Angleški koker španjel [English Cocker Spaniel]

Ewe · 637333

kokerland

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 19 Marec 2010, 23:35:10
Dober večer!
Že kakšni dve uri z zanimanje prebiram forum o kokerjih. Opažam, da ste punce kar aktivne. Kar tako naprej.
Dejstvo pa je, da je angleški koker po duši še vedno lovec (šarivec in prinašalec). Mogoče bi bilo potrebno dodati, da je to zelo inteligenten in živahen pes. Torej je treba biti iznajdljiv in iiskati vedno nove stvari, ki ga bodo zanimale in motivirale. Zbega ga vse, kar se premika in to je ravno posledica tega, da je to lovski pes, poln energije. Nagon lova je še vedno močno prisoten.
Ugotavljam, da je vzreja pri nas  šlla precej v smer družinskega in razstavnega psa. Čestitke puncam, ki se bavite z vzrejo in z velikim veseljem obiskujete razstave in dosegate lepe razstavne uspehe.
Pa vendar si globoko želim, da bi večje števillo psov lovskih pasem ostalo v rokah lovcev in ne v rokah kinologov športnikov. Predvsem vse vrste jazbečarjev, zlatih prinašalcev, labradorcev, koker in špringer španjelov. in poglejte, na prste rok lahko preštejete lovce, ki v svečani lovski opravi pripeljejo svoje pse na razstave. Zakaj? Nekoč sem slišal od enega lovca dobro misel: nekako tako- razstava je samo stroj za jemanje denarja za veliko  večino razstavljalcev in uspeh ter denar le za peščico izbrancev. Pa še tulkaj so prisotni lobiji. Raje mu bom za ta denar kupill kvalitetno hrano, obiskal veterinarja, ga cepil l in zaščitil proti klopom.

Pa vendar bi jaz takšnega psa priporočal ljudem z dosti energije, športnikom in tistim, ki si bodo vzeli čas, da se bodo s psom veliko uklvarjali. Ti psi so hiperaktivci in si "zaslužijo" živahno življenje. Če na kratko povzamem: Koker je malli veliki športni pes. "Zaljubljen"  sem v njih.

Nezzek, vprašala si me, ali imam kakšnega kokerja. Zdaj na žalost ne.Sem pa dobrih 25 let svojega življenja sobival z dvema čudovitima kokerjema. 12 let je dočakala psička Ajša, 13 let pa kuža Don. Bila sta last mojega očeta. Ko je Don poginill, sem jokal kot mali otrok. Še danes (pa je že 2 leti od tega), ga močno pogrešam. Ko prihajam na obis k svojim staršem, še vedno malo postojim pred njihovo hišo in čakam Dona, da bo prišel izza ivogala hiše. Zaman.

Letos oktobra bo oče napolnil 60 let. Veliko razmišljam o tem, da bi mu pokloniil majnega črnega kokerja. Rad bi ga ponovno "zaposlil" in razveselil. Prosim za pomoč : ali kdo od vas ve za kakšno kvalitetno lovsko leglo? Razmišljam tudi, da bi obiskal gospoda Kranjca in ga poprosil za mladička  v kolikor ima ali  bo imel leglo.  Upam, da ne bo težav, saj je tudi moj oče lovec . Slišal sem, da  je pri njemu težko dobiti psa. Rezervirajo si jih lovci in pa tudi pollicija se zanima za njih ravno zaradi dobrega nosu.

Dragi moji forumovci, lepo se  iimejte, lahko noč (kliče me že žena) in lep viikend vam žellim. Se slišimo.



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #571 : 05 April 2010, 11:19:08
Jaz pa imam občutek, da se bo Bella letos gonila 3 mesece prej kot običajno. Nazadnje se je gonila v oktobru-novembru zdaj pa smo aprila.. Očitno bo prehitela svoj 8 mesečni ciklus. Meni sicer ustreza.. zaradi razstav ;)
Me pa zanima ali je problem, pri cepljenju proti steklini.. ? Ker konec aprila jo spet čaka pikica in takrat bo (če sem prav preračunala) ravno v začetku gonitve...






Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #572 : 12 April 2010, 19:50:09
Tan pošilja nekaj svojih fotk.

Trenutno smo v kuštravi fazi  :P ;)


Sedi že obvladamo


Tako pridno poslusamo v mali soli  ::)


Odpoklic v mali soli obvladamo 100%, zunaj nam se ne uspeva ravno. Poleg pa Tan se sploh ni dojel kaj bi to pomenlo  :)

Nezzek, pride tudi Bella v MB razstavo? Boste obadva dneva?



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #573 : 12 April 2010, 21:47:49
Heh kuštrava faza je najboljša ;) Vprašej Bello :D
Mmmm.. 3. slikica pove vse  8) 8)

Ne Bella v Sloveniji nima več kaj delat, tako, da je ne bo na razstavi ;) Jaz pa pridem oba dni tja. Vidva prideta? Vsaj pogledat :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


katajuska

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #574 : 12 April 2010, 22:33:46
Pridem 100%, verjetno samo en dan  :-[ V ponedeljek mam izpit, pa mi malo voda v grlo teče in nimam časa glih na pretek.
Za Tana se bom potrudla da bo z mano - spet odvisno kak pridna bom do takrat z učenjem ::)

Ne vem, ali je zdaj v taki fazi, al kaj je narobe, vsak ki Tana sreča, mu je sicer luškan in fajn, noben pa mi ne verjame da je kokeršpanjel  ??? Ko jim zatrjujem da je angleški španjel, se zadovoljijo s 'svojo' ugotovitvijo, da je to verjetno neka posebna vrsta. Zdaj pa ne vem al je to zaradi barve al je res tak čuden? :-\

Z mojim španjelom nikoli nisem mela takih prigod, ljudje so že na kilometer ugotovili da je španjelček, pa spraševali, če je samička, ker je bil tak lep ::) :P



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #575 : 13 April 2010, 16:37:25
Hehe to mi je znano ja.. sicer s testi :P :P

Mene je en na vsak način želel prepričat, da imam doma mešanca... takole je bilo:
Bella je bila stara okoli enega leta. Z babi sva bili na sprehodu, ko ona (logično) zagleda nekega znanca. Tam se zaklepetata, jaz pa čakam, da bomo šli dalje. Ko sta že skoraj končala, pride mimo še en tip in me začne spraševat o Belli. Vpraša po pasmi in rečem, da je angleška koker španjelka. On pa meni nazaj da ne, to pa ni možno, 1000% so me nategnili, ker španjeli obstajajo samo v črni in rdeči barvi. Kakšen serc lepo vas prosim! To je mešana s čim 100%. Nekaj časa sem ga šokirana gledala. Nato mu razložim, da je iz psarne in ima rodovnik in tetovirno številko (itak mešanci jih majo tud ane :P ). On pa mene še bolj prepričuje. Malo je manjkalo, da bi mi film poču res.
Kakorkoli, nisem ga uspela prepričat, zanj je Bella mešanec :P
Da ne govorim, da je bila enkrat krščena za mešanca z rotvajlerjem. :P :P

Tako, da se ne čudi, če dobivaš taka neumna uprašanja. B&T je tudi zelo redka barva pri nas, prevladujejo črni in rdeči, zato se ne oziraj preveč na to, s Tanom ni čisto nič narobe ;) Pravi mali srček je :-*
Upam, da se srečamo na razstavi :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #576 : 13 April 2010, 21:46:24
Je working cocker spaniel svoja pasma ali se šteje med angleške?
Meni so strašno všeč zaradi malo bolj agilne postave in ne tako močne glave+nimajo toliko dlake..



tedva sta mi pa sploh simpatična:
http://www.whaupleygundogs.co.uk/Fudge.html
http://www.whaupleygundogs.co.uk/Bobby.html
 :-*


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #577 : 13 April 2010, 22:27:26
Štejejo se pod angleške kokre, niso ločeni. ;)
Tudi, če pogledaš na Cruft'sovi razstavi, so pod isto pasmo in normalno tekmujejo v svojem razredu. ;)
http://www.cockeringles.org/exposiciones/2010/Crufts10
(ker je ogromno slik in psov sem dala ven, saj je lovska samo tale)
Takole izgleda delovni:


in pa BOB psica za primerjavo:


Vem, da nisi vprašala za primerjavo, mi je pa zanimivo pogledat takole.. :P

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


pika-poka

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #578 : 17 April 2010, 20:46:17
brez zamere  ???

ampak delovni španjel iz prikazanih slikic se strašansko odmika od standarda: predvsem glede skladnosti telesa ("overall balance") in glave. Trup je predolg, nima kvadratnega videza (predpogoj pri koker španjelu- dolžina = višina), slabo nastavljena ušesa (niso v liniji oči ampak višje, so bistveno prekratka), gobec je prešpičast, ni kvadraten, izraz (expression) ni tipično španjelski - manjka mu tista tipična milina... da naštejem samo tisto, kar takoj opaziš. O dlaki raje nič ne rečem.

