Za pesjanarje > FCI 8

Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

(1/304) > >>

Ewe:
ker te teme nisem zasledila, jo bom odprla, mi doma sicer nimamo koker španijela imajo pa ga naši sosedi in je švigo že skoraj tako kot naš ::)

OSNOVNI PODATKI:
DRUGA IMENA: English Cocker Spaniel
DEŽELA IZVORA: Velika Britanija
ŽIVLJENSKA DOBA:10-15 let
TEŽA: 12,5-14,5 kg
VIŠINA: 38-41 cm

KRATEK OPIS:

Angleški koker španjel je vesel, močan lovski pes, ki pa se vedno manj uporablja za lov. Je zelo navezan na ljudi, ljubek, bister, preprosto vodljiv in prijeten družinski pes. Za lov je zelo zagnan, neutruden, ni pa posebno dober čuvaj. Laja zelo redko.
Dlaka je dolga, gladka, svilnata, lahko je enobarven (zlato rjava, črna, črna z rjavimi ožigi) ali pa večbarven (črno bel, oranžno bel, rjavo bel,...). Pri prehrani niso zahtevni, paziti pa je treba da ne pojedo preveč, ker so zelo požrešni. Od vihra do konca repa mora imeti enako dolžino, kot je višina vihra.

moji sosedje so svojega ljubčka poimenovali Švigo, je pravi švigec, star je 7 let, včasih malo ne poslušen(kar se pri tej pasmi večkrat naredi), je dvobarven-rjavo črne barve, je zelo požrešen, nikoli nima dosti in je najboljši prijatelj mojega zlatkota Olija  :P
Razume se z vsemi psi in je zelo miroljuben, le velikokrat laja v luno  :-\ in velikokrat laja na tujce  :-\
na cesti mislim da je najbolj zmeden kuža kar jih poznam, večkrat gremo na sprehod in Švigo šviga med nogami, pa še na kakšno cesto skoči(na flexiju je :P)
Največkrat je pri nas ko Oli dobi za jest in Oli je zelo neješč Švigo pa vse za njim poje  :P

Slike si lahko pogledate na: http://olieindino.moj-album.com/

LP, in predstavite svoje kokre ;)

+1

Sammy:
Ewe, tako angleški kot ameriški koker španjel spadata v FCI 8. skupino ;).

Ewe:
hvala ;)
nisem bila pozorna,
se opravičujem :-[

Ewe:

--- Citat: Ewe na 11 Maj 2006, 19:41:02 ---hvala ;)
nisem bila pozorna,
se opravičujem :-[

--- Konec Navedka ---

ampak angleškega kokra pa nisem zasledila, saj je tudi družinski pes, ne samo vodni ;)

Sammy:
kljub temu bi jo morala odpreti tam, kamor spada. pri razvrščanju v skupine se upošteva predvsem funkcija oz. čemu so bile posamezne pasme prvotno namenjene. marsikateri pes danes ne dela več tega, za kar je bil ustvarjen, pač pa so vsi v glavnem psi za družbo.

tema se bo pač premaknila.

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo