Šepanje

scythe · 228645

natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #120 : 11 September 2008, 14:51:05
še jaz se pridružim, če mi lahko kdo da kak dober nasvet.

prejšnji teden sem peljala svojo novofundlandko (14 mesečna) k veterinarju, ker je šepala na sprednjo desno tačko. na podlagi nekega posebnega prijema je določil d agre za vnetje pokostnice. dobila je dve injekciji in tablete movalis. na začetku je nehala šepat, prve dni, sedaj pa je slabše. danes sem ga poklicala in pravi, da bi moglo biti boljše. pravi da ker ni boljše bi lahko šlo za predolgo komolčnico in tako sem jo naročila pri dr. Matko.

a je vet. prav predlagal? niso je vzeli krvi, ker sem brala da je šepanje lahko posledica erlihije, borelioze.

kako ste ostali delali, po kateri poti?
sem prav slabe volje in žalostna, ker se mi smili, ko jo gledam kako šepa. saj počivamo, edin kakat pa lulat gremo. čeprav ona bi divjala.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #121 : 11 September 2008, 15:00:04
Ne razmišljaj nič, ti jo samo čimprej pelji do dr. Matkota. Tam boš izvedela čisto vse.



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #122 : 11 September 2008, 15:01:18
saj pravim, da sem naročena, 22.9. je prvi prosti termin.

ampak še vedno lahko vprašam za mnenja.


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #123 : 11 September 2008, 15:18:51
Natka tudi moj Marško šepa, še ne vemo zakaj, ampak ti res priporočam da vseeno psički vzamete še kri in jo daste pregledat. Čim več stvari izključite prej boste prišli do zaključka zakaj pes šepa in jo boste lahko pravilno zdravili. Do 22 je še daleč in jaz vem da sem zelo težko ostajala mirna ker nismo vedeli zakaj šepa. No tudi zdaj še ne vemo, ampak smo vsaj izločili par bolezni in me je manj strah, kot me je bilo do včeraj.

Jaz rajši naredim tisoč in en test da pridemo do pravega kot da bi čakala, in bi na na koncu izvedela dabi lahko bolj pomagala psu če bi prej naredila več preiskav.

Tako da kar pelji jo na odvzem krvi, prej ko jo pelješ bolje bo.

To je samo moje mnenje ker vem da je težko gledati psa ki ima željo po divjanju pa ne sme


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #124 : 18 September 2008, 16:12:21
od mojega zadnjega posta je minilo približno 14 dni in moja psička še vedno šepa :-\ če ji tačko potipam no bolj močno stisnem ni reakcije.. a bi bilo dobro sedaj slikati komolce ali bi še kaj naredili prej?

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 18 September 2008, 17:03:42
A ste jo ze peljali k veterinarju? (iz prejsnjih postov nisem razbrala ???)



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #126 : 18 September 2008, 17:14:23
ja takoj drugi dan ko je začela šepati.. :-\ pa naj bi bil rahel zvin.. kar se baje dosti krat zgodi ko mladički preveč zagnano tekajo in skačejo.. a bi moglo biti po tednu dni bolje.. pa ni :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #127 : 18 September 2008, 20:11:28
Na katero taco pa pravzaprav šepa?



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #128 : 18 September 2008, 20:14:52
sprednja leva.

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #129 : 19 September 2008, 08:59:31
naša je v bistvu nehala šepat ampak vseeno gremo v ponedeljek k dr. Matku na slikanje. če bo vse v redu sodeč po slikah pa jo še dam na testiranje za klopne bolezni. čeprav sem govorila z enim iz ve. fakultete in pravi da pri erlihiji so še drugi znaki.
ampak najprej slikanje potem pa naprej.

tako da poročam v ponedeljek.

shawtyy*, jaz mislim da je čas za slikanje.i


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #130 : 19 September 2008, 09:04:44
Zdravo,

Če je "nevsakdanje" šepanje se pravi da se pojavi pa zgine pa zopet pojavi bodo ti prvo naredili test na klopne bolezni in šele nato slikanje. Ker če je tako potem je večja bojazen na klopne bolezni kot na okvare na okostju.

Lp

Toni



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #131 : 19 September 2008, 09:35:11
pri nas se je pojavilo enkrat, naj bi bila vneta pokostnica in je sedaj izginilo. ni se ponovno pojavilo. ampak glede na pasmo gremo kar na slikanje, da se prepričamo še glede kolkov, komolcev, itd.
bo dr. Matko verjetno povedal kaj in kako, ker vet. nas je napotil na slikanje brez predhodnih testiranj na klopne bolezni.