Na prvi pogled bi pošteno rekla, da gre za dve različni pasmi. Zato se mi zdi logično, da v GB vodijo 2 različni rodovni knjigi (delovni in razstavni).

Dejstvo pa ostaja, da je v Evropi standard enak za vse in zato zame prikazani španjelčki niso tipični predstavniki svoje pasme.

So pa seveda ljubki, kot so vsi psi.

Alenka



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #579 : 22 April 2010, 19:25:35
Živjo...mene pa zanima če bi kdo posodil kokra za razstavo na Barju v junior handlingu? :-[
 Hvala, lpe

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #580 : 22 April 2010, 19:59:41
Esta jaz bom imela "mojega dragega Buxija", če pa se nihče ne javi lahko pripeljem seboj svojo Bello.
Ti hodiš na treninge v LJ? Ker potem jo lahko jutri sprobaš (če imamo trening :P ) in boš videla kako ti bo sploh šlo.. je pa res da sva konkurenca in če bo Bella mene videla v ringu... :D :D

Evo mojo bučko zdajle.. trenutno mi je took lepa, samo strimat jo morem (čakam počitnice :P )

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #581 : 22 April 2010, 20:08:52
Ja, jutri pridem. Hvala, bom poskusila!
Lp, e
''Če pa se nihče ne javi lahko pripeljem seboj svojo Bello.'' Za koga, če se nihče ne javi?

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #582 : 22 April 2010, 23:14:10
No, vem približno kdo hodi na razstave od "kokerašev" in kdo ima primerne pse za JH, zato sem to tudi napisala. ;) Vem da je Pika prosta amapak nevem če jo bo Alenka pripeljala seboj na razstavo. ;) Je pa stara eno leto in z JH-jem ŠE nima izkušenj :D :D
Definitivno Buxa ne dam :P :P

Več pa jutri, se vidimo ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


diva

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #583 : 25 April 2010, 21:45:03
Spoštovani ljubitelji angleških koker španjelov!

Danes se vam bom prvič pridružila tudi jaz in želim si, da me boste lepo sprejeli.
Naj se vam predstavim:
naša psarna Dravska že dobrih 30 let vzreja angleške koker španjele .
Tudi mi si vsa ta leta prizadevamo vzrediti mladičke, ki bodo zrasli v zdrave in ponosne predstavnike svoje pasme in ki bodo s svojih živahnim značajem, vedno novimi norčijami, brezmejno zvestobo in lepoto tipičnih predstavnikov svoje pasme razveseljevali  nove lastnike. In  prepričana sem, da nam to tudi uspeva.

Res pa je, da je pri nas  velik poudarek na delovni liniji, saj je španjel v osnovi lovski pes(moj oče je namreč lovec in mu je pes velik pomočnik v  lovišču). Ponašamo pa se tudi z čudovitimi razstavnimi uspehi. Zadnjih nekaj let se razstav kot razstavljalci ne udeležujemo, z velikim veseljem pa jih še vedno obiščemo.
Posebej bi rada pozdravila "velike gospe", ki v Sloveniji skrbijo za kvaliteten naraščaj: gospo Alenko, gospo Nevenko, gospo Slavico in gospodično Nino, ki sem jo
spoznala v Mariboru na Cacib razstavi aprila letos. In z veliko ljubeznijo skrbijo za to čudovito pasmo.

Naš dom delimo s tremi čudovitimi psi: pes in 2 psičiki nam vsak dan polepšajo življenje ter so "enakovredni" družinski člani. Moj oče je že 15 let v pokoju in goji z njimi poseben odnos. So kot "ena duša". Živijo pa  naši psi svobodno življenje brez ovratnice in vrvice. Imajo na razpolago cca 2000 m ograjenega prostora, ki ga lahko raziskujejo po mili volji. Resnično lepo je videti svobodnega (zadovoljnega) psa, kako zadovoljno leži in poležava na soncu.  Vsako jutro z očetom (to je že ritual) gredo na nekaj km  dolg sprehod. Mislim, da bolj koristi njemu, kot pa psom. Našim otrokom pa so igrača, ki se je nikoli ne naveličajo.


Res pa je, da sem tudi jaz že kar v letih in mi je uporaba spleta tuja (sem iz "železne dobe)" .Ne znam rokovati z njim, ne znam pošiljati slikic naših psov (čeprav jih imam veliko),  tako da vam jih danes ne morem naložiti (prosila bom sina, da to naredi).  S ponosom jih bomo objavili.

