri svojem. Evo danes smo skorajda prvič jedli brez nadležnega gobca, ki rine na mizo, laja in teži. Se pravi je trajalo 4 mesece.



Sanaa

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 29 Januar 2011, 22:43:59
Naši je ignoriranje sicer pomagalo pri skakanju in izsiljevanju, ampak prosi pa še vedno tako da položi glavo na mizo in gleda z najlepšimi in najbolj ubogimi možnimi učki  :)



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 Januar 2011, 23:00:56
Pri nas smo od prvega dneva imeli pravilo, da če midva jeva pri mizi, ona leži v svoji postelji. Brez diskusije. Prvih parkrat sem morala malo khm-khmat in pokašljevat, ji s prstom pokazat proti postelji. Je hitro dojela in s tem ni več težav.
Druga zgodba je, ko moj v kuhinji pri pultu kaj je.  >:( On ni ravno človek za red in pravila pri psu, psica je njegova lubica bogica in, seveda, če on stoji pri pultu, je ona meter stran, ga strmo gleda, cedi sline, miga z ritjo in fehtari dokler moj ne zapusti kuhinje. Ko on gre, pa psica še preveri, če mu je kaj padlo na tla



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 Januar 2011, 23:59:54
Citiraj
Naši je ignoriranje sicer pomagalo pri skakanju in izsiljevanju, ampak prosi pa še vedno tako da položi glavo na mizo in gleda z najlepšimi in najbolj ubogimi možnimi učki  Smiley

Oja, grozaaa :-*!

Citiraj
Pri nas smo od prvega dneva imeli pravilo, da če midva jeva pri mizi, ona leži v svoji postelji. Brez diskusije. Prvih parkrat sem morala malo khm-khmat in pokašljevat, ji s prstom pokazat proti postelji. Je hitro dojela in s tem ni več težav.

No npr pri nas smo rabili 3 mesece da je nehala lajat in izsiljevat vsakič ko si jo odrinil stran, ji preprečil približevanje k mizi itd. Živa groza, kdaj sem jo za preventivo kar na vrt dala, ker se mi pač ni dalo ukvarjat cel obrok z njo.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 30 Januar 2011, 00:36:56
Naša dama je kavalirka in je stara 7 mesecev. :P Je ješča (RC) in ravno prav rejena. Ji ne dajemo hrane za ljudi, je pa BLAZNO tečna >:(, ko kdorkoli od nas samo pomiga z usti! Verjetno bi si dala odrezat rep za grižljaj naše hrane. Popeniš!!! >:D Seveda vztrajamo in ji ne damo, a ves čas poslušamo pasji koncert.
Kako jo tega odvaditi??? ???

Zaprite jo v drug prostor, dajte ji kakšno žvečko, da se zamoti.



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 30 Januar 2011, 01:06:35
Pri nas je pa praktično nemogoče, da bi sedel za mizo brez dveh fehtarjev zraven.
Roya smo na začetku sicer učili, da mora biti v kletki, ko sva midva pri mizi, a so šli vsi dobri nameni po zlu.Tamali je pa itak naša princeska.
Tako da v bistvu dovolimo, da sta poleg mize, sankcionira se fehtanje in slinjenje.
Včasih, ko pridem lačna in našpičena domov pa zarjovem še predno se postavita v vrsto zbor in Roy pobegne v svojo posteljico, tamala se pa skrije za stolico in potem tam zaspi.
Prepovedano je tudi fehtanje obiskov.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 30 Januar 2011, 11:32:59
Stvar odločitve in tvoje močne volje ter DOSLEDNOSTI.

Poznam dve dobri varianti-ignoriranje. Ampak pri zelo nadležnih psih, ku butajo, krmpajo in so tega navajeni že dlje časa početi se meni zdi najboljša varjanta, da se jo mirno in brez besed odpelje na njen prostor in jo odločno daš na sedi (brez kompliacij kam gleda ali ne) in vsak poskus, da se premakne a-a, in jo nazaj odpeljati ali fizično (primeš za ovratnico) ali pa samo hodiš proti njej in ji z roko kažeš na njeno mesto.

