Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

Ewe · 632353

Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1440 : 28 Maj 2012, 12:03:28
Najprej iskrene čestitke Diva1 za izjemen uspeh Tončka na CAC Snežnik  :o!!! Sem šele včeraj na CAC Hrušici 2012 izvedela prekrasno novico :-[. Res iskrene čestitke! Zadnje čase sem kar zanemarila forum  :-[

Pa tudi za včerajšnjo razstavo seveda, sem videla oba Chanel in Ari in aba sta se dobro odrezala.

Sedaj pa še kratko poročilo z moje strani:

EMOTION ATTACK OF ENGLISH LADY - Wall-e: Odličen I, PRM
Lastnica je Urša Kačar in to je bila njuna 1 razstava.




Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1441 : 28 Maj 2012, 12:04:43
DAZZLE ME OF ENGLISH LADY - KIA: Odlična I, CAC in BOB




Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1442 : 28 Maj 2012, 12:06:15
In še moja Pupa

NORTHWORTH LABURNUM MAID-Pupa: Odlična I, CAC




diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1443 : 28 Maj 2012, 17:26:47
Dober dan, Idrija!

Oj Paša, sem na tekočem z dogajanji...  Nič ne zamudim  ;D ;D ;D

Hvala za čestitke za Tončkov uspeh. Nekoč sem nekje prebrala, da se življenje ne meri po številu vdihov, ki jih vdihnemo, ampak po stvareh, ki na dih vzamejo... In ta dan sem skoraj prenehala dihati ;D

Velikeee čestitke vsem trem "Idrijčanom" tudi iz totega konca. Nekaj  mojih čestitk pa je že včeraj  romalo v Idrijo osebno.

In še posebej sem vesela novega člana  vašega "teama", črnega "malinovca" Wall-eja.  Meni so črni pač zakon.  Še vedno najlepši.. Pa upam, da niste punce "jezne"...
Saj veste...  Stara sem.  Tradicionalni odvisnik. Imam pač rada "tradicijo".. Ja, navada je železna srajca.   Black is black, I want my baby back..., tako nekako je nekoč nekdo že prepeval...

Joj, še nekaj. Moram vam pokazati fotko še enega novega "malinovca".. Samo da najdem nekoga, ki jo bo znal prilimati...
Ne bo mi dolgčas. Čisto zares ne.

Lepo bodite..
Mene že čakajo moji "pacienti".. Grem "dol".










diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1444 : 29 Maj 2012, 17:42:34
Evo ga... Novi "malinovec".  Little Tony.  Prvi Tončkov  sin. 
Mali Tonček....     :P




katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1445 : 29 Maj 2012, 21:20:23
iiiiii lepotec :-*

so vsi črni?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1446 : 29 Maj 2012, 21:55:03
Mate novga člana?!  :o

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1447 : 29 Maj 2012, 23:14:38
Mate novga člana?!  :o

Ne, nimamo mi. Žal.  Ta postavni dečko razveseljuje eno simpatično  mlado družino iz Prevalj na Koroškem.. Madonca, najprej je bil Gorenjec, zdaj pa se je preselil na Koroško. Korošec.. Saj bi ga z največjim veseljem imela, pa imamo pri nas  že vse "postelje" zasedene.  Psičko Kelly, ki je v 11.letu, Divo in Tončka.

AMpak tudi on bo vedno "moj".. Ja, naš "veliki" Tonček (pardon Ton)  je "skočil" k njegovi mamici v posteljo... In vidite, kaj je ratalo...
Ja, mali Tonček.. :P :P 
To me spominja na stare čase. Ko je bil pri hiši deda Franc, njegov sin je bil Franci, najmlajši  pa Frenki... Ali pa tisto; gazda Anton, sin je bil Tone, tamali pa Tonči... ;D

Poleg te fotke sem dobila tudi pisemce.  Tako pišejo njegovi lastniki:
Končno nam je uspelo narediti nekaj fotografij.  Je fant od fare in naša mala maskota. Vozi se izredno rad. V petek smo odšli v Slovenj Gradec in je nadvse užival. Prijatelji imajo tenis igrišče. Malo smo ga spustili na igrišče in ko je zagledal rumene žogice, so bile iznenada vse njegove.

Zvečer gremo vsi trije z njim na krajši sprehod, kjer mora seveda zraven še borov storžek, ki ga na poti pobere. Pridno ga nese v gobčku in joj da ga vzameš.





andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1448 : 30 Maj 2012, 08:03:15
ha ha  :D
simpatični  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #1450 : 08 Junij 2012, 14:54:30
Zanimiva študija. Škoda sicer, ker je AKC zadeva kjer imajo drugačen standard kot pri nas (mene osebno mogoče že grooming zmoti saj da popolnoma drugač izgled kot "evropski stil") imajo pa zato v primerjavi z angleži ogromno takih priročnih tekstov (očitno tudi posnetkov). Super branje je tudi tu:

http://www.ecsca.org/judged.html

Članki so res poučni in nekateri celo kritika ameriških psov.

Sicer pa kot pravim, britje pri nas je veliko manj razširjeno saj uhlji padejo drugače kot ko so striženi, tudi izgled je veliko mehkejši če je po glavi in gobčku ročno triman (sploh pri barvastih mislim da je velika razlika). Zdaj stvar je ameriška in stara, oni sicer še vedno kupirajo a tu so psi s kratkimi repi že bolj kot ne redkost, zato je treba vedeti, da je nošenje repa nujno ravno (nadaljuje hrbtno linijo), kajti v nasprotnem primeru izgleda kot beagle.. ;) (in zadnje čase je teh veliko, saj je značilnost ostala še od takrat, ko se to ni tako zelo videlo.. lep primer letošnji BOB na svetovni..)
Mogoče še o glavi. Tista on-face prikazana najboljša glava se mi ne zdi ravno ok, saj je izredno širok v lobanjskem delu in ozek v gobcu (gobec naj bi bil tako širok kot lobanja), oči stojijo narazen in vrhnji del se mi zdi slabo zaključen. Ne vem točno kakšna je razlika v ameriškem standardu v primerjavi z našim, ampak če gledamo on-face je glava oranžnega serca bolj tipična. Ali pa glava ki ima sicer svetle oči. Sploh pa se ne znajdem kaj je samec in kaj psica.. :-P

Recimo če pogledamo to glavo in glave videne v filmčku:

Lahko vidimo veliko razliko. Ampak to je zame veliko bolj tipičen izgled. Ima prav tako temne oči (tretja veka ni obarvana kar ni napaka - predstavljeno tudi v filmčku), "melting expression", kot da bi želela nekaj povedat. Mislim, da je očitno da gre za žensko glavo. Tudi grooming naredi izgled mehkejši. Gobec je pravilne širine glede na lobanjo in ta je lepo izravnana na vrhu (ignorirajte tista dva "rožička" na vrhu, očitno ni bila dobro strimana saj se vidi da štrli samo dlaka).


Mogoče še telesno. Tu so vsi ožji in ne tako zelo kompaktni. V Evropi bi sigurno dobili opombo glede premalo mišične mase. Mogoče rdeč da je še sprejemljiv, ostali so tipično ameriški, veliko bolj ravni v frontu in na višjih nogah (kar je očitno v njihovem standardu, saj mora pri nas biti približen kvadrat, še večrkat pa so rahlo daljši v telesu).

Spet če pogledam pse tu okoli..

Veliko bolj kompakten in "cobby type" kot pa tisti predstavljeni. ;-)

Seveda to je moje mnenje oz. opažanje, jaz sem brala angleško študijo od Joice Caddy (The cocker spaniel today) in je veliko koristnih zadev glede na KC standard, pa standard v The gundog group od Franka Kana. ;-)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Paša

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
Odgovori #1451 : 13 Junij 2012, 10:07:30
Pridne ste punce da nas tako izobražijete. Nikoli ni dovolj ali preveč!!!

jas se pa lahko pohvalim da smo dne 9.6.2012 na vadišču ŠKD FIDO HRUŠICA organizirali 1. piknik koker španjelov iz PSARNE OF ENGLISH LADY, skupaj s Psarno izpod Špika. Piknika se je udeležilo kar okrog 45 koker španjelov, skupaj okrog 50 psov ter okrog 90 njihovih lastnikov z družinami. Razen vremena menim da je piknik super izpadel in vsaj jaz lahko rečem da sem bila super zadovoljna.

Še par slik:








Pika02

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1452 : 14 Junij 2012, 20:20:49
Najprej se oproščam, ker bo moje vprašanje mogoče malo off-tobic in bi bolj spadalo v forum glede opreme. Vendar ste na tem forumu bolj domači in mi lahko hitreje svetujete. Namreč, za mojo kokerko bi kupila boks, vendar dovolj velikega, da se bo lahko tudi kot velika (zdaj je še mali cuker) v njem udobno raztegnila. Koliko približno so "dolge" odrasle samičke? Povsod piše le glede višine  38-39 cm in da je od "vihra do konca repa enako višini vihra", vendar mi to ne pove kaj dosti o dolžini (vsaj meni ne  :-\ )  Torej, bi bil za odrslo kokeršpanjelko dovolj boks d87 x š58 x v67cm ali bi bil udobnejši oz. primernejši boks d107 x š68 x v75cm?  Že v naprej najlepša hvala za sugestije!       



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1453 : 14 Junij 2012, 20:54:06
Za v avto ali za doma?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1454 : 14 Junij 2012, 20:54:56
Sicer doma nimam kokra, ampak mogoce lahko vseeno pomagam.. Boks dolzine 87 je vec kot dovolj za koker spanjelko, za moje pojme celo prevelik (recimo boks take velikosti je primeren za odraslega zlatega prinasalca). Ker ce kupujes boks za v avto, takrat je pametno vzeti takega, da ji je ravno prav, ne da ima se ful prostora, da raztegnjena lezi (v primeru nesrece je boljse, ker jo tako ne preobraca v boksu naokoli, pac s pravilno izbiro velikosti boksa zmanjsas moznost poskodb). Za moj pojme bi bil najbolj primeren takle: 72 x 52 x 51 cm (d*s*v) Drugace pa, bos videla kaj ti bojo svetovali se drugi, tisti ki imajo kokre doma  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


LacenS

  • Gost
Odgovori #1455 : 14 Junij 2012, 22:11:09
Sicer tudi nimam kokra, ampak če je za doma...107x...x...x pride res ogromen boks.(imam takega doma in srednjega šnavcerja mladiča, zraste do nekje 45-50 cm plečne). Je prednost ta, da gre pes  že od začetka zelo rad not(sploh če mu kakšne priboljške tu pa tam nastaviš not), zdaj sicer ne vem kako je z manjšimi boksi, samo se mi zdi, da je z večjim boksom kar se tega tiče lažje...Ampak mislim, da je za kokra tudi 87x... za doma čisto dovolj velik, še manjši bi (verjetno) šel na komot skozi...
Pri večjem še je prednost ta, da je več odlagalne površine :D, slaba stran pa je, da zavzame ogromno prostora, je neroden za prestavljanje, pa tudi se mi zdi, da pes nima takega občutka kot pri manjšem, da je to njegov brlog in se trudi da se ne polula not. V mojem primeru spi na enem koncu, zdaj ko sem jo prvič pustila not za pol urce(je spala in pred tem sva bili veni) se je na drugi del polulala. Svojega sem naročila preko spleta in si nisem ravno predstavljala velikosti, če bi še enkrat naročala bi zagotovo vzela 1, če ne 2 številki manjšega..
Za v avto pa je boljši še manjši...(so že prej opisali)
lp



Pika02

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1456 : 15 Junij 2012, 07:34:30
Hvala za hitre odgovore. Kupujem za doma in glede na odgovore bo res dosti velik dolžine 87cm.



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #1457 : 15 Junij 2012, 16:13:22
No ja, 87 cm dolg boks ima moj starejši labradorec že odkar je prerasel tistega za mladičke :) Pa včasih se še ta mladi zgužva k njemu zraven :)

lp ž & l & h


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #1458 : 15 Junij 2012, 16:17:55
Meni se tudi zdi 87 ogromen za kokra. Naša ima boks dimenzije 75x48x55 (d,š,v) in se notri spravi cane corso in to v brejem stanju (47 dan). Koker pa se notri fino raztegne in razkomoti.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1459 : 17 Junij 2012, 22:55:17

Danes sem dobila "pošto" iz Bleda. Tako so mi napisali:

CACIB BLED, 17. 6. 2012

CHANEL DRAVSKA, 11 MONTHS, ODL., PRM,  JUNIOR BOB!
CHANEL JE DANES POSTALA NAŠ NOVI SLOVENSKI MLADINSKI CHAMPION / CHANEL HAS TODAY FINISHED HER JUNIOR CHAMPION SLOVENIA!

Ej, moja Coco... Že ko si prikukala na svet, si bila nekaj posebnega... Edinka. Tako lepo si mi dišala.. Po parfumu.... In že takrat sem rekla, da si nekaj posebnega, da si  "baba in pol". Poimenovala sem te Chanel. Po Coco Chanel. Tudi ona je bila nekaj posebnega...

Zdaj pa na zaslužene počitnice. Slišim, da greš na morje. Uživaj, moja ljubica!



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #1460 : 18 Junij 2012, 12:50:46
Tudi mi smo po dolgem času spet razstavljali. Zaradi moje mature so razstave na stranskem tiru, ampak zdaj se že bliža h koncu in komaj čakam poletje in počitince. Imam kar nekaj planov..

Kakorkoli, sodil je predsednik FCI-ja gospod Hans Mueller, za katerega sem pričakovala več. Psov skoraj da ni pretipal, poleg tega pa tudi pripravnici ni namenil prav veliko besed oz. razlag. Že pred razstavo pa smo vedeli točno katera 2 psa bosta dobila CACIB in kdo BOB. In ne nisem se zmotila, žal.
Vseeno smo upali na najboljše in takole smo jo odnesli:
Buxi (v razredu Ch - 2 psa): odl.2, rCAC in ker je Riddick dobil CACIB sva imela pravico za rCACIB katerega je tudi dobil
Kasja (prvič v razredu vmesnih v SLO): odl.1, CAC
Bella (razred odprti - 3 psice): Odl.1, CAC in rCACIB

Ja konkurenco smo spet mi vso pobasali, vsi ostali so bili sami po razredih.. never ending story, prisežem. Ampak že to, da smo osvojili rCACIB-a za tistimi priviligiranci je najbrž lep uspeh. :-) Škoda le, ker Buxiju itak ne koristi, Bellin pa nič ne pomeni, ker psica pred njo ni IntCh. :-P
Moram pa pohvalit punce v ringu, saj so nas skrile v senčki ko smo imeli večje razrede, da nismo stali na vročem soncu, kar je seveda bilo še boljše za pse. A smo imeli srečo, da smo bili na vrsti že ob 10.25, ko še ni bilo najhujše vročine.

Mogoče še slikovni material, da se stvari malo prikažejo:

Buxi (rCAC, rCACIB) in Riddick (CAC, CACIB in BOB):


Kasja ("muving" za prvi CAC v SLO :) ):


In moja Bella v razredu (zadnja v vrsti ;-) ):


In CACIB psica (čokolada na desni):


Tako, malo pregleda čez dogajanje. ;-)

Hvala vsem za lep dan, Tamalannci smo praznovali 10 obletnico psarne in prav lepo uživali v dobri družbi... psom pa mislim, da tudi ni bilo hudega:


Lp iz moje strani

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1461 : 03 Julij 2012, 09:20:07
...SKUHANO V SOPARI...

Popolna definicija mojega stanja telesa in duha včeraj ter danes.. 
Šele pozno ponoči ne diham na "škrge".Še ena "izgubljena" nočna ptica...
 
Imam "porodniško"..In čakam  moje "otroke", da jih pred mojim zasluženim spanjem spravim še  v pižamice...


Nedelja, 1.7. 2012. 
Bili smo v Lendavi, na mednarodni razstavi psov vseh pasem CACIB Lendava 2012....

S Tončkom.

In komaj sta minila dva meseca od  državne razstave lovskih psov vseh pasem,  kjer je Tonček stal na najvišji stopnički, nas je tudi   ponovno prijetno razveselil. ;D


Še en  čudovit opis, ocena odl.1, CAC in CACIB med samci..   Ter se "pomeril" še za BOB...
In hrvaški sodnik g. Mijo Furry ga je izbral za najlepšega kokerja razstave... Antohony Schonez - BOB. ;D
Madonca, same "strese" nam Tonček povzroča...
Dolga leta niamo poznali te vrste "stresa"....Ja, je pa lepo... Saj veste. Godi.

No, moram pa povedati, da je imel veliko "konkurentko". Kasjo, ki se je prav tako že  "okitila" z naslovom najlepše psičke...  Česttke tej lepotici... Lepa je punca, lepa... :)

No, ko tako od daleč opazujem  dogajanju v razstavnem ringu (in seveda "trepetam" zaradi Tony-a) vse najlepše, ki se potegujejo za BOB, odločitev ni lahka, ni enostavna... Sama lepota  v  ringu.. In sodnik mora izbrati....

"Cepci", kot smo, :P :P :P smo potem počakali tudi na BIS program... Na srečo smo se pred vročino skrili v en tak "bunker"... Ja, "navohali" smo Snežnik, kjer Tonček dobil 8. grupo...  In če je Milan želel počakati.. Potem sem tudi jaz..  9 psov, prvakov pasme, se je potegovaoi za ta naslov... Nam je kar dobro šlo... "Držali smo se do 4. mesta.. Potem pa  je tudi nam, kot že ostalim petim predhodnikom,  švedska sodnica stisnila roko in se zahvalila za sodelovanje....

Kljub izjemni vročini (kuhano v sopari) smo se vsi "kokeraši" imeli lepo... In vem, da smo tudi vsi zadovoljni.. V nedeljo ni bilo "poraženca"..Vsi psi in psičke so bili zmagovalci... In prav je tako.

Ari  pa je osvojil še tretji PRM in tako osvojil naziv slovenski mladinski šampion...  Čestitke  tudi njegovi lastnici Liji. :)

Tako, mi smo bili letos na 3 razstavah... Sami prijetni spomini in čudoviti razstavni rezultati...
Zdaj pa zaslužene počitnice. In veliko kopanja.. Tonček vodo naravnost obožuje.. In seveda si je "prislužil" letno vstopnico za bazen...

Jaz pa... Bom do avgusta doma.. Najlepši dopust  imam. Sem na "porodniški"..








nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #1462 : 03 Julij 2012, 10:27:16
Res skuhano in pečeno!  :D

Iskrene čestitke Tatjana za ponoven lep uspeh vašega Tončka! Vidiš, da ni bilo treba vržt puške v koruzo po mladincu.  ;) pa še ga čaka uspehov, na katerem koli področju.

Sicer pa hvala za lepe besede namenjene Kasji. Mi smo res bili veseli, prvi CACIB in zdaj ena pavza do konca poletja. Saj vemo kako gre s psicami, gonitve, dlaka, vse to je težko kombinirati z razstavami. Zato pa imajo več pavz, nenazadnje so tiste, ki morajo skrbeti za prihodnje rodove.
No za Kasjo to še vse pride.
Sem pa bila vesela da si je sodnik vzel potem čas in še enkrat pohvalil Kasjo. Napovedal ji je krasno kariero, za BOB pa si je želel le več dlake. Stvar ki je mene še bolj razveselila pa je bila njegova opazka glede groominga, saj je napisal, da je po celem telesu zelo lepo pripravljena na razstavo. Ja res jo od začetka ročno pulimo, in čeprav je proces veliko bolj naporen za moje prste je razlika očitna. Dlaka stoji ravno ob telesu, je gladka, svilena in sijoča, tudi ko ni skopana. Res nevrjetna razlika, tudi uhlji, ki jih ne brijem, ampak delam vse s škarjami. Redko kdaj sodniki to opazijo, zato sem tako vesela. ;)

No in ko ima Kasja pavzo sta spet na vrsti Bella in Buxi, oba polno odlakana odrasla psa. Hehe je kar hudič ko jih vzporedno več razstavljaš, saj moraš res fino zbirat kam bo kdo šel!  :D
Več o tem pa konec meseca..

Lp


Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1463 : 03 Julij 2012, 11:07:43
vesela za Tončka in družino  :o

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


helca

  • *
    • Prispevkov: 144
    • Točke: 0
Odgovori #1464 : 04 Julij 2012, 19:24:53
Barvo Tone, upam oz. vrjamem da bodo šli tudi otroci po tvojih stopinjah 8)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1465 : 06 Julij 2012, 09:26:30
vesela za Tončka in družino  :o
Tonček je že očka? Kje pa so slike?! >:D ;D Aja, številka, razmerje punce:fantje? Domnevam, da so črni.
Čestitke, Diva1 ... :)


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1466 : 06 Julij 2012, 10:19:51
Ja, Tonček je že "poskrbel" za nove malinovce...
Danes so naši "otroci" stari 8 dni. Lepi... Debeli...   :)

Koliko jih je?  Lani smo imeli edinko, letos pa jih je 8x toliko  :o :o :o
ČIsto zares. 8 mladičkov imamo... 5 črnih in 3 black &tan.
In kar nismo mogli verjeti svojim očem.. Že ko je na svet prikukal četrti mladiček, smo bili neizmerno veseli.. Ko pa peti, šesti..., za njim še sedmi in kar hitro še osmi... Ja, to pa smo ostali brez besed... Nikoli še nismo to doživeli...

Naš Milan je bil "babica".. In ko se je kotitev končala, je rekel: Madonca, Tonček je ja "superman" :P :P :P... Dobro je to ušpilal...

Mladičkom in mamici gre izvrstno.  Kotilnica z "dragoceno" vsebino pa stoji kar v dnevni sobi. Namesto televizije.. Najboljši program za 24 ur.
Ponosni očka pa jih zaenkrat še ni videl v živo..  Opazuje pa jih skoz steklo...
Fotke sledijo v kratkem.

Lep pozdrav iz mariborske porodnišnice...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1467 : 06 Julij 2012, 11:06:24
diva1 nisem vedela, da imate narascaj!  :o Cestitke!!!  ;D Pa slikceee!! (ce ti jih ne bo uspelo nalozit mi jih lahko po mailu posljes in jih jaz objavim)  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1468 : 07 Julij 2012, 11:18:36
In kakšno je razmerje punce-fantje? Joooj, sem kar upala na kakšnega black & tan :o

Tudi jaz se javim za pomoč pri objavi slik, če bo potrebna :P 8)


katjakrevl

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1469 : 07 Julij 2012, 22:17:39
Pozdravljeni !

Po nasvetu DIVA1, sem se odločila, da se pridružim temule forumu.

Bom še veliko kaj napisala, vendar pa me trenutno zanima nekaj drugega,
Vem da je malo off topic, vendar vseeno - nisem našla teme mali oglasi.

Zanima me, če katera/kateri pozna koga, ki prodaja mladičke Kokeršpanjela.
Zanimam se za psičko, po možnosti svetlejše barve.

Bili sva z Diva1 na vezi, vendar so na žalost vse že oddali ( vsaj psičke ), zato mi ni preostalo drugega, kot da iščem naprej.
Zato vas prosim za pomoč.
Hvala že vnaprej in lep večer ...