Z veseljem vam pa sporočam, da v psarni Dravska pričakujemo leglo. Mladički bodo potomci slavnega kokerja Mister Magic Black Mirraga in mamice Gallinagos.
Pričakujemo črno in blac&tan barvo. Tudi mi se pridružujemo k povečanju natalitete z enim leglom letno in smo zelo ponosni na to. Lansko "G" leglo je čudovito in njihovi lastniki zelo zadovoljni  ( mladičko iz prejšnjega legla si lahko ogledati na www.gotty dravska).

Rejci psov se  delijo na dve skupini:
- na tiste, ki živijo ZA svoje pse in
- na tiste, ki živijo OD svojih psov (žal).

Mislim, da sem s tem vse povedala.

P.s.: Kokerland, prosim javite se nam. Vas bomo zelo veseli.




nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #584 : 25 April 2010, 23:31:41
diva dobrodošli na forumu. :)
Sem si vzela čas in prebrala vaš "spis" (kot sama rada rečem dolgim postom.. ;) ). Vesela sem, da se je še ena izmed dolgoletnih in izkušenih vzrediteljic pridružila forumu. Zdaj ko imamo že praktično vse kokeraše tukaj bi lahko temo tudi skupaj bolj popestrili, da ne bi tako samevala.

Žal na povezavi ne najdem slikic..  :-\ Se pa že veselim "novih" :) :)


Pa da še malo poročam o moji Belli. :)
Včeraj sva si z bratom vzela čas in odšla z žogo na igrišče. Najprej sem delala nekaj vaj poslušnosti z Bello, nato pa smo igrali nogomet. Tudi Bella se nama je pridružila.. sicer je bolj spretna kot midva z bratom ampak vseeno :P :P Po nogometu smo se odpravili domov. Jaz sem vztrajala, da gremo še na travnik.. no seveda sem na koncu to obžalovala.. zakaj? Ker se je "mula" že tretjič ta mesec vrgla v blato. Grozna je pujsa moja!! :D No ker si nisem želela še enega kopanja (zaradi dlake) sem jo zunaj na vročem soncu umila z vodo. No za kazen sem bila še cel dan deležna ubijalskih pogledov. Pa sem se oddolžila danes, z izletom v Volčji potok. Kjer imajo poleg krasnih nasadov rož, dinozavrov in hrane tudi jezerce z racami. In kaj je treba z racami počet? Ja lovit normalno :D :D Tako močno je vlekla proti racam, da sem se bala, da strga ovratnico. Kakorkoli race so jo ignorirale kar jo je še bolj spravljalo ob živce zato smo se raje umaknili, da nas ne bi ljudje preveč grdo gledali. Sem si pa rekla, da če me kdo vpraša po njeni starosti rečem max. 6 mesecev!! :P :P
Hehe pa saj ne morem bit jezna na to požrešno barabo :) :)
Jutri jo pa čaka pikica (cepljenje) in potem še obisk sestrice, ki se pride k meni postrižt, tako, da upam, da bom uspela naredit par skupnih slikic ter jih objavit na netu ;) ;)

Za zdaj pa lahko noč ;)



Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


diva

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #585 : 26 April 2010, 21:55:43
Nezzek, to sem se pa res iz srca nasmejala, ko sem prečitala  te vajine dogodivščine z Bello. Prav predstavljam si, kako si bila jezna in besna.
Veš, ko je prišel naš pes  jeseni iz prekmurskih lovišč (tam je ogromno mokrišč) je še pozimi (vsaj meni se je tako zdelo) smrdel po nafti.In da je tragedija bila še večja,
je imel v dlaki ogromno bodečih"pikecov", ki se nikakor niso dali odstraniiti drugače kot s škarjami. Groza.
Če prav razumem, ima Bella težave z dlako. Kakšne? Morda lahko pomagam s kakšnim nasvetom.

Danes je pri nas doma potekala vroča debata o kupiranju repov pri kokerjih. Zato prosim za pomoč. Ali je po "zakonu" kokerjem že prepovedano kupirati repe?
(pri nekaterih pasmah je prepoved  kupiranja repov in uhljev že "uzakonjena", za kokerje pa nisem tega še nikjer zasledila). Padla je stava, zato prosim za odgovor

Lep večer vsem ljubiteljem kokerjev in hvala za odgovor.





nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #586 : 26 April 2010, 23:41:55
Ja saj ne morem bit jezna ko mi spusti tisti pogled :D
Res imava probleme z dlako.. začelo se je z alergijo. Takrat je morala jesti točno določene brikete, ki niso imeli nobenih snovi, ki bi skrbeli za dlako ali njeno kondicijo (takrat je imela max. 10 kg). Potem je prišla prva gonitev (med odkrivanjem alergije) ko si je dlako dobesedno pojedla. In frizerka je to rešila z britjem. Žal se to še zdaj pozna na kvaliteti dlake, ki je na tistih mestih kjer je bila pobrita zelo slaba..
Ampak zdaj se trudim spravit zadevo v spodobno frizuro.. bi pa seveda šlo hitreje, če si dlake ne bi grizla.. ampak sem praktično obupala tukaj. Ker toliko stvari kot sem pa za to poizkusila pa ne vem.  ::) Kakorkoli tudi če bi dlaka malo hitreje rasla ne bi imela nič proti.. :P :P

Sva pa z Bello danes imeli obisk.. prišla je sestrica Alba. Bila je sicer pri meni na striženju ampak sem vseeno pustila da sta se z Bello spet malo poigrali, čeprav nista bili ravno navdušeni.. :) :)


Res so pri nekaterih pasmah prav v standardu prepovedali kupiranje repov in ušes (100% vem za boxerje). Za španjele pa mislim, da dokončne prepovedi ni in se še vedno da kupirati do 5 dneva starosti.. nisem pa 100% . Sigurno ima kdo bolj točne podatke .. ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #587 : 28 April 2010, 16:47:25
Mene je pa očarala tale slikica.. :



Na sliki je GB CH Dixon Bowdler, iz leta 1905 (plavec)..
Našla sem ga pri Piki v rodovniku.. nekje zelo zelo zadaj :) :) Bil je šampijon z delovnim izpitom a kljub vsemu ne izgleda napačno. Je veliko boljši kot tisti, ki jih lahko vidimo zdaj. Kljub temu, da je že več kot 100 let vmes.. :)
Najbolj mi je pa všeč ta pogled.. skozi sliko se vidi ta mil expression.. :-*

Hehe zanimivo mi je brskat po teh starih psih in gledat kako se je pasma v bistvu razvila. Od Obo-ta pa potem recimo do of Ware in potem počasi na "naše" pse.. :)

Luckystar of Ware (1928):


Pa če malo preskočim na tegale, ki se mi je tudi močno vtisnil v spomin - GBSHCH Chrisolin Cambiare of Styvechale (1974):


Pa seveda moj najljubši - GB SH CH Cilleine Echelon (1980)


in počasi do naših psov.. ;)
Ok sem se res omejila samo na serce, ker so pač "moja" barva ampak vseeno.. res mi je zanimivo gledat.

Vse 4 pse sem našla ali v Bellinem ali v Pikinem ali pa Buxovem rodovniku.. ;)



Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #588 : 30 April 2010, 10:18:23
Ah slikice so izginile.. :P

No ja.. Bella je danes (tako kot sem jo imela na sumu) začela z gonitvijo. Upam, da ne izgubi vse dlake, ker trenutno je kar v spodobnem stanju... bomo videli :) Začela je 2 meseca prezgodaj in tako ostala zvesta tradiciji svoje mame.. :) Iz 8 mesecev je prešaltala na 6 mesecev.. čeprav meni kot lastnici prvi bolj ugaja! :P

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


diva

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #589 : 01 Maj 2010, 08:21:02
Nezzek, dobro jutro.

Z zanimanjem sem prebrala težave tvoje psičke z dlako. Mi se s to težavo še nismo srečali, vem pa, da je kar nekaj dejavnikov, ki so "krivi" za težave z dlakol
Zunanjih in notranjih.(okolje, hrana, ...)  Si morda opaziila v katerem letnem času ima več težav?  ji na določenih mestih telesa izpada dlaka? Se praska? Kje?
Če ja, lahko narediš enostaven preizkus. Ko leži na boku, jo popraskaj po ušesu in opazuj, če bo premiikala zadnjo taco (nekako gor in dol kar na hitro in večkrat).
To je običajno prvi impulz, da ima mikroskopsko majhne zajedalske pršice (sliši se grozno), vendar to veterinarji uspešnio rešijo z dvema injekcijama v razmaku 14 dni.