Ponavljaš dokler je potrebno. ;D

Jaz sem alergična na fehtanje-okej če sedi in lepo gleda-kar naj, me ne zanima, čim pa se te dotika, praska, laja, cvili-bejž, ne maram pri svojem psu niti pri drugih.
Bina pri kosilu leži pod mizo ali ob mizi, ampak samo leži in če res kdaj slučjno kaj zares pade kakšnemu štoru (poredko) pobere in leži mirno naprej. Dovolim pa, da izsiljuje ostale domače-kakor so si naredli, tk pa majo.  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 30 Januar 2011, 16:51:57
Saj smo vztrajni, ni kaj rečt, samo blazno zoprno je, ko grickaš na kavču, ona pa ti v skledo čipsa leze! >:( Milijonkrat jo dam dol, ji mirno povem NE, pa ona niti slučajno ne odneha. :P Laja s tako frekvenco, da ti trese bobnič. Sem jo že dala v drugo sobo, pa jo je skoraj kap od lajanja-se mi zdi, da je bila potem hripava. :'(
Nič, ignorirali jo bomo, nič ne dobi - to pa nas moram vse pohvalit - pol pa v nekaj mesecih menda ja bo!
Pozdrav pa držite pesti. ;D
Aja, zadnjič mi je padel česen na tla , ona pa kot turbo raketa mljask. :P



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 30 Januar 2011, 17:12:57
Pravkar sem po malici in koncertu. Bo že, a ne.



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 30 Januar 2011, 17:23:27
Saj smo vztrajni, ni kaj rečt, samo blazno zoprno je, ko grickaš na kavču, ona pa ti v skledo čipsa leze!
Čist simpl, ne jest na kavču. ;D Od čipsa pa itak ni drugega kot sol in mast. :P ;D
Kaj pa če bi jo s temle poskusili odvaditi? (na kakšen način, se pa posvetujte s kakšnim izkušenim inštruktorjem)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #12 : 30 Januar 2011, 17:32:02
Jaz sem mojo naučila, da mora mirno ležati ko jemo. Če je pridna in tiho leži, po končanem obedu dobi nagradico :)

Predlagam, da to probate tudi vi. Zraven kosila ali grickanja čipsa si prištimajte posodico njenih briketov in naj se uleže (predvidevam da že zna prostor?). Na začetku jo boste morali pogosto nagrajevati za mirno ležanje, potem pa vedno manj. Ko boste pridno vadili, bo lahko celo kosilo lepo preležala, pri preživaljanju časa na kavču pa boste sami presodili kdaj si zasluži nagrado. Vedno pa naj bo nagrajena za mirno in tiho ležanje. Če bo slučajno kdaj vstala ji mirno povejte da ni prav in spet poveljujete prostor. Paziti pa morate, da do takih situacij ne bo prišlo pogosto, se pravi morate pravilno preceniti koliko časa lahko zdrži. Naj se raje uči na nagradah, kot na popravljanju ;) Bo hitreje in bolj zanesljivo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 30 Januar 2011, 18:21:22
Jaz sem mojo naučila, da mora mirno ležati ko jemo. Če je pridna in tiho leži, po končanem obedu dobi nagradico :)

Enako  :D
 si ne predstavljam , da mi dva psa lajala in tulila zraven mize ko jem.

brez vsakih trikcov, in posebnih metod... prostor je prostor - brez pardona.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 30 Januar 2011, 19:21:58
Saj je res - čips je mast in sol, a to je moj priboljšek :P, včasih paše čokolada,...,karkoli,ker sem tudi jaz in moji pridna.  :o
Glede povelja prostor-znamo, le da takrat naša babnica ne sliši, le voha in vidi. >:D Pa saj bo , ko bo pogruntala, da smo mi bolj trmasti kot ona. Samo volja v skledo, pa bo! :P



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 30 Januar 2011, 19:32:20
Moje razmišljanje-psu ni dovolj NE, DOL...Ampak je treba psa dat v sedi ali prostor, vztrajat malo s prstom pomigat, da bolje razume. Neko nadomestno vedenje, da pes ugotovi kaj je tisto kar v končni fazi pomeni TO HOČEM OD TEBE IN ZA TO BOŠ NAGRAJEN OB KONCU.

