Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

Ewe · 632137

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #120 : 16 September 2007, 15:07:09
Živ!
Bonotovi mamici je ime Cara. Imajo pa še Neli. Je prav, ne? 8)
S katere psarne pa je Bono?

lp



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #121 : 16 September 2007, 17:56:39
Care potem ni več. Neli imajo, Tarina mamica pa je Stela ;)- če ni to mogoče Bonotova sestrica :)

Sej mislim, da smo psička kupile pri istem :)...se mi zdi da v tej okolici samo oni vzrejajo angleške koker španjele



lp


Iva

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • ...Accent...
Odgovori #122 : 17 September 2007, 13:12:31

Vala in Tara sta prelepi, mladički so že sami po sebi nekaj posebnega. Sploh se jim ne moreš upreti.

Tudi sama imam 3 mesece staro psičko angl. koker španjela, črno bele barve z imenom Pupa. Pravi mali vragec je, hkrati pa tak cukrček.
Link do slikic: http://ofenglishlady.moj-album.com/album/9339808/

Lp vsem

odakle je Pupa? tko su joj roditelji?

dobrodošli na forum  :)

Black Majesty-english cocker spaniel & grand basset griffon vendeen kennel

-> www.blackmajestys.com <-


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 18 September 2007, 08:19:35
Živjo Iva!

Pupa (Northworth Laburnum Maid) je bila pred mesecem dni pripeljana iz Finske iz psarne Northworth. Starša sta Backhills New Design in Jaturga vom Schloss Hellenstein. Pa hvala za dobrodošlico!

Lp, Nina



Iva

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • ...Accent...
Odgovori #124 : 18 September 2007, 10:54:54
hvala,i mislila sam..
tipična je za "vom Schloss Hellenstein" pse..

Iva

Black Majesty-english cocker spaniel & grand basset griffon vendeen kennel

-> www.blackmajestys.com <-


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #125 : 18 September 2007, 14:14:09
Hey

Samo nekaj bi prašala. Kdaj bi lahko jaz prvič svojo Taro skopala? Zdajle je stara 2 meseca pa ne vem ali je še prezgodaj.


lp


Tajchy


andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 18 September 2007, 14:28:25
Paša - Pupa je ful luškana. Meni so ful všeč takšne barve kokri, pa mojemu fantu niso.  :( No, samo najina Vala je itak najlepša.  ;D

Ena slikica, kako spi, medtem ko sem jaz za računalnikom.


Jaz sem Valo prvič kopala, ko je bila ravno toliko stara, ker je imela ful prhljaja. Potem mi je veterinar povedal, da to ni ravno priporočljivo. Pasji mladiči se baje naj ne bi kopali nekje do pol leta starosti. Če se pa že kje povalja, pa samo z vodo brez šampona. Pa ko jo boš kopala, pazi na uhice. Vali so se takrat zaradi moje nepazljivosti vnele.



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #127 : 18 September 2007, 15:06:15
hvala za odgovor

Tara sicer nima prhljaja ampak se skos nekaj grize, sam bolh nima ker sem jo pregledala. Tačke ji moram vsekakor ker ma polne peska pa zemlje, da mi ne bo takšna hodila naokrog :) S prvim pravim kopanjem bom pa le počakala še malo.

Heh, Vala ima pa čisto enako pozo kot moja Tara kadar spi ;D corteki. Tara se vrže na hrbet in vse štiri v zrak ;D




lp

Tara & Tajchy


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #128 : 18 September 2007, 15:09:03
tajchy kaj pa kakšne slike tvoje bejbe?? ;D

:)


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #129 : 18 September 2007, 15:35:48
Evo par slikic moje bejbike kadar spi






Tole je zaenkrat njen najljubši hobi... ;D


mam nekaj novih slik na fotoaparatu, tak da bojo tudi te kmalu na netu


lp


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #130 : 18 September 2007, 15:55:45
Joooj cukr mali :-* :-* :-*
Res maš lepo psičko doma ;D ;D

:)


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #131 : 18 September 2007, 16:44:25
Hvala Polonči ;)

Ja čedalje lepša je, raste pa tudi zelo hitro...cukrček moj :)

Sicer sem pa razmišljala, da bi jo peljala v malo šolo. Kakšne izkušnje imate vi s tem? Tam nekje pri starosti 4-5 mesecev se gre al kdaj?




lp


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #132 : 18 September 2007, 18:44:25
Ja lahko se gre tudi prej, venar mi smo šli pri 6. mesecih, ker smo čakali na začetek šole.. se mi pa zdi, da je najbolj primerno kot si ti rekla pri 4-5 mesecih :)

:)


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #133 : 18 September 2007, 20:06:36
O superca ;D Se bom pozanimala kdaj pa kako ipd pa bom Tari kupila torbico da bo lahko odšla v šolo  :P 8)


lp


Iva

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • ...Accent...
Odgovori #134 : 18 September 2007, 23:20:24
Tara in Vala su preeemeeddeeennneeee :-* :-* :-*

Black Majesty-english cocker spaniel & grand basset griffon vendeen kennel

-> www.blackmajestys.com <-


andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 19 September 2007, 00:15:52
Zdaj sem opazila, da v mojem prejšnjem postu manjka ključni podatek,  ??? Da sem si želela kokerčka takšne barve kot je Pupa, preden sva se potem odločila kar za enobarvnega.
In še eno vprašanje. Iz kakšne kombinacije staršev pridejo tako obarvani mladiči kot je Pupa? Sta oba starša črno-bela? Kaj pa blue roani? Za enobarvne mi je še jasno, pri dvobarvnih pa malo zaškripa  :-[.



Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #136 : 19 September 2007, 08:16:34
Pupa ima oba starša črno bela, lahko bi bila pa tudi oba blue roan ali pa samo eden, eden pa črno bel, pa bi mogoče lahko prišli ven taki mladički. Glede na to da sta oba starša črno bela, je bilo vseh 6 v leglu črno belih, ni pa to pravilo.

Mimogrede, imam doma še eno črno psičko angl. koker španjel z imenom Paša in je stara  leti in pol, in Pupa je moja druga izbira, je pa to zelo redka barva in jo je težko dobit, saj so vsi daleč vnaprej rezervirani.

Paša (črna) ima narejen izpit iz poslušnosti B-BH in samo dobro bo, da jo pelješ v šolo. Pozanimaj se kakšen program imajo v mali šoli in kakšen v nadaljevalni šoli, saj je Paša malo šolo izpustila, ker je pri 6 mesecih že znala sedi, prostor, počakaj,... V nadaljevalnem je bil poudarek na pozornosti, poleg in poleg brez vrvice. Veliko je odvisno tudi od tebe, koliko jo boš že prej naučila.

kar pa se tiče kopanja, je bila Pupa okopana že 3 ali 4 krat. Ko jo okopaš ji samo dobro zbriši uhice z brisačo in vsake toliko časa še z vato in palčki za uhe, saj imajo kar hitro umazane uhice. Paša do sedaj ni imela niti enega problema. lede na to da se praska in nima bolh, ti predlagam da greš k vet. in ti bo dal poseben šampon v ta namen, s katerim lahko kopaš psa tudi do 2 krat na teden. Pa še za mladičke lahko dobiš posebno blage šampone. Prhljaj ima verjetno zaradi hrane, kaj ji pa daješ. Poizkusi menjat brikete!

Tara je tak cukrček, koliko je točno stara?


Lp, Nina



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #137 : 19 September 2007, 15:04:46
Nina najlepša hvala za  odgovor ;)

 Ja o menjavi hrane sem že razmišljala pa sem pri veterinarju dobila tiste "reklamne" pa ji odgovarja Choice. Najboljša pa je bila ko sem jo peljala prvič k veterinarju, da jo malo pogleda pa je na mizo poleg nje položil škatlo od Eukanube in jo je takoj začela odpirat  ;D in je Eukanubo jedla, saj je to jedla tudi pri vzreditelju in je prepoznala vonj. Sicer pa imam doma še vrečko hrane "Bosch" in pa "Royal canin" pa bom opazovala katera ji bo najbolj odgovarjala. Sicer pa ni izbirčna,juhu :)
Prhljaja Tara nima se pa veliko praska in grize pa ni videti nobenih zajedalcev, bom se posvetovala z veterinarjem. Možno pa je da ji ja hrana zdražila kožo.