Kar nekaj je stvari na trgu, ki delujejo na samo izboljšanje dlake : Missing link, Dermanorm kapsule za dlako, hrana, ki ne vsebuje žitaric (koruze, pšenice). Kako pa je kaj z analnimi žlezami? Tudi  te včasih povzročajo težavo .
Glede gonitve in puljenja oz. grizenja dlake (če to počne samo v tem obdbobju)  pa naslednje: mislim, da gre za hoirmonske spremembe in je takrat tvoja psička bolj občutljiva. Pravzaprav gre za vedenjske težave -pomanjkanje pozornosti. Poskušajte jo ne puščati samo in jo teh 14 dni maksimalno zamotite in angažirajte. Ali pa poskusi z "ovratnikom - trobento " - to  je tista čudna reč, ki jo dobijo psi pri veterinarju po kakšni operaciji, da ne ližejo oz. grizejo šivov.

Zunaj je lepo vreme, verjamem, da bosta uživali in počeli  kaj lepega.

Pozdrav.



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #590 : 01 Maj 2010, 17:38:03
Dlaka je bila v najslabšem stanju takrat, ko je imela alergijo (kar je tudi logično, saj so briketi taki, da je pes kot glista po njih..). Težave so konstantna stvar.. normalno je pri menjavi dlake še prhlajasta ampak to v manjših količinah po največ kakšen teden (takrat ko tudi dlaka najbolj izpada).
Praska se tudi kar dosti, z ušesi smo tako imeli konstantne probleme že od kar smo jo dobili.. mogoče je zdaj malo bolje, saj smo pri veterinarju samo 1x letno zaradi cepljenj (trkam!!). Smo jih pa že enkrat (ko je bila stara kakšno leto) spirali.. jooj kaj vse je šlo ven.. :P Praska se pa po predelu ušes (ko so ta vneta) ali pa po vratu..
Nikoli mi nihče ni predlagal inekcij, niti nisem nikoli slišala, da bi lahko bile pršice.. bom malo pogledala kako je s tem.

Za dlako sva imeli poleg vseh pršil tudi 1 tablete, tudi kapsule z ribjim oljem sva že imeli (zelo dolgo) brez večjih učinkov. Zdaj imamo brikete ki zelo lepo skrbijo za dlako in dokler je ona ne uničuje je dlaka v spodobni kondiciji. Ne morem pa pričakovat od nje vrhunske dlake, saj mi jo je frizer pobril pri 1 letu in na tistih mestih dlaka ni kvalitetna.. žal so to celotne zadnje zavesice in pol sprednjih nog ter glava.
Imam doba tisti "satelit" ampak je premajhen, poizkusila sem tudi že z nagobčnikom, prav tako sem imela pred Ljubljansko razstavo na njej 1 teden plašček. Najbolje se je obnesel plašček, ki je razen manjše luknje na sprednji nogi preživel celoten teden. Nagobčnik je šel dol v 1h.
Grize se žal konstantno, ne samo ko se goni. Seveda pa to počne v dopoldanskem času, ko nas ni doma. In če kdo pozna igračo, ki psa zamoti za 8 ur se priporočam..  :-\
Aja analne žleze niso problem, vsaj zdi se mi, da ne.

Hvala za tvojo pomoč! :)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


diva

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #591 : 01 Maj 2010, 22:07:30
Draga Nezzek,

skrbno sem prebrala (2x) tvoj odgovor. Morda bi prebrala kakšne članke o garjah (sliši se grozno), vendar so to neka vrsta pršic, ki živijo v kožnih mešičkih
Najpogostejše so demodex pršice in sarcoptic pršice. Mislim,da bi bilo dobro obiskati kakšnega dobrega veterinarja.Razlog, da si grize dlako in praska je definitivno  potrebno odkriti. Glede na zgoraj opisano gre najverejtneje za pršice.
Zanima me, ali si napravila preizkus za pršice: leži naj na boku, nekajkrat jo popraskaj po uhlju in opazuj , kaj počne z zadnjo taco. Ali jo premika? Če jo, potem so pršice.
Kaj pa ušesa?
Kapljice  za ušesa Otonozol so res učinkovite. Daješ jih v uho 4 do 5 dni  dvakrat na dan. In praskanja ni več. Preverjeno.

Veliko boljše kot ribje olje (za dlako) je laneno olje. Kupiš ga v lekarni in  psički  enostavno 3-4x na teden v gobček vliješ  čajno žličko.

Mi smo pa danes uživali v lepem vremenu (beri lenarili). Šli smo na počasen daljši sprehod, nato pa se veliko carkljali. Naš kuža je že zelo star, napolnil je že 15 let.
Veseli smo, da je z nami. Vendar pa opažam, da smo vsi veliko bolj potrpežljivi in toleranti v odnosu do njega.Počakamo ga in ga ne preganjamo. Malo mu že nagajajo zadnje tace. Dobro  leto je že popolnoma  gluh, vendar mu to ne dela prevelikih težav, ravna se po psici. Ko vstane ona in odide proti vratom, vstane tudi on. Ko njo nekaj zmoti in gre pogledat, kaj je, potem ji kot senca sledi tudi on. Res pa je, da kadar od njega nekaj želimo, potem pač počakamo na očesni kontakt. Mimike rok in obraza pa smo tako ali drugače "uporabljali" tudi, ko je pes normalno slišal, tako, da mu gibi rok niso tuji. Dobro mu  gre. Da bi le tako ostalo. 

Lep večer želim .



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #592 : 01 Maj 2010, 23:34:50
Kapljice otonazol imam na zalogi.. smo jih vedno dobili ko je imela kakšno vnetje, zdaj pa jih imam ves čas doma, če se slučajno ponovno pojavi in lahko takoj zaustavimo.
Kolikor sem spraševala glede grizenja dlake (in s čemer se tudi jaz strinjam) je to zaradi nervoze ali pa dolgčasa. Tudi od izkušenih in dolgoletnih vzrediteljev sem že slišala, da to je možno in da to se dogaja. Pri Belli me to sploh ne bi čudilo, ker je tak pes.
Tudi laneno seme sem že imela, mi je priporočila vzrediteljica..


Kako pa se da te pršice odkrit..? Mislim kako veterinar ve, da so ravno pršice?


Upam, da gonitev čim prej gre mimo.. :P Mi je prav zoprno ko je iz primernih 8 mesecev prešla na 6 mesecev.. :P Se ne bi branila psice, ki se goni na 11 mesecev.. lol. :D No vsaj kar se Belle tiče ;)



Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


koker

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #593 : 05 Maj 2010, 14:13:01
O, po treh mesecih sem prišla zopet do foruma in ugotovila, da se nam je pridružila psarna Dravska. Super.
In Lanina sestrica pričakuje mladičke. Srečno pri oddaji. Pri nas je šlo kar na dolgo. Mladički imajo 6 mesecev in zadnji
odhaja 14.5. v nov dom. In Mister Magic bo očka ;) , dober je.



nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #594 : 05 Maj 2010, 16:18:40
Ali še kdo na tem forumu (poleg Alenke) planira klubsko razstavo v Brnu? Danes poteče rok prijav..
Razstava bo 12.&13.6.2010 sodnika sta pa:
1. dan: -samci: Andrew Jones (Shenmore, UK)
           -psice: Sue Kettle (Lujesa, UK)
2. dan pa se obrne.. ;)

Mislim, da vsi vemo kaj vse sta ta sodnika in vzreditelja že dosegla, tako, da ne bom dolgovezila.. :P

Na Barju nas bo pa kar malo.. pa še sodnika so nam zamenjali. Zdaj imamo enega hrvata.
 

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #595 : 22 Maj 2010, 19:07:39
Da ponovno oživim temo.. ;)
Bella je pripravljena na jutrišnjo razstavo v Umagu.. ;) Takole izgleda po vseh grizenjih in mojem mučenju, da ohranim tisto, kar je ostalo.. ;)







Recimo, da bo ;)
Držite pesti za našo ekipo (Pika, Bella in Buxi) jutri! ;)


Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #596 : 23 Maj 2010, 12:17:54
Ooo, lepotička :-* Saj si jo zelo dobro uredila.. :) Sem se pa že pripravljala kakšnega hairless kokra bom videla. :) Kako pa je bilo v Umagu?

Lp, E

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #597 : 24 Maj 2010, 19:41:23
Hvala esta ;)

V umagu smo se imeli super! Bili smo samo v nedeljo, ko je sodila Lidija Okleščen - SLO.
Prvi je šel Buxi. Dobil je 2 hrvaški CAC (enega ima iz lanskega Zagreba). Za CACIB ni imel toliko sreče, premagal ga je namreč črn koker iz srbije. ;)



Nato je prišla Pika.. zdaj je stara 13 mesecev in se še tako fino goni, da nismo pričakovali nekih hudih rezultatov. Kljub vsemu je dobila PRM in JBOB, z pripombo sodnice, da je takšna kot sod  :D :D . V BIS programu so nas sicer spregledali a vseeno vaja ne škodi ;)



No na koncu je prišla še moja Bella. Od ljubljane ni bila na nobeni razstavi in poleg tega je bila ravno po gonitvi, tako, da ni v najboljši kondiciji. Vseeno je dobila lep opis z odl.1 ter prvim hrvaškim CAC-om!  :o :o Zelo sem ponosna na njo, kljub temu, da pri izboru za CACIB ni dobila ničesar. ;) Še malo rabi, da se po gonitvi postavi nazaj (v dlaki in masi).



