Ali je kaj narobe če brikete zmešamo z makaroni in konzervo?

Ewe · 14742

Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
mi našemu Oliju kuhamo makarone in jih potem zmešamo z briketi in konzervo, oli nekaj časa ni jedel samih briketov zato smo to delali, je kaj narobe? ???
brala sem da konzerve niso zdrave in da se lepijo na zobe, pa tudi za prebavo niso dobre, ali bi jih morali oliju odmakniti? ???
ali moramo oliju kupit prave makarone za pse ali lahko je naše, za ljudi? ???

se opravičujem če preveč sprašujem :-[


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Ewe,

jaz našim dajem normalne makarone za ljudi, predvsem zaradi tega, ker pasji makaroni smrdijo, vsaj meni. Tudi kadar kuham makarone za nas, mi je bolj enostavno, ker je vse naenkrat skuhano. Makaronom dodajam razne dodatke od ribjih konzerv do zelenjave in če mi še kaj zmanjka dodam še malo briketov. Vse skupaj zalijem z govejo ali kurjo juhco. Včasih tudi z jajci ali kislo smetano, pa skuto, sirom, občasno majhnim psom naredim tako kot ti, dam konzervo, ker za velike je ena konzerva premalo.

Mojim psom še nikoli ni škodovala takšna kombinacija in ne vidim vzroka, da bi tvojemu. Sem mnenja, da bo še brikete raje jedel, če bodo "tako začinjeni ".  ;D

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Jaz pa nisem pristaš dajanja briketov in ostale hrane v enem obroku. Zakaj? Ker z dodajanjem porušimo ravnovesje snovi v briketih, poleg tega pa se briketi in kuhana/sveža hrana različno dolgo prebavljajo.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Jaz pa nisem pristaš dajanja briketov in ostale hrane v enem obroku. Zakaj? Ker z dodajanjem porušimo ravnovesje snovi v briketih, poleg tega pa se briketi in kuhana/sveža hrana različno dolgo prebavljajo.

Čudno, čudno... ???

Mi naše pse že od nekdaj tako hranimo  :-\ Pa so doživeli visoke starosti, dva NO 13 in 15 let, ND 9 let, sedaj imam mešančka, ki bo letos .1 novembra napolnil 18 let in je vse povprek, skupaj surovo meso in kuhan krompir, pa pečene želodčke in suhe brikete, da ne govorim o tem, da obožuje makaranflajš polit čez brikete. :-X
Mu bom rekla, da mora hitro umret, ker se prehranjuje nezdravo.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Če vzamemo, da so briketi popoln obrok, potem je vse odvisno od tega, kakšna je konzerva. Če gre za mesno kontervo (90-100% mesa), potem je mešanje OK, če pa gre za konzervo, ki je popoln obrok, potem makaroni sem ne sodijo. Pomembno je, da je konzerva ustrezne kvalitete (do sedaj sem pri nas zasledila samo dvoje dobre mesne konzerve: Animonda in Belcando). Ostalih konzerv ne dajem, ker je ceneje, če kupim kar pravo meso, zelenjavo in potem to zmešam s kvalitetnimi ogljikovimi hidrati.


Mushi

  • *
    • Prispevkov: 55
    • Točke: 0
  • Trmasti paćek
Mi Oxu damo vščasih samo makarone in konzervo, ne mešamo zraven še briketov. Vščasih še dam jajco zraven  :D Sicer pa mu devam brikete in še večkrat dobi kaj z naše mize ali pa mu skuhamo  ;)
Sicer pa mislim, da ni nič narobe s tem, sicer se pa strinjam z Urško  ;)