Čeprav jaz ne dajem nagrade, ko končam z jesti...ampak škodit ne more.

Moja zna tudi glumit..."oh jaz se ne morem vleči, me vse boli, sem boga, ker me kregaš in zahtevaš, da ležim, ker jaz hočem lovit ptice" ::) yah right, ko zarohnim zna vse. 

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 30 Januar 2011, 23:41:07
naš je ful fehtaru, pač mami ne zastopi da pes ne sme jest vsega in se je navadil že orng fehtarit. Tko da se j epostavu na zadnje nogice in fehtau, te s tačko drgnu....ampak pri našem je blo zadost preprost ne in pa da ko se j epostavu na noge odrinla. Naslednji obrok že ni več fehtau, oz zdaj sedi tam ob mizi in gleda če bokaj dol padlo, ampak ni moteč.

Edino mami pomojm vidi v obliki ene šunke al neki, ker če je kaj kar mu ful diši in se že pripravlja za fehtanje, je dovolj da rečem rooney in je stvar zmenjena.


 :-[ :-[ :-[ pomojm mam jst ful ubogljivega psa :D :D, sej ne da ni trmast, ampak sm jst bolj :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #17 : 31 Januar 2011, 08:38:18
Naša dama je kavalirka in je stara 7 mesecev. :P Je ješča (RC) in ravno prav rejena. Ji ne dajemo hrane za ljudi, je pa BLAZNO tečna >:(, ko kdorkoli od nas samo pomiga z usti! Verjetno bi si dala odrezat rep za grižljaj naše hrane. Popeniš!!! >:D Seveda vztrajamo in ji ne damo, a ves čas poslušamo pasji koncert.
Kako jo tega odvaditi??? ???
jaz pa preprosto NE verjamem, da ji nikoli niste nič dali, ko ste jedli. Ker če bi bilo res, zagotovo ne bi dramatizirala.
Kakršenkoli sistem se boste odločili peljat je vseeno. Pomembno,da ste (vsi!) res 100 % dosledni.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 31 Januar 2011, 08:57:05
 >:( kakšne mame znajo na skrivaj dajat.

Jst se morm ful kregat, ker mami bi ga sam futrala.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 31 Januar 2011, 08:58:17
Sicer moje mnenje je: da v naši bajti smo ljudje in psi...in ljudje  odločamo kaj in kako bo,  ker  so psi naši hišni ljubljenčki in ne mi njihovi.  :-9

.. vse lepo in prav se imamo radi, smo skupaj... ampak meje in en red  pa mora bit in kakor koli-  tega se mora pes zavedat in ga je treba naučit.

.. me pa zanima... kaj pa, ko greset npr v kakšno gostilno? sploh npr poleti , (zunaj)... kaj tam se tudi dere zraven mize in fehta  ???



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #20 : 31 Januar 2011, 09:38:21
če ima zdaj 7 mesecev  prejšnje poletje še  niso kaj dosti po gostilnah z njo hodili  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 31 Januar 2011, 09:47:59
 :D :D :D... sej res sem spregledala starost ;D
 
No ja vseeno upam da jim bo uspelo tja do maja... drugače... dvakrat trikrat bodo še dobili  kakšno pico...potem pa  samo še v škatlah za domov >:D
 :-9  :D  ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 31 Januar 2011, 19:14:06
Ma ne me strašit! >:( Smo pa res dosledni, samo ona je bik na kvadrat.  :P No, se trudimo, ona pa kakor kdaj - danes je npr.mirno sedela in hipnotično ::) gledala hčerko, ki je jedla žemljo.Nič lajanja, nič sitnarjenja. Malo kasneje pa je bila zgodba spet druga.  >:D
Bo že pogruntala, da smo mi bolj bikasti in da je to, kar delamo dobro zanjo. :)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #23 : 31 Januar 2011, 19:48:00
Ma ne me strašit! >:( Smo pa res dosledni, samo ona je bik na kvadrat. 
ha ... te je zaskrbelo kaj  :o... :D :D


