Šepanje

scythe · 228530

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 04 Junij 2007, 19:15:40
Naša psička se že počuti bolje. Ker so bili testi na Borelijo negativni smo jo peljali na rentgen ki je pokazal vnetje sklepa na prvi tački. Dobili sma tablete Movalis, Evkanubino hrano Joint mobility in shujševalno dieto. Psička je namreč pretežka, to sem vedela tudi sama ampak mi nikakor ne uspe da bi shujšala. Čeprav sem jo večina hranla z Evkanubino hrano za neaktivne pse, pa še to ji 1x na teden naredim skoraj post. Po moje je take konstrukcije. Drugače pa je zdaj v redu(tablete je že 1 teden), giblje se normalno. No zdaj bo treba samo še pretirano praskanje odpravit pa bo vse v redu. Še enkrat vsem hvala za odgovore in lep pozdrav.



Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #91 : 04 Junij 2007, 19:44:07
miško, za vsak slučaj vprašam: saj ste izključili tudi erlihiozo, ne?



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #92 : 04 Junij 2007, 20:30:16
Miško, zelo me veseli, da nimate niti borelije niti displazije in da je vaši psički veliko bolje.

LP
Helena


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #93 : 04 Junij 2007, 20:31:20
Super! Samo da ni displazija ali borelija  :)
lp
T.

8)


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 04 Junij 2007, 21:46:21
Mislim da test za erlihiozo ni bil narejen. Kako smo dobili teste za boreliozo tak smo jo dali na rentgen za obe prvi tački. Desna je vredo, na levem komolcu pa je blo malo zamegljeno tak da mi je veterinar rekel da bo to verjetno to. Vprašal me je če je mogoče že kdaj prej šepala na tačko. Naredil je 3 slike 1. tačke. Na eni sliki je bilo vidno ko da bi se ji odlomil delček kosti in da je zato prišlo do vnetja. Ampak mi je rekel da je to že zelo stara poškodba. Jaz tega do sedaj sploh nisem opazila. Tablete morema jemat prvo 3 tedne pol pa morema priti na kontrolo. Vendar se mi zdi da ne pošepa več tak ko je včasih. Drugače tudi mislim da ima kakšno rahlo displazijo kolkov ker hodi tak hecno - tak ritasto ko gre počasi, ko teče pa gre kar lepo. Saj vem to je prekletstvo psov nerodovniških staršev ki niso imeli pregledane kolke. Drugače pa je zelo predebela. Ima 49 kg pri svojih 59 cm. Vsak mi reče ta je pa sigrno breja. Za hrano bi naredila vse. Ko ji vsipaš brikete jih kar v zraku večina poje, preden sploh padejo v posod, da kake kuhane hrane ali pa mačje sploh ne omenjam. Seveda hodi fehtat tudi k sosedom, ki ji pridno nosijo priboljške kljub moji prepovedi. Upam da bo zdaj bolje ko se jim povedla da je na dieti. Je pa tudi zelo lena. Imamo kar veliko ograjeno parcelo in je večina zunaj, popoldan pa ima sprehoda dovolj že po kakem kilometerčku. Samo da malo zaplava v reki da se ohladi pol pa takoj domov.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #95 : 04 Junij 2007, 21:58:34
Seveda hodi fehtat tudi k sosedom, ki ji pridno nosijo priboljške kljub moji prepovedi. Upam da bo zdaj bolje ko se jim povedla da je na dieti.
Po tujih izkušnjah je pri takih prijaznih sosedih najboljša rešitev manjša laž. Sosedom razložiš, da ima pes alergijo in moraš imeti vso njeno hrano in priboljške strogo pod nadzorom. Poveš jim še, da če želijo kakšen priboljšek podariti naj rajši prinesejo tebi, da boš v primeru alergične reakcije vedela kaj vse je pojedla in bo lažje ugotovit kaj ji povzroča težave... ;) V resnici pa ji pač daš v takšnih količinah, ki zanjo niso škodljive.
lp
T.
p.s.: Ideja ni moja, deluje pa 100%

8)


Bučka

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 4
Odgovori #96 : 05 Junij 2007, 08:07:31
Mislim da test za erlihiozo ni bil narejen.

škoda.



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #97 : 29 Avgust 2007, 09:52:09
Arty je začel včeraj šepat in tudi danes ni nič bolje. Šepa na prednjo levo tačko- sicer jo uporablja, je ne moli v zrak. Pregledala  sem mu blazinice in kremplje pa ni videti nič, tačko sem mu vso pretipala, masirala, malo probala raztegovati in bolečine ni, na nobenem delu. Sem opazila, da mu celo paše, ko sem masirala nekje okoli rame. Vnetih oči in ušes nima, tudi vse ostalo na njem štima.
Je možno, da bi zaradi udarca dva dni šepal? V ponedeljek zvečer, se je namreč po treningu igral z psi in bi lahko prišlo do udarca, glede na to, kako so noreli. Drugače je mali isto živahen, igriv, ne kaže nobenih znakov bolečine, samo šepa. Je pa problem, ker naj bi šli danes na reševalski tabor, pa sem precej skeptična in se mi zdi nesmiselno peljat šepavčka. Bomo vidli kako bo popoldne.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #98 : 29 Avgust 2007, 09:56:38
Lahko je udarec ali hujši musklfiber. Lahko je vnetje pokostnice, ampak to bi ga bolelo če bi stistnila njegovo taco v dlan (pa ne tam kjer so blazinice, ampak pri "kosti"). Lahko je katera od klopnih bolezni ali kakšne mehanske poškodbe.


Lp,
M


Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #99 : 29 Avgust 2007, 11:52:13
Smo šli do veterinarja, ki je pregledal celo tačko in vzel kri. Ima povišan eos(ali neki podobnega, sem pozabla kako se reče) v krvi, sum je na bolerijo in erlihijo, poleg tega je možno tudi, da ima poškodovan ramenski sklep, ker ga je zabolelo, ko je veterinar "zvil" tačko pod čudnim kotom. Se pa veterinar boji, da ima bolezen + poškodbo sklepa. :'(  :( Smo dobili 3 različne tablete in če ima kakšno bolezen bi moglo že jutri bit boljše, drugače je sigurno sklep in gremo na slikanje. Ima  za nekaj časa prisilni počitek: nič tekanja, igranja, sploh nič sprehodov, razen kakanje in lulanje. Nevem kako bomo preživeli ta počitek. :-\
 Hvala bogu, da obstajajo trikci.  :)


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #100 : 31 Avgust 2007, 08:26:21
Evarty, ste bili pri ortopedu?

Upam, da bo kmalu vse ok!!



Evarty

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 2
Odgovori #101 : 31 Avgust 2007, 21:18:05
Ne, smo bili pri splošnem veterinarju. Je pa Arty nehal šepat, tako da zgleda ni ramenski sklep, ampak res bolerija/erlihija. Jemlje trenutno tri vrste zdravil in jih ima še za naslednjih 12 dni, potem gremo spet do veterinarja. Sem pa danes opazila, da je dvakrat šklepetal z zobmi, mu je vibriral gobček. Je mogoče to kakšen znak bolerije oz. erlihije? Me je kar zaskrbelo....Drugače ga pa moram odkar jemlje zdravila sredi noči spustit ven, da gre lulat, baje zaradi zdravil. Živahen je še vedno in ne kaže, da bi ga kaj bolelo..No, mogoče je za malenkost bolj "skuliran" kot ponavadi. Upam, da bo že bolš po 12 dneh...


kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 22 Junij 2008, 00:27:43
živijo!

jst mam eno leto starga nemškega ovčarja... nekaj dni nazaj je začev šepat na sprednjo tačko... drugače ni imen nobenih zdravstvenih težav do sedaj, je pa priblizno mesec dni nazaj, ko sva bila na sprehodu zašprintov za igraco, ki sem jo vrgel in pri tem čudno stopil in zacvilu. Kljub temu je noramlno hodu naprej, lafov in vse je bilo ok......

Pred nekaj dnevi pa je šel s starši na sprehod v gozd. Tam se je s tačko zapletev v neko vejo in od bolečine zacvilil. Od tedaj naprej šepa na sprednjo tačko...Še zmeraj je dovolj dovzeten za igro tud teče lahko, ampak še zmeraj šepa.. :-\
Bral sem vse, skoraj vse vaše prispevke, pregledov sm tudi ščetinkota pa se ni nič odzvav na moj ''veterinarski'' :P pregled.
Po moji oceni je prislo samo do kaksnega zvina, ali kaj podobnega.......

Zanima me kaj svetujete kod zdravljenje(kakšni opladki ali kaj podobnega,...), oziroma al naj obiščem tudi veterinarja......

hvala za odgovore
lp

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #103 : 22 Junij 2008, 11:10:43
Lahko bi si tudi natrgal kakšno kito. lahko delaš obkladke, pa mitruje naj in če v enem tednu ne bo dobro, boš moral k veterinarju.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #104 : 22 Junij 2008, 11:20:49
Lahko bi si tudi natrgal kakšno kito. lahko delaš obkladke, pa mitruje naj in če v enem tednu ne bo dobro, boš moral k veterinarju.

Ja, ko je Lum šepal, so nam tudi tako svetovali - strogo mirovanje cca. 1 teden (pač nič žogic in krajši sprehod na vrvici) in če ni bolje, k veterinarju.



kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 22 Junij 2008, 11:28:32
najlepša hvala za nasvete :)...
bom upošteval, sam ne vem kakšen bo odziv iz druge strani :o ;)

lp

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #106 : 22 Junij 2008, 11:34:06
najlepša hvala za nasvete :)...
bom upošteval, sam ne vem kakšen bo odziv iz druge strani :o ;)

lp

Ti ga ne zavidam, ampak bolje ne teden kot en mesec  ;)



kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 22 Junij 2008, 12:38:32
 :)

me pa še zanima kako zgledajo te obpladki??
če lahko kdo mal več pove, k to je moj prvi kuža in še nisem bil v taki situaciji... hvala bogu :)


Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


nan_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #108 : 07 Julij 2008, 12:24:30
Zdravo.
Pri nas smo ponosni lastniki 6 - letne bernske planšarke Ivone. Zadnje dni opažam, da ima naša kosmatinka po daljšem počitku težave pri vstajanju. Najprej sem to pripisala dejstvu, da je ta utrujenost posledica dolgotrajnega ležanja ob teh pasjih temperaturah. Ob prebiranju foruma sem zasledila, da so to lahko takšni znaki okužbe s klopnimi bolezmi.   :(
Vsekakor danes letiva na pregled k veterinarju.

Hotela sem le pohvaliti tale vaš super informativen forum.  :) 

Lep pozdrav.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #109 : 07 Julij 2008, 15:08:31
kalis: oprosti za pozen odgovor ... obkladki so taki kot pri ljudeh... v kuhinsko cunjo ali nekaj podobnega zavit led ali "cold pack" (se ga kupi v lekarnah)

nan: hvala .... upam da bosta dobili pozitivne informacije ... glede na starost pa je seveda možna tudi displazija kolkov, nobeno od tega ni ravno prijetno  :-[

Lp, Črt



nan_

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 17 Julij 2008, 12:54:56
No, po obiskih pri kar nekaj veterinarjev, nam je končno odleglo.  :)
Torej - izid je naslednji. Naša Ivona je pretežka:-[
Po seriji testov in slikanj kolkov, so na kliniki dejali, da ima perfektne kolke, torej je displazija izključena in prav tako ne trpi za klopno boleznijo. In kakor je rekel doktor, tudi šepa ne, ampak ima le težave z vstajanjem, in to zaradi prekomerne teže. Sedaj moramo čimprej shujšati za vsaj za 8 kilogramov, heh.  :-[

Lep pozdrav.



kalis

  • *
    • Prispevkov: 72
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 22 Julij 2008, 19:29:51
zdravo!

o našem šepanju ni ne duha in sluha več, tako da smo zdej v polni pripravljenosti :P
hvala pa vseeno za odgovor, saj bom naslednjič vedel kako ravnati v takem primeru ;).....

lp

Pes drugih ne presoja po barvi, veroizpovedi ali družbenem statusu, ampak po tem, kakšni ljudje so. Psu je vseeno, ali si bogat ali reven, izobražen ali nepismen, pameten ali neumen........DAJ MU SVOJE SRCE IN DAL TI BO SVOJEGA........


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #112 : 09 Avgust 2008, 18:59:21
Rina je danes po jutranjem sprehodu začela šepat. Sprva šepanje ni bilo tako opazno, po tem, ko je cca. eno uro spala, je začela šepat bolj izrazito. Ko hodi, stopa samo po prstih, s tem da tačko polaga čisto previdno. Rina ima sicer borelijo in erlihijo, ampak mislim, da to tokrat ni vzrok šepanja (ali pač?). Mogoče kakšna ideja, kaj bi lahko bilo? Trenutno jo imam na mirovanju in če jutri ne bo bolje, bo treba do veterinarja. Gre za sprednjo desno taco.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #113 : 09 Avgust 2008, 19:47:04
Rina je danes po jutranjem sprehodu začela šepat. Sprva šepanje ni bilo tako opazno, po tem, ko je cca. eno uro spala, je začela šepat bolj izrazito. Ko hodi, stopa samo po prstih, s tem da tačko polaga čisto previdno. Rina ima sicer borelijo in erlihijo, ampak mislim, da to tokrat ni vzrok šepanja (ali pač?). Mogoče kakšna ideja, kaj bi lahko bilo? Trenutno jo imam na mirovanju in če jutri ne bo bolje, bo treba do veterinarja. Gre za sprednjo desno taco.

 ::) Mi smo imeli podoben primer nekaj časa nazaj, prav tako šepanje na sprednjo taco, in hojo izrazito po prstih. Smo bili pri veterinarju in psica ni pokazala nobene bolečine. Pretipali smo celo taco in prišli do ugotovitve, da glede na to, da hodi po prstih najbrž ni problem v zgornjem delu tace ampak nekje od zapestja naprej ... zlomljen prst, poškodovano zapestje....po terapiji z Rimadylom (3 dni) ni bilo nič bolje, šepanje se je ponovilo, nakar smo še enkrat pregledali in pretipali celo taco in opazili, da se je psici olupila največja blazinica in to kar močno. Prišli smo do ugotovitve, da se ji je naredil žulj  ??? ker je blazinica črna se sploh ni videlo niti ni bilo nič pretiranega čutit, dokler se blazinica ni olupila. Po cca. enem tednu omejenih sprehodov je bila kot nova. Predlagam, da še enkrat res dobro pregledaš tačko, pretipaš prste in kožo med prsti, če se ji je kam kaj zapičilo.




shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #114 : 06 September 2008, 21:03:06
Ko sem pred 15minutami prišla domov, sem videla Ajko celo "pohabljeno" :'( niti stati ni mogla na tačkah.. poskušala je bruhati a ni mogla.. a to se je zdaj nehalo.. Pri sosedovih so namreč imeli ognjemet, ona pa je bila zunaj na dvorišču.. je to mogoče da se je prestrašila in nerodno padla.. ali bi bilo kaj drugo? Zeloo hitro tudi diha in se noče cartati.. kot da bi na ignorirala :'( pomoč prosim... :(

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #115 : 06 September 2008, 21:05:28
To se ne slisi prav lepo... ce ne more stat na nogah, hitro diha in poskusa bruhat, je mogoce lahko zastrupljena. :-\

battito animale


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #116 : 06 September 2008, 21:09:54
Dihanje se je sedaj umirilo.. tudi ona se je umirila, sedaj spi.. hodi pa še vedno težko.. šepa tako da nemorem ugotoviti na katero tačko.. ali na vse :( poklicali smo tudi prijatelja ki je veterinarski tehnik, in je rekel da ji naj damo slano vodo.. da bi bruhala.. pa ne moremo spraviti niti kapljice v njo :(

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #117 : 06 September 2008, 21:23:18
Ce noce pit, ji dajajte slano vodo z inekcijsko brizgo, ce imate kaksno doma. Ampak jaz bi jo mogoce vseeno peljala do dezurnega veterinarja, ali ga vsaj poklicala in vprasala za mnenje...

battito animale


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #118 : 06 September 2008, 21:37:04
Smo poklicali pa je dežurni iz Maribora.. mi pa smo še 5km iz ptuja doma :-\ tak da je rekel da naj gremo ju3 k svojemu veterinarju če ne bo boljše, ker je možno da šepa samo od bolečine.. od udarca.

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #119 : 06 September 2008, 21:40:01
Upam, da bo boljse! Ce pa slucajno opazis, da se ji cez noc poslabsa, ali da bog ne daj dobi kaksne krce, pa ne odlasat.

Drzimo tacke, da bo vse uredu :)

battito animale