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
naš oli ima rad bolj pacasto je bolj je, sicer je pa pri hrani zelo izbirčen, naprimer hillsovih briketov ne je, je samo evkanubo ali pa brikete iz špara(mu jih ne kupujemo ker niso tako polnovredni), najraje pa ima konzerve, za katere ni izbirčen, na makarone mu dodamo konzervo, včasih pa še hillsove brikete(takrat ko smo mu jih kupovali in jih ni drugače jedel), sedaj pa dobi ostanke od kosila.
Drugače pa je samo brikete zaradi prebave ;)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Vsak naj dela tako, kot misli, da je najboljše za sebe in za svojega psa. Jaz se tudi marsičemu odpovedujem, pa mi ni niti za sekundo žal (teh stvari tako ali tako ne maram, eni pa ne morejo brez).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Jaz mojemu prav normalno mešam riž in zelenjavo z briketi, pa ni bilo nikoli nobenih problemov. Prebava je popolnoma ok, kakat gre ob istem času in tolikokrat na dan kot takrat, ko dobi samo brikete, in kakec je lepo kompakten.

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
do enega leta starosti je za kužka najbolje da je samo brikete in vode. (do 1 leta popije 1x več vode) seveda govirim o dobrih briketih. jaz osebno uporabljam hill's. large puppy včasic pa rice&lamb.od kar jih uporabljam kuža nima več prhlaja,kaka 1x manj oz. manše kupčke :PP torej telo absorbira več kot pri drugih briketah.
kužku moramo v 1 letu nuditi najbolše,da se mu pravilno razvijejo kosti. mojega osebno moram malo zavirati pri rasti,da nebo potem težav.
po enem letu lahko kuža je vse.razen krompirja pa čokolade,kakava.....(lahko za pribolšek)
makarone in brikete je vredu mešat. saj naj bi kužek do 1 leta lahko oz. je priporočljivo dobil tudi topel obrok 1x na teden. riž,makarone-pasje, ne naše. užival bo tudi ob veliki goveji kosti,da jo lahko gloda. nikakor pa svinje,pa kure, ker si lahko predre želodček. aja kužki ponavadi veliko rajši jejo konzerve, vendar so bolši briketi. važno pa je pomoje da ne mešate preveč proizvajalcev hrane. čapi,predigre,špar.merkator imajo dodane začimbe da jih pes še rajši je. več ko popapa več prodajo. moj od začetka tudi ni maral hillsa.

vse to pa je tko kot to da bi jaz moral nehat kadit, ker ni zdravo.
tudi mi smo imeli mešančka ki je jedel vse(krompir,kakav,mleko vsako jutro....) pa je bil do zadnjega živ ko ....pes :P pri 14 letu ga je zadela kap :(

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
do enega leta starosti je za kužka najbolje da je samo brikete in vode. (do 1 leta popije 1x več vode) seveda govirim o dobrih briketih. jaz osebno uporabljam hill's. large puppy včasic pa rice&lamb.od kar jih uporabljam kuža nima več prhlaja,kaka 1x manj oz. manše kupčke :PP torej telo absorbira več kot pri drugih briketah.
kužku moramo v 1 letu nuditi najbolše,da se mu pravilno razvijejo kosti. mojega osebno moram malo zavirati pri rasti,da nebo potem težav.
po enem letu lahko kuža je vse.razen krompirja pa čokolade,kakava.....(lahko za pribolšek)
makarone in brikete je vredu mešat. saj naj bi kužek do 1 leta lahko oz. je priporočljivo dobil tudi topel obrok 1x na teden. riž,makarone-pasje, ne naše. užival bo tudi ob veliki goveji kosti,da jo lahko gloda. nikakor pa svinje,pa kure, ker si lahko predre želodček. aja kužki ponavadi veliko rajši jejo konzerve, vendar so bolši briketi. važno pa je pomoje da ne mešate preveč proizvajalcev hrane. čapi,predigre,špar.merkator imajo dodane začimbe da jih pes še rajši je. več ko popapa več prodajo. moj od začetka tudi ni maral hillsa.

vse to pa je tko kot to da bi jaz moral nehat kadit, ker ni zdravo.
tudi mi smo imeli mešančka ki je jedel vse(krompir,kakav,mleko vsako jutro....) pa je bil do zadnjega živ ko ....pes :P pri 14 letu ga je zadela kap :(

1. pes lahko je krompir, uporablja se celo v dietah za pse, ki imajo pogoste alergije na žitarice itd.
2. lahko je svinjino ampak le-ta naj ne bi bila kuhana/pečena zaradi večje možnosti okužbe z surovim mesom ( po mnenju enega veterinarja celo lahko je tudi surovo brez problema ::) )
3. lahko je človeške makarone, ker niso veliko drugačni od pasjih in mu nič ne škodijo.

Lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
- krompir psi lahko jedo, samo mora biti toplotno obdelan. Je pa res, da riz in se kaksno zito (npr. ajdo)  mnogo bolje prebavijo kot krompir ali npr. psenicne testenine ali koruzo ...
- cokolada in kakav (navad,a ne govorim o "pasji") nista primerna niti kot priboljsek.
- makaronov in briketov nikakor ni priporocljivo mesta, ker s tem v obrok vneses prevec OH. Ce ze dodas makarone, moras dodati tudi vir beljakovin.
- ne vem zakaj bi moral dajati pasje testenine
- zakaj naj ne bi mesal hrane razlicnih proizvajalcev (seveda pod predpostavko, da po nobeni hrani pes nima tezav)
se pa glede trditvem da so briketi najboljsa mozna hrana (ne za mladicke, ne za odrasle pse) niti slucajno ne strinjam.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
ninci, maja01, hvala vama !

sem se že ustrašila. da sem na napačen forum zašla.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
no pol pa jaz nič več ne vem :( vsak pove drugače, danes peljem kužka cepit in bom vprašal še tega. kar sem spisal v prejšnjem p sem slišal par dni nazaj od veterinarja. no saj naj bi bil.

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


{CiTrOeN}

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
  • naš mali Sparky
aja nina moderator. kje pa si ti prebrala da ne sme jesti svinine ??? ??? ??? ???

psa nimamo zato da bi znal delati trike, da bi čuval hišo , za vse to je pes nepraktičen in drag. cenejše je par kamer. pse imamo zato ker so nam v veselje,radost,ker nas osrečujejo,ker nas zabavajo in ker nas imajo res radi.
------pes nas potrebuje bolj kot mi njega---------


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
aja nina moderator. kje pa si ti prebrala da ne sme jesti svinine ??? ??? ??? ???


Citiraj
nikakor pa svinje,pa kure, ker si lahko predre želodček.

"Malo" se mi je mudilo :-[ , pa sem prebrala, da govoriš o mesu zdaj pa vidim, da je bilo govora o kosteh. Se opravičujem ::)

Lp nina



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Pravite da se briketi in kuhana hrana različno dolgo prebavljajo. In kaj se hitreje? ???

Tudi jaz ponavadi ne mešam briketov z drugo hrano, če pa že pa tudi noben pes nima težav. Pa če že mešam, mešam predvsem takrat, kadar je kuhane po moji oceni malo premalo.

Los je car!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Pravite da se briketi in kuhana hrana različno dolgo prebavljajo. In kaj se hitreje? ???

Tudi jaz ponavadi ne mešam briketov z drugo hrano, če pa že pa tudi noben pes nima težav. Pa če že mešam, mešam predvsem takrat, kadar je kuhane po moji oceni malo premalo.


Kakor je meni znano se hitreje prebavlja kuhana hrana.

Lp nina



Jolly

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 1
Jaz mu občasno naredim pasje makarone pa dam notri kakšno konzervo, da je malo popestritve. Zadnjič sem si pa zase delala makarone s tuno, pa parmezanom, pa si fino naštimam na krožnik, pa začne zvoniti pri vratih, pridem nazaj in kaj vidim mojega psa, ki z navdušenjem je makarone s tuno  :D

Milsim, da sem odkrila novo hrano zanj  ;D