Šepanje

scythe · 227515

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #30 : 07 Junij 2006, 13:51:57
Pri nas je bil vzrok šepanju borelija (sem sicer napisala v drugo temo, ampak tukaj sem največ spraševala).

Zaenkrat se zdravimo z antibiotiki. Vkolikor se bo šepanje še vedno pojavljajo bomo šli na slikanje.


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #31 : 08 Junij 2006, 16:11:10
Šepanje je posledica borelije zaradi sprememb na sklepih.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #32 : 09 Junij 2006, 13:34:59
Žal ne vedno. Včasih je zadaj še kakšen drug vzrok. Ravno to je pri diagnostiki klopnih bolezni najbolj zoprno.


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #33 : 18 Julij 2006, 16:34:03
no naša pika ima pa tudi probleme s šepanjem na sprednjo levo tačko. Šepa ze 2 dni(danes teče tretji) in najprej sploh nisem opazila(1 dan) oz sem mislila da se mi samo dozdeva ker enkrat je sepala drugič ne. drug dan zjutraj je bila normalna le popoldne je bilo spet šepanje(ali pa ko se je zbudila  je komaj na tačko stopila a potem je bilo vse ok)
ko smo sle v pasjo solo sem prosila inštruktorico naj mi ona pove ali mi psička sepa ali se mi le dozdev. in rekla je da mi in to na levo nogo.(se zmeraj pa enkrat je drugič ne)
Danes je bilo pa šepanje ze zjutraj :( vsi so mi svetovali na počakam do jutri in če nebo bolje naj jo peljem k vetrinarju. danes sem ji začela dajati obkladke in zaenkrat nevidim razlika drugače pa miruje le na sprehod gre vendar njo je bilo tezko na istem mestu dolgo obdrzat  če ni bila v pesjaku zdej je pa v garži in so vrata odprta in skuz lezi. psička nima prevelike teze vendar je pa za svojo starost dovolj zrasla. res je pasme bernardinec vendra je stara leto in 3 mesece in ima plečne  76 cm. pregledal jo je upokojeni  vetrinar vendar psička ni nič trznila le mogoče malenkostno ko ji je rekledoval komolec.
ima kdo kak nasvet??

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #34 : 19 Julij 2006, 12:47:51
Jo boli, če ji stistneš nogo (torej prste oviješ okoli njene tačke in močno stisneš)? Če je odgovor da - potem je lahko vnetje pokostnice.
Si ji dobro pregledala blazinice in kožo med blazinicami? Lahko ima kaj vneto (med blazinicami) ali kaj zapičeno nekam v tačko.

Če ni nič od tega, je še vedno lahko:
- borelija, erlihija
- okruški
- displazija

Za oboje je potrebno iti h veterinarju. Za zadnje dve stvari je potrebno slikanje, za prvo (klopne bolezni) pa testiranje, ki stane 9000sit na test (torej za obe bolezni skupaj 18.000sit).


piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #35 : 19 Julij 2006, 13:36:36
med blazinicami sem ji dobro prgledala kar ene 4 krat in ni bilo videti nič. Danes je malo bolje(mogoče po obkladkih)
mi je pa nekaj čudno ko je treba noret ali it na sprehod ne sepa skoraj nič(če teče se nevidi da bi kej sepala) ko je treba it pa v pesjak gre pa komaj noter tako šepa ???
zdej pa nevem jutri grem k vetrinaju in bo povedal, ker sem se odločila da bom danes se počakala :(
če ji stisnem nogo je ne zaboli razen malenkostno je pri komolcu!

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #36 : 19 Julij 2006, 13:36:42
Se komu sanja, zakaj bi nekajdnevno dajanje aspirina končalo nekajtedensko šepanje pri psu? Pes je po 5-dnevni "kuri" sedaj O.K. že več kot 3 tedne.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #37 : 19 Julij 2006, 13:44:35
Ammm, sicer nisem noben ekspert, ampak samo ugibam  - vnetje pokostnice mogoče Urška? Pes šepa, ker ga boli. Veterinarji tako ali tako predpisujejo zgolj Rimadyl, ki blaži bolečine in aspirin je v podobni funkciji kajne? Ne vem - samo to mi pade na pamet.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #38 : 19 Julij 2006, 14:08:24
Gre pa za odraslega NO-ja. Matko je posumil na okruške, čeprav RTG ni pokazal nič, zato je hotel za vsak slučaj odpreti sklep. Drug veterinar je priporočil aspirin in pes že 3 tedne ne šepa več.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #39 : 19 Julij 2006, 14:33:46
jaz za vsak slučaj zagotovo ne bi odpirala sklepa, ker ni nikoli več isti , kot originalno zaprt  ::)

Šepanje je lahko iz tisoč in enega razloga- od udarca, vnetja, vboda, natega  itd- poleg česa resnega.
In večinoma mine samo od sebe prej ali slej, če psa mal pošparaš -al pa tud, če ga ne včasih.
V glavnem, zdaj ne šepa in to je bistvo  8). Najbolje, da se ne obremenjujte več s tem zakaj je šepal.

Pa tudi veterianrske diagnoze niso zveličavne. Včasih npr rentgen in preiskave pokažejo kaj, kar res obstaja (npr izrastki, artritis, displazija, okrušek ipd) kar pa še ne pomeni nujno, da pes res šepa ravno zaradi tega. Mogoče ima videno napako že leta in leta in jo bo še imel do smrti, pa ni vzrok nenadnega šepanja, ampak je vzrok šepanja kakšna akutna poškodba mišice ali tetive ali udarec v sklep , ki se ne vidi, boli pa zelo- v takih primerih pomagajo takile aspirini in rymadili neverjetno.

Vredno je razmišljati o drastičnih posegih, kadar se šepanje ponavlja, kadar se slabša oz kadar po dveh tednih počitka ne mine, ali po več dneh močnega šepanja še ni vidnega drastičnega napredka.
V nasprotnem primeru običajno plačamo bogato za pregled z dvomljivo pravilno diagnozo, zdravljenje  kljub  ::) kateremu u pes preneha šepat ali navodila v smislu - strogi počitek- taka navodila pa si lahko dam tudi sama brezplačno  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 19 Julij 2006, 14:36:25
Matko je posumil na okruške, čeprav RTG ni pokazal nič, zato je hotel za vsak slučaj odpreti sklep.

zanimiv princip, za vsak slučaj...  :-X



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #41 : 19 Julij 2006, 14:53:44
Aspirin deluje protivnetno torej je šlo po vsej verjetnosti za vnetje vezivnega tkiva ali pa pokostnice kot je rekla scythe.

Lp nina



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #42 : 19 Julij 2006, 23:36:49
Mar ni zanimivo da je veterinar predlagal Aspirin? Mar ni aspirin malo nevaren za uporabo pri psih?

Lp, Črt



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #43 : 19 Julij 2006, 23:53:12
Tudi meni tale Aspirin ne gre ravno v glavo. Predvsem zato, ker redči kri  :-\ (vsaj pri ljudeh, lahko da je za psa drugače). No če je pomagal - hvalabogu, bi pa vseeno rada slišala zakaj ga je veterinar "predpisal".
lp
T.

8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #44 : 20 Julij 2006, 14:34:01
Aspirin je v redu, če se ga uporablja po navodilih in ne predolgo. Pa ne na prazen želodec in ne pri psih s posebej občutljivim želodcem. Je pa nevaren za mačke.

+1


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #45 : 20 Julij 2006, 22:48:16
Aspirin je v redu, če se ga uporablja po navodilih in ne predolgo. Pa ne na prazen želodec in ne pri psih s posebej občutljivim želodcem. Je pa nevaren za mačke.

+1
Hvala za tale odgovor. Me pa zanima ali ima za šepajočega psa razen analgetičnega še kakšen drug učinek. Čisto tako me firbec daje, ker če bi bilo samo zaradi bolečin bi najbrž svetoval kakšna "pasja" zdravila (ki se jih kupi samo pri njemu ;) ). No vsaj tako mislim.
lp
T.

8)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #46 : 21 Julij 2006, 06:45:45
Hvala za tale odgovor. Me pa zanima ali ima za šepajočega psa razen analgetičnega še kakšen drug učinek. Čisto tako me firbec daje, ker če bi bilo samo zaradi bolečin bi najbrž svetoval kakšna "pasja" zdravila (ki se jih kupi samo pri njemu ;) ). No vsaj tako mislim.
lp
T.

Tistega, ki smo ga že omenili protivnetnega ;)

Lp nina



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #47 : 21 Julij 2006, 09:08:05
Ups sem spregledala  :-[.
lp
T.

8)


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #48 : 21 Julij 2006, 10:29:12
tudi za temp. zbijat je uporaben, ce ni drugega pri roki (jasno, daje se ga samo pod strogim nadzorstvom in po nasvetu veterinarja).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #49 : 30 Julij 2006, 20:17:22
Mi imamo probleme   :-\ :-\ :-\ :'( :'( :'( :'( :'(

Indi šepa, težko vstane, ko vstaja se mu rahlo zatresejo noge. V glavnem težko stoji. Smo klicali veterinarja. Je rekel naj mu zmerimo temperaturo (ima 38, 8°C). In smo ga klicali nazaj. Rekel je da gre verjetno za vnetje   :-\ :( :'(  V bistvu skor težko verjamem glede na njegovo vstajanje. Tako da jutri zjutraj pride veterinar na dom, da ga pogleda. Rekel je da gre mogoče za vnetje ledvic ali mehurja.
Mami mu je dala za jest (celo porcijo briketov) in jih je pojedel.

A ima kdo idejo kaj bi bilo (poleg vnetja) še lahko narobe z mojim Indijem   :( :'( Ker ko smo bili danes zjutraj na sprehodu je veselo šibal naokrog. Kar naenkrat pa težko vstajanje etc.

Pa še to - Indi večkrat gre spat na hišo. Lahko da je padel iz ute in da si je nategnil kite - a ima kdo kakšne podobne izkušnje.



Hvala, Nastja



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #50 : 30 Julij 2006, 20:30:03
Ce ima vrocino, je nekaj vneto.
Vec kot toliko ti pa zal ne znam povedat :-\

battito animale


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #51 : 31 Julij 2006, 09:49:16
Sej to še ni vročina :'( Taka temperatura je za psa še normalna...
Lahko gre tudi za katero od klopnih bolezni-npr. erlihiozo :(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #52 : 31 Julij 2006, 13:48:22
Lahko je karkoli, sploh ni nujno da je povezano z gibali.  Veterinar pri obisku na domu zelo verjetno ne bo mogel postaviti diagnoze in bo šel na zdravljenje na slepo. Če se stanje v parih dnah ne bo povsem poprailo bo treba drugam, nekam kjer lahko opravijo vsaj osnovne preiskave. Tempratura pa je normalna.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #53 : 01 Avgust 2006, 11:28:24
Zdej je z hojo vse OK  :P wiiiiiii
Malo je še švoh zaradi vnetja, pa bomo kmalu porihtali


Hvala za odgovore



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #54 : 05 Avgust 2006, 23:02:33
Danes popoldan je Dora začela šepati. Opazila sem, da ima oteklo desno nogo. Temperatura je bila 37,5°C. Ko sem jih hotela pregledati nogo, jo je začela moliti v stran in renčati ter cviliti, ko sem se je dotaknila. Po pol ure mi je koncno uspelo ugotoviti, da jo boli malo nad zapestjem. Ko stoji, ima desno taco rahlo privzdignjeno, vendar še vedno stoji na njej z vsemi prsti, samo ne s celotno šapo. Ko hodi, pa zapestja sploh ne prepogiba. Kot da bi imela namesto noge desko.
Sedaj spi in tudi noga je manj otekla. V ponedeljek jo bomo odšli k veterinarju in upam, da ni kaj hujšega.
Je možno, da gre samo za vnetje, ali je lahko kaj hujšega? :-\

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #55 : 06 Avgust 2006, 10:03:40
Lahko gre tudi za kaksen zvin - takrat pride do otekline in blazno boli.
Vsekakor moras k veterinarju!

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #56 : 06 Avgust 2006, 10:56:28
Danes zjutraj je bila noga čisto normalna. Ni bila otekla, nič je ni bolelo in zopet je skakala okoli, polna energije. ???

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #57 : 06 Avgust 2006, 15:12:26
Se je mogoče kaj zaležala?



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #58 : 06 Avgust 2006, 19:48:37
Ma ta tvoja Dora je ista kot Indi. Samo da Indi ni imel otekle noge. Je pa vseeno šepal. Vročine ni bilo. Naslednji dan pa veselo skakal okrog  ;D



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #59 : 26 Avgust 2006, 11:56:58
Naš njufi šepa zdaj že nekaj dni, vendar samo nekaj minut potem ko vstane. Ali gre za vnetje pokostnice ali bi lahko bilo kaj drugega?

Hvala, lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)