Vsekakor pa niso rezultati tisti, ki so nas navdušili. Vsaj ne mene. Že dolgo časa namreč nisem bila na tako sproščeni razstavi kot je bila prav ta. Imeli smo super družbo, čvekali smo toliko, da se čudim, da ni bilo kakšne toče! :D Vsekakor moramo ponovit to zadevo! ;)


Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #598 : 14 Junij 2010, 18:32:58
Pri pregledu na kožne zajedalce (npr: demodex, sarcoptidae...) veterinar malce popraska kožo na spremenjenem mestu in pregleda preparat. včasih vzame tudi nekaj dlak. ni zahteven pregled. veliko sreče z izboljšanjem stanja dlake!!!  :)


Drugače pa me, če imate v psarni Dravska kdaj tudi rjave kokre. So vas namreč priporočili lovci in bi mi bilo zelo všeč, če bi imela delovno linijo psa  ;D

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Odgovori #599 : 14 Junij 2010, 21:34:15
Dolgo se že nisem nič javila.. :P
Hvala za lepe želje, zaenkrat ni nobenih problemov (trkam!) in upam da tako tudi ostane. :)

Kar veliko se je zgodilo v zadnjem času.. Najprej Portorož kjer bi se moral razstavljat Buxi a zaradi drugih višjih sil to ni bilo mogoče.. kljub vsemu sem jaz bila tam ter tekmovala v JH-ju. 2 dan sem imela Lano (hvala Slavica še enkrat da si mi jo posodila! :) ) s katero sva zasedli prvo mesto v starejši skupini pri zelo strogi finski sodnici. :)



Po dveh tednih premora pa je sledil daljši izlet.. odšli smo namreč v Brno! :) Odhod smo imeli že v petek, tja pa je šel samo Buxi z vsem možnim spremstvom. :) Kakorkoli, vožnja je bila za tja daljša kot za nazaj a bilo je vredno vseh kilometrov in vročine. Imeli smo namreč možnost videt Buxijeve prve mladičke, ki se nahajajo malo ven iz Brna. Prav v tem času so dopolnili 2 meseca. Mama je Ceria in Blue Black Petrs. Lastnica nas je lepo sprejela, dovolila da smo vse male bučke prečohali, poslikali ter sproščeno klepetali. V leglu je 8 mladičkov, 4 fanti 4 punce.. dva fanta sta čokoladna serca, ostali pa so taki kot starša ;)
Buxi in Ceria


Buxi z mladički.. 2 sta se spretno izognila fotografiranju! :D


Po tem krasnem obisku smo se odpravili na večerjo ter v posteljo. Drugi dan je bil prav poseben.. imeli smo specialno razstavo za španjele! :) Sodnik za samce je bil priznan anglež Andrew Jones - Shenmore (GB). V razredu odprtih samcev je bilo prijavljenih 6 psov, en na razstavo žal ni prišel. Tako nas je bilo 5. Sodnik je najprej vse pregledal ter ocenil, nato pa izbral 4 samce, ki so dobili odl. oceno, enega pa je poslal ven z pdb. Med njimi je zbiral za CAC. Buxi žal ni bil razpoložen za razstavljanje, kar se je videlo tudi v ringu, saj se ni pustil postavljat.. kljub vsemu je dobil odlično oceno ter 3 mesto v razredu s krasnim opisom! :) Jaz sem bila malo jezna, ker je bil pol ure pred ringom še zelo dobre volje ter pripravljen za delo, v ringu pa nas je zafrkaval.. ampak ok nimaš kaj. Tudi opis nekaj šteje, ta pa je zelo dober, žal pa zapisnikar ni zapisal vseh sodnikovih besed.. jaz sem slišala veliko več kot je napisano, da ne govorim, da so se tudi zmotili pri pisanju ter je Alenka morala it vprašat kaj je mislil pri enem delu. :P
Vseeno je bilo lepo spet videt vse "kokeraše" ter spoznati nekaj novih! ;)
Naslednji dan je bil Buxi razstavljen tudi v Klagenfurtu, žal pa nisem bila jaz tam. Pod rokami ga je imela Urška, ki mu je v razredu odprtih samcev (4 psi) priborila odl.1 CACA ter tako en korak bližje avstrijskemu šampijonatu! ;) Bravo Urška! :) Sodila je Daila Rocchi iz Hrvaške.

Do Splita pa malo pavze ;)


Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/