Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

Ewe · 636332

diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1410 : 05 Marec 2012, 20:06:35
Angleški koker španjel Mister Magic of Black Mirage:  31.10. 1994- 05.03.2011

Danes mineva eno  leto . Eno  leto brez mojega  Misterja. Ej, moj dečko, dečko na prečko… Tako sem ti  pravila…In ti še vedno.   5. Marec 2011, ob 20.37 uri  si »odšel«… Kam????

Nikoli ne bom razumela, zakaj se neke poti končajo takrat, ko so barve najbolj močne, poti najlepše…  In ko se mi je že  zazdelo,   da so » izpolnjeni« vsi pogoji, da mi bo življenje zopet postalo udobno, da imam zopet dovolj časa in nekaj denarja početi to, kar imam rada…, je »počilo«…. Dvakrat.  Oba moja »fanta«…

In presneto, zakaj odhajajo najboljši, najdražji…. Tisti, ki imajo posebno mesto v naših srcih, tisti, ki nas polnijo, tisti, ki so nam blizu, tisti, katerih se je užitek dotakniti… Dotik, ki pomirja, ki poboža dušo… Zakaj imam občutek, da  veliko tistih, ki onesnažujejo   okolje…živijo večno? No, mogoče ne večno, a  zagotovo dlje.

Ugotovila sem, da živijo v meni neka vprašanja, s katerimi se bom enostavno morala naučiti živeti. Ni res, da je bil meč tisto, kar je Demokleju viselo nad glavo. Tisto je bil čisto navaden vprašaj…

Že nekaj dni sem nemirna, potrta…V hiši in zunaj nje… Slišim tiste dobro znanje stopinje… Zvok tac po parketu…Poslušam. Slišim jih…Pa mi nihče ne verjame… Ja, »polna luna« te zopet daje«, mi rečejo moji. Jaz pa presneto dobro vem, da ni kriva polna luna…Slišim, čutim, vonjam.. Sinoči si se spet za nekaj trenutkov »vrnil«. Tvoja zvezda je bila točno tam, kot je bila takrat. In nekako te zdaj že znam začutiti… Tik preden se mi prikradeš izza hrbta, ker zavoham točno tisto, kar je takrat zrak zmešal vase v večeru. Ja, pa toplota...

Pokopan si doma. Ker sem spadaš.  K nam…Za vedno.

Spominjam se te; črnega debelušastega mladička, mladeniča, moža, starčka…. Ja, čudovito je bilo deliti skoraj 17 let s teboj. In kako smo samo bili ponosni nate.. In še vedno smo. Resnično pes z veliko začetnico.. Naš dečko, dečko na prečko..

In ko si »ugašal«, sem še vedno verjela, da čudeži obstajajo.. Rekli so, samo verjeti je treba vanje…. Zdaj, zdaj pa nisem več prepričana.

Jaz sem vedno mislila, da  so angeli "osebe" v dolgih belih oblačilih, da imajo zlate kodraste lase, prijazne velike očke in peruti iz pajčolana...
Nihče pa mi ni povedal, da so angeli tudi "kosmati", da imajo štiri noge, rep in občasno tudi kakšno bolho...Zdaj to vem...

Popoldne sem bila »tam«. Šopek narcis… Nisem vprašala, čigave so. Ker vem. Milan in mama sta polepšala tisto gomilo… Moj je rdeči tulipan

Danes ne morem klepetati z Milanom… Ker težko govorim…Saj že veste, da se včasih »skrijem« sem…Takrat, ko lažje pišem kot govorim… Ja, saj me tudi on danes ne popoldne ni »iskal«. Me pozna.

In ko se sprašujem, kje si , se »pomirim«…« Poglej vase ... tam je, na toplem, na varnem ... ne more se izgubiti », tako mi je napisala Kalsang.  Hvala Kalsang. Neštetokrat hvala. Ker  ta »misel« še vedno pomaga, dela čudeže…

Ja, je pa »smešno«, kako se zgodovina ponavlja… Za vsakim »odhodom« pride novi »prihod«.   Nič nismo »inovativni«.  Novi »črnuh«. Novi "plemič"… Samo imena so drugačna, življenje pa se ponovno odvija po »starih« tirnicah.  In še vedno naši plemeniti parkirajo svoje ritke na tistem podestu pred vhodnimi vrati, še vedno vedo, kdaj je ura štiri popoldne, ko pridem iz službe, še vedno s »pleh« muziko in rompompom najavijo vsakega obiskovalca…In še vedno obožujejo  zelene škornje… In Milana.

Jaz pa za naše sprehode in obhode še vedno  oblačim tisto staro »muzejsko« jakno.Tisto, ki ima en velik žep na notranji »srčni« strani in v njem nikoli ne zmanjka prostora za robec, pasje priboljške in prgišče spominov. Za postati in ostati »večen«, je včasih dovolj tako malo….

Prižgala sem eno čisto majhno svečko. Tako, ki da od sebe ravno dovolj svetlobe, da mi ne »zdrsiš« iz objema.  In pustila sem »napis« na tistih lepih dnevih. NEPOZABNO.

Pogrešam NAJU!

Upam, da mi Iztok Mlakar ne bo zameril, ker sem si »sposodila« njegovo Vandimo…

Saj zdaj prav nič mi ne fali,
mam en par psov in eno bajto,
revščine in bolezni zaenkrat še ni,
ljudi okrog sebe mam še zmeraj žive.
Ma kadar »spijem« glaž ali dva
In ko ta tretji »prav« me prime…
Takrat se  svet en mal zavrti in spomnim tiste se »zgodovine«…
 

P.s.
Moj dečko! Ob tisti uri, ki se je »bojim«, se bom stisnila k tistim, ki so še tu… In bom s teboj, kot sem bila lani ob tistem času. Potem  pa naj že enkrat pride pomlad, da bom lahko nasadila narcise in tulipane….



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1411 : 05 Marec 2012, 20:12:31
Prav solzne oči sem dobila  :'(

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1412 : 06 Marec 2012, 09:46:24
 :'( :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1413 : 06 Marec 2012, 10:26:27
 :-* :-* :-*



faben

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1414 : 25 Marec 2012, 19:06:16
Najprej sem prebrala Tatjanino pismo Misterju, se zjokala, zdaj pa pošiljam slikce naše in njihove new hope Chanel Dravske :)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #1415 : 28 Marec 2012, 15:25:57
 samo ena slikca ???  ena ni nobena !!!
  Vljudne te naprošam  še za ostale slikce , če jih lahko pripopaš.  ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #1416 : 28 Marec 2012, 16:25:30
samo ena slikca ???  ena ni nobena !!!
  Vljudne te naprošam  še za ostale slikce , če jih lahko pripopaš.  ;D

Jaa, mi bi tudi še slikic lepotičke.



faben

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1417 : 28 Marec 2012, 17:45:49
Evo še ena  :-[



faben

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1418 : 28 Marec 2012, 17:46:21
Pa še ena ...



faben

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1419 : 28 Marec 2012, 17:47:12
Če dve sliki skupaj pripenjam, ne rata, pa moram lepo počasi :)



faben

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1420 : 28 Marec 2012, 17:47:39
...



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1421 : 09 April 2012, 21:01:36

Prazniki… Velika noč… Potica, šunka, pirhi, obiski….

Ja, saj je bilo luštno.. Ampak je pa res lepo, da se lahko jutri (saj sem se že zdaj) vrnem v utečene tirnice.  Pozno popoldne  sem zmetala še zadnjo »velikonočno« umazano posodo v pomivalni stroj, pospravila serviete z motivi zajčkov in pirhov, razdelila »božjo« hrano obiskom, jih pospremila do vrat….Se zahvalila za obiske.

Pravo olajšanje.

Saj sem se potrudila…  Vsako leto se potrudim. Pospravljam, pečem, kuham, barvam…, nergam. Ampak ta gospodinjska dela mi pač ne »ležijo«. In ponovno sem dokazala, da mi peka potice ne leži; ker do sedaj v nobenem izmed poizkusov  nisem uspešno skombinirala okusa in zunanjega izgleda… Če je že oblika zadovoljiva, je vprašljiva  kvaliteta, če pa je kvaliteta ta prava, pa je škoda izgubljati besed o obliki, zunanjem izgledu :P….

 In dobiti biserno prevleko na jajca, tudi ni bilo enostavno… Ko sem bila tik pred tem, da vse skupaj zbašem v smeti, sem »ujela ritem«.  No, ko mi je tehnika zalaufala, mi je žal zmanjkalo jajc. In nalepke za na pirhe so res odlično kozmetično sredstvo, da  se z njimi prekrijejo drobne lepotne napake…

In še nekaj vam zaupam .Hren s smetano in hren z jabolki je zakon.  in nihče tega ne naredi tako dobro kot ETA Kamnik.


In sem hitro oblekla tisto staro »muzejsko« jakno, tisto, ki ima na »srčni« strani en velik žep za robec in pasje priboljške, pobasala »plemenite« in šla po svojih »božjih« poteh…
Se mi zdi, da sem se kar prerodila. Novo življenje. Vstajenje od »mrtvih«… Že dolgo sprehod  ni bil tako »čudežen« ;D

Je pa očitno velikonočni petek pustil »posledice« tudi na Milanu.  Sva  v petek popoldne klepetala.

Pa je rekel: Čuj ti, nekaj sem razmišljal.«.
Jaz pa radovedna, kot vedno… Le kaj je človek razmišljal. Tako resno se je držal.
Pa je rekel: » Tonček bo zdaj počasi star dve leti… Ja, je že pravi ded, poglej, res je že pravi ded… Po postavi, po pameti…Delat zna, »seksal« je že tudi, otroke že ima… Zdaj ga pa res več ne morem klicati Tonček. Ker ni več otrok.  Jaz ga bom klical TON.

Jaz sem se do solz nasmejala.. Pa je rekel, zakaj se smejim.. Me čudno gledal. Meni pa je bilo čisto zares smešno.. Mali Tonček… Zdaj, ko pa je »velik«, pa bo TON.  ???
In čisto zares je naš Tonček  za Milana že dva dni Ton. No, na srečo se Milan še velikokrat »spozabi«…
In upam, da  čimprej pozabi… Meni je Tonček prav všečno ime. 


Vsem, ki ste se prebili do tu, želim vam lep« preostanek« Velike noči.

Naj bo znak, da se da vsak dan vse znova začeti...Ker če je nekomu tam zgoraj uspelo "vstati od mrtvih", se bom  tudi jaz vsako jutro poskušala spraviti iz postelje in kakšno stvar od »včeraj »narediti znova, ali pa bolje.

In hvala »nekomu«,  da je konec praznikov. Ter da je jutri »navadni« dan. Juhuhu!!!





JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1422 : 10 April 2012, 20:54:18
Diva1!  :-* :-* :-*
S takim užitkom berem tvoja razmišljanja, poročila, res! Bolj pogosta javljanja bi bila še bolj zaželjena.  ;)
Btw: tudi sama sem čisto anti za gospodinjska dela, tako da se peke potice še nisem lotila. Pa se je tudi ne bom....  :-\
S pirhi se pa pomatram. Čeprav mi jih pol poči že med kuho, od preostanka pa tudi nastane samo zmazek!
Lp vsem, Katja



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #1423 : 20 April 2012, 19:23:57



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1424 : 27 April 2012, 22:05:25
Tonček balonček veselo nam nagaja,
ura je osem, on pa še razgraja.... :)

Pri nas pa je bilo danes veselo.  Praznik.  Praznovali smo rojstni dan.. ;D Ne, nismo praznovali "običajnega" rojstnega dneva, praznovali smo "pasji" rojstni dan. Naš Tonček je danes dopolnil 2 leti.
"Ja, zdaj pa  je že pravi ded", tako rad Milan reče... :P

In ker je bil na našem totem koncu danes en tak lep sončen in topel dan, je bila " dnevna soba na prostem" pravi prostor za praznovanje. Fantu smo pripravili "pasjo torto" z dvema svečkama ...In  mu zapeli tisto pesem, ki se običajno prepeva na rojstnih dnevih. Vse najbojlše zate...
Ampak našemu fantu torta ni dišala. Cepec je zopet zaljubljen. In to do ušes. Nima apetita, ne spi...Lahko pa poje.  Ja, poje " podoknice" naši DIvi.. Že tri dni in noči.. No, nekako mu je le uspelo pojesti par koščkov in si vzeti minutko časa za čestitke in dobre želje za rojstni dan.. Pa gas nazaj k Divi...   Tako nekako je bilo. Pa saj mu ne "zamerimo".  Punce imajo pač prednost.  :P
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Je pa danes Tonček dobil tudi pošto. Voščilnico. Pisala mu je njegova vzrediteljica Zoja. Tako je napisala...
Citiram njen mail:

My dear Tony and Tatjana,


I wish a happy birthday to my big boy.  I must say - amazing young man .
I am very proud on him, I'm happy. Tony lives many miles from me, but I know that his life is what I wanted for him. And it is great thank  to you with your whole family.
I send big congratulations to Tony and his sons.

I often remember our meeting at the Christmas show.
I send greetings 1000 kisses to you and to your family.

1.5.2012 please keep your fingers crossed . Alizée will be presented at hunting tests.
I´m very happy - Cerruti - results X ray - HD A !!!!! And she is in her first year Czech Junior Champion !!!!
I send photo of Cerruti.
 
Yours sincerely
Zoja
 
 





Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1425 : 29 April 2012, 21:51:36
Toncek malo z zamudo  :-[ Vse najboljse!!  :-* :-*

diva1 se tukaj cestitke za suuuupeer uspeh na CAC Sneznik!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1426 : 29 April 2012, 22:06:25
Res res... Vse najboljše in čestitke za uspešni "ples"  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1427 : 01 Maj 2012, 09:21:13
Tako, zdaj pa sem zbrala pogum, da se končno oglasim tudi tukaj, "doma", pri kokerjih… Z lepimi novicami.

Od prevelikega veselja in sreče sem resnično »zatrokirala«.. Tudi vročina me je čisto pokurila.. Ter skisala še tisto nekaj malega, kar premorem v glavi. Na srečo pa sem se  že »vrnila« v stare tirnice…In zdaj že lahko "poročam".  :)
   
Dan po praznovanju Tončkovega rojstnega dne  smo se odpravili na Kras. Mimo Cerknice, proti Snežniku.  Ja,  to je tam, kjer je »doma« tisto znano presihajoče Cerkniško jezero..

CAC SNEŽNIK -  državna  razstava psov lovskih pasem.
 
Ja, kako, kje naj začnem?
Na začetku ali na koncu?  Za spremembo na koncu.

Naš Tonček je v defileju prvakov, v BIS programu zasedel najvišji »prestol«. ;D
Angleški  koker španjel, z rodovniškim imenom Anthony Schoenez.  Občutki?  Ne znam jih opisati.. Enostavno lepi. In polna duša..
 
Tony je osvojil oceno odlično, CAC in  BOB med kokerji .  Dobil je eno tako lepo medaljo.  V defileju prvakov »dobil« 8. FCI skupino (šarivci, prinašalci in vodni psi) in en  lep pokal, na katerem piše  CAC SNEŽNIK 2012 - 1. mesto BOG VIII.

In to še ni bilo vse.  Še en , zadnji finalni izhod 5. psov, prvakov naslednjih FCI skupin: FCI 3- terierji, FCI 4 – jazbečarji, FCI 6- goniči in krvosledci, FCI 7- ptičarji in Tonček, kot prvak FCI skupine 8 . 
In sodnica ga. Kavčičeva je ponovno postavila Tončka na najvišjo stopnico...Nisem mogla verjeti.
In dobil je še en velik pokal na katerem piše:    CAC SNEŽNIK 2012
                                                                     NAJLEPŠI PES RAZSTAVE , 1. MESTO
ter  požel velik aplavz gledalcev.

Le s čim se je Tonček sodnici tako prikupil?  ;D

Naš Milan pa je bil čisto »zmeden«. In na srečo mu je nesebično pomagala gospa Skalarjeva, ki ga je kot prava profesionalka  in »osebna spremljevalka« vodila skozi ta protokol. Hvala vam.
           
Pa tako smo se "bali" gospe Kavčičeve.. Stroga gospa. Zdaj pa nam je pustila "trajne"  čudovite spomine...

Res ne  pomnim, da bi kdaj videla  angl.kokerja  na kakšni razstavi kot najlepšega psa razstave (razen seveda na specialki (he-he). 
Osebno smo to najbrž  doživeli prvič in zadnjič. Ja, občutki pa so bili čudoviti.
Je pa to odlična promocija za vse slovenske kokerje.. Kljub temu, da niso modni psi, ne bodo »izumrli«… Še ne...

Tonček je bil neverjetno razpoložen, kljub vročini...Tudi Milan... Lepo ju je bilo videti.
Očitno je Tončku zaljubljenost koristila…..

Tako, morala sem se "považiti".Evo, zdaj pa je naš Tonček "slavni" (he-he)... :P Saj mi ne zamerite, mar ne?
 pam, da bodo obljavljene uradne fotografije v Lovcu in Kinologu. Jaz nisem imela fotoaparata s seboj.. Prav jezna sem nase.

Tonček je že slekel »Armanijevo obleko", se preobul....Hrana mu še nič prav ne tekne.. Ja, še kar je zaljubljen.... Madonca, ta ljubezen pa že malce predolgo traja.. Ja, fant je gajsten, ni kaj...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Helca je  zapisala: »Bilo je z eno besedo povedano-SUPER 
Najlepši pes razstave je bil tako, kot je napisala airedale10- Divin Tonček   «
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Je bil res najlepši pes? ???
Ne bo držalo. Vsi psi, ki ste se razstavljali,vsi  ste bili najlepši… Vsi ste zmagali… Vsi bi si zaslužili tisto najvišjo stopničko, pokal … In vaši lastniki so  ponosni na vas.  Vsi vi imate nekoga, ki vas ima rad, ki za vas skrbi, vas hrani, čuva..In ste mu najlepši, najdražji. To šteje.
Ja, je pa lep občutek stopiti na  stopničke v defileju prvakov.

Resnično je bilo SUPER!  Organizator LKD Cerknica se je zelo potrudila.  Čudovito okolje, prijazni ljudje, idilični ringi, ki so se kar zlili z naravo, vse narejeno iz lesa, tudi prestol za« prvake« . Resnično inovativno…. In prav in lepo bi bilo,  da državna  razstava psov lovskih pasem  CAC SNEŽNIK postane nekaj trajnega…

Najlepše« darilo?«

Mnogo jih je. Najljubša so mi tista, ki se zgodijo kar tako, nepričakovano in me pustijo čisto brez besed. Ponavadi so to tista, ko mi jih nekdo podari tudi kar tako, in  sem vesela, da se me je nekdo spomnil… In tako nepričakovano je bilo tudi v soboto....
 
Generalno nisem pristaš zbiranja »nabiralcev« za prah, a z leti so se mi na policah nabrale drobnarije, zaradi katerih je moja »ljubezen« do brisanja prahu dobila čisto novo stališče . In tisti zloglasen dan v tednu sem prav z veseljem« lovec na prah«… Prijemam jih v  roke in v zrak dvigam prah ter njih" kiham" spomine. Prijetne.
Medalja in  dva pokala z napisom CAC Snežnik 2012 sta že na polici z Misterjevimi »spomini«…. :)
 
In najlepša hvala vsem vam, ki mi vedno znova in znova "podarite" prijazne besede. Delajo čudeže in res polepšajo dan, teden....

In hvala tudi, da ste mi pomagale "poiskati" fotografijo  iz te razstave. Tukaj je:

www.kinoloska.si

Lepe praznike!
Tatjana



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1428 : 01 Maj 2012, 10:40:29
Čestitke!!!!!! To pa je ta pravo :)
Škoda, da sem morala dalje že kmalu po otvoritvi  :-\

lp ž & l & h


Banjusie

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #1429 : 01 Maj 2012, 14:03:18
Mi smo pa videli Tonkota zasesti prvo stopničko-čestitke!! :)



Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #1430 : 09 Maj 2012, 06:50:43
Pozdravljeni

O kako veliko se je dogajalo na PeSjanarju, jaz pa nobenega časa, da bi prebirala in se kaj oglasila  :-\

Čestitke Divi1 in Tončku za stopničke ... kar tako naprej  :o

Drugače pa uživajta v lepih dnevih, dokler ni še prevroče  :) potem pa hitro na morje ... o kje je še to!!!!!

Lp





barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1432 : 10 Maj 2012, 13:38:07
Za tiste, ki iz kateregakoli razloga ne boste opravljali/opravili delovnega izpita, je na hrvaskem ze moznost osvojiti naziv "hrvaski razstavni sampion" s pasmami, ki za "sampionat hrvaske v lepoti" potrebujejo delovni izpit: http://www.hks.hr/web/index.php?str=5 (potrebni so pa le 4 CACi, vsaj 2 iz CACIB razstav, pri 3 razlicnih sodnikih, vsi ti CACi pa morajo biti osvojeni po 1. 1. 2011).

Za sam "sampionat hrvaske v lepoti" pa ostanejo pravila igre enaka.

Mislim da so ta pravila igre prisla s strani FCI in jih bodo morda sprejeli tudi na KZS ("slovenski razstavni sampion" za delavne pasme brez delavnega izpita, kjer je sedaj mozno doseci "le" "slovenski sampion v lepoti").


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #1433 : 10 Maj 2012, 21:16:53
Barbara10 pri hrvatih je to šlo hitro po tem ko sta se ločili hks in lovska zveza. Je pa naziv na voljo že dobri dve leti. ;-)

O temu mislim, da sem veliko že pisala.. Kako je prišlo od CIE naziva do državnih ShCh titul.. In tudi na KZS je bilo poslanih že kar nekaj prošenj o uvedbi takega šampijonata, 2x je tudi bil pogovor osebno s predsednikom a brez odgovora ali dejanja.. Prvo pismo je bilo iz naše strani poslano pred evropsko razstavo v Celju (torej leta 2010).

Sicer pa imajo ta naziv (sh ch) tudi v Avstriji (6 caca titul), na Češkem (5 cac titul) in na Slovaškem (4 cac titule), mislim, da tudi za jugo niso potrebni če je pes v Ch razredu (nisem pa 100%). To je od teh bližnjih, za več ne bi vedela.


Dejstvo pa ostaja, da tak šampijonat nič ne jemlje, le odpira več možnosti. In slej ko prej ga bomo dočakali tudi pri nas.

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1434 : 27 Maj 2012, 13:09:20

Dragi moji "kokeraši"....Joj, kakšna lepa nedelja..
Pravkar sem izvedela čudovito  novico. :o
Danes sta se na državni razstavi psov vseh pasem CAC Hrušica razstavljala oba "moja" pesjanarja.
Chanel in Ari.  Oba sta se odrezala odlično...

Ari - odlična ocena in PRM  :)
Chanel - odlčna ocena, PRM in Junior BOB... :) :)

Velike čestitke obema in prav tako njunima Liji in Mateji... Bravo punce.

E, moj Mister, vidiš... Vnuk in vnukinja že capljata po tvojih stopinjah... Jeseni pa vem, da nas bosta razveselila z uspešno opravljenimi delovnimi preizkušnjami... "Kri ni voda", tako pravijo.... To bom šele ponosna.  Še bolj.

Ej, kako lep je dan...
Lepo bodite.

Tatjana




helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #1435 : 27 Maj 2012, 17:46:10
Tatjana, iskrene čestitke tebi in vsem "tvojim"! :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1436 : 27 Maj 2012, 19:05:53
Diva1, zadnje čase ste pa zelo uspešni! Bravo! :)


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1437 : 27 Maj 2012, 21:33:21
Čestitke za super rezultate! Res je bil lep dan  :)



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1438 : 28 Maj 2012, 00:45:22
Hej, punce!
Hvala za čestitke za "našo" mularijo  in pozitivno energijo..

Ja, zadnje čase se res nekaj dogaja... Dolgo nas ni bilo... . Smo "spali"... Skoraj tako dolgo kot Trnjulčica.. In čakali, da nas kdo zbudi (ha-ha).

In  prav nič nismo  pogrešali pasje mularije, PNZ-jev, uporabnostnih tekem ,razstavnega parketa....
Razvajali in cartali smo naše  pasje veterane. Ter neizmerno uživali. Tudi starost je (bila) zelo lepa.. Spokojna, mirna...

Ja, prav vesela pa  sem, da smo se zopet "zbudili".   Malo novega vetra ter novih energij.  :)
Pa vendar si želim, da nam bi  uspelo "odteči" nov krog. Zopet  uživati ob pogledu na našo  pasjo mularijo..Na »malinovce«…

Vem. Zamujam. Kot vedno. Ampak jaz se tolažim in si rečem (še vedno), bolje en dan prepozno, kakor nikoli… :PNo,včasih pa mine tudi deset let… Ampak saj veste, nikoli ne prepozno.
 
Tradicija je zame zagotovo nekaj, kar gradi. No, v bistvu je podobna malti, za opeke in za zidarja moram poskrbeti sama. Če je ne uporabljam pri zidanju, je kot, da bi mi nekaj manjkalo. In potem »cigli« lezejo narazen in jaz si razbijam glavo zakaj in kaj manjka. Očitno sem pri svojih letih že blagi odvisnež in rabim tiste obrede, majhna in velika praznovanja... Nekako potem vem kam spadam. Brez njih bi bila kot en drezdomovinež, brezdomnež in "prozorneš"
 
Pri nas doma je tradicija paket, v katerem je kup ene pisane šare in ta paket si podajamo iz roda v rod.
Seveda vmes kaj izgubimo, malo spremenimo, da si jo bolj na kožo napišemo… Včasih kaj dodamo ali brez »avtorskih pravic« skopiramo od sosedov. :P
Včasih tudi kaj vržemo ven, ker že preveč smrdi po naftalinu. Na koncu pa iz vsega nastaja nekaj kar vsi poznamo in se ob tistem dobro počutimo. . :)
 
En kup nekih »obredov«, takšnih in drugačnih praznikov, spominov …To je tradicija.
 
Všeč mi je tudi tista tradicija, da na našem rednem jedilniku še vedno obstajajo čorbe in zvarki, ki so tradicionalna hrana. Leta se je kuhala po naših krajih in domovih. Nekatere so res tako posebne, da je zabavno gledati izraz na obrazu nesrečnika iz civilizacije, ki je nič hudega sluteč sprejel povabilo na kosilo, potem pa se na krožniku pred njim kadi sladko kisla čorba, v kateri tone fižol in svinjska rebrca…
 
Seveda je pa tradicija istočasno tudi prekletstvo… Sploh za praznike…In če si »gospodinja« z nič kilometrine ter moraš prvič čisto sama recimo speči potico…

In tradicija so tudi psi. Že desetletja so pri nas. Vedno »enaki«.
Misterja ni več. Tukaj je pa še naša Diva. 
In želimo  si nadaljevati njun »rod«.  Vem, časa ni veliko ...Upamo pa še na kakšno Chanel, kakšnega Arija, Ado..Ti bodo nadaljevali naš rod, našo družinsko tradicijo..   
In na misel mi je prišla Hudabivška Meta iz Prežihovih Samorastnikov.
Po smrti njenega Ožbeja je zbrala svoje otroke in jim dejala to, kar si  želim »slišati« tudi jaz: “Zdaj, po meni, vas je pet , čez petdeset let vas bo lahko že sto, čez sto let vas bo petkrat, desetkrat toliko….

So tudi psi tradicija? ??? Ne vem. Spadajo pa k nam. In rada imam svoje pse. In "tradicijo".Ker kar  je naše, imam rada..
Ne dam.

Lahko noč in lepo spite.

Ime mi je Tatjana in sem tradicionalni odvisnež…«
 



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1439 : 28 Maj 2012, 06:52:13
Diva1,  :-* Lepo te je brati, kot vedno!!!
Iskrene čestitke za odličen plasman "tvojih" potomcev. Oz. Mistrovih potomcev. Sem prepričana, da taki rezultati dajo potrditev, da delaš pravilno!!! In najbrž daje tudi zagon, da boš/boste v bodoče sledili srcu svojim načelom in svojemu prav! In tako je treba!  ;)
OT: Včeraj sem bila na Hrušici in sem prav brskala po katalogu, če razstavljaš, da bi te prišla pocukat za rokav. No ja, pa drugič! Zagotovo bo kdaj prilika!
Lp vsem in miren začetek delovnega tedna!
Katja