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 03 Februar 2011, 19:21:24
Jasno, da mi ni vseeno, saj naša punca gre z nami povsod, zato  moram pred "vstopom v družbo" 8) malce izpilit njeno obnašanje.A verjamem, da nam bo uspelo.
Nič sekirat, sicer mamo pa pico doma tudi ful radi :P - hehe.



MANDY

  • Gost
Odgovori #25 : 04 Februar 2011, 10:41:46
Pri temu problemu pa opaziš kako so si psi različni. Pri naši starejši je bilo dovolj ignoranca in ukaz stran, mir. In lepo leži malce stran od nas, na koncu kosila, pa dobi kakšen majhen košček.  Sploh se ne premakne, dokler je ne pokličeš. Ta mala pa  >:( >:( :'( no saj ni več tako mala. Ampak pogruntala, da od ženske strani familije ne dobi nič, in če jemo same pridna leži v bližini.
Ko pa pride mož, ej katastrofa, glavo mu da na koleno in vsake toliko malo pritisne z gobčkom, češ bo kaj  :-[. Ker je trenutno na dijeti, je tudi možu končno kapnilo, da ne gre več tako  :-X :-X naprej. Jo raje pustim na terasi, in ker imamo steklena vrata sedi prilimana z gobčkom nanje in jamra, za umret  :) ;D. Še možu bo treba čepke kupit, ker ga cel čas poslušamo kako je boga.
 ;)  Samo ena možnost je 1000% doslednost ne hrani psa pri mizi!!



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 06 Februar 2011, 18:14:56
Uspeh!!! :oVčeraj smo jedli in kot ponavadi, pride lačnica fehtat. Smo jo kot vedno ignorirali, nič ne dobi od mize. Pa se punca čez dve minuti obrne in gre ležat. :P Noro! Danes pa , ko sta hčerki v avtu ( smo bli na izletu in logično je bil Mc na poti ) jedli pomfrit, je ona v sredini - ker je na srednjem sedežu pripasana - spala! Mega uspeh. ;D ;D ;D Sam da bo šlo tako naprej, pa nas pizzerija čaka! :P



mat xxl

  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: 0
  • Pudlji so zakon !
Odgovori #27 : 06 Februar 2011, 21:32:21
Za fehtanje ste si krivi sami, oziroma tisti, ki ga pes fehta, ta na skrivaj dela nekaj narobe in pes to ve in točno navadno ve, koga fehtati  :o

Torej ena rešitev je, da ji daste nekaj neužitnega in potem ko noče, ste silno ogorčeni, kako ja noče ??? ???  in jo še malo najurite  >:(


Zanimivo, je, zmeram,da pes točno ve pri komu naj fehta , zato se ne slepite , poglejte si v dušo in najprej sebe uredite, pa bo pes sam nehal ! :-[ ;)



MANDY

  • Gost
Odgovori #28 : 07 Februar 2011, 09:44:21
Saj bo psička je še mlada, samo dosledni bodite.
mat xxl naša požeruhinja je dobila od mize tudi solato in kumarce   ???  pa je lepo pojedla in znova prosila.
Pri nas pride v poštev le odstranitev od mize, ker nekdo nima  :-X živcev, da ji ne bi dal.  :'(



kavalirka

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 07 Februar 2011, 17:50:44
Ma če vam rečem,da ji ne damo NIČ.Punca je pač bik po duši >:( in si ne da rečt NE. Njen karakter mi je pa všeč, ker je vztrajna.  :P
Saj bo čisto nehala, al pa tudi ne. Bomo videli. Zdaj občasno ne fehta, spet drugič se ji trga od želje.
Bo že-nič sekirat. ;)