Za pesjanarje > Okostje in kremplji

Šepanje

(1/93) > >>

scythe:
Ker sama nisem tako zelo podkovana na področju veterine, me zanimajo vsi možni razlogi zakaj lahko pes šepa. Da se potem v posamezne poglobim in poizkušam ugotoviti ali se to da aplicirati na mojega psa, ki spet šepa brez znanega razloga.

Torej vzroki, ki jih jaz vem:
- klopne bolezni (erlihija, borelija...)
- vnetje pokostnice
- displazija (kolčna, komolčna)
- okruški
- pomanjkanje sklepane tekočine
- nateg (poškodovanje) vezi
- "musklfibr"
- ureznine, tujki zapičeni v tačko...
- prehitra rast
- zlom kosti ali počena kost
- .... ?


Pri Astorju je na otip (veterinarke) izključena displazija, okruški in vnetje pokostnice (vendar ziher ni nič). Vezi dvomim, da so poškodovane, ker je pes zadnji mesec bolj kot ne v mirovanju (šepa brez razloga, z prekinitivami, zadnje 2 tedna).
Ker je do naslednjega obiska pri veterinarju še nekaj časa (na rezultate za erlihijo pa tudi še čakamo) poskušam sama nabrati čimveč možnih informacij in se čimbolje podučiti o raznih zadevah.


Lp,
Mojca

kanchy:
Kaj pa artritis (če ne spada to kam tja kar si že napisala  :-[ )?

Rinchy:
Kaj pa če bi dali slikati kolke in komolce,oz vsaj tisto tačko na katero šepa?

lp

scythe:
Kanchy: Artritis je tudi možen. Hvala! Vendar o njemu ne vem veliko. Vem samo, da lahko nastane kot posledica borelioze. To pa je tudi vse.

Rinchy: tudi slikanje bo prišlo na vrsto (če ni šepanje posledica erlihije). Do takrat pa zbiram informacije, da predelam čimveč literature. Namreč imam občutek, da je skrbnik psa tisti, ki mora opozarjati veterinarja na možne diagnoze in ne obratno.  :-\

ninci:
displazijo je veterinarka določila tako, da je psa pretipala?? Đizus.

LP nina

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo