Šepanje

scythe · 227491

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #390 : 23 November 2013, 12:56:34
to je za musklfiber ne za poškodbe

Samo za info, pri musklfibru pretirano mirovanje ni priporočljivo, večkrat na dan po pol ure, 45 min, zato da se telo razgiba in ne še bolj zaleži.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 23 November 2013, 13:15:08
Res je.  :) Sem se preveč navezala na Tejchin post. Da delata čist male sprehodeke, sam žogic ne mečeta kak tedn...zdravljenje musklfibra ;)

Ja Tejch - mir mir čist čist. Utrgal al ne...boljš bolniško predpisat kot nepopolno pozdravit oz. slabšat stiuacijo. Pol je šele problem.
Jaz tud rajš sama zdravim. Samo tisto, kar ima diagnozo. Kupujem pa večino pripravkov kar od nutrilaba (drogerije, biotopici, sanolaborji...) Pogledam kaj imam blizu. Pa seveda na podlagi ugotovljenega stanja.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 23 November 2013, 13:48:50
Te čisto razumem...naš je bil čist hiperaktiven (lab star 3 leta),pa žal je še vedno kar živahen, pa čeprav bi bilo bolje za njegovo tačko da nebi bil. Norel je po njivah in gozdu, pa tud kako žogo smo mu vrgli. Žal je bila njegova displazija genetskega izvora(izrastki v sklepu) in smo bili vsaj to mirni da nismo mi naredili kaj narobe...pa tudi če bi, si ne moreš kaj pomagat.
Svetovali so nam da naj mu dajemo hrano za starejše pse, ki je manj energijska in ima več dodatkov za sklepe. Nekaj je razlike, ne morem reč da ne...

Operacija na VF je bila 640€ + matične celice cca 300€ + ostali pregledi 100€...ja nabere se, ampak tako pač je. Pa da ne pozabim na kvalitetno a drago hrano AG Senior in ostale dodatke...

Res vam toplo priporočam da reskirate cca 60€ in obiščete ortopeda da kužka slika in pregleda, saj so mi simptomi znani (sploh ker se ponavlja in se lahko naredi velika škoda če predolgo čakaš. Jaz sem ga peljal na slikanje 6 dan ko je prvič zašepal)...upam pa da se motim. 1000€ bi dal da bi me naš kosmatinček za minuto lahko razumel, da bi mu razložil naj se umiri in naj pazi nase,pa žal ne gre tako  :)

Samo predlogi če se odločite...Zorko VF, Miklavžin, Zupanc in Matko...Zorko je kul, sam si ne vzame časa da ga kaj vprašaš, tako da moja top izbira sta Zupanc in Miklavžin.

LP



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 23 November 2013, 14:14:28
Če ne bo bolje bomo res šli k našemu veterinarju (v Lenartu), da jo pregleda. Če bo potrebno kaj dalje pa k ortopedu (a obstaja kak na Štajerskem?). Upam, da ji res nisem z vsem skupaj uničila kolkov in da se bo vse pozdravilo z mirovanjem in dodatki  :-\ . Jo bom pa tudi dalje pazila (nič kolesa, skakanja in divjanja po zorani njivi in malo žogic).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #394 : 23 November 2013, 14:57:31
Strogo mirovanje= lulat, kakat pred hišo in v boks. Nema sprehodov, nič cufanja, brez sledenja za tabo po hiši, stopnicah-ništa.
Pol po 3-4 tednih pa počasi postopno 5-10 min sprehod na vrvici (ne flexu), postopno po minutah podaljšuješ, po dveh mesecih bi lahko bila na flexu (še vedno ni žog in divjanja).

Glede displazije- je že tema o displaziji in nekaj debate glede gibanja-kakšnega in dodatkov, da ne bom tu smetila. Ker sem nedolgo nazaj sama izvedela, da ima moja slabši kolk.

Samozdravljenja-JA, če veš diagnozo in imaš zadosti znanja da veš kaj je narobe, s čim zdravit in koliko časa ter v kakih količinah. Mene je skoraj kap, ko sem izvedela koliko več b-komplexa psi dejansko potrebujejo (okrevanje po bolezni, po antibiotikih, dvig imunskega sistema).
Pes ne ve kaj je dobro zanj. Moji je zdaj že tudi skrajno neprijetno bit v ordinaciji pri veterinarju, pa merit temperaturo in dajat kri...Ampak to je v njeno dobro.

Pa čisto tak, roko na srce-če bo ugotovljeno da je odkrušek, da je displazija...karkoli bolj resnega. Se boš za nazaj po glavi tepla, ker bi lahko prej sanirala stvar in bi psica zdaj bila že dobra. Dlje časa kot se pajsajo stvari-slabše je. Tudi na ceno artritisa.
Je tudi res, da je ni hrane, ki bi dala enako dober učinek na sklepe, kot kvalitetni dodatki. In mene so dodatki prišli več kot slikanje kolkov in test za klopne skupaj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Miha10

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 06 December 2013, 20:22:07
Jaz bi samo vprašal,če je možno da pes ima vnetje pokostnice na zadnji taci?Ali imajo to samo na prednji....



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 07 December 2013, 12:37:14
Drugače nimam pojma o vsem tem, vem pa, da je moj šepal na zadnji dve taci, potem pa še na sprednjo. Po pregledu je vet zaključil, da ima vnetje pokostnice. Torej, če je bilo to res, šepa lahko tudi na zadnji taci. Začelo se je zvečer, drug dan ob 18ih pa ni več uporabljal že treh tac. Kriza.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #397 : 09 December 2013, 19:38:41
Na vseh stirih tacah lahko pride do tega.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 05 Januar 2014, 18:26:02
Moja mi spet šepa par dni vedno, ko se vstane. Sicer smo jo od zadnjega šepanja kar precej šparali, postopoma povečevali sprehode in gledali, da ne divja, sploh po kakem takem terenu, kjer jo rado zabriše. Žogic več ne mečem, isto ne tekam več z njo ali hodim na kolo ali kaj podobnega. Tudi pazim, da ne šprinta nekaj veliko, pazim tudi da ne skače kaj dosti in da hodi čimmanj po stopnicah. Ampak ja, pred parimi dnevi sem šla na 10 km sprehod, na njem je vmes sicer nekaj norela, ampak je bil večinoma miren, naslednji dan je šepala, ko se je vstala. In tako še dalje, vedno, ko se vstane zašepa ene 5 korakov, potem hodi normalno, teka, divja brez da bi potem jo kaj bolelo. Zašepa samo ko se vstane.

Smo bili pri veterinarju v petek in je rekel, da ima verjetno probleme z kolki. Rekel je naj jo šparamo 14 dni pa da potem vidimo stanje. Priporočal je tudi slikanje, ker samo takrat bomo 100% ali so res kolki ali bo treba iskat naprej. Tako, da gre verjetno v soboto na slikanje.

Si bom prebrala celo temo o displaziji. Ampak vseeno, a so to res kolki ali bi lahko bilo kaj drugega? Jaz še vedno srčno upam, da je kaj drugega, ker kolkov ne gre ozdravit, če imam pravilne informacije  :-\



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #399 : 01 Februar 2014, 19:43:07
Ok zdaj pa bi res rabla vašo pomoč... Psica je bila zaradi različnih razlogov komaj danes na rentgenu. Pokazalo je, da so kolki ok, ampak da ima rahlo vnetje. Potem smo naredili še test na klopne bolezni in je negativen. Veterinar je sicer rekel, da je super, da niso kolki, ker pri tem kaj ful dosti ni za naredit, ampak sedaj je problem, da ne vemo kaj ji je. Predpisal nam je protibolečinsko tableto, ki drži 2 tedna in 1 mesec šparanja (samo sprehodi na povodcu). Do takrat bi se tisto vnetje moralo pozdravit in šepanje bi se moralo nehat. Obstaja tudi možnost, da je kaj narobe z hrbtenico (bi bilo treba slikat, ampak on glede tega ne bi mogel nič naredit, bi bilo treba k Matkotu). Na koncu sem še vprašala, če je možno, da gre za pomanjkanje vitamina E (sem brala, da je možno, da so sklepi boleči zaradi tega). Svetoval je, da ji dodajamo vitamin D in da je priporočljivo dodajat tudi E in C pa da vidimo ali bo boljše. Pa aja predpisal nam je še, da shujša, ker je predebela in možno, da bi tudi zaradi tega šepala (43kg pri 64 cm) ima pa tudi trebuh napihnjen in, ko jo je zadaj pretipal je baje ful trda. Sedaj moram še ugotovit ali je trebuh boleč in takrat moramo nazaj, da naredimo krvno sliko.

A ima kdo kako idejo kaj bi to lahko bilo? Ali sta lahko oba problema kakorkoli povezana?

Stanje je sicer tako, da šepa ko vstane (včasih samo par korakov, včasih malo več). Tudi po kakem norenju mi je zašepala. Pa po dolgem sprehodu. Pa brat jo je 1x zgrabil zadaj malo pred kolki in je zajokala. Pa glukozamin glede šepanja ni pomagal.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #400 : 01 Februar 2014, 20:59:02
Te težave se berejo podobno kot težave pri moji (razen bolečega trebuha). Samo moja ni nikoli toliko šepala kot tvoja. Je pa rentgen pokazal isto - torej nič opredeljivega, kolki OK, rahlo vnetje. Slikan je imela tudi spodnji del hrbtenice, neke spremembe naj bi bile, ampak v skladu s starostjo psa in ne takšne, da bi bile bolečine. Pa kolena so tudi OK. Samo enkrat je bilo tako hudo, da je cvilila pri vleganju, ker je nekje morala grdo skočiti za žogo. Naslednji dan je bila OK.

Zdaj je tako, da občasno še dvigne zadnjo nogo, zgodi se nekje 3x na leto. Takrat jo dam za 1 teden na počitek. Je pa trajalo, da sva do tega prišli kar nekaj časa in šele po tem, ko sem ji ZELO omejila dirkanje za žogami, dirkanje po blatu in take stvari. Takrat, ko se je prvič pojavilo je bila pa pomoje pol leta čisto brez žog in agilityja. Ves čas dobiva tudi dodatke za sklepe (cortaflex jointcare). Ker stvar zaenkrat dobro funkcionira in ker vem, da je zaradi šepanja 3x na leto ne bom dajala na operacijo, je zaenkrat nisem peljala na CT za boljšo diagnozo.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 02 Februar 2014, 09:04:25
Huh tole se pa ne bere fajn. Vnetje česa je on videl? Kr tko na pamet ne more to it. :-\ Če okostje in sklepi niso, trebuh je pa trd...dejte tole mal prečekirat. Sklepam, da bi lahko dejansko pes šklempavo hodil, ker ga boli kaj od mehkih tkiv. Eventuelno tudi boleč trebuh (sklepam po sebi, da se zvito držim). In pa ni nujno da zato rabite it do Matkota. Ortopedov je še ene par dobrih. Poleg tega zakaj k ortopedu, če slikanje ne kaže ortopedskih težav. Bolje morda menjat splošnega veta, če zadevi ne pride do dna in tipa v temi.
Želim vam čimprejšnje okrevanje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #402 : 02 Februar 2014, 10:35:25
Roxy, od prvega šepanja itak več ne tekam z njo, ne hodiva na kolo in ne mečem ji žogic. Ok včasih se ji valda "zmeša" in tisto laufa v krogih. Drugače je pa vse lepo umirjeno. Zašepa, kot sem že rekla, ko se vstane pa po dolgem sprehodu (2 urnem, sedaj hodimo samo na 1 urne). Da bi jo tako bolelo, da bi mi dvignila nogo je bilo samo enkrat, pa še tisto sumim, da je takrat na nekaj stopila in jo je bolela šapa. Je pa tako, da ponavadi šepa na desno, občasno pa na levo nogo.

Lunette rekel je, da gre za vnetje in mi je tudi kazal, ampak priznam, se ne spomnim česa ali sklepa ali kosti  :-[ . Ja, saj za trebuh je rekel naj ugotovimo ali jo boli ali ne. Ker ona ma vbistvu že od takrat, ko je zaključila z rastjo velik trebuh. Ni nekaj ful zamaščen, ker malo pritisneš pa začutiš rebra. Zadaj hrbtenica pa se čuti brez pritiskanja. Jaz sem vedno mislila, da je to pač za njo normalno, da je tako zgrajena. Sicer je rekel, da naj ne bi bila šepanje in bolečine v trebuhu povezane. Za Matkota je pa rekel glede hrbtenice, ker možno, da ima kaj na hrbtenici in moj veterinar lahko samo slika, operirat pa on ne more. Skratka itak ostanemu v kontaktu, da vidimo kako bo z tableto in mirovanjem, če pa ugotovim, da je trebuh boleč pa bo treba čimprej nazaj, da naredi krvne preiskave  :-\
Hvala



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #403 : 02 Februar 2014, 12:25:53
Aja, pri moji je samo ena noga in tudi na rentgenu se je pokazala na enem kolku "senca" kar je kazalo na vnetje. Pa bolečino je pri pregledu pokazala v predelu kolka ali medenice (zato je bilo potem pod sedacije preslikano vse pa še pretipana kolena). Ko je bila poškodba še sveža (relativno, ker je pomoje do nje prišlo mesec ali dva preden je dejansko vidno zašepala), je bila 1 mesec striktno na izhodih za lulanje, potem pa en mesec na sprehodih na vrvici, brez norenja... Šele po tem je imela 1 uro ali več sprehoda skupaj.

1 ura je po mojem mnenju preveč tudi, če samo hoje. Raje več krajših.



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 02 Februar 2014, 14:54:43
Ok, bomo potem imeli krajše. Sedaj gre itak res samo lulat, ker zaradi vremena ne moremo skoraj nikamor...

Sem pa jo probala dvignit za trebuh (kot je svetoval veterinar) in je zajokala. Tako, da jo spet čaka veterinar in pregled krvi in upam, da bomo vsaj temu prišli doma, če že ne šepanju  :-\



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #405 : 02 Februar 2014, 17:03:19
A bi dala kako slikco njenga vampija? Sem že v parih tvojih postih opazla, da pišeš kako ima velikega (pa se mi je vedno zdelo čudno, ampak sem bila tiho), pa to še pri nobenem malce predebelem psu nisem videla.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #406 : 02 Februar 2014, 18:09:51
To pa mene tud zanima kako izgleda. Ena od psic je bila v prejšnjem gospodinjstvu precej predebela pa ni lih mela bušija. Pač je bla cela bolj svaljkasta. Napet in trd ter boleč trebuh je pa imel moj tastarejši takrat, ko ga je prebava najbolj matrala. Faza odkrivanja njemu primernih živil.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #407 : 03 Februar 2014, 10:37:04
Moja ima pri 64-65cm plečne idealnih 32.5kg. Pri 37kg je bila zalit pujs. Daj svojo malo premeri okoli prsnega koša, trebuh, pretipaj celotno koliko je mišične mase. Opazuj jo med gibanjem (hoja, kas).

Za vitamine ti je verjetno kak VMP priporočal. Kar se šepanje in vseh težav tiče, smo ti pa pred meseci že predlagali en fajn pregled pri veterinarju, ker se je že takrat vleklo in bralo slabo.

To, da se ji na momente odpuli in divja NI OK-če se gre za poškodbo.
Dlje časa kot se paca, tava v temu, ugiba in se ne pride do diagnoze in se ne pravilno zdravi-vedno slabše je stanje.




http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #408 : 03 Februar 2014, 11:20:05
Za sliko, ne najdem nobene stare slike trebuha.... Da bi sedaj slikala pa ne gre, ker imam nadomestni telefon (brez interneta, brez usb kabla)  :-\ . Mogoče da bi se tu kaj vidlo (stare slike, od lanske zime)? Sicer je bila tu malo bolj debela kot letos, ampak vseeno, novih nimam.





Meni se njen trebuh nikoli ni zdel sumljiv. Ima isto velikega že odkar je dokončno zrasla, od takrat ima tudi malo preveč kg, pa sedaj je malo shujšala (se ji bolj kosti čutijo) pa nikoli ni bla res ono debela. Pa ko sem jo npr. primerjala z njenim očetom (kraški ovčar) ki je ravno tako velik kot ona je imel on večji trebuh. Isto sosedov kraševec, ki sicer še niti ni odrasel ima večji trebuh kot ona. Vem, da ima ona poleg kraševca še zlatega prinašalca zraven ampak vseeno. Res pa je, da mi je kak človek že rekel, če je breja, po drugi strani pa so mi govorili, da je čisto ok. Veterinar tudi nikoli ni polagal neke pozornosti na njen trebuh, samo da ima pač par kg preveč. Pa nikoli ni imela bolečega trebuha.

Po moje bi bila pri 32 kg presuha. Bi prej rekla da ima kakih 5 preveč. Bomo delali na tem, ko mine mraz, sedaj v tem mrazu se mi ne zdi humano je hujšat.

Gre pa ta teden enkrat tudi k veterinarju na odvzem krvi, da ji naredi krvno sliko. Danes ali jutri še verjetno ne, smo preveč v ledu  :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #409 : 03 Februar 2014, 11:35:48
Ne, sej sem samo za orientir napisala za mojo. Nekaj je odvisno od same konstrukcije-kosti, mičišna mas/maščoba.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #410 : 03 Februar 2014, 11:42:53
Js bi prej rekla, da prsni koš zamenjuješ s trebuhom in imata zato onadva samca večjega kot tvoja psica (je pa ful lepa, prvič jo vidim  :) ) Sem hotla rečt, da bi bilo pomoje dost če jo spraviš pod 40 kg, ampak standard za kraške ovčarje pravi, da bi naj samci imeli do 42kg, tko da če nima tvoja ful močnih kosti je res mal fejst debelejša. Zdej je sam dilema ajo shujšat zarad skeleta, al jo približno obdržat na teži zarad nižjih temperatur. Se mi res zdi da bi bilo pod 40kg nek idealen kompromis, sam zdej je še z gibanjem ne morš hujšat zarad šepanja.. Nič ne zavidam, bi pa res bilo fajn pridet do ene diagnoze.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #411 : 03 Februar 2014, 12:35:28
Tako nekako-če se res izkaže, da ima težave z okostjem-močno svetujem, da psico premaknete v hišo oz. nekam kjer je ccca 20 stopinj-toplota in stare/bolne kosti so odlični prijatelji. Tudi če njeno hišico ogrevate talno gretje, grelne blazine....Če se izkaže na sprehodih potreba-nabavi kakšen plašč (je pa hudič najt velike/ugodne in uporabne plašče).

Ker v takem primeru jo lahko shujšaš na minimalno težo za njo-prek posebne diete, dietnih briketov.
Moja ima sicer kolke slabše, predvsem desni in je ogromna razlika v teh nesrečnih 4.5 kg odvečne teže, zdaj je gibanje drugačno, lahkotnejše, boljše + cortaflex.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #412 : 03 Februar 2014, 12:53:07
Tole razmerje višina-teža ni ravno informativno, ker moja prejšnja (irski seter) je pri 62 cm plečne imela 25 kil na višku kondicije. Nikoli debela ali presuha.

Za sklepe pa res, psu mora biti toplo (moji ful paše, da jo po mokrem sprehodu oblečem v plašček-brisačo). Pa po tej drsalnici naj sprehodov sploh ne bo... Shodit nekaj snega za lulanje, da se ne lomi po njem in to je to...



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #413 : 03 Februar 2014, 13:01:36
Nika, oboje in trebuh in prsni koš imata večji. Je pa res, da imata več dlake pa verjetno zato tako izgleda, pa oče je tudi že malo star in debel... Drugače pa hvala za kompliment  :) . Sicer pa ja, bo mogla shujšat, ampak bi res raje počakala, da se vsaj malo otopli. Bom pa se vsekakor tudi glede tega posvetovala z veterinarjem...

Čara, tudi o tem sem že razmišljala... Da bi jo preselili prav ono v hišo ne vem, če bi šlo. Problem so starši pa tudi kar veliko stopnic. Nekako sem razmišljala, da bi jo čez zimo preselili v drvarnico, tam je res toplo (zraven kurilnice), ampak je problem, da ona ne mara tam bit (je bila za novo leto pa je bila živa groza), čeprav bi se jo verjetno dalo navadit... Plašč pa mislim, da ni potreben, ker ne kaže, da bi jo zeblo. Vsekakor pa ja, neka sprememba glede bivanja bi mogla bit. Tudi z veterinarjem se bom o tem posvetovala, ker če bo on rekel, da jo je bolje not preselit ga bodo starši bolj resno vzeli kot mene :)

Roxy, imamo tukaj ceste kar zrihtane, se da hodit, čez dvorišče prit je malo težko, ampak hodi zelo počasi in pazljivo. Itak pa gre vsak dan samo na 2-3 sprehode po 15-20 minut, tolko da se polula, to je pa tudi vse  :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #414 : 03 Februar 2014, 16:10:30
Težko je ocenjevat težo višina vs. kg, niti po primerjavi dveh psov skupaj ne. Moja dva npr. je samec ful krajši od psice, a višji in vizuelno dahavski atlet v primerjavi s psico, ki zgleda svaljkasta. Razlika v kg? Samec je za skoraj 5kg težji od nje, čeravno me vsi sprašujejo, če sploh kaj je  :P Ker je v pasu bolj preščipnjen od psice, ki zgleda kot da ima ful velik trebuh  ::) Torej razmerje med obsegom prsnega koša in trebuha je precej individualno od samega posameznega psa. Sploh ko je govora o mešancih, ki nimajo neke tipično predpisane proprcije. Pa sploh ni veze, da je miks dveh pasem, ki imasta načeloma globok prsni koš. Med mešanico pride lahko do svašta kombinacije, kompatibilnosti staršev itd. Moja bi po vseh krvnih linijah mogla bit drugače proprcionirana... pa ni. Njen brat je čisto nasprotje. Isti starši-vizuelno drug pes (s krepko več kg od naše izgleda manj svalkast).
Mera koliko je pes primerno obsežen okoli prsi in trebuha ti je izključno otipanje psa.
Reberni lok mora izrazito odstopat od linije trebuha. Če se vse v enem zlije do tazadnje je pes čez trebuh preobsežen in pika. Tako tudi ''svalkasti'' psi po otipu ''izgledajo''. Četudi ni preščipnjen v pasu (ker pasemsko npr ne more bit) se linije čutijo. Prav tako se morajo rebra čutit med normalnim božanjem. Ne da jih iščeš s prsti. Ok druga skrajnost je toliko suh, da lahko po rebrah s prsti ''igraš'' in se ti prsti ugrezajo med rebra. A bodimo iskreni, da velika velika velika večina psov je prej predebelih kot presuhih (ne govorim o načrtno zapuščenih sestradancih). Nima zima tu kaj velike vloge. Zdravo suhcen pes ne bo nič lažje zimo preživljal, če bo imel več tolšče in posledično slabšo kondicijo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #415 : 03 Februar 2014, 18:10:42
Lunette, fora je v tem, da ona je lepo preščipnjena v pasu. Rebra se med normalnim božanjem ne čutijo, zadaj hrbtenica pa se. Meni je pa božat kosti že malo grozno sploh pozimi pa če mi veterinar ne bi rekel, da ima preveč kg je niti hujšat nebi šla :P . Itak pa sama shujša spomladi, pozimi pa vedno pridobi kak kg. Je pa tako, da proti normalno rejenim zlatkotom (torej idealni kg) zgleda kot tank, proti kraševcem pa malo piškava. Vsekakor ne gledam samo kako zgleda proti tema pasmama, ampak ja, predvsem jo tipam. Čeprav niti z tem ne ugotovim če je kilaža ok ali ne :P . Je pa kar široka v ramah, vrat ima tudi zelo močan, pa prsni koš tudi. Bom jo pa vsekakor spravila pod 40kg potem pa bomo videli.

Je pa še nekdo rekel naj opazujem kako se giba. Sedaj hodi samo a povodcu, laufanje je prepovedano tako, da ne vem kako zgleda kas. Hodi pa večinoma samo kameljo hojo. Šepanja danes nisem zaznala (verjetno zaradi tablete).

Je pa za jutri že zmenjeno, da bi naj šli dat kri. Se bom vsekakor še posvetovala koliko kg shujšat, kako dolgo počivat. pa kaj je smiselno spremenit glede bivališča in dodajanja kakih dodatkov pa če bi bilo fajn v prehrani kaj spremenit  :) . Še kaj pomembnega kaj bi bilo fajn vprašat?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #416 : 03 Februar 2014, 18:49:35
No sicer na slikah psica izgleda precej bolj široka kot bi mogla bit. Kako je sedaj ko praviš, da je shujšala ne vem. Vsekakor mi je čudno, da praviš da ima trebuh (da so ti celo rekli če je breja ???) in da je kljub vsemu ''preščipnjena'' v pasu. Nasprotje, ki si ga brez slike težko predstavljam. Če je vet kolikor toliko na mestu bi moral znat svetovat, ker v živo so zadeve najbolj merodajne.

Tole s kameljo hojo mi pri psih ni najbolj všeč. Redko kateri pes jo rad uporablja, če je le zdrav in fit. Teorija, da je to enmin normalen korak ni lih merodajno  ;) Glede na ''študijo'', ki smo jo pri naši psici ravno zarad kamelje hoje izvedli...psica je kljub nekajletnemu kameljemu hodu z nekaj vaje začela opuščati ta korak. In se posledično lepše in boljše gibat. Pod kar šteje tudi to da ji kolk ne škripa več toliko kot ji je prej. Pa mišični tonus je občutno lepši itd.

Predvsem čim prej pridet, do točne diagnoze. To je največ kar moraš izvedet  :)
Želim vama čimprejšnje okrevanje.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #417 : 03 Februar 2014, 19:19:15
Lahko da se hrbtenica cuti, ker ima premalo misicne mase, rebra pa ne, ker ima prevec kilc. :)



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #418 : 03 Februar 2014, 19:43:44
Lunette, sedaj zgleda podobno kot lani, počivanje in zima sta že naredla svoje  :-\ . Pa a bi lahko dobla link tiste teme, kjer si ravno spraševala o tej kamelji hoji? Sem brala, pa sem pozabla... Bi blo fajn po moje tudi to naučit. Hodi pa že od nekdaj tako, zato se mi to zdi normalno, saj če bi prej normalno hodla, pa bi potem naenkrat začela z kamelo bi me skrbelo ja... Me pa to sploh nikoli ni motilo, ker je bila na sprehodu skoraj nonstop spuščena, takrat je laufala in sploh nič hodila, ko je pa šla na povodec je pa bila velikokrat že toliko zamtrana, da je hodila lepo počasi, normalno. Posledično kamele skoraj nikoli ni bilo, razen valda, ko sem šla celi sprehod na povodcu, to pa je bilo redko. Drugače pa hvala za lepe želje  :)

Boo, kako pa odstranit maščobo na rebrih in pridobit mišice na hrbtu?  :-\



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #419 : 03 Februar 2014, 20:05:26
S hrano in gibanjem :)

Plavanje, tek v hrib, vlecenje... Ampak najprej morata popravit zdravje :)