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #132 : 19 September 2008, 09:49:54
Zdravo,

No tudi jaz sem imel psico pri Matkoju pa je prvo naredil test na klopne bolezni in če bi bili testi negativni bi šele nato slilkal kolke in komolce.
Imaš pa prav ja ti bo Matko povedal kaj in kako ker je veterinar, nisem ti mislil soliti pameti, hotel sem ti samo povedati kako je naredil pri meni.


Lp

Toni



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #133 : 19 September 2008, 10:01:11
saj nisem hotela nič slabega, ampak naša je bila pri veterinarju in me je napotil k dr. Matku, ker sumi tudi na predolgo komolčnico.


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #134 : 09 Oktober 2008, 21:10:32
No mi smo opravili slikanje [vse v redu] teste za klopne bolezni [negativno] splošne krvne izvide [negativno .. nič narobe].. vnetje pokostnice ni.. :-\ naša pa ŠE VEDNO šepa :-\ pozna kdo kakšen razlog, predlog, izkušnje bilokaj.. za tole šepanje? Gibanje smo omejili.. sprehod samo en na dan po 10min.. in pa 1x na teden mala šola za 1uro.. drugače preležimo :-\ Kolikor vem da če bi bil le zvin.. bi moralo po več kot mescu dni že to izginiti .. al noče :-\ Kaj naj naredimo? Ker smo čisto obupani :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #135 : 09 Oktober 2008, 21:23:45
shawtyy*, pa nisi v pod eno drugo temo pa napisala, da naj psički nebi obe kosti v tački enakomerno rastli ter da morate k ortopedu? Kako je zdaj s tem?

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #136 : 09 Oktober 2008, 21:48:43
da..  slike je pregledal dr. Matko in rekel da to ni nič narobe.. :-\ da zaradi tega nebi šepala :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #137 : 09 Oktober 2008, 21:54:55
In Matko ni nič komentiral, kaj bi lahko bilo?  ???

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #138 : 09 Oktober 2008, 21:58:11
Ne, nam je senčar rekel da če bi tamala šepala le na eno sprednjo tačko.. bi šli takoj do Matkota.. ker pa je šepala na obe prednji in zadnjo levo (sedaj več ne šepa .. spet le na levo prednjo :() smo prvo testirali za klopne bolezni.. a sedaj je bilo tudi to negativno.. zdaj pa res nevemo več kaj naj naredimo :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #139 : 09 Oktober 2008, 22:02:58
Ok, ne razumem več. Prvo si rekla da je slike pogledal dr.Matko, zdaj pa da niste šli do njega?  ??? Pa tudi če šepa samo na eno tačko, bi se bilo dobro oglasiti pri njemu, namesto da doma tuhtate, kaj bi lahko bilo.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #140 : 09 Oktober 2008, 22:06:58
Ne.. slike je pogledal dr. Matko.. ampak nismo mi bili pri njemu.. slikali smo tukaj pri nas na Ptuju.. in nato je dr. Senčar poslal slike dr. Matkotu za mnenje.

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #141 : 09 Oktober 2008, 22:14:26
Kot pravim...Po moje bi bilo pametno osebno obiskati dr.Matkota, da psičko on pregleda, kot da tuhtate doma, kaj je narobe.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #142 : 27 December 2008, 10:49:17
No.. mi smo imeli slikanje kakšen mesec nazaj.. imamo komolce 1/1 in nam je rekel da se bodo po vsej verjetnosti na levem komolcu naredili okruški ker zaradi tega tudi šepa... smo 24.1 naročeni na ponovno slikanje če bo isto in nebo sprememb je super.. če je napredovalo ali kaj podobnega.. bomo verjetno imeli operacijo - tako nam je priporočil ker je še mlada da se sedaj pozdravi.. je pa 3dni nazaj začela ful šepat in mislimo da so se ji naredili okruški :-\ ima kdo kakšne izkušnje z operacijo sklepov? - okruški, displazija?

Lp, Urška & Ajka

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #143 : 27 December 2008, 11:09:23
No.. mi smo imeli slikanje kakšen mesec nazaj.. imamo komolce 1/1 in nam je rekel da se bodo po vsej verjetnosti na levem komolcu naredili okruški ker zaradi tega tudi šepa... smo 24.1 naročeni na ponovno slikanje če bo isto in nebo sprememb je super.. če je napredovalo ali kaj podobnega.. bomo verjetno imeli operacijo - tako nam je priporočil ker je še mlada da se sedaj pozdravi.. je pa 3dni nazaj začela ful šepat in mislimo da so se ji naredili okruški :-\ ima kdo kakšne izkušnje z operacijo sklepov? - okruški, displazija?
Lp, Urška & Ajka

Ja, malo si poglej temo o ocdju oz okriških, je bilo že kar nekaj napisanega.



wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 09 Junij 2009, 23:25:36
Pri naši 11 mesečni labradorki se je pojavilo pred cca 14 dnevi rahlo šepanje na prednjo desno tačko, ker pa smo prišli glih iz male šole kjer so tudi divjali sem mislil da se je kje udarila. Potem je nastopil gonitis in psička je več ali manj zaprta v pesjaku, bili so kratki sprehodi na povodcu in to šepanje sploh ni bilo opazno. Pred dvema dnevoma pa se je z otroci ful zdivjala in takoj je bilo šepanje spet opazno ( tokrat bolj), šepanje izgleda kot nekakšna trda hoja, ter šepanje je opazno kadar psica malo hitreje hodi, če teče šepanje ni vidno. Letos je imela 5 klopov in samo po enem je imela na glavi nekaj časa majhno buško. V četrtek sem naročen pri veterinarju na http://www.prva-klinika.si/ da psico pregledajo in ugotovijo problem. Upam na najboljše, vendar dokler ne zvem kaj je narobe ne bom mirno spal, saj nam je prirasla k srcu in je naš družinski član.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #145 : 10 Junij 2009, 08:40:23
Rajsi se naroci pri enem izmed ortopedov (Matko-Topolsica, Miklavzin-300kosmatih, Zorko-VF). Za klopne bolezni sploh ni potrebno, da ima pes bulico po klopu..



MANDY

  • Gost
Odgovori #146 : 10 Junij 2009, 12:07:15
Tudi pri nas smo imeli problem z šepanjem na prednjo tačko, ko je bila naša Ida mladič. Hodila sem do vet. pa so rekli, da ni nič narobe. In v bistvu si je samo pretegnila kito ali mišico ker je noro divjala z pasjimi prijatelji in tudi sama je imela hude dirke. Bila pa je tudi zelo nerodna in je padla v kakšno lukno ali zarila po hribu navzdol. Malo smo jo omejevali glede divjanja a ker je bila zelo eksplozivna ni šlo. Razen, če bi jo imeli le v kletki in na meter dolgem povodcu s tem se pa nihče v družini ni strinjal.
Se je pa to šepanje pojavljalo do 8 meseca starosti. Zdaj je odrasla in nima nobenih težav več. Mogoče gre tudi pri vas za nateg.
Držim pesti, za dobre izvide.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #147 : 10 Junij 2009, 12:33:13
Hihi, vsi neki šepamo  :)

Buda je prejšnji teden pri metanju frizbija nekak čudno stopil in začel šepati. Zdaj je sicer vsak dan bolje, po parih dneh se sicer komaj opazi, a šepa še vseeno. Se mi splača sploh do veta hodit al še počakam par dni?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #148 : 10 Junij 2009, 13:04:12
Če je vsak dan bolje počakaj. Pri nas si je pesjan dobro nategnil tetivo, je bilo vidno otečeno. Pa smo omejili gibanje-lulanje, kakanje, in hoja na povodcu, obkladke smo dajali. In je šlo na bolje. Potem pa postpono obremenjevanje, še vedno na povodcu, hja, potem malo kasa, triki, ki ne obremenjujejo tiste tace, potem pa kake lažje vaje. Nekako 3 tedne je šlo tako potem pa nazaj na normalno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #149 : 10 Junij 2009, 15:27:22
Če je imel klope, potem najprej izključite klopne bolezni - razen če bo vet na prvi pogled videl da je kaj drugega. Meni se zdi prvaK čisto v redu. Čakala pa ne bi. Če je staknila kakšno p... od klopa, ni dobro preveč čakati. Če bi si samo nategnila kakšno mišico, bi pa že moralo biti dobro. Pri labradorcih so pogosti kakšni okruški hrustanca v komolcu.