Skopala bi jo pa tudi če jo bom samo z vodo, bom pri prvem kopanju izpustila šampon. Palčke nikoli nisem uporabljala, tako , da bom kar ostala na vatici- se mi zdi bolj varna. :)

 16.9. je bila stara 2 meseca...že velika punca :P ;D

To se pa nisem pohvalila...Tara že zna ukaz "sedi", čeprav ji velikokrat še ne rata, bo čez čas :) zraven pa še tačko da, čeprav ji tega ne rečem, he he ;D

Sicer pa imamo še vedno probleme z opravljanjem potrebe. Sej jo vsake 2 uri peljem ven , menda se bo navadila da se to ne dela doma. Gobčka ji ne "rinem" v to, ampak če to že opravi doma jo hitro peljem ven, bo že skapirala:D
Drug problem je pa ta,da zelo veliko grize in to ne samo predmetov ampak naše roke (si lahko predstavljate kakšne imam) in ji takoj v gobček dam njeno igračo ali pa tisto za žvečenje, ki se da kupit. Se bo tako odvadila ali poznate boljšo metodo?


Lep pozdravček vsem pa uživajte v sončku (če ga še kaj je) ;)

Tara & Tajchy


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #138 : 19 September 2007, 15:19:17
Nina najlepša hvala za  odgovor ;)

 Ja o menjavi hrane sem že razmišljala pa sem pri veterinarju dobila tiste "reklamne" pa ji odgovarja Choice. Najboljša pa je bila ko sem jo peljala prvič k veterinarju, da jo malo pogleda pa je na mizo poleg nje položil škatlo od Eukanube in jo je takoj začela odpirat  ;D in je Eukanubo jedla, saj je to jedla tudi pri vzreditelju in je prepoznala vonj. Sicer pa imam doma še vrečko hrane "Bosch" in pa "Royal canin" pa bom opazovala katera ji bo najbolj odgovarjala. Sicer pa ni izbirčna,juhu :)
Prhljaja Tara nima se pa veliko praska in grize pa ni videti nobenih zajedalcev, bom se posvetovala z veterinarjem. Možno pa je da ji ja hrana zdražila kožo.

Skopala bi jo pa tudi če jo bom samo z vodo, bom pri prvem kopanju izpustila šampon. Palčke nikoli nisem uporabljala, tako , da bom kar ostala na vatici- se mi zdi bolj varna. :)

 16.9. je bila stara 2 meseca...že velika punca :P ;D

To se pa nisem pohvalila...Tara že zna ukaz "sedi", čeprav ji velikokrat še ne rata, bo čez čas :) zraven pa še tačko da, čeprav ji tega ne rečem, he he ;D

Sicer pa imamo še vedno probleme z opravljanjem potrebe. Sej jo vsake 2 uri peljem ven , menda se bo navadila da se to ne dela doma. Gobčka ji ne "rinem" v to, ampak če to že opravi doma jo hitro peljem ven, bo že skapirala:D
Drug problem je pa ta,da zelo veliko grize in to ne samo predmetov ampak naše roke (si lahko predstavljate kakšne imam) in ji takoj v gobček dam njeno igračo ali pa tisto za žvečenje, ki se da kupit. Se bo tako odvadila ali poznate boljšo metodo?


Lep pozdravček vsem pa uživajte v sončku (če ga še kaj je) ;)

Tara & Tajchy
Vsi mladički grizejo.
Nevem kako bi se dalo odvadit,bo se sama.
Sicer pa ni panike-stara je 2 mesecea,Chappi jih ima danes natanko 9,
pa ga kdaj pa kdaj prime da bi mi grizel roko. ::) ;)
Lp Alja

Lp



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #139 : 22 September 2007, 19:12:46
Čaw

Uf, super, upam da jo bo kmalu minilo to grizenje...je prav nadležno >:D

Včeraj je moja mala Tara dobila pikico (cepljenje ;) ) pa je bila potem par uric čisto zmešana pa spala je ko top ;D Je zgledalo tako, kot bi dobila uspavalo :D

Drugače je pridna pa zeeeeeelo divja, ne vem kaj jo daje :)








To so pa še 3 novejše slikce 8)


Lep pozdrav

Tara & Tajchy  8) :-* :-*


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 25 September 2007, 13:04:52
Tjchy, nikar ne obupaj zaradi grizenja, moja Pupa je že tako pridna gospodična pa je stara dobre 3 mesece in pol. Že dobro razume kaj to pomeni NE, LUMPA in FUJ. V trenutku izpusti in sedaj niti ne poizkusi več gristi, ampak raje poliže roko. Kajneda se ne da jeziti na tako majhno, ljubko bitjece!?

Zelo rada pa prenaša copate po stanovanju, prenašanje je njena najljubša dejavnost!, in seveda skakanje po Paši!

Lp, Nina



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #141 : 25 September 2007, 13:35:45
Care potem ni več. Neli imajo, Tarina mamica pa je Stela ;)- če ni to mogoče Bonotova sestrica



lp
Ne, Bono je bil zadnji v leglu. Niso nobenega obdržali.Glede grizenja pa... no comment. Naš gospodič je star leto in pol (mogoče še kakšen dan več) pa še grize. In ga kličemo grizavec.

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #142 : 25 September 2007, 14:42:49
Čaw

heh...tudi naša Tara veselo nosi naše copate in ostalo po stanovanju. Ponavadi, ko grem ven moram po celem stanovanju iskat svoj čevelj.
Tudi ona že počasi razume FUJ ampak je treba še vedno vztrajati...čez čas bo menda ok.Upam,da ko bo starejša ne bo več veselo grizljala.

Jo slišim zdajle- cvili v moji sobi, ker verjetno hoče na posteljo :)
Drugače pa se naša gospodična že zna kregat in ko ji ni po volji kar pove svoje, hihi  ;D


lp


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 26 September 2007, 14:30:29
Tudi naša mala Pupa že jasno izraža svoje mnenje. Npr. ko nekaj hoče ali ko hoče kam it, pa ne more zna že prav grdo renčat oz. bolj brumdat, ker jo jezi  >:(. Ko se igrava pa tudi zalaja že kot velik kuža!

Lp




sony

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 04 Oktober 2007, 08:38:09
pošiljam stran na katero je dala hči en video ko je bil še sony mali


http://www.youtube.com/watch?v=bvCS129tiYs&mode=user&search=



tajchy

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Boni I miss you
Odgovori #145 : 04 Oktober 2007, 16:53:01
Kakšen cukerček ;D

Tudi jaz pošiljam en filmček, ko se je Tara prvič srečala z muco Ljudmilo 8)

Tara & Ljudmila


lp

Tara & Tajchy ;)


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #146 : 05 Oktober 2007, 14:03:19
Čaw

heh...tudi naša Tara veselo nosi naše copate in ostalo po stanovanju. Ponavadi, ko grem ven moram po celem stanovanju iskat svoj čevelj.
Tudi ona že počasi razume FUJ ampak je treba še vedno vztrajati...čez čas bo menda ok.Upam,da ko bo starejša ne bo več veselo grizljala.

Jo slišim zdajle- cvili v moji sobi, ker verjetno hoče na posteljo :)
Drugače pa se naša gospodična že zna kregat in ko ji ni po volji kar pove svoje, hihi  ;D


lp
Ja, copati tudi pri nas zelo nastradajo... Ne moreš verjet, kakšno veselje ima nad tem...

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #147 : 23 Oktober 2007, 09:08:27
Živjo!

Iva, koliko psov vseh pasem imaš in ali lahko predstaviš tiste, ki jih še nisi?! Dajmo malo razživet temo! Glede na to da si napisala, da ne prideš v Zagreb na Delovni izpit (ispit u radu) bi te prosila, če lahko bolj natančno napišeš, kako izgledajo ti izpiti na Hrvaškem.

Razmišljam o tem, da bi ga šla delat v Zagreb, pa ne vem, če mi bo uspelo! Grem prvič sploh! Ali imajo vsi tvoji psi narejen izpit?

Lp, Nina



Iva

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
  • ...Accent...
Odgovori #148 : 24 Oktober 2007, 19:30:22

Citiraj
Živjo!

Iva, koliko psov vseh pasem imaš in ali lahko predstaviš tiste, ki jih še nisi?!


POzdrav :-)))

Imam 2 grand basset griffon vendeena,3 kokera + 2 kokera u solastništvu..
Predstavila sam neke ali budem i ostale ;-)

Citiraj
Dajmo malo razživet temo!


slažem se!!

Citiraj
Glede na to da si napisala, da ne prideš v Zagreb na Delovni izpit (ispit u radu) bi te prosila, če lahko bolj natančno napišeš, kako izgledajo ti izpiti na Hrvaškem.


da ne idem sada na delovni izpit,al planiram..
Iako moje pse ne treniram ja,ipak ću pokušati objasniti kako to ide...

Prije delovnog izpita se polaže IPO i pas mora:

-otiću i duboku vodu do fazana ili patke,neki suci traže da je donese neki ne
-pretraživati teren (zapravo pronaći ostavljenog zeca)
-ne smije se bojati pucnja
-biti pristojan na lajni


delovni izpit:
-poslušnost
-rad u polju
-rad u šumi
-rad u vodi
-donošenje
-vodljivost
-volja za rad

(mislim da se nije ništa mijenjalo)

Ako nemaš ili nemožeš nabaviti fazana,puno je lakše nabaviti krilo goluba ili neke ptice..Perje je perje,i ako se navikne nositi ga u ustima,neće biti ni problema s fazanom..
Kod nas u Hr su sada promijenili pravila,koker više nemora polagati izpit da bi se mogao koristiti u uzgoju već je dovoljan uzgojni pregled..a  delovni izpit za ostvarivanje šampionata   :)
Što je po meni OK,jer show type kokeri i nisu za lov,i bilo je i vrijeme da se to ukine..

Citiraj
Razmišljam o tem, da bi ga šla delat v Zagreb, pa ne vem, če mi bo uspelo! Grem prvič sploh! Ali imajo vsi tvoji psi narejen izpit?

Imaju izpit :-)))

Žao mi je da se nismo upoznale u Mariboru,u prvom trenu nisam skužila da si to ti,dok nisam vidila malenu,a kasnije je već bilo kasno,
nadam se da ćemo se drugi put upoznati :-)

Black Majesty-english cocker spaniel & grand basset griffon vendeen kennel

-> www.blackmajestys.com <-


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #149 : 25 Oktober 2007, 09:19:30
Zdravo Iva!

Res je da smo se videli v Mariboru, vendar tudi jaz nisem imela časa, saj sem razstavljala še Nevenkino psičko in potem še huskije, tako da smo malo noreli

Citiraj
Imam 2 grand basset griffon vendeena,3 kokera + 2 kokera u solastništvu..
Predstavila sam neke ali budem i ostale ;-)
Grand basset griffon vendeena mi je zelo zanimiva pasma, čisto nekaj posebnega. Ali je to lovska pasma ?, glede na to da ga drugače ne poznam, razen tvojih iz razstav. Prosim napiši kaj več še za ostale udeležence foruma.

Citiraj
Prije delovnog izpita se polaže IPO i pas mora:
Ali je IPO pogoj za delovni? Ali kaj veš da bi sena Hrvaškem kaj premikalo v smeri, da bi se delovni izpit ukinil kot pogoj za šampionat. Se ni zdi popolnoma nepošteno v primerjavi z ostalimi pasmami, saj je večkrat veliko lažje osvojiti CAC kot pa narediti delovni izpit. Ponavljam večkrat!

Kdo ti trenira pse za delovni izpit?

Citiraj
Što je po meni OK,jer show type kokeri i nisu za lov,i bilo je i vrijeme da se to ukine..
Popolnoma se strinjam!!!!!!!!

S perjadjo sicer nimam večjih problemov, čeprav jo Pupa lepše nosi kot Paša, s katero imam namen iti opravljati delovni izpit. Kako pa si predstavljajo da bo šel pes v decembru v vodo, ko ima ta kakih 10 stopinj, pa tudi če gre, skoraj sigurno zboli!

Pokaži kake slikce!