Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

Ewe · 632643

Pino

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #1470 : 09 Julij 2012, 07:01:48
Še jaz "izgubljena duša"

... najprej vsem čestitke za razstavne uspehe. V tem času ko "me ni bilo" se je nabralo kar nekaj lepih uspehov. Še enkrat, čestitke vsem!!!

... Diva1, čestitam za naraščaj!!! Bo veselo pri vas  :o  :o  :o

Drugače pa, kako prenašate vročino? Pri nas vsi bolj počivamo, sploh pa smo navdušeni, vsi od prvega do zadnjega, nad klimo  ;D  ;D  ;D Ven gremo samo zelo zgodaj zjutraj in pozno zvečer, pa še to bolj na hitro   ;)

@katjakrevl; poglej še na Kinološko zvezno, tam imaš objavljena sedanja in predvidena legla. Mogoče pa se ti javi tudi katera od vzrediteljev ...  :)

Uživajte in lp



katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1471 : 10 Julij 2012, 16:17:34
čestitke za mladičke, diva1!
tudi jaz komaj čakam na slikice :)



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1472 : 10 Julij 2012, 17:33:45
Tak,  zdaj pa imam "dovolj" ... Grem kupit fotoaparat... Ker to  slikanje s telefonom - to ni nič... En "zmazek".. Vsaj z mojim ne, ker je "muzejski".

Jaz bi pa s takšnim "užitkom" , s ponosom pokazala našo porodnišnico...

Saj bom...






Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #1473 : 10 Julij 2012, 22:18:31
Pa dej noooooooo Diva1, pejt že po tisti fotkič nooooooooooooooooooo!!!!!!!!



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1474 : 12 Julij 2012, 13:57:44
Tudi jaz sem bila odsotna iz foruma. Kar nekaj časa, očitno!  :-X Ker sem šele danes prebrala krasno novico; ČESTITKE, Diva!!! Se pridružujem negodovanju ostalih.  :-[ Zelooooo me firbcajo vaši malinovčki! Sedaj stari že 2 tedna!!  :-*
Lp, Katja



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1475 : 13 Julij 2012, 11:17:45
hej

No, za vse nestrpneze, na zeljo dive1 vam prilepim nekaj slikic podmladka v njihovi psarni Dravska  ;) ;)












Za vec fotk obiscite temo od Psarne Dravska med legli   ;)  Aja, pa nekaj dodatnih fotk je se v v mojem spletnem albumu  :)


Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1476 : 20 Julij 2012, 10:43:36
hej

Se tukaj prilepim par novih fotk iz psarne Dravska  ;)









Pa se smejoci Toncek  :D



Vec fotk najdete v temi pri leglih..  :)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1477 : 21 Julij 2012, 15:08:49
Ponovno hvala Ovčki, da nas je "malo na ogled" postavila...   Ja, smo že "dirkalni".


Meni se moja 24 urna "služba" počasi približuje koncu.. Tri tedne porodniške je za mano... Na žalost moram v službo..
Po drugi strani pa Milan že komaj čaka, da jih "prevzame"...  Jaslice so za nami, zdaj pa se za malinovce začne pasji vrtec.
To bodo uživali... Samo, da še sonček posije..
In imeli bodo odličnega "vzgojitelja".. Ne bo jim hudega.
Vseeno pa jih bom s težkim srcem predala iz "jaslic"... Sem se zalotila, da se obnašam kot druga mama.. Tako, zaščitniško...

Malinovci pa bodo pričeli odkrivati nov, drugačen svet.. Trava jih že čaka, igračke tudi, najbolj vesel pa jih bo zagotovo Tonček.
Mu je revežu že  kar malo dolgčas.  Pa še "žena" mu veliko časa preživi v porodnišnici...  In ga "zanemarja"...  Naslednji teden bo vse drugače... Samo naj hitro pride sonček....

Lepo bodite in pridite še kdaj k nam na "obisk".



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1478 : 07 Avgust 2012, 11:04:53
Mladički Tonček + Diva ;D




Milan s Tončkom in Tončko


Tonček


Več slik tule http://www.mojalbum.com/inannalu/spanjeli


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1479 : 01 September 2012, 21:34:15
Ej "plemeniti"... sem ugotovila, da sem vas malce zanemarila... Se opravičujem... Nekaj časa me ni bilo, sem   gostovala , "se preselila" v temo Legla...

Še malo, pa bo  en teden, kar nas je "zapustil" zadnji malinovec... In iskreno povem,  da jih pogrešamo.. Vsi. Šele včeraj sem začela s pospravljanjem "pasjega vrtca" in pasje posteljnine...  Prej enostavno nisem mogla... Morala sem jih še malo pustiti pri sebi... Njihov vonj...

Sem pa neizmerno vesela, da imate vsi malinovci  topel  dom in krasne ljudi okrog sebe... Vedno pa boste tudi malo MOJI...

Hvala vsem  družinam, ker  lepo skrbite in razvajate "moje  tamale.... Vem, da jim je pri vas lepo... In da tudi oni  osrečujejo  vas...
In hvala, da mi pridno pošiljate fotke... Za "pasji " album in  čudovite spomine za stare dni...






Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #1480 : 21 September 2012, 21:46:15
Dve Chaneline fotke od danes  :-*




Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1481 : 04 November 2012, 21:23:46
Že kar nekaj časa me ni bilo »tukaj«.. Pogrešam že »tukaj«.. Ponovno sem prišla. :) Mirna, zadovoljna… V teh dveh mesecih se je kar nekaj dogajalo..

Naš  črnuh  Tonček (Anthony Schonez)  je v mesecu septembru  postal  »bogatejši« za naziv  CHO SLO.  Nič več  ni mladinski šampion, ampak pravi pravcati »veliki« šampion….  Neizmerno smo veseli in ponosni… Udeležili smo se dveh razstav:
CACIB MARIBOR –        odl.1 , CAC  , CACIB  in BOS.    Sodnik gospod Štefan Šinko

CACIB POHORJE -       Odl.1 , CAC ,CACIB in BOB.  Sodnica gospa Sigrid Jarmer, Avstrija

In ko se ozrem »nazaj«, na letošnje Tončkove razstavne dosežke, sem ponosna. Ponosna na  našega psa in na Milana.  Na psa, ker je na vseh  petih letošnjih razstavah, kolikor smo jih obiskali,  osvojil titule:   1x res. CACIB, 3X CACIB, 3 BOB,  1x BOG  1 in 1x BIS.

Na svojega očeta pa še bolj. Zakaj?  Ker je prisluhnil moji želji  obiskati in sodelovati na nekaj razstavah.
Nekako se mi je zdelo prav, da smo kot dolgoletni vzreditelji »dolžni«  obiskati par  razstav  z našim novim samcem.
 
Moj oče je že  krepko zakorakal v 80. leta . Ni vešč razstavljanja… Ne pozna razstavnih »pravil«… In vem, da se je neizmerno potrudil, da je dostojno prezentiral našega Tončka ter kljub polnim 7. križem na hrbtu  presedel ure in  ure ter odtekel  nekaj krogov v razstavnem ringu.. To ni mačji kašelj za človeka njegovih let..  Hvala ti, Milan…. Ne bom te več »mučila« z razstavami, objubim. :P :P :P

Zdaj pa  se  oba, Milan in Tony  sprehajata po  tistih spokojnih ,njima tako ljubih zelenih travnikih . In velikokrat po večerih pristaneta z »zelenimi« v GUMA BARU.. Obvezni špricer ali pir.. In se vrneta s temo. Zadovoljna. Oba.

 Naši malinovci  so naravnost čudovito ;D… Napolnili so že 4. mesece. Približujejo se že  teži 10 kg. Malo me »skrbi«, da nismo vzredili nove pasme: GIANT ENGLISH COCKER SPANIEL :P :P :P…   
Z vsemi smo v stikih.   Osebno smo raznosili rodovnike… Priredili smo si dvodnevno potovanje po Sloveniji :)
 
In danes popoldne smo bili povabljeni k »Brixovim«… Brix je eden izmed black and tan trojčkov…  Ta moj cepec me pozna, se me vsakokrat  neizmerno razveseli… Čisti »užitek«, vam povem.  Polna duša.

Jaz pa sem postala »malinovec odvisnik« ???.. Ure in ure presedim na FB in klepetam z lastniki. 

Ja, celo svoj FB profil imam :P.."Odprla" mi ga je ena naših forumašic »odprla«… Hvala ti, draga prijateljica za »odvisnost«… Saj veš, da te imam rada.. Nisem huda. 

Gledam  fotke malinovcev.… Uživam v pripovedovanju zgodb in prigod  , ki jih pišejo »ta mali«...  In ta odvisnost se samo še stopnjuje..

In mi doma že »očitajo«, da preveč  časa prečepim  za  računalnikom.. Da sem izgubila stik z »realnostjo«.. Da sem pozabila na ljudi.. Da jih zanemarjam.. Da se mi svet vrti samo še okrog psov… Da so vsi obiski povezani s psi.. Da sem pozabila na svoje prijatelje, znance…  Da se ne znam več pogovarjati. Da ne znam več prisluhniti. Da se ne potrudim več »graditi« odnosov  z ostalimi ljudmi… Ne vem.. :( :( :(

Mogoče pa je vse to res. In sem čisto zares » napravila«  mini inventuro zadnjih 3 dni.. In na mojo veliko grozo so se ta »dejstva« samo potrdila..
V petek zvečer sem bila na obisku pri kolegici, ki je prišla iz Zagreba na obisk k staršem. Ja, tudi ona ima kokerico, staro 6 mesecev. V soboto dopoldne sem bila v Ljubljani, kjer se je odvijal redni letni vzrejni pregled za španjele. Kar tako, malo  »pokukati« in počohati  »mojo« Chanelko, ter 4 Misterjeve vnuke oz. vnukinje.. Pa seveda klepetati.. Ja, tega se ne morem »naveličati«..
Danes dopoldne pa  sem po telefonu klepetala z eno našo, meni izredno drago in ljubo  pesjanarsko forumašico.. Ne bom povedala, kako dolgo..Ker se boste »prijeli« za glavo… :o Upam, da te kmalu tudi osebno spoznam.. Čisto zares.

In potem poslušam  očitke, da postajam »asocialna«. Ne vem.. Se vam tudi tako zdi?  Zdi se mi samo, da si pač izbiram družbo, ki mi odgovarja...

Prosim, ne poskušajte me »spremeniti«.  Moje življenje?  Saj razmišljam o svojem življenju. Ja, saj se trudim »sestavljati« idealno življenje, negovati odnose z ljudmi….. Ampak vedno bližje sem spoznanju, da imam najbrž napačne »sestavne« dele :P :P. Pa nič hudega…

Ljudje veliko preveč »filozofirajo«.Prazne besede, prazni stavki....Največkrat nismo na isti »valovni« dolžini«..Ne »razumemo« se.  Ampak tu imam čisto preprosto« teorijo«. Teorijo, ki jo potrjujejo vsi stoletni praktični eksperimenti. Sem ženska. Njih, pravijo,  ni mogoče razumeti. :) Zato  jih ne  »basat« s filozofijo. Veliko njih je prav srečnih in zadovoljnih, če gredo v trgovine z oblačili in čevlji. In če bodo zraven našle še ta pravo torbico, bodo srečne in njihovo življenje bo popolno. Pika. To je vsa filozofija.

Jaz pa se ne morem spomniti, kdaj sem si jih zaželela… Očitno je nekdo drug sestavljal »seznam«.. A je res z mano nekaj »narobe«?

Se bom pa potrudila »odpreti« zunanjemu svetu. Tako. Nekaj sem že naredila. Kupila sem  žepno knjigo z naslovom: Zgradite boljše odnose, avtorja Dalea Carnegia…
In obrnila sem prvi list. Predgovor se začne tako: »Prijazni judje so očarljivi, zato jih le stežka prezremo«....

Bodi dovolj za danes zvečer… Grem raje na kavč k Divi in Tončku… Preverjena »terapija« za telo in duha…

Pa lahko noč in lepe sanje vsem.

P.s.
In hvala ti Pesjanar, da sem lahko zopet "izlila" dušo.. Sem bila prijazna?

 



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1482 : 04 November 2012, 22:42:52
Čestitke za uspehe!
K drugemu delu: Nikar se ne spreminjati. Nekateri so srečni z novo torbico, nekateri pa, ko smo vsi kosmati od naših zverinic. In ko si srečen.... :) :-* ;D



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #1483 : 06 November 2012, 20:57:05
Diva1 čestitke in pohvale očetu  :)
Z veseljem prebiramo vaše˝spise˝...so res pomirjujoči, tako da kar nadaljujte v tej smeri  :P



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1484 : 30 November 2012, 07:23:49

Včeraj  sem čisto pa naključju dobila eno super »iztočnico« za pisanje in zdaj sem zopet tukaj. :)

Iztočnico v smislu nedovoljene, prepovedane »ljubezni«..  ::)
Ne, ne bom pisala o Romeu in Juliji, ne bom pisala o »Casablanci, ne bom pisala o Samorastnikih. O Hudabivški Meti in Karniškem Ožbeju. O njunih  devetih  otrokih, ki so bili sad prepovedane ljubezni …


Pisala bom o pasji zaljubljenosti ;D  Naša Diva se »ženi«.. Ja, tudi nas je presenetila. V smislu »hitrosti«..  Malinovci so stari  šele 5 mesecev, njeni hormončki pa so že ponovno  »ponoreli«…

In sem malo potarnala moji dragi prijateljici o »ljubezenski« atmosferi pri nas..

Ja, Diva je super,  njej ne manjka poponoma nič, samo se je naš črni lepotec« Anthonio Banderas«  (beri cepec Tonček), zopet zaljubil.  In to tako močno, da je revež že na slabem glasu, pa tudi apetit ga  več ne služi…Se mi dozdeva, da je že shujšal.. In da  bo počasi »dachauski maneken«…  Smili se mi, ubožček.. Čisto zares. Še »podoknice« ne zvenijo več harmonično, uglašeno.. Vse skupaj vedno bolj  spominja na eno hripavo »petje«…Ampak pubec še kar vztraja.. Ja, ljubezen nam je res v pogubo… :( :( :(


In me je vprašala, kako jih "čuvamo" pred prepovedano, nezaželjeno ljubeznijo. :o.  Kako naj ji povem, da  imamo »sistem«…Ki deluje že leta..Čisto enostaven. In ki najbrž ni ravno  najbolj »prijazen« …..

Ločena sta. Se vidita, ampak je med njima fizična prepreka. In na »svobodi« je lahko samo eden od psov.. Menjujemo,.  Na žalost. To je vsa umetnost »sistema«.. In praktično 24 ur pod »kontrolo« (da ne uleti še kakšen vaški diverzant  Casanova)… Ja, saj je zaupanje krasna stvar, ampak kontrola je še boljša…  :P


Nekoč sem razmišljala, da bi jima navlekla neke  »otroške« hlačke :) (berem, da ljudje navlečejo na pse gatice, kopalke, eni še celo take kopalke v celem, kot tiste legendarne kopalke SPEEDO). .

Pa sem se hitro "streznila".. Mi smo doma na vasi. Med konji in kravami.  In  zamislite si  sosede, ko bi  prek plota zagledali dva  cucka letati v gatah. :o..  Ali pa si predstavljate, da nekje  pozvonite, in  priletita dva cucka v gatah na plot.. :o :o

 Ali pa da se  repenčita in lajata v otroških kopalkah... Na Divini »zadnjici«  takšne roza, z rožicami, na Tonekovi  zadnji plati pa  kakšne  modre s črto  (ala addidas)  :o

Po mojem bi se nam vsi sosedje   režali za celo življenje... »Halo efekt« bi šel po celi vasi.. :P :P :P

 Saj sem bila inovativna in razmišljala o primerni zaščiti, ampak so bile vse moje »inovacije« glede pasje kontracepcije v smislu prepovedane ljubezni  že v kali zatrte… Ja, saj sem načela doma to temo ( o »oblačilih«.., previdno…, ampak  vse kar sem dobila v »podporo«, je bil čuden pogled izpod obrvi… Sem se kar na hitro »spobrala«… Vdala, predala. In ko se  pri nas naseli  »prepovedana« pasja ljubezen, dobita zaljubljenca na žalost pač vsak svoj »separe«… :)
 
Upam, da ljubezen hitro mine in da se končno začne "veseli" december...Za vse.

Lepo bodite.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #1485 : 30 November 2012, 08:02:27
Pa sem se hitro "streznila".. Mi smo doma na vasi. Med konji in kravami.  In  zamislite si  sosede, ko bi  prek plota zagledali dva  cucka letati v gatah. :o..  Ali pa si predstavljate, da nekje  pozvonite, in  priletita dva cucka v gatah na plot.. :o :o
 Ali pa da se  repenčita in lajata v otroških kopalkah... Na Divini »zadnjici«  takšne roza, z rožicami, na Tonekovi  zadnji plati pa  kakšne  modre s črto  (ala addidas)  :o
:o :o  :D  :D
Sem se skoraj -khm- polulala od smeha! Si tako v živo predstavljam takšen prizor!!!!  ;D Carsko, hehehehe!
Ampak ja - se strinjam, da je fizično ločevanja najboljša preventiva. Pomoje bi spodnjice oz. rožaste kopalke hitro "letele" dol, iz zaljubljencev...  :P
Lp vsem in prijeten (kljub slabemu vremenu) petek!
Katja



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #1486 : 26 December 2012, 11:33:18
Da malo obudim temo na na deževen dan, ko je bil sonček in še sneg sta moja dva mušketirja takole uživala. Samčka še iščeta svoje ljudi, ki jih bodo imeli radi.



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1487 : 30 December 2012, 18:53:18

Suzica, sonček in sneg.. In tvoja dva "mušketirja".. Lepo vas je videti.  Ja, tudi jaz želim obema "zlatkotoma" najboljše domove. In ne bo dolgo, ko bosta našla svoj dom. Najboljši.

Naši "malinovci" pa so pred tremi dnevi napolnili 6 mesecev. Ja, saj ne morem verjeti, da čas tako hitro beži.. Da je minilo že praktično 4 mesece, odkar so odšli od nas.. Vsak svoji zgodbi naproti. Najlepši.


Pa vendar nikoli ne bodo zares  odšli..Š evedno so tu, pri nas..  In tako bo tudi ostalo. Za vedno.

Skozi moje roke in moje srce šlo že kar nekaj dragocenosti". Vsi vi ste del tega "zaklada"..

Vsem vam pošiljam en velik "objem", vašim lastnikom pa en lep pozdrav. Iskrena hvala vsem, da  nas obiskujete, nam pošiljate fotke "tamalih", nas pokličete, pozdravite...  Vedno smo vas neizmerno veseli. Ja, "tamali" pa niso več mali.. Saj ne morem verjeti, kako hitro rastete.. Še malo pa boste dohiteli Tončka in Divo.. Pa saj je tako tudi prav.

V "prilogi" pa pošiljam  filmček enega izmed black and tan "trojčkov", kako se je razveselil prvega snega. Prava faca je..

http://www.facebook.com/photo.php?v=4745076541524




diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1488 : 31 December 2012, 22:09:00
Joj, vedno sem bila odločno proti novoletnim zaobljubam, ker še predobro vem, da se jih v »praksi « ne bi prav dolgo držala. Sem pač človek »navad«.. Ja, navada je pri meni res že železna srajca. ;D

Pa sem si rekla, kaj pa, če bi le poskusila.. Ampak želim take »zaobljube«, ki bodo resnično moje.. Ne klišeji. Takšne zaobljube, ob katerih bom uživala, ob katerih se bom nasmejala in z njimi »ustvarjala« prijetne spomine.

Moje za( obljube) za prihajajočo »trinajstico« so:
1.  Vsako jutro si bom, ne glede na to, kako »dobro« bom izgledala , rekla: »Dobro jutro , lepotica« in še tisto: »Nič me ne boli«….. :o

2. Niti slučajno se ne bom odrekala čokoladnim razvadam in obisku tiste srečne rdečo rumene hiše, ki nosi napis Mc Donalds; :P

3.  Med tem, ko bom iskala družbo ljudi s priimkom PRAVI, se bom pač imela luštno z družbo, ki se piše NAPAČNIK.

4. Čim več dni bom preživela kot NASMEJANA, ŽALOSTNO bom povabila le na čisto kratek obisk in jo na hitro vljudno odslovila.

5.  Še naprej bom ostala NAIVNA, saj je svet tako vsaj navidezno lepši, ljudje pa bolj prijazni. :P

6.  Za nič na svetu se ne bom odrekla svojim sanjam in sprehodom nad »oblaki«…

7. Tudi oni stari "muzejski" jakni za pasje sprehode se še ne bom "odpovedala"...

8.  In še naprej bom imela neizmerno rada svoje »plemenite« črnuhe.



Ja, poskusiti ni greh. Pravijo, da je važen tudi dober namen. In ne bojim se, resnično se ne bojim, da mi teh zaobljub ne bo težko udejaniti v praksi.. Te so same prijetne, »udobne«… Za razliko od tiste, ki me je »morila« v tem letu.. Ko sem si vsak ponedeljek »obljubila«, da zdaj pa zares začnem s shujševalno…
Koliko mi jih bo uspelo uresničiti, bo znano šele čez čas….
100%-no pa sem prepričana, da se bom zagotovo držala druge in zadnje zaobljube.



Drage moje prijateljice in prijatelji!
Želim vam eno prijazno, pozitivno in energije polno TRINAJSTICO. Ja, malo pa se boste morali tudi sami »potruditi«. :P :P :P
Pa SREČNO 2013 in vse dobro. Slišimo se drugo leto.

P.s.
Ma z mano je res nekaj "narobe"..  Ni me zajela "toplina" božiča, ne čutim (še ne) evforije ob prihodu novega leta.. Tako, zdaj pa grem. Na ulico, na Trg Leona Štuklja, na silvestrovanje na prostem.. Morda pa bom le kaj "začutila".. Dve uri časa še imam.. Upam, da me bo "ulica" potegnila vase....





amandaa

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #1489 : 21 Januar 2013, 22:13:27
Pa da še jaz predstavim svojo kosmatinko.

Maja 2011 je v naš dom prispela black and tan lepotička - Ada. Od takrat dalje se je moje življenje popolnoma obrnilo (na boljše seveda). Nič več ni bilo poležavanja in gledanja televizije; moji dnevi so bili zapolnjeni do konca.
Ada prihaja iz rok vzreditelja - Pavla Lavrenčiča iz Zgornje Kungote. Njena "mami" je Elly Dravska, "oče" pa Damian z Pozalesi.

Kratek predstavitveni video: http://www.youtube.com/watch?v=0doWVSfndqE

Z Ado sva se povezali takoj, ko sva se prvič zagledali. V leglu, kjer so zraven nje kobacali še 3 bratci in 2 sestrici, je bila ona prva, ki mi je padla v oči. Takoj sem se zagrebla zanjo, in bila vsa presrečna ko so mi vzreditelji povedali, da je ta lepotička še prosta. Niti pomišljala nisem, ko sem rekla: "Zdaj več ni, odločena sem da jo vzamem jaz!". In tako se je najina zgodba pričela. Kot sem že prej omenila je maja 2011 prišla k nam, kot dolgo zaželjeno "birmansko" darilo. Takoj ob prihodu sva se začeli dobro spoznavati; jaz njene razvade, ona moje... in se skupaj še bolj "razvadili" (vsi doma govorijo, da tako razvajenega psa še niso srečali...). Pa, kaj "čmo", tudi razvajenci morajo biti.
Od najinega prvega skupnega dne, sva postali nerazdružljivi; praktično "odvisni" druga od druge. Je edino živo bitje na tem planetu, ki zraven mene ve za vseeeeeee moje tegobe in dvome (in kaj je pri tem najboljše; nikoli me ne obsoja!). Res je kar pravijo: pes JE čovekov najboljši prijatelj, še posebej ko imaš takšnega najboljšega prijatelja kot je Ada.
Skupaj sva se že udeležili nekaj agility tekmovanj, tudi na razstavah sva se že pokazali; in tako kot sva bili vedno vajeni - prišli, videli in skoraj zmagali :D .



Trenutno aktivno trenirava agility na ŠKD Canis, se uriva v trikcih in počasi pripravljama na opravljanje BBh izpita.

Najino drugo uradno tekmovanje v agilitiju, kjer sva tudi opravili prvi pogoj: http://www.youtube.com/watch?v=UzXhXSczqkg

Lani smo doma tudi odprli psarno - "Kralj" lova, kjer spomladi letos pričakujemo prvo leglo Angleških koker španjelov.
Parili bomo Adico z odličnim predstavnikom pasme, vsem znanemu, Tončku. Več o partivi si lahko preberete na naši spletni strani: http://kennelkraljlova.wix.com/kralj-lova , lahko pa nas tudi "všečkate" na facebooku - https://www.facebook.com/KennelKraljLova?fref=ts .

Kratka predstavitev psarne v filmčku (na žalost Ajk "Kralj" lova ni več v "naših" rokah, dobil in odšel je k super novemu lastniku, ki se mu veliiiiko posveča): http://www.youtube.com/watch?v=JbiZWoh9nRg

Pa še "uradna" najava paritve:


Lep pozdrav,
psarna "Kralj" lova z vso druščino  ;D



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1490 : 21 Januar 2013, 23:58:53
Zdaj pa mi gre čisto zares na jok.  Spomini so "privreli" na plano... Spomini, ki bodo vedno moji..Me spremljali, dokler bom "dihala"...

Amandaa, saj ne morem biti "tiho".. Moram se oglasiti, nekaj "povedati", ker me bo drugače "razneslo"..  Ja, moram izstisniti iz sebe  neizmerno veselje in  pa tudi "bolečino"... Še vedno zaboli, ko pomislim na Misterja.

Veseli smo bili, da ste se pred več kot dobrim desetletjem odločili za  psičko iz naše psarne. In z njo preživeli čudovita leta... Preboleli izgubo in se ponovno vrnili k nam..  Tako ste nas že drugič  "počastili" z odločitvijo, da v  vaš dom znova sprejmete  mično koker gospodično.. Ado.  :)

Njena "mama" Elly Dravska je bila iz našega zadnjega legla, kateri oče je bil naš  pokojni  dečko..Dečko na prečko.. Moj Mister.  Ponovno ste nam zaupali...

In zaupali nam boste še tretjič.  Za "očka" bodočih Adinih otrok ste izbrali našega Tončija...  Neizmerno smo ponosni, da se boste še enkrat "vrnili"..  Ne najdem pravih besed.. Ganjena sem.  3 generacije ljudi. Starejši, mi v "najboljših" letih in vi, mladi... 3  generacije psov.  Čudovito. Res sem "bogata"...  ;D

Ja, zakaj to pišem.. Moj Mister živi naprej..  Najstarejši še njegov živeči sin je napolnil 14 let... In njegov "rod"  še vedno gre naprej .. Reinkarnacija.

Ne mine teden, da se ga ne spomnim...  :(
Da ga ne "obiščem",se "pogovarjam" z njim,  mu kaj povem...  Upam, da mu kdo tam "gori" kdaj speče kakšno  sočno palačinko..

In še vedno v vsakem njegovem potomcu iščem in najdem del njega.. Ari je njegova dobra "kopija", Ada in Astra imata njegov pogled... Tisti, izpod obrvi...
In vem, da bom tudi v bodočih tamalih, v novih malinovcih, v new kids-ih  " našla njega..
Ojoj, težko pišem, nekaj me stiska v prsih, pogled je malo zamegljen...

Sem pa z  največjim veseljem pogledala filmčke... Večkrat. In uživala ob pogledu na Ado in njeno luštno lastnico.  Še posebej me je navdušil "domači" agility trening. Super.

" Res je kar pravijo: pes JE čovekov najboljši prijatelj, še posebej ko imaš takšnega najboljšega prijatelja kot je Ada", je napisala Amandaa.  Lepo se sliši.. 

In s ponosom spremljam vajine uspehe: tako na agility tekmah kakor tudi na razstavnem parketu. Bravo "punci"!

Prav tako bom ponosna tudi na težko pričakovane bodoče mladičke. Tudi te bom spremljala.. Saj sem že večkrat dejala , da kar je naše, imam rada.. In ti tamali bodo tudi malo "moji, naši"... Kot vedno...
Ah, Amandaaa saj veš, da jaz ne morem iz svoje kože.. Tudi za Adico vedno rečem, da je "Moja" :) :).

Lepo bodi, čuvaj "najino" punco  in še naprej deli z njo vse dvome, "tegobe" (saj jih ni veliko, a ne), radosti,srečo... Definititno so psi najboljši poslušalci. Ne skačejo v besedo :P :P.

Tonči?  Kot večina dedcev - sladko spi pred TV. Nič novega nisem povedala, mar ne..







diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1491 : 30 Januar 2013, 23:31:26
Ej, moji dragi prijatelji "Pesjanarji"...

Na "odhodu" v posteljo in "krtovo" deželo sem kot običajno še pokukala na računalnik... Ja, saj vem, da sem že "odvisnik" ... Priznam.
Tako od psov, kakor tudi od "virtualne komunikacije".... Pesjanar forum pa naravnost obožujem..

In zagledam... Novo sporočilo od Andreje. O, lepo, že kakšna dva tri tedne je nisem" slišala"... In odprem "pošto"... 

Ja, saj moram deliti z vami njen današnji dan.  Aja, kdo je Andreja? Andreja je ena prijazna Korošica, Beno je njen mož, hčerki pa je ime Blažka.. In ta družina  ima enega izmed Tončkovih potomcev, črnega ang. koker španjela z imenom Ceres. Tako je napisala:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dnevnik koroške dečve

Sreda, 30.01.2013:

Vstanem ob 5.30 uri. Ceres še vedno vleče dreto, ker ve da ta teden gre z njim zjutraj lulat Beno. Ko je moja smena, tuli kot volk že ob petih. Tako da dam kar čez pižamo trenerko in z lasmi kot indijanec drvim k njemu, da ugasnem alarm. No danes on spi.

Ob 7 uri drvim v službo in Blažka v šolo. Ceres in Beno pa uživaaaaaata.

Ob  7.05 me na stopnicah v službi ustavi sodelavec Jaroslav in reče: Povej a vašega Ceresa tudi tako meče kot mojega (on ima isto starega kužka kot je naš). Veš moj mi je pojedel včeraj cel telefonski imenik. Veš je ta pravi pubertetnik.
Joj, kakšen nasmeh se pojavi na mojem obrazu, Vsa ponosna zagrulim glasno. Naš je car. Nič ne naredi narobe. Ubooooooga.
Maš srečo, mi še reče in se posloviva.

Med odmorom malo pomislim na Silvo in ji pošljem sporočilo s sliko Ceresa.

Konstruiram in računam, ko zazvoni  telefon. Pogledam in vidim, da me kliče Beno. Po končanem pogovoru končno malo zadiham. Vas verjetno zanima kaj je bilo povedanega, da mi je vzelo sapo.
No da začnem. Beno in Ceres sta dobila obisk. Prišel je Benotov sodelavec in sta odšla na kavo v zgornjo kuhinjo. Ceres je lepo čakal v garaži, kjer zelo rad dremucka ali pa si dela družbo s Hapijem.
Ko sta prišla nazaj v garažo je bil sodelavčev čevelj predelan. Vložek iz čevljev je bil lepo prežvečen.
Ne moreš verjeti, da točno njegove. Naših je najmanj deset parov zloženih, pa se jih ni dotaknil.
Joj da bi to slišal in videl Jaroslav.

Ob dveh , ko gre Beno v službo mi sporoči, da je dobil Ceres paket iz Tržiča. Kašen plašč. V njem je pravi krasotec. Upam, da ne misli, da je to nagrada za raztrgane čevlje. Silva je res zakon.

Ob 4 uri gremo na sprehod in v trgovino. Plašč je na njem kot ulit. V trgovini mu kupiva še igračko in sicer rakuna. Lepo ga zgrabi v gobček in gremo nazaj proti domu.

Ob 6 uri zazvoni telefon. Neznana številka. Le kdo kliče? Prosim. Tukaj podjetje, ki izdeluje vložke za čevlje. Razmišljam, kako pa je to mogoče, da me ravno oni kličejo. Kako pa vedo, kaj ga naš Ceres špiči. Tedaj pa krohooooooot. Štefan se ni mogel več pretvarjati in smeh ga je izdal.

Sedaj je ura deset. Blažka in Ceres spita. Jaz sem tukaj za računalnikom in vam pišem dragi prijatelji. Vedno bolj razmišljam, kakšno srečo imam, da mi je usoda pripeljala takšne prijatelje in Ceresa. Srečna sem.

P.S.
Razmišljam, Silva in Štefan, da moram krivdo za predelane čevlje pripisati vama. Kot zavedna Tržičana, sta Ceresa in njegovega bratca Vilija verjetno učila o tehnologiji čevljev in o njihovi predelavi. S tem želita dvigniti produktivnost in promet vaši tovarni čevljev.

Lahko noč in lep spanec.

Andreja

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.s.
Prav podoživljala sem današnjo Ceresovo "diverzantsko " akcijo in se nasmejala do solz.. Lepo je bilo prebrati...  Ja, Ceres ima "dober nos".. Takoj je izločil in "uničil" prišleka...
Štefan in Silva pa sta Ceresova vzreditelja.. Da bo prigodba tega črnuha bolj razumljiva.. V šoli so nas  učili, da je pomembno predstaviti osebe (ha ha ha).







diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1492 : 21 Februar 2013, 22:03:06
Joj, to čestitko pa moram deliti z vami, moji dragi prijatelji...

Eden mojih pasjih ljubčkov mi je "pisal". Eden izmed naših tamalih "malinovcev" ;D.

Še malo, pa bodo stari 8 mesecev.. In zdi se mi , da so še "včeraj" bili tukaj, pri meni.. Še vedno jih "čutim, vonjam"...
Ne mine dan, da ne poklepetam s katerim od njihovih lastnikov. Z njimi podoživljam vse prigode, ki jih "pišejo" tamali... Lepo je.

In ob tej čestitki sem bila resnično ganjena. Ja, saj sem dobila veliko čestitk ob tem mojem "jubileju", ko sem prestopila v svet "odraslih" (ha ha).. ampak ta je bila res nekaj posebnega. Drugačna.  Tako, da jo z največjim veseljem in ponosom delim z vami..

Pa še nekaj vam moram povedati.. Zaljubljena sem :) . Ja, dobro ste prebrali. Saj se najbrž sliši smešno, ampak res sem "zaljubljena"..
V "malinovce"... In moja  pasja "odvisnost" še kar traja.. Naj kar traja. Meni je lepo.  :P :P


http://www.youtube.com/watch?v=lCucuW6UeNQ&feature=share

Lep pozdrav vsem "odvisnikom".





Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #1493 : 22 Februar 2013, 10:19:25
Res lepa gesta.  ;D

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #1494 : 07 Marec 2013, 21:26:01

Vsak ima nekoga, ki ga nima… Več.

Izpoved o čakanju na nekoga, ki ga nikoli ( več )ne bo…. Ah, saj sem  že veliko pisala, jokala… Ne bom se »ponavljala«.

Minilo je dve leti.  Dve leti, odkar ni več mojega  dečka. Ej, ti moj Mister. Dečko . Dečko na prečko…

Dve leti. Sta bili dolgi? Kratki?.. Ne vem.  Včasih se mi zdi, da si  bil še včeraj  tukaj, včasih pa, da je minila že cela večnost.  Vem pa, da te pogrešam. Naju pogrešam .

In sem danes po dolgem času zopet oblekla tisto »muzejsko« jakno , tisto, ki ima na notranji strani en tak velik žep za pasje priboljške in spomine, in šla iskat pomlad.
Rožic  danes še nisem srečala; ne belih, ne rumenih, ne vijoličnih.
Počakala bom, da tik pod površjem sveta eksplodira zelena barva. In da prileze travica na površje. In rožice.  Nekega jutra (upam, da kmalu),  se bom zbudila, vstala in  vse bo drugače.  Trava...,  veliko trave, rožice  in zeleni poganjki  listov na drevju. Vem, da bo tudi letos tako..Prav tako vem, da se bom med njimi počutila zadovoljno, varno. Pomladi in čudovitih spominov – teh  mi  ne more nihče »vzeti«.

In vem, da bom lažje dihala, ko bodo zacveteli tulipani. Te imam rada. Ko bom »velika«, jih bom imela celo njivo.
Še zmeraj  pa sem  na trenutke prilično zmedena, komplicirana, težka za »vzdrževanje«.. Vendar še vedno zaljubljena v »plemenite«.. 
 
Naj že hitro pride pomlad! Dobrodošla.





barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1495 : 26 Marec 2013, 11:42:15
Prvi slovenski koker (oz. kar le spanjel), ki je nastopil na working testu, predvidevam da ne le v Sloveniji, temvec kar na splosno:


Bilo ga je lepo videti, ko je z vso spanjelsko energijo preiskoval teren.

Ce vas bo (vseh spanjelov) vec, bo potrebno ze zaceti razmisljati, da se bo povabilo v Slovenijo strokovnjake, ki ne vodijo/instruirajo/sodijo le prinasalce, temvec tudi spanjele.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1496 : 27 Marec 2013, 11:45:41
Prvi slovenski koker (oz. kar le spanjel), ki je nastopil na working testu, predvidevam da ne le v Sloveniji, temvec kar na splosno:


Bilo ga je lepo videti, ko je z vso spanjelsko energijo preiskoval teren.

Ce vas bo (vseh spanjelov) vec, bo potrebno ze zaceti razmisljati, da se bo povabilo v Slovenijo strokovnjake, ki ne vodijo/instruirajo/sodijo le prinasalce, temvec tudi spanjele.

Ooooo, tale dva pa poznam. Agilitaša drugače tudi! Super, Cecilija čestitke! :D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


brička

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #1497 : 04 April 2013, 10:43:54
 ;D Jap Ariel se je presenetljivo dobro preizkusil tudi v tej disciplini. Zelo nama je bilo lepo v  družbi prinašalcev. Hvala jim še tukaj za prisrčnost! :) Ari bi sicer  na začetku dirkal ob vsakem strelu  iskat divjad, proti koncu,  je  bil pa  že bil utrujen in bolj miren, in je lepo počakal, da je bil na vrsti ;) Žal nama je bilo le, da naš lovec  na dveh ni mogel  biti z nami, ker bi potem fanta verjetno še bolje delala. Definitivno pa bomo probali : PONOVI VAJO!! ::)



arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #1498 : 25 Maj 2013, 12:42:34
Pozdravljeni!
Kolegica ima psičko angleškega kokeršpanjela, zato zadnje čase več brskam o teh psih, ker se mi zelo dopade. Med iskanjem o pasmi na internetu, pa sem zasledila tudi poljskega španjela in od kolegice španjelka se mi zdi celo malo bolj temu poljskemu podobna, ker nima ob straneh tako dolge dlake kot koker pa ni postrižena. Zdaj v nekaterih virih piše (moram zopet poiskati stran, preden jo bom lahko prilepila), da je to poljski koker španjel,ker naj bi obstajali dve liniji angleškega kokeršpanjela, pri večina ostalih virov pa da gre za popolnoma drugo pasmo, vendar na izgled zelo podobno kokru. Tudi na presjanarju nisem zasledila informacij, razen če sem pa kaj spregledala, ali se je že kaj govorilo o tem, pa se opravičujem.
Sem našla spletno stran, kjer sem brala že zgoraj omenjeno, da poznamo dve liniji angleškega kokeršpanjela, poljsko in razstavno (beri pod karakter in temperament): http://www.happy-doggy.si/pasme-4/vse-pasme-povezava/174-koker-spanjel-angleski-koker-spanjel.html


"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1499 : 25 Maj 2013, 14:03:19
hej

Obstajajo samo dve razlicici koker spanjelov - to sta angleski koker spanjel (http://en.wikipedia.org/wiki/English_Cocker_Spaniel) in ameriski koker spanjel (http://en.wikipedia.org/wiki/American_Cocker_Spaniel). Znotraj posamezne pasme se sicer najdejo razstavni primerki, ter primerki, ki se uporabljajo za delo (delovne linije, vcasih poimenovani field spanjeli, samo to ni uraden naziv; recimo tole: http://www.felsteadgundogs.com/cockerspanielstuddogs.htm). Obstaja pa tudi se ena pasma, to je pa Field Spaniel oz. poljski spanjel (http://en.wikipedia.org/wiki/Field_Spaniel), samo predstavnikov te pasme je v Sloveniji bore malo, ce sploh kaksen.

Najvecja verjetnost je ta, da ima tvoja kolegica angleskega koker spanjela brez rodovnika, kajti v Sloveniji je poplava le teh, imajo pa recimo precej krajso dlako od razstavnih primerkov..

Toliko na hitro za razjasnit